Forum Polityka, aktualnościKraj

Irlandia powtórzy referendum ws. Lizbony

Irlandia powtórzy referendum ws. Lizbony

Money.pl / 2008-12-12 14:20
Komentarze do wiadomości: Irlandia powtórzy referendum ws. Lizbony.
Wyświetlaj:
lolek000 / 2008-12-13 15:47 / portfel / Tysiącznik na forum
..i powiedzieli "NIE". Gdzie tu dramat? Traktat powienien być odrzucony z mocy prawa.
ekspertyza / 79.185.83.* / 2008-12-12 20:29
To nie jest tylko kwestia Irlandii. Przypominam, że wcześniej eurokonstytucję w referendach odrzucili Francuzi i Holendrzy. Myślący ludzie w państwach członkowskich UE odrzucają tę wizję integracji jaką stara się narzucić grupka eurokratów.
Powtórzenie referendum oznacza, że Unijne elity mają w d.... demokrację.
Życzę więc Irlandczykom, żeby nie dali się zastraszyć ani oszukać i jeszcze raz (mam nadzieję, że ostatecznie) odrzucili ten traktat.
polak mały / 83.15.89.* / 2008-12-12 15:41
Referendum aż do skutku?
slawkos9 / 199.67.203.* / 2008-12-12 17:02
Skandal. Fakt ze Irlandia ma powtarzac referendum i cala ta presja na Irlandie, a przede wszystkim chec przyjecia traktatu wskazuje o co naprawde chodzi przywodcom Unii. na pewno nic korzystnego dla czlonkow Unii ten traktat nie przynosi. w tej informacji nie wiemy na jakiej podstawie prawnej Irlandia nie bedzie miala zmniejszona liczby komisarzy? tekst traktatu sie zmieni? oficjalna wersja juz zostala podpisana kilka miesiecy temu. podobnie gdzie bedzie zapisane ze Irlandia bedzie miala lepiej, bo Unia nie bedzie ingerowala w podatki, aborcje, itp. ja jestem przeciwny traktatowi bo to oznacza oslabienie suwerennosci. sam fakt takiego zdania ze "Unia nie bedzie ingerowac w tak wazne sprawy jak podatki, itd. itp. tylko potwierdza ze wlasnie doszloby do oslabienia tej suwerennosci w zakresie stanowienia prawa!!! jesli Irlandia ma takie przywileje to moze my powinnismy negocjowac dalej, bo ja Irlandii zazdroszcze!! gdzie ta rownosc i spojnosc zasad traktatu dla wszystkkich krajow UE?? albo w takim razie to jakas manipulacja i wiekszych zmian nie bedzie
KAP / 2008-12-12 17:24 / Tysiącznik na forum
jak brali kase na rozwój to bylo ok , treraz jak trzeba pomóc integracji to nie ma checi. wg mnie to nie jest fair. (oczywiscie nie mówie o poczuciu fair ala kaczki czy wyciskajacy brukselke Psl..)
Gremster / 82.160.38.* / 2008-12-12 19:56
nikt w Irlandii ani w Polsce nie mówi że integracja nie jest dobra... integracja ta jednak musi być dobra a nie toksyczna i zaborcza, taka jaka jest proponowana ... a wręcz wmuszana w traktacie lizbońskim.... mam naprawde szczerą nadzieje że irlandczycy pójdą do urn z koszulkami z napisem "nie znaczy nie" i jeszcze większą różnicą odstrzelą to gówno z nieba....
Mirak / 79.186.114.* / 2008-12-12 14:20
Teraz czekamy na naszego Wodza, czy podpisze to co uznał za swój sukces.
misiek-32 / 78.8.145.* / 2008-12-12 15:22
widzisz pajacu: Irlandia się postawiła i ... skorzystała!
tak więc z tym pośpiechem to możesz sobie ...
mirak / 79.186.114.* / 2008-12-12 15:54
no dobra ale czemu obrażasz? Nie umiesz nic mądrego napisać? Ja nie patrzę na to kto z czym się pośpieszył, ani nie mówie że traktat jest dobry. Jednak jeżeli ktoś mówi, wręcz krzyczy że wynegocjował sukces, to chyba musi też się pod tym podpisać.
KAP / 2008-12-12 17:26 / Tysiącznik na forum
typowy pisowczyk. obraza naookolo a potem mówi ze sa niekulturalni jak na jego widok nie szczerza sie w usmiechu. przyklad plynie z samej góry palacu.

Najnowsze wpisy