Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Istotne rozstrzygnięcia na giełdach są blisko

Istotne rozstrzygnięcia na giełdach są blisko

Wyświetlaj:
Eternit z Azbestu / 2010-10-05 14:59 / Tysiącznik na forum
Gdańscy prokuratorzy prowadzący śledztwo w sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika sądzą, że w jego domu mogło dojść do zabójstwa ukraińskiej prostytutki. Do tej pory nie odnaleziono jednak jej ciała - informuje wyborcza.pl. Wcześniej serwis tvn24.pl poinformował, że w nocy przed porwaniem Krzysztofa Olewnika odbyły się dwie imprezy, a w jego domu kogoś zamordowano. - To przewraca śledztwo do góry nogami. Przewróci wyroki sądów – mówi tvn24.pl ojciec Krzysztofa.

Wersje wydarzeń

Wersją obowiązującą obecnie jest, że 26 października 2001 roku w domu Krzysztofa Olewnika w Świerczynku odbyło się przyjęcie dla policjantów z płockiej drogówki, podczas którego Włodzimierz Olewnik - ojciec zamordowanego później Krzysztofa, miał przeprosić za zachowanie syna. W tej wersji, Krzysztof nie chciał wylegitymować się policjantom mówiąc, że ojciec ma znajomości w policji. Oficjalna wersja przyjmuje także, że impreza skończyła się tego samego dnia około godziny 23, z powodu braku wódki. Krzysztof Olewnik został porwany po owym przyjęciu w nocy 27 października.

Po ponownym przeszukaniu domu, prokuratorzy znaleźli w domu krew innej osoby, której DNA nie pasuje do żadnej z zebranych na przyjęciu gości. Odnaleziona krew na kanapie z powodu jej dużej ilości, może wskazywać na to, że kogoś tam postrzelono. Śledczy zamierzają porównać ten materiał genetyczny z DNA zamordowanych w tamtym okresie w niewyjaśnionych okolicznościach osób.

- Powodem ponownego przeszukania domu po ośmiu latach było niechlujnie prowadzone śledztwo - powiedział Marek Biernacki (PO), szef sejmowej komisji śledczej badającej działania policji i prokuratury w takcie śledztwa.

Oskarżyciele postanowili raz jeszcze obejrzeć policyjne filmy nakręcone w sobotę 27 października w trakcie tzw. oględzin domu. Dwa filmy zostały nakręcone o różnych porach dnia i dokładnie widać rozbieżności między nimi, m.in. poprzestawiane meble i porządek w pokojach. W trakcie pierwszego nagrania jeden z najbliższych współpracowników Włodzimierza Olewnika, Zbigniew K. opowiada o kamerze z monitoringu znajdującego się przed domem, z której nagrań prokuratura nigdy nie otrzymała. Na tym filmie widać także lodówkę pełną wódki, której brak miał być rzekomo powodem zakończenia przyjęcia - czytamy na stronie tvn24.pl.

Wszystkie nieścisłości między zeznaniami świadków a policyjnymi filmami stały się dla prokuratorów dowodami, że w domu Krzysztofa odbyła się nie jedna, a dwie imprezy. Hipoteza brzmi, że w trakcie tej drugiej mogło dojść do zabójstwa a dopiero poźniej porwano Krzysztofa.

Ojciec Olewnika zaprzecza jakoby dojść miało do dwóch imprez. Nie wyklucza natomiast, że postrzelony został jeden z porywaczy Krzysztofa. Twierdzi także, że strzelać mógł Wojciech Franiewski, przywódca grupy porywaczy. Prokuratura nie dysponuje jednak żadnymi dowodami materialnymi (m.in. badaniami DNA, śladami biologicznymi), że Franiewski był w domu Olewnika.

- W działaniach prokuratury chodzi o wykluczenie bądź potwierdzenie wydarzenia, do którego mogło, ale nie musiało dojść przed porwaniem - mówi Andrzej Dera (PiS) z komisji badającej sprawę Olewnika.

"W śledztwie są nowe ustalenia"

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski powiedział, że prokuratorom z Gdańska udało się ustalić wiele nowych okoliczności w śledztwie ws. porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika.
-------------------

tak to sobie imprezują, Ci, którym żyje sięlepiej... mają czasem pecha jak trafią na niezadowolonych, którym żyje sięgorzej i którzy mają tego dość...
Mieczyslaw / 2010-10-05 14:54 / Uznany Gracz Giełdowy
osobiscie sie nie dziwie , miedziak kierunek 140 zl
bolek77 / 2010-10-05 15:23 / portfel / Uparty Osiołek
A ja się dziwię.
Pisałem przecież wczoraj, że ma spadać (przynajmniej w usa).
:)
rzeź ostateczna / 195.205.151.* / 2010-10-05 14:25
ale to zaraz tąpnie
PPaolkaa / 87.205.54.* / 2010-10-05 14:58
JB a co Ty tak zmieniasz nicki?

i czy wiesz, że eternit jest szkodliwy?
Blazej_ / 2010-10-05 15:09 / Tysiącznik na forum
eternit szkodliwy? zobacz jakiego wieku dożywają ludzie, którzy przez połowę zycia mieszkali pod eternitem.
PPaolkaa / 87.205.54.* / 2010-10-05 15:14
bo to stare pokoklenie, ktore przeszło selekcję naturalną... jak 50 lat temu jakieś dziecko było słabe to umierało teraz odratują każego wcześniaka i dlatego mamy mnóstwo słabeuszy

eternit jest szkodliwy to toksyczne badziewie jest
Blazej_ / 2010-10-05 15:46 / Tysiącznik na forum

eternit jest szkodliwy


jak wszystko i nic. Gdyby był bardziej szkodliwy niż inne rzeczy to dawałby częściej o sobie znac. Jak np wódka.
Eternit z Azbestu / 2010-10-05 15:18 / Tysiącznik na forum
Eternit jak jest w jednym kawałku to nie jest szkodliwy, problem jest jak się pokeuszy, bo pył z eternitu zawiera azbest, który powoduje raka płuc. Oczywiście nie jest tak, że ktoś połamie płyte z eternitu i zaraz dostanie raka płuc, ale prawdopodobieństwo choroby wzrasta. to trochę jak z paleniem papierosów.
Eternit z Azbestu / 2010-10-05 15:02 / Tysiącznik na forum
JB usunąłem i miałem już tu nie pisać, ale jednak wróciłem na forum, a że już nie można mieć 2 literowych nicków to użyłem jednego, z kilku klonów jakie kiedyś zrobiłem dla zabawy.
A jako JB nielogo pisuję jak jestem po stronie niedźwiedzi.
PPaolkaa / 87.205.54.* / 2010-10-05 15:08
no co Ty miałeś nie pisać?
bez Twoich często głupich komentarzy o kobietach było by tu szarawo
Eternit z Azbestu / 2010-10-05 15:10 / Tysiącznik na forum
To też jednak wróciłem, co by się forumowiczom nie nudziło.
aaaaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2010-10-05 14:44
jak ja uwielbiam twoje wpisy:)))
Wtedy wiem ze ulica cały czas bez akcji siedzi i od razu lepiej się czuję, dziękuję:)
aaaaaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2010-10-05 14:45
Po co ci te nerwy, po co się szarpiesz z rynkiem?:)
Jak masz dusze hazardzistki to moze lepiej idź do kasyna:)
PPaolkaa / 87.205.54.* / 2010-10-05 14:52
ej ale co Ty gadasz....

