Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jacek Jaworski: ważny jest fakt uznania zomowców za winnych

Jacek Jaworski: ważny jest fakt uznania zomowców za winnych

Wyświetlaj:
tadeusz542 / 83.30.150.* / 2007-06-13 08:12
Nie rozumię zachodu jaki zadał sobie Jacek Jaworski dla sporządzenia swojego „Raportu Taterników”. wszak był człowiekiem któremu Pluton ufał bezgranicznie.
Był milicjantem , instruktorem wykonującym zadania wówczas dla Plutonu nieosiągalne ,
był ich guru przed którym nie tylko nic by nie ukrywali ale wręcz poprosiliby o analizę .
Dlaczego Jaworski do wyciągnięcia z nich informacji używał takiego skomplikowanego sposobu którego efektem były tylko ich własne notatki zamiast uwiecznić wyznania zomowców na taśmie magnetofonowej doprawdy nie pomnę .
A może Jaworskiemu chodziło o stworzenie ciągu poszlak które ofiarami na Wujku obciążyłyby zomowców materiałem którego zweryfikować nie sposób.
Prościej przecież byłoby wciągnąć w spisek resztę załogi schroniska gdzie zamierzano kwaterować Pluton , stworzyć im miłą ciepłą atmosferę żeby poczuli się jak wśród swoich
Tu i ówdzie zainstalować podsłuch z czym Jaworski przecież nie miałby najmniejszego problemu i pewnego dnia po wspinaczce rozpalić ognisko i po kilku głębszych zagaić naprzykład tak:
Jaworski - Słyszałem ,że mieliście ciężką przeprawę na tym całym Wujku
Pluton – milczenie
Jaworski – No nie tylko wy musieliście się napocić u nas na hucie te k***** przygotowali pręty zaostrzone, cysterny z kwasem , łańcuchy a nawet surówkę z wytopu trzymali żeby na naszych wylać, aleśmy ich odcięli z chłopakami – jak zobaczyli lufy to spieprzali aż się kurzyło, po kanałach się pokryli ten cały Gil szczególnie.
Pluton – eee! tu nie ma porównania – to zupełnie inna wojna – ten ich wódź osobiście n********** a ryle za nim szli jak kamikaze – w dupie mieli lufy.
Jaworski – to nie mogliście palnąć parę razy nad głowami .
Pluton – Ryle rozbili ten pododzdział co na nich szedł – h** wie co to byli za ludzie bo widziałem tam ludzi z kompanii Laci i Pijeta i właśnie gonili ich wprost na nas a co którego dogonili dostawał wiertłem w plery to co było robić , Walerek mówi pociągniemy im po łbach żeby kaski pospadały. i tak zrobiliśmy ale stało się inaczej i kilku zarobiło w czachy.
ale nasi im uciekli .
Jaworski – kurcze mogliście to inaczej rozegrać – trzeba było spróbować z góry odstrzelić ich przywódcę i ... itd. itp. . dyskusja by się potoczyła dalej jak to wśród swoich a Jaworski miałby z jednego wieczoru materiał nie budzący wątpliwości .
Coś mi się z tym raportem taterników nie zgadza .- W ten sposób UB i Sb tworzyło ciągi poszlak dzięki którym sporo ludzi przesiedziało całe lata w więzieniach za nic.
Wapniak / 83.28.116.* / 2007-06-13 08:43
No i co?... A gdyby wyszło, że strzelali ze strachu w obronie własnej?...
A propos. Moi znajomi koledzy w tym czasie na dole fedrowali...

Najnowsze wpisy