IV 2014

bierr / 2014-04-07 20:33
Więc ja jako amator ciekawy Waszych komentarzy otwieram nowy wątek. Przy całym zamieszaniu z Ukrainą uciekłem z akcyjnych w pieniężne, czekam na jakąś podpowiedź kiedy można wrócić na giełdy
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2014-05-01 13:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gdyby ktoś nie wiedział,to właśnie minął następny miesiąc i mieliśmy następne,klasyczne"windows dressing",czyli wyciąganie na siłę do góry indeksów...może jeszcze dwie,max trzy sesje maja...świeża gotówka do ulokowania...będą optymistyczne.I to powinno być na tyle,jeśli chodzi o wzrosty...podbitkę do pozbycia się akcji po lepszej cenie(niech je łykają naiwni) i zajęcia lepszej pozycji"sell" przez grubasów. Co do analityków...to,co ktoś tu wpisał na temat jednoznacznie negatywnego stanowiska techników,to akurat zwykła nieprawda.Jest akurat odwrotnie:większość,która jeszcze ostatnio mocno wzrosła,wieszczy wzrosty...na Wall Street maklerzy noszą nawet czapeczki z napisem:S&P=2150p. !!! A to już krańcowy przejaw "optymizmu"...o tym już mówią:listonosz,pani w kiosku i sprzątaczka...a to oznacza jedno: Że nigdy ten poziom nie zostanie osiągnięty... Kres jazdy w górę i początek BESSY!!!
dolarfranklin / 95.45.43.* / 2014-05-01 15:23
Zeusie co bys zaproponowal teraz? fundusze dolarowe moze?
Zeus52 / 2014-05-01 23:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Do tego poniżej...Techniczne sugestie umocnienia PLN(spadek USD/PLN) stoją w sprzeczności z tradycyjnym osłabieniem złotówki w tym czasie z powodu wypłat dywidend,które są wypłacane w PLN,a grubaski sprzedają te PLN za dolary,euro...tym razem,jak gdyby nie mieli zamiaru uciekać od nas,ale parkują kapitał w najpłynniejszym rynku,czyli w naszych obligacjach.Wiec może faktycznie będziemy świadkami decouplingu(giełdy jankeskie-GPW) na większą skalę.
Dominico8 / 2014-05-02 21:11
Panie Zeus52 czy dostał Pan wiadomość ?
Zeus52 / 2014-05-02 23:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem...zmieniałem kompa,a w związku z tym ustawienia,po drodze miałem taki bajzel,że może coś wyrzuciłem??? Proszę mi nie"panować"....Zenon mam na imię...po grecku...Zeus
Zeus52 / 2014-05-01 23:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tu mam na razie problem,bo akurat polskie obligacje i PLN idą w cenę...i tak jakby szykuje się mocniejszy i trwalszy ruch pod 3,00 PLN za dolara,a gdy ta psychologiczna bariera pęknie(raz już był test zejścia poniżej 3 złotych),to już USD/PLN poleci mocno w przepaść. No i na razie nie mogę tego rozgryźć...o co kaman? Jankesi sugerują nadbitki(np małe "c" w górę,ostatni fragment zygzaka:a,b,c) i mocny zjazd...a tymczasem nasza złotówka tak silne umocnienie? Czyżby miało nastąpić coś,co teoretycznie wydaje się mało prawdopodobne...decoupling,ale nieco inaczej:zjazd u Jankesów i ucieczka kapitału...m.innymi...do nas? Prawda,że niewiarygodne? Choć ostatnio miewaliśmy takie przypadki...gdy czerwono wszędzie,a tymczasem GPW wykazywała niezwykła siłę. Choć może na początku zaliczymy wreszcie te zapowiadane i chwilowe zejście pod dno styczniowe...:)). Nie wiem...nie będziesz pewnie zadowolony z odpowiedzi...ale w tej chwili nie wiem...ten ruch w górę z końcem miesiąca("W.D.") i również zwyczajowo z pierwszymi sesjami nowego...niech to minie.
RTG / 89.68.159.* / 2014-04-27 21:09
Uciekać w dolary? Miałem nadzieję, że doczekamy jeszcze gwałtownego umocnienia złotówki (jak w 2008 i 2011) i dopiero odwrót. Na razie rynki spokojne, każdy widzi że nie tak miało być. To może już w dolary?
Piter999 / 95.108.103.* / 2014-04-29 19:06
Uciekać w pieluchy! Nie pamiętam kiedy ostatnio specjaliści od AT tak zgodnym chórem zapowiadali zbliżające się spadki. Całe szczęście to rynek ma zawsze rację.
RTG / 89.68.159.* / 2014-04-29 20:46
Jaki rynek? FED wyciągnie wtyczke i koniec. Oni się nawet nie kryją z tym, że pompowanie/wypuszczanie powietrza z giełd to jedno z ich zadań - nie piszę tego jako zwolennik teorii spiskowych, wystarczy posłuchać:

https://www.youtube.com/watch?v=E3fFg8XIS0k

A to, że akurat im wygodnie dopasować się do AT, to inna sprawa. Tylko, właśnie Budyń namieszał i nie tak miało być :P
Zeus52 / 2014-04-21 23:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
...i po świętach. Maj tuż,tuż.Zgodnie z przysłowiem,czas by z akcji się wynosić...a tymczasem nawet wejść w nie jakoś brak było okazji. Nasdaq chyba robi prawe ramię RGR...do maja niech sobie robi...a co mi tam...byle się nie przemęczył zanadto :)
pamietam / 95.45.43.* / 2014-04-25 14:50
Wszyscy juz zapomnieli o gieldzie? Sytuacja na niej nudna? A moze pozory myla?
Zeus52 / 2014-04-25 18:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie mam pojęcia...ale tego od dawna nie grali...by wątki,nawet miesięczne,były tak opuszczone. Możliwe,że wszyscy uznali,iż wszystko jasne i nie ma o czym pisać. Fakt,że(nie chwaląc się) prognozy jakby się wyraźnie poprawiły(to przez ten FRX)...ale ja akurat uważam,że niewiele wiem na temat przyszłości...to,ze akurat nieźle wychodzi,to także co nieco fartu...i chętnie przeczytał bym czyjeś uwagi.A tu cisza.
privy / 2014-04-25 22:36 / Tysiącznik na forum
Maj tuż tuż. Kto w akcjach ten berek.
Zeus52 / 2014-04-26 16:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czyżby TECHNOLOGICZNY Nasdaq już uskutecznił zapowiadana zwyżkę budująca prawe ramię potężnej RGR...nie dochodząc nawet do wysokości lewego ramienia...jednak przemęczył się zanadto...:)) No nic,obserwujemy technikę i pewien dramat geopolityczny rozpisany na akty...(był dopiero pierwszy)...który potrwa miesiące...rok...półtora.Aż do skutku.Z góry wiadomego skutku,to tylko kwestia czasu. A miesiące,rok,półtora...to można nazwać bessą...mini-bessą(tak ostrożnie na początek). A wydarzenia? Cóż... Info z piątku: "Dziś Duma Państwowa przyjęła, od razu w drugim i trzecim czytaniu projekt odpowiedniej ustawy. Dokument pozwala "....rosyjskim bankom: na prowadzenie rozliczeń międzynarodowych w rublach, a także na ZAMYKANIE KONT AMERYKAŃSKICH REZYDENTÓW. Ten ostatni punkt ma chronić rosyjskie instytucje finansowe przed ewentualnymi sankcjami.
W marcu, gdy Waszyngton wprowadził sankcje wobec kilku rosyjskich banków, ich klientom zostały zablokowane międzynarodowe karty płatnicze. Systemy Visa i MasterCard przekonywały, że to decyzje od nich niezależne. Jeszcze tego samego dnia prezydent Władimir Putin polecił, aby sprawdzono czy jest możliwe stworzenie własnego systemu kart płatniczych na bazie kart bankomatowych rosyjskiego banku państwowego „Sberbank”. Ponieważ eksperci dali zielone światło, parlamentarzyści przystąpili do prac nad projektem odpowiedniej ustawy. Kilka dni temu premier Dmitrij Miedwiediew zapowiedział, że obywatele nie będą zakładnikami zachodnich sankcji, a decyzje Visa i MasterCard nie pozostaną, ze strony Moskwy bez odpowiedzi. Dziś Duma Państwowa przyjęła odpowiedni projekt uchwały, który wejdzie w życie z dniem opublikowania"

Za: Informacyjną Agencją Radiową/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mcm/ Przypominam,że prawni nazwa"rezydent" dotyczy nie tylko osób fizycznych,ale także prawnych,organizacji,SPÓŁEK, mających swoje siedziby,czy filie na terenie danego kraju...(np amerykańskie spółki TECHNOLOGICZNE na terenie Rosji). Może ktoś tej"drobnej" informacji nie zauważył...ale to było w planach.To jeszcze nie strzał z bazooki...ale na razie jej "odbezpieczenie",na wszelki wypadek.
Zeus52 / 2014-04-14 22:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy...na NASDAQ to ja mam na myśli RGR...ale konkretną RGR,tę budowaną od grudnia.Na razie uskutecznili"formację wodospadu"...z resztą to akurat zgodnie z dawnymi prognozami...ale to był dopiero zjazd ze szczytu głowy RGR. Prawe ramię? Niby na nie czas...ale uważaj...może go wcale nie być,nie jest niezbędne w tym układzie,więc równie dobrze może być,ale równie dobrze może być chwilowe odreagowanie i kontynuacja...tyle,że już nie Niagary,ale St Angel.
Zeus52 / 2014-04-10 22:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eeee...e tam. Idzie dobrze.Na Nasdaq formacja wodospadu się nadal rozwija(a to tylko prolog do dramatu).Netoperek(prospadkowy gartley) na Staśku też ma się dobrze...nie ma na co narzekać.Tylko nasi,jakby nie kumali bazy,próbują jeszcze kupować na dołkach,zamiast wykorzystywać PODBITKI do zajęcia pozycji"sell"...taki nawyk,z resztą nieobcy i Jankesom...tłumom Jankesów...bidulki nie kumają jeszcze,że to zaczyna się bessa. I nic tu nie pomoże nawet chwilowa nadbitka,sztuczna z resztą tak,jak i u nas(obroty u Jankesów są na minimach...ot,paru grubasów przerzuca się tymi samymi walorami po umówionej cenie,b jąy podbić)...dla zachęcenia,złapania jeleni i pozbycia się przewartościowanych papierów. Stąd na NYSE niektórzy maklerzy mają nawet czapeczki z napisem:2150p. Czapeczki mają dla naiwnych,a sami pewnie pilnują zajętych pozycji"sell". Jeśli mają napisy 2150p.,to znaczy,że szukają ciemniaków,którzy w to uwierzą...to mi przypomina właśnie zagrywkę tuz przed krachem 2007/2008,gdy Goldmann wciskał jeleniom papiery(oparte na nieruchomościach) otrzymane od Paulsona,a Paulson zajmował na nich w tym czasie pozycje sell.
privy / 2014-04-14 07:05 / Tysiącznik na forum
Na staśku mamy praktycznie gotowego zygzaka na NQ odwróconego wisielca. Być może czas na budowanie tu RGRa albo psa. Wisi w powietrzu odreagowanie ostatnich spadków.
Zeus52 / 2014-04-14 22:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
No,NASDAQ jest w strefie silnego wsparcia,więc JAKIEŚ odreagowanie by się należało...tyle,że jako podbitka,by z większym impetem w te wsparcie uderzyć i je połamać.