przecież pisałam już przy 2400 że indeksy dojdą do 2650 (lub 2720) i

a to, że zamknęłam pozycje wcześniej to nic nie znaczy, jedynie tylko to ze jestem ostrożna i nie potrzebuję łapać całego ruchu; jak z każdej takiej fali wyciągnę 3/4 ruchu to przez miesiąc jest więcej kasy niż z trzymania akcji przez rok

nigdzie nie napisałam, że zajmuję pozycje na s, tylko że zamykam L (i za wcześnie; trzeba było trzymać się planu)
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-10-05 14:28
lop też od razu dygnął up razem z tym wzrostem kontraktów do góry

gruby cały czas na s-kach i tylko leszcze na L-kach, co kupują getin na szczycie :))
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-10-05 14:30


lop też od razu dygnął up razem z tym wzrostem kontraktów do góry


o 2k

dużo jak na jedną chwilę
PPaolkaa / 87.205.54.* / 2010-10-05 14:33
zlecenia koszykowe
PPaolkaa / 87.205.54.* / 2010-10-05 14:30
co wszyscy mają z tym grubym to pojęcia nie mam

o ile wiem nie grasz DT, i to czy kupiłeś na szczycie, czy też nie będzie wiadomo za parę miesięcy :)
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-10-05 14:33
to była ironia

w grubego oczywiście nie wierzę

a getin to jest na takim szczycie jak ja jestem baletnica
PPaolkaa / 87.205.54.* / 2010-10-05 14:34
a jesteś aż taki gruby?
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-10-05 15:24
przeciwnie

tylko grubi mają problem z baletem?
PPaolkaa / 87.205.54.* / 2010-10-05 15:32
grubi mają większy problem niż chudzi
_Izyda / 2010-10-05 14:20 / Bywalec forum
Asseco dzis zaszalało :))
nie spada to duzy sukces :)

jest tu chociaz jakis jeden akcjonariusz ? :)
1122 / 78.8.93.* / 2010-10-05 14:19
we wpisach przeciwspadkowych to jednak dominuje
amator i ada co nie znaczy że większośc.
PPaolkaa / 87.205.54.* / 2010-10-05 14:23
to wymień tych, którzy napisali cokolwiek o możliwych spadkach
1122 / 78.8.93.* / 2010-10-05 14:34
jest ich zatrzęsienie chyba codziennie tu nie byłaś..
PPaolkaa / 87.205.54.* / 2010-10-05 15:17
skoro jest ich tu zatrzęsienie to wymień, kto pisał, że będą spadki w ostatnim miesiącu
1122 / 78.8.86.* / 2010-10-05 19:08
2010-09-27 08:33:46 | 77.253.159.* | PPaolkaa
Re: GPW: Nadszedł czas na mocniejszą przecenę [24]
dziś zamykam L ...

nawet długo nie szukałem "czas na mocniejszą korektę" tylko mi nie tłumacz , że w listopadzie
dla mnie to oznacza w najbliższym czasie a od tego wpisu do dzisiaj rynek urósł o 70 pkt.
_Izyda / 2010-10-05 13:34 / Bywalec forum
0
2010-10-05 12:57:31 | 87.205.54.* | PPaolkaa
większość to siedzi ze stratami z 2007 i ani myśli o kupnie
nowych, a ci co się wyleszczyli w dołku nie wrócą tak prędko

______________________________________________

rozumiem tych ludzi
po stracie pojawia sie zlosc a potem smutek i nie chce sie pisac grac inwestowac
jeszcze duzo czasu trzeba zeby wrocili na forum i gielde

a najwazniejsze
chyba teraz jest inaczej bo jest więcej spekulacyjnych zachowan
a moze tak było od początku ?
jesli tak , to ja dalej gram :)
_Izyda / 2010-10-05 13:12 / Bywalec forum


0
2010-10-05 12:25:14 | 83.19.122.* | aaaaaaaaaaaaaaaaada
Bo na tym forum juz właściwie nikt nie pisze:)
Dziś jest tu raptem 5 osób. Wiesz, kazdy ma swoją strategie i się niech
tego trzyma. J

mozesz mi polecic takie ,,gdzie pisze wiecej ?
dziękuję

ps. to ironia jest .

napiszcie do Modliszki zeby wróciła -wtedy chłopaki zaczna pisac :)
serio-nigdzie na forum nie ma takiej kobiety-pisała o gieldzie , ale jak kobieta :)
niejeden myslał o Modli bzykając żonę :)

aaada odczep sie ode mnie

polecam Euroimplant -przejdzie na rynek głowny
mam :)
aaaaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2010-10-05 13:28
Masz chyba jakieś kompleksy na punkcie swojej kobiecości:)
To nie jest forum towarzyskie tylko ekonomiczne i nie zwracam uwagi czy piszę z kobietą czy mężczyzną, naprawdę tu jest to dla mnie bez znaczenia:)

A czepiam się ciebie bo wyrazałas pochlebne opinie o chorym na schizofremię człowieku nad którym sie można było tylko litować.

A co do sensownego forum (może nie tylko ilość ale głównie jakość) to polecam: www.stockwatch.pl › forum StockWatch.pl › POLSKIE AKCJE -
Blazej_ / 2010-10-05 13:57 / Tysiącznik na forum
pod jakim nickiem tam piszesz?
_Izyda / 2010-10-05 13:44 / Bywalec forum

:19 | 83.19.122.* | aaaaaaaaaaaaaaada
Masz chyba jakieś kompleksy na punkcie swojej kobiecości:)

no właśnie -po co mnie oceniasz ?
kompleksów na tym punkcie nie mam -zasługa pewnego Pana :)



co do sensownego forum (może nie tylko ilość ale głównie jakość) to polecam:
www.stockwatch.pl › forum StockWatch.pl › POLSKIE AKCJE -

znam -smiesza mnie te kłodeczki :)
zdjecie moderatora- piękny mezczyzna ! :D

wcale nie ma tam duzo więcej merytoryki niz tu wtedy gdy pisali ludzie wczesniej

ps. zalecam wiecej dystansu do siebie i całego świata

dobrego dnia

znowu ocena



o chorym na schizofremię człowieku
nad którym sie można było tylko litować.

raczej pisal o spadkach non stop i dajcie spokoj z tymi chorobami psychicznymi -dziecinada
_Izyda / 2010-10-05 13:02 / Bywalec forum

0
2010-10-05 12:03:10 | 79.187.36.* | janlew nielogo

Błażej (deklarował, że dokupi
jak indeksy przebiją szczyty), Izyda (kupiła PGE dziś), Eby


mam wrażenie, że oni o hossie nie wypowiadali się i mają w dupie trend, po
prostu spekulują na danym papierze i tyle

dokładnie tak


ps. gdzie Tadzioszek jest ?
Booooże po co ja kupiłam PGNiGe -jakiz to dziad ...
patrzcie jak sie nie słucha madrzejszych ( Błażej kiedyś odradzał ) to tak sie ma
zaraz bedzie po 3.50



Izyda (kupiła PGE dziś),

PGNiG :(


010-10-05 12:01:50 | 83.19.122.* | aaaaaaaaaaaaaaaaaada
Niestety tu mylisz się ewidentnie. Jak tylko włącze telewizor słyszę od
analityków że czeka nas solidna korekta i spadki (mniej więcej to co mówisz ty
opierajac sie na kreskach wykresu).
A co do ilości tych co piszą na tym forum, to optymistów jest kilku (nie liczę
wariatów i ludzi pokroju IZylda, która sama nie rozumie co pisze


Izolda :D
yorku ;)
http://www.youtube.com/watch?v=hOd_yQpgdgU&feature=related
* ^ * / 89.228.19.* / 2010-10-05 13:16
ja pisałem, że gaziaka sprzedałem ze stratą - odrobiłem stratę na maluchach i obecnie jestem bez akcji . . ponieważ na giełdzie się nie znam to wpłaciłem na lokatę
_Izyda / 2010-10-05 13:20 / Bywalec forum

ponieważ na giełdzie się nie znam to wpłaciłem na lokatę

Tadziu na gieldzie nie trzeba sie znac -to hazard
trzeba tyko przewidziec działanie spekulantow :D

pozdrawiam serdecznie :)

ps.usrednie jak duzo spadnie -gram dalej ! :)
* ^ * / 89.228.19.* / 2010-10-05 13:24
nie potrafię również przewidywać działań spekulantów - giełda nie dla leszczy takich jak ja
eby / 2010-10-05 13:11 / Tysiącznik na forum
Cześć Izydka , co ten aaaaaaaaa wypisuje i jeszcze przekręca , nieładnie :)))
_Izyda / 2010-10-05 13:17 / Bywalec forum
czesc ebalko ;)
jest chyba maklerem i nudzi mu sie w pracy -co to bedzie od stycznia -gdy stragan bedzie do 17.30 ? :)

dla aaaaaaady jestem Izolda :))))
http://www.youtube.com/watch?v=k0vBWmLPMYE
:)))))
PPaolkaa / 87.205.54.* / 2010-10-05 13:21
może czytał Tristiana i Izoldę i tak mu się skojarzyło...
szymon / 2010-10-05 12:56 / Uznany Gracz Giełdowy
33-letni Jerome Kerviel, były makler Société Générale, który o mały włos nie puścił czołowego francuskiego banku z torbami, został we wtorek uznany za winnego przez paryski sąd i skazany na pięć lat więzienia - trzy lata pozbawienia wolności plus dwa w zawieszeniu. Musi też zwrócić francuskiemu bankowi prawie 4,9 mld euro.


hehe ma oddac prawie 5 mld, ciekawe skad on tyle wezmie
wyrok prawie jak ze stanow :)
Eternit z Azbestu / 2010-10-05 12:42 / Tysiącznik na forum
Nawet 350 tys. samochodów wyprodukowanych przez koncern BMW obejmie globalna akcja przywoławcza – donosi serwis What Car.
Niemiecka marka poinformowała, że w modelach Serii 5, 6 i 7 z silnikami V8 i V12, które opuściły fabryczne mury pomiędzy lipcem 2001 a listopadem 2009 roku, mogą pojawić się problemy z układem hamulcowym.

W samej Wielkiej Brytanii problem może dotyczyć ponad 11 tys. samochodów, w tym 905 egzemplarzy Rolls Roysów.

BMW zapewnia, że choć w samochodach może dojść do rozszczelnienia, a w konsekwencji do pogorszenia działania układu wspomagającego hamowanie, potencjalne wystąpienie defektu, nie powinno stanowić zagrożenia dla użytkowników.

Zatrzymanie wadliwych pojazdów nadal będzie możliwe, jednak kierowcy naciskając pedał hamulca, będą musieli używać większej siły.
-----------

Warren niedawno pisał, że BMW przestało być made in germany... no i są efekty.
szymon / 2010-10-05 12:27 / Uznany Gracz Giełdowy
troszke za wczesnie kupilem Bomi (moznabylo 1 zl nizej), dosc czesto popelniam ten blad.. ale w sumie wychodze na tym niezle.
Inwestorzy zaczynaja dostrzegac mega taniosc i dobre perspektywy tej spolki. Nie chce juz spadac..
Eternit z Azbestu / 2010-10-05 12:45 / Tysiącznik na forum
Groclin lepiej siorbaj, ten nie tylko nie spada, ale wręcz rośnie!
Blazej_ / 2010-10-05 12:32 / Tysiącznik na forum
tak naganiasz to kupiłbym na próbę, ale po tym jak widzę Bomi w Klifie to mi się odechciewa :)
szymon / 2010-10-05 12:51 / Uznany Gracz Giełdowy
klif to specyfinczne miejsce, wszystkie lokale sa tam nastawiona na zamoznych klientow (konkurowanie z arkadia o ta sama klientele nie przyniosloby dobrych skutkow )
Bomi, akurat tam to strzal w 10-tke.
Blazej_ / 2010-10-05 13:20 / Tysiącznik na forum
tak miało byc, ale ani tam luksusowych sklepów ani niczego co mogłoby bogatego klienta przyciągnąc.
szymon / 2010-10-05 13:22 / Uznany Gracz Giełdowy
ee no nie gadaj, wyzsza klasa srednia tam przychodzi... lokale daja rade.
Eternit z Azbestu / 2010-10-05 14:20 / Tysiącznik na forum
Jeśli chodzi o samo Bomi to ceny mają wysokie a jakość może i lepszą od Carrefoura, ale nie lepszą od Piotr i Paweł czy Almy.
Blazej_ / 2010-10-05 13:32 / Tysiącznik na forum
bywałem, widziałem, nic ciekawego. Odsetek ładnych aut na parkingu taki jak wszędzie.
Eternit z Azbestu / 2010-10-05 12:15 / Tysiącznik na forum
Upadek biura podróży Orbis Travel może pociągnąć za sobą bankructwa kolejnych firm - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Orbis Travel zalega kontrahentom aż 60 milionów złotych. Wśród wierzycieli są linie lotnicze, hotele, przewoźnicy i firmy cateringowe. Małym firmom współpracującym z biurem grozi bankructwo.

Co najmniej 10 z 30 firm autokarowych, współpracujących z Orbisem, wpadło w tarapaty, bo firmy transportowe otrzymują zapłatę dopiero po wykonaniu przewozu. Jeden z przewoźników na wieść o upadku biura polecił kierowcy swego autokaru natychmiast wysadzić turystów. Ten nie zrobił tego tylko dlatego, że jeden z pasażerów zapłacił kartą kredytową 12 tysięcy dolarów za dalszą podróż.

Wierzycielami Orbis Travel są też linie lotnicze i operatorzy hoteli. Ci jednak niechętnie przyznają się do problemów w obawie przed stratą wiarygodności i klientów. Dziennik pisze, że wśród poszkodowanych znaleźli się też przedstawiciele największych europejskich firm turystycznych, którzy zjechali do Krakowa na kongres touroperatorów belgijskich. Orbis, który był współorganizatorem kongresu, dokonał jedynie przedpłaty za noclegi i hotele odmówiły przyjęcia gości. Sytuację uratowała Polska Organizacja Turystyczna, która uregulowała 50 tysięcy złotych należności z pieniędzy na promocję Polski w Belgii.

----------------

Trzeba zmienić model biznesu. Należy zdelegalizować płatność po wykonaniu usługi. Najpierw kasa, a dopiero później usługa, wówczas nie będzie fal bankructw.
Blazej_ / 2010-10-05 12:38 / Tysiącznik na forum
widac, że nigdy nie świadczyłeś usług...
Eternit z Azbestu / 2010-10-05 12:47 / Tysiącznik na forum
Ale własnie pisze, że cały model jest zły, a cwaniacy to wykozystują. Trzeba to zmienić.
Blazej_ / 2010-10-05 13:04 / Tysiącznik na forum
czyli co zmienic? Żeby najpierw była kasa? czy że co?
Blazej_ / 2010-10-05 13:03 / Tysiącznik na forum
nie wiem jak w Orbisie ale chyba w większości biur podróży płaci się przed usługą.
Eternit z Azbestu / 2010-10-05 11:41 / Tysiącznik na forum
Rząd o 5,4 mld zł obciął wydatki na budowę nowych dróg w przyszłym roku. A z danych UE widać, że polskim kierowcom grozi jazda w korkach przez lata, jeśli tempo budowy dróg nie przyspieszy - donosi "Gazeta Wyborcza".

Kiepska wiadomość dla kierowców. W ciągu miesiąca rząd zmniejszył planowane w przyszłym roku wydatki na budowę nowych dróg i autostrad.
-------------

Miejmy nadzieję, że kierowcy obetną swoje poparcie dla rządzącej partii.
eby / 2010-10-05 11:44 / Tysiącznik na forum
Nie tylko dla kierowców, firmu budowlane też nie będą szczęśliwe
Blazej_ / 2010-10-05 11:27 / Tysiącznik na forum
jak urośnie to hossiarze będą zadowoleni, jak spadnie to bessiarze. Słowem, na tym forum zawsze będzie ktoś zadowolony :)
PPaolkaa / 87.205.54.* / 2010-10-05 11:30
zawsze ktoś zarabia, ktoś traci

na tym forum są sami hossiarze; a jedynie ja piszę o spadkach
PPaolkaa / 87.205.54.* / 2010-10-05 11:51
można nawet pokusić się o zrobienie statystyki:

kto uważa że będzie dalsza hossa: Jan, Szymon, Ada, Błażej (deklarował, że dokupi jak indeksy przebiją szczyty), Izyda (kupiła PGE dziś), Eby, Barbarossa, Big Lebowski, Brydzia; Long ; wszyscy analitycy co trąbią od rana do wieczora z zachwytu jak indeksy biją rekordy...

JB - neutraly

Kto uważa, że jednak czekają nas spadki? kto tak napisze zbiera baty... co znaczy, że większość odrabia jedynie straty z 2007 i pisanie o spadkach powoduje ich złość i wrogość
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-10-05 12:03

Błażej (deklarował, że dokupi
jak indeksy przebiją szczyty), Izyda (kupiła PGE dziś), Eby


mam wrażenie, że oni o hossie nie wypowiadali się i mają w dupie trend, po prostu spekulują na danym papierze i tyle

ktoś kto kupuje nie musi wierzyć w hossę, tak jak ktoś kto mówi o bessie może też kupować na long


Brydzia; Long


na forum longa większość o spadkach, brydzia też znów zaczęła


wszyscy analitycy co trąbią od rana do wieczora z
zachwytu jak indeksy biją rekordy


co nie znaczy, że wierzą w hossę, generalnie panuje opinia, że październik przebiegnie pod znakiem korekty

a poza tym anale to chorągiewki, wystarczą 3 dni spadków i zaczynają nawijać o bessie
aaaaaaaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2010-10-05 12:01
Niestety tu mylisz się ewidentnie. Jak tylko włącze telewizor słyszę od analityków że czeka nas solidna korekta i spadki (mniej więcej to co mówisz ty opierajac sie na kreskach wykresu).
A co do ilości tych co piszą na tym forum, to optymistów jest kilku (nie liczę wariatów i ludzi pokroju IZylda, która sama nie rozumie co pisze)
Poczekaj na dzień kiedy zagości czerwień na przykład -2%. Wówczas wypłynie tu kilkudziseięciu Kenusiów, rzezi ostatecznych, besów, Jareczków Brudź i inych, którzy jak jest zieleń niemają odwagi nic tu wkleić.

Takrze śmiało opiniuję że 90% tego forum to "bessiarze" i bardzo mnie to cieszy:))))
PPaolkaa / 87.205.54.* / 2010-10-05 12:07
jak będą spadki to nawet i hossiarze staną się bessiarzami; takie przemiany dokonują się gł. po fakcie

na giełdzie trzeba grać przeciwnie do tłumu a tłum wierzy we wzrosty...nikt na froum nie pisze że zbliża się spadek...

włąśnie w tvncnbc mówią, że nowe szczyty przed nami; u tadeusza mosza to wiecznie tylko hossa przed nami....

a jeśli chodzi o Jarka, czy Kenna to to skrajne są przypadki, oni czy rośnie czy spada kierunek mają jeden i koniec
aaaaaaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2010-10-05 12:25
Bo na tym forum juz właściwie nikt nie pisze:)
Dziś jest tu raptem 5 osób. Wiesz, kazdy ma swoją strategie i się niech tego trzyma. Ja np na giełdzie nie gram tylko kupiłem dobre spółki i mam zamiar je trzymać kila lat conjmniej, Nie jestem hossiarzem, intersuje mnie kurs MOICH spłóek za 5 lat a nie tam gdzie będą Wigi.
Ty przez te kilka lat możesz siedzieć na gotówce i czekać sobie spokojnuie na 1500, tylko przed inflacją ostrzegam:)

Naprawdę słuchasz Mosza?:) Pamiętam ten program jak go oglądałem mając naście lat, wtedy nic innego nie było, ale teraz?:)) Mosz to śmieszny starszy pan, który o ekonomii nic nie wie:)
Za to nasze guru p. Kuczyński (doskonały antywskaźnik) razem z całą rzeszą analityków mówią dokładnie to samo co ty, niestety:)
PPaolkaa / 87.205.54.* / 2010-10-05 12:43
ja nie siedzę na gotówce; gram na ktr dlatego interesuje mnie gł trend i wigi

czasem jak jest rekama w środku filmu to słucham Mosza; w czasi hossy był ten program o 17.15 w czase dużej oglądalnośći teraz o 23.15... nie ma naganiania tłumu to i na w20 3000 nie poleci

ada a co Ty trzymasz?
aaaaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2010-10-05 12:53
WIesz, nie chcę naganiać na własne społki dlatego nie będę się specjalnie wypowidał, ale kilka rzy pisałem już o części potfela, dlatego napiszę o tej części:
Wawel, Energoinstal, Lotos (brany pod rekomnetacje "zero":)) Getin i kilka innych.

Zobaczysz jeszcze Wigi na poziomie powyżej 5000 i to szybciej niz ci sie wydaje. Po prostu nie ma innego wyjścia. Przypominam jakbyś nie zuwazyła to bessa już była, teraz czas na kolejną hossę, potem kolejną bessę i tak wkółko jak od dziesięcioleci:)
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-10-05 12:23

na giełdzie trzeba grać przeciwnie do tłumu a tłum wierzy we wzrosty


nieprawda

jakiś czas temu robiłem tu zestawienie aktywów w naszych fundach i w tej chwili są na śladowym poziomie względem poziomów z 2007. nawet w samym lutym 2008 aż 11 razy kapitału z fundów wypłynęło niż wpłynęło w całym 2009 roku plus chyba nawet 1-szy kwartał 2010

ulica siedzi bez akcji

a to forum to zaledwie mikron, ale nawet i tu dobrze widać, że wystarczy jeden dzień spadków i od razu chmara bessiarzy wyłazi
PPaolkaa / 87.205.54.* / 2010-10-05 12:45
ludzie mają w pamięci besse 2007 dotkiwe spadki ich nauczyły, że giełda jest niebezpieczna; trudno, żeby tłum po tak krótkim czasie wrócił na giełdę
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-10-05 12:46

żeby tłum po tak krótkim czasie
wrócił na giełdę


one way or another wychodzi na to, że większość akcji nie ma
PPaolkaa / 87.205.54.* / 2010-10-05 12:57
większość to siedzi ze stratami z 2007 i ani myśli o kupnie nowych, a ci co się wyleszczyli w dołku nie wrócą tak prędko
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-10-05 12:37

aż 11 razy kapitału



aż 11 razy kapitału więcej*
Blazej_ / 2010-10-05 12:00 / Tysiącznik na forum
mierząc poziomem frustracji we wpisach przeciwspadkowych to jednak dominuje amator i ada co nie znaczy że większośc.
szymon / 2010-10-05 11:59 / Uznany Gracz Giełdowy
ja nie jestem za hossa ani bessa, jestem przygotowany na wszystko :)
szymon / 2010-10-05 12:13 / Uznany Gracz Giełdowy
nie, tylko inwestuje
PPaolkaa / 87.205.54.* / 2010-10-05 12:16
tak a ulubionym papierem do inwestycji jest pegaz, bytom duda i inne takie....
szymon / 2010-10-05 12:17 / Uznany Gracz Giełdowy
to nie chodzi o to zeby cos lubic czy nie, wierzyc w to czy nie...
takimi frazesami posluguja sie takie barany jak ty
PPaolkaa / 87.205.54.* / 2010-10-05 12:46
"ulubionym" to była ironia, która miała podkreślić, że kupujesz śmieci o niskiej płynnośći czyli same papiery spekulacyjne, czyli uprawiasz hazard i z inwestowaniem nie ma to nic wspólnego
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy