Forum Polityka, aktualnościPolityka

Izrael całkowicie wycofał wojska ze Strefy Gazy

Izrael całkowicie wycofał wojska ze Strefy Gazy

Wyświetlaj:
acomitam / 83.11.109.* / 2009-01-22 08:50
To teraz jakiś Trybunał Międzynarodowy powinien wziąć się za żydowskich ludobójców. Zbrodniarzy z Serbii ścigali z wielka determinacją, to może i Żydów też wezmą na warsztat. Ale to oczywiście płonne nadzieje.
studentMIM / 2009-01-21 14:00 / Tysiącznik na forum
To świadczy o przewadze technologicznej Izraela oraz o taktyce Hamasu.
laszkani / 89.79.46.* / 2009-01-21 18:28
Czy to go zwalnia juz od odpowiedzialności za masakrę cywilow, za zniszczenie wszystkiego, co ten nieszczesny palestynski narod zdolala w tej strefie grozy zbudowac? Oburzające!!! Tak sobie "wpadają" i zabawiają kilka tygodni zostawiajac za soba morze krwi. Ile razy świat bedzie na to patrzył bezsilnie? Chyba ze wszyscy chcemy byc odpowiedzialni za eksterminację Palestynczykow. Niech odpowiedzą ci, ktrzy są jej winni!
studentMIM / 2009-01-21 18:34 / Tysiącznik na forum
Czy to aby nie populizm w stylu zachodnioeuropejskiej lewicy?
Stroną, która sprowokowała konflikt nie był Izrael. I to nie on zasłaniał się cywilami.
Nie twierdzę oczywiście, że nie dało się tego zrobić lepiej. Ale ja bym pewnie nie wymyślił nic lepszego, gdy ktoś bombarduje mój teren.
ottt / 2009-01-21 23:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czyli jeżeli rakiety hamasu trafią w obiekty cywilne to znaczy, że Izrael też zasłaniał się cywilami? No nie wmówisz mi, że żydowscy żołnierze mają równie celny sprzęt co hamasowcy ze swoimi katiuszami.
Izrael pretenduje do bycia postrzeganym jako państwo demokratyczne i nowoczesne. Nowoczesne? Owszem ale reszta leży. Nie sądzę aby ktokolwiek w tamtym kraju zastanawiał się nad robieniem szopki, jaka zgotowali nasi politycy naszym żołnierzom z Afganistanu.
Oni wogóle nie przejmują się tym, że wygrali z jaskiniowcami. Odnieśli wielkie zwycięstwo na miarę tego, jakie odniosła rada sanhedrynu nad Jezusem.
Brawo!
studentMIM / 2009-01-21 23:36 / Tysiącznik na forum
Zaiste wspaniała mowa. I wspaniale łączysz to z Ewangelią, aby "podeprzeć" swoje tezy:/

A teraz do konkretów:

Nie sądzę aby ktokolwiek w
tamtym kraju zastanawiał się nad robieniem szopki, jaka zgotowali nasi
politycy naszym żołnierzom z Afganistanu.

Takim działaniem państwo niszczy własną armię. Oczywiście należy karać żołnierzy za przewinienia, ale taka medialno-polityczna wrzawa jest zdecydowanie niekorzystna. A czasem dla dobra armii warto takie rzeczy puścić płazem (jeśli są incydentalne), aby nie zniszczyć morale


Czyli jeżeli rakiety Hamasu trafią w obiekty cywilne to znaczy, że Izrael
też zasłaniał się cywilami?

Wybacz mi, ale nie zrozumiałem, o co Ci chodzi.
ottt / 2009-01-22 01:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Chodziło o to:

Stroną, która sprowokowała konflikt nie był Izrael. I to nie on zasłaniał się
cywilami.

Domyślam się, że zdanie to zbudowałeśo szeroko znany kontekst.
A rtak poza tym: jeżeli uważam, że Izraelczycy postępują niegodnie z Palestyńczykami to znaczy, że z mocy faktu jestem populistycznym, zachodnioeuropejskim lewicowcem?
populizm w stylu zachodnioeuropejskiej lewicy

Najnowsze wpisy