Zeus52 / 2014-04-07 23:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z Ukraina to był dopiero początek. Jankesi wysłali Donalda na Morze Czarne...kurna,zawsze myślałem,by go zrzucić na spadochronie na Moskwę,w towarzystwie paru innych,rwących się do walki naszych polityków(z wszystkich opcji)...taki bilet w jedną stronę. A tu patrz...Jankesi też wpadli na ten sam pomysł:"Wyślijmy tam Donka!" I wysłali go na Morze Czarne. Ale nie tego Donka,ale USS Donald Cook.Coś im się widocznie pomyliło.Pewnie było zwarcie na łączach telefonicznych i przez pomyłkę wysłali niszczyciel...albo innego Donka nie mieli. Jest tylko jeden problem...co było pierwsze. Bo Jankesi wysłali swego"Donka",będącego częścią systemu antybalistycznego dużo wcześniej(obserwuję to od długiego już czasu!!!).Z Hiszpanii wypłynął w kierunku Morza Czarnego kilka dni temu.Ale zawitał do Europy(jako stały element tarczy antyrakietowej) na początku lutego,a wyplynął ze Stanów gdzieś w tym czasie,gdy Victoria-"fuck EU"-Nuland wraz z ambasadorem U.S.A. w Kijowie ustalili,że Jaceniuk ma zostać premierem Ukrainy.A przy okazji wybrali im resztę rządu..czyli gdzieś na początku grudnia 2013. A to się porobiło...Putin,jako były KGB-ista musiał o tym wiedzieć i reagować,uprzedzając wydarzenia. Jeśli faktycznie Jankesi wprowadzą USS Donka na Morze Czarne...no to zrobi się goręcej...tzn wszystko potoczy się szybciej.I chyba Putin o tym już wcześniej zdecydował,co widać po wydarzeniach we wschodniej Ukrainie. Teraz pewnie Kijów spacyfikuje,albo będzie próbował,separatystów...i pretekst gotowy. Z resztą...czy spacyfikują,czy nie...wsio ryba,bez znaczenia.Zanim USS Donek dopłynie na miejsce(około tygodnia)...przy takiej koncentracji doborowych i dobrze wyposażonych wojsk rosyjskich przy granicy...już nie będzie miał po co tam wpływać.Będzie pozamiatane. Nie wiem,tak jak nikt poza Putinem i jego dowódcami,co się wydarzy...ale to jedna z możliwych opcji.Innymi słowy: gorąco się robi...a ja wolę ostatnio kolor czerwony. Zgodnie ze styczniowym,podanym "rozkładem jazdy".
tedchom / 2014-04-09 22:25 / Tysiącznik na forum
Nie wiem czy to ważne ale w USA ilość kredytów branych pod inwestycje giełdowe przekroczyła dawno poziom z 2007r. To raczej światło pomarańczowe jest dla wzrostów;)
Zeus52 / 2014-04-10 22:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie(m.innymi) o to chodzi...z resztą w ten sam deseń napisałem na górze. To jest bardzo podobne!
privy / 2014-04-09 23:21 / Tysiącznik na forum
Wtedy brało się kredyty na domy :) Solidna korekta i tak się należy. Moim skromnym zdaniem 16800 na f.jaśku może być punktem zwrotnym. Na darku 10100.
tedchom / 2014-04-10 01:34 / Tysiącznik na forum
Zobaczymy zobaczymy. Dax póki co zaniechał wyraźnego bicia rekordów podobnież jak sp i dj
''privy'' / 78.8.218.* / 2014-04-10 20:51
no i moje skromne zdanie na nic
privy / 2014-04-07 21:15 / Tysiącznik na forum
Na moich kreskach niżej być nie może. Jak będzie to zmieni się układ sił i zacznie się gra na nowe minima. Nadchodzący świt odpowie mi :)
Zeus52 / 2014-04-07 22:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eeee...wszystko być może...niżej też.Wiesz,że od dawna ciągle czekam na nowe minima.Nie popsuj mi zabawy...buuuu...:)) Jakoś od pewnego czasu lubię kolor czerwony. A tu wyniki kwartalne niebawem...buuuuu! :))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy