Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Iwestowanie na Słowacji

Iwestowanie na Słowacji

irvana / 2008-06-16 10:28
Witajcie !
Może jakaś mądra głowa podszepnie mi coś konstruktywnego. Mam trochę grosza jakies 250 tys. ostanio bylam na Slowacji w malym miasteczku akademickim przy granicy,ciągle rozwijajacym sie. Pomyslalam ze moze zainwestowac w zakup nieruchomości. Tylko nie wiem kiedy najlepiej kupic....przed wejsciem euro czy po? Dzieki wszystkim ktorzy sie odezwa...
Wyświetlaj:
Piotreq / 2008-06-19 09:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pomyśl nad jakimś turystycznym miastem typu Poprad. W Zilinie ceny są już wysokie - 2000000Sk za 60m. Ceny w Zilinie napędziła fabryka KIA. Taniej już jest w czeskiej Ostravie.

Przejście na euro od 1.01.2009 może spowodować wzrost cen napędzany kredytami w euro. Słowacy nie znają kredytu we franku, ale czasem biorą w euro.
Kreweta79 / 87.206.204.* / 2008-06-17 20:27
Słowacja to bardzo ciekawy kraj. Często tam jestem słuzbowo (od trzech lat) Obserwuję bardzo dokładnie jak sie ten kraj rozwija. Idzie im bardzo dobrze. Często słyszałem jak ludzie w Polsce wysmiewaja sie ze słowaków robiąc bezsensowne żarty. A tak na prawde możemy sie wiele od naszych sympatycznych sasiadów uczyć. Autostrady (i to nie po prostej drodze jak w Polsce tylko w górach), Inwestycje zagraniczne (przemysł samochodowy Zilina, Trnawa i Martin) mocno rozgarnięta i rowinieta siec restauracji i hoteli. Do tego wykorzystanie walorów geograficznych zarówno zima i latem i dodatkowo podglądanie wszystkich sąsiadów. Ogólnie ocena tego kraju i społeczęństwa jest bardzo dobra. Polecam inwestowanie w tym 5mln (liczka ludności) kraju

Na pewno ceny nieruchomości w Bratysławie, Zilinie Koszycach i Presovie są bardzo wysokie i myślę że nie zrobisz na wzroście wartości tylko ewentualnie na najmie comiesięcznym. Myślę że dobrym interesem będzie inwestycja w mieszkania w miejscowościach typu Liptowski Mikulas albo Senec. tam ceny sa niższe dobre lokalizacje i te miasteczka sie rewelacyjnie rozwijają
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy