Forum Polityka, aktualnościPolityka

Jadwiga Staniszkis dla Money.pl: Tusk podjął bardzo dobre decyzje

Jadwiga Staniszkis dla Money.pl: Tusk podjął bardzo dobre decyzje

Wyświetlaj:
debos / 83.31.151.* / 2013-02-21 10:15

BOJĄ SIĘ BUŁGARII.

Lękiem się żywisz? Czekasz jak wyjdą na ulice i z za firanki bedziesz obserwował jak się tłuką? Nie mam dla ciebie dobrych wieści. Bo raz ze porównywanie Bułgarii i Polski to tak jak porównywać wojnę światową z wojną domową a dwa to Polska się rozwija a ludzie coraz zamożniejsi. A więc i tych co mieliby ochotę wałęsać się z kamieniami po ulicach brak. Jeśli jednak takich zobaczysz to najprawdopodobniej będą to kibole. Według pisowskiej nomenklatury - kibice patrioci.
Floyd / 2013-02-21 11:12 / Tysiącznik na forum

Polska się rozwija a ludzie coraz zamożniejsi.

A, czy Ty rozumiesz co to znaczy być coraz zamożniejszym bo okazuje się, że nawet przeciętny emeryt to rozumie. Gdy emerytom wprowadzono waloryzację kwotową to Ci z większą emeryturą protestowali, bo ich zdaniem zbiednieją, a ci z mniejszą emeryturą się wzbogacą(i mają rację). Waloryzacja procentowa zapewnia tylko zachowanie status quo.
Podobnie jest z dochodami. Gdyby dochody wszystkich wzrosły o 5% to nikt nie miał by poczucia, że się wzbogacił.
Wynika z tego, że bogacimy się wtedy gdy nasze dochody rosną bardziej niż z dochody innych. Inaczej mówiąc: Aby ktoś się wzbogacił, to ktoś inny musi zbiednieć i nie da się inaczej.
Jakie są granice wzrostu tych dysproporcji w dochodach jest pytaniem za 100pkt. :)
debos / 83.31.151.* / 2013-02-21 11:32

nawet przeciętny emeryt to rozumie.

A to nic dziwnego. Przeciętny emeryt ma prawo w ogóle nie wiedzieć co to zamożność.
A przesłanie moje, niezależnie od tego co piszesz albo jeszcze napiszesz, niezależnie od stopnia nasycenia tego forum tymi co cokolwiek by się nie zrobiło to oni zawsze będą na " nie " jest takie: dzisiaj w Polsce nie ma klimatu do niepokojów społecznych. Rozróby które organizowała pisowska czereda, a raczej frekwencja na tych rozróbach wyjątkowo jasno to pokazuje. Z powodu biedy czy może przeciwnie?
Floyd / 2013-02-21 13:13 / Tysiącznik na forum

dzisiaj w Polsce nie ma klimatu do niepokojów społecznych.

Tym niemniej biedy (tej prawdziwej) bym nie lekceważył bo istnieje taka prawidłowość, że im więcej biedy (tej prawdziwej) tym gorsze preferencje wyborców. Ostatecznie Hitler doszedł do władzy w demokratycznych wyborach i nie dlatego, że Niemcom żyło się luksusowo, ale właśnie wręcz przeciwnie.
debos / 83.31.151.* / 2013-02-21 13:48

Tym niemniej biedy (tej prawdziwej) bym nie lekceważył bo istnieje taka prawidłowość, że im więcej biedy (tej prawdziwej) tym gorsze preferencje wyborców.

Tylko z tym trudno sobie poradzić. Do tego jest potrzebny stały szybki a nie taki jak teraz wzrost PKB. Bez koniunktury swiatowej szybkiego wzrostu nie będzie. Niezależnie od tego kto bedzie rządził. Ale biedy jest jednak coraz mniej a nie więcej. Bo ja przypomnę, że rok wstecz, w IQ 2012r wzrost PKB był 4,3% a więc sporo szczególnie na tle Europy. I na tym polega nasze szcęście bo gdyby była recesja to bezrobocie byłoby znacznie większe. Ale też i spowolnienie będzie u nas krótkotrwałe bo już są sygnały choćby z Niemiec o nadchodzącym ożywieniu. Więc chciałoby się aby nasz wzrost był 6-7%, żeby Polacy w sklepach kupowali tyle co europejczycy starej Unii a jeszcze lepiej żeby jak Nowojorczycy ale to nie bedzie szybko możliwe. Wić nikt nie lekceważy biedy ale dzisiaj nie widać potencjalnie przesłanek do wybuchu niepokojów społecznych.
i to by było na tyle / 83.4.240.* / 2013-02-21 10:34

to tak jak porównywać wojnę światową z wojną domową

Dla zabijanych różnica jest bez znaczenia.
debos / 83.31.151.* / 2013-02-21 10:43

Dla zabijanych różnica jest bez znaczenia.

Ale dla tych co przeżyją i co po tej wojnie zostanie, (po wojnie domowej raczej więcej a po światowej mniej) chyba ma? I to jest właśnie różnica.
pr rp / 192.193.116.* / 2013-02-21 09:22
Jak Jadwiga Staniszkis krytykowała Tuska była "mocherem" a teraz gdy chwali jego decyzje stała się naglewielce oświecona :)
debos / 83.31.151.* / 2013-02-21 10:07

Jak Jadwiga Staniszkis krytykowała Tuska była "mocherem"

Bo jest. Ale są granice krytyki. Ponieważ decyzje premiera bardzo celne a obsadzeni na nowych stanowiskach niepodważalnie wybitni to nawet Staniszkis musiała skapitulować. Ona jest nauczycielem akademickim więc jednak obowiazują ją jakieś ramy. Nie może się zachowywać jak np. Błaszczak, Kempa i cała ta sfora.
pr rp / 192.193.116.* / 2013-02-21 10:16
bla bla bla. Nie rozmawiam z ludźmi którzy biorą pieniądze za pisanie na forach
debos / 83.31.151.* / 2013-02-21 10:21

bla bla bla. Nie rozmawiam z ludźmi którzy biorą pieniądze za pisanie na forach

Nie masz swobodnego wyboru interlokutorów. Człowiek o twoim poziomie intelektualnym w ogóle ma mały wybór.
pr rp / 199.67.203.* / 2013-02-21 10:51
Użycie rzadko używanego słowa i ośmieszanie inteligencji rozmówców to typowe dla Ciebie. Robisz to nie pierwszy raz. Każdy kto ma inne poglądy niż ty jest dla ciebie zwykłym śmieciem. Zawsze komentujesz posty innych, nigdy nie napiszesz nic pierwszy. Uważasz się za lepszego, wielkiego inteligenta ale z tego co czasami czytam jesteś bardzo zakompleksiony. Zmieniałeś Nick już ze 3 razy, podawałeś się za przedsiębiorcę prężnie prosperującej firmy a tak naprawdę jesteś zwykłym żołdakiem pracującym na łamach tego portalu. Dostajesz kasę za pisanie bzdur i robienie ludziom wody z mózgu. Czasami skasujesz jakiś nieprzyjazny post. Jesteś po prostu taką sprzedajną d... Bo do robienia tego co ty nie trzeba być wykształciuchem. Masz bardzo wypaczoną psyche. Od cała prawda o człowieku kryjącym się pod Nickiem deba vel wojen vel debos
debos / 83.31.151.* / 2013-02-21 11:08

Każdy kto ma inne poglądy niż ty jest dla ciebie zwykłym śmieciem.

Piszesz tylko ogólnie czy chcesz dać do zrozumienia, że Ty też masz jakieś poglądy?
Masz bardzo wypaczoną psyche.

Wyczuwam, że aż się rwiesz do tego aby napisać moją biografie. Bardzo dużo czasu poświęcasz opisowi mojej sylwetki, a prawie wcale nie odnosisz się do dyskutowanych tematów.
pr rp / 199.67.203.* / 2013-02-21 11:26

Wyczuwam, że aż się rwiesz do tego aby napisać moją biografie. Bardzo dużo czasu poświęcasz opisowi mojej sylwetki, a prawie wcale nie odnosisz się do dyskutowanych tematów.


ten artykuł juz został przeze mnie skomentowany poniżej. A twoją postać chcę nieco naświetlić nowym osobom odwiedzającym to forum, które jeszcze Cie nie znają.
debos / 83.31.151.* / 2013-02-21 12:02

A twoją postać chcę nieco naświetlić nowym osobom odwiedzającym to forum, które jeszcze Cie nie znają.

Jaki gość taka jego misja.
Punch / 31.11.240.* / 2013-02-21 10:31
Możeś mądry niech tak będzie, lecz twą mądrość kryje cień, bo jak w sieci słychać wszędzie "debos" (nic osobistego) głupi jest jak pień.

PS. Jak nazwać istotę co piłuje gałąź na kturej siedzi.
debos / 83.31.151.* / 2013-02-21 10:51

bo jak w sieci słychać wszędzie "debos" (nic osobistego) głupi jest jak pień.

Kto przy zdrowych zmysłach brałby poważnie to co w sieci. Szczególnie jeśli się zważy jaki jest poziom tego co w sieci.
PS. Jak nazwać istotę co piłuje gałąź na kturej siedzi.

Głupkiem oczywiście. Ale ja, jeśli cię to interesuje nie tnę gałęzi na której siedzę. Ta na której ja siedzę niech wiecznie trwa. Dla mojego i wszystkich aktywnych Polaków dobra.
pr rp / 192.193.116.* / 2013-02-21 09:41
Jako, że portalu money.pl nie można nazwać portalem niezależnym. Pokazanie pani Jadwigi (osoby kojarzonej raczej z PiS niż PO) na głównej ma przekonać nas do osoby premiera. Ukazać go w dobrym świetle jako dobrego zarządce, troszczącego się o losy kraju. Niestety nawet jeśli śp. Lech Kaczyński wstał by z grobu i klęcząc przed premierem powiedział "Wodzu prowadź nas!" nie zmienił bym zdania o Tusku. Podejrzewam, że większość ludzi także. Premier już pokazał ile warte są jego słowa. Owszem troszczy się o losy kraju ale na pewno tym krajem nie jest Polska.
eldorado / 193.108.194.* / 2013-02-21 09:16
Obecna sytuacja w Polsce kojarzy mi się co raz bardziej z pieśniami/piosenkami, np.
1. Bułgaria już się zbliża, już puka do naszych granic,
2. Gdzie są chłopcy z tamtych lat - to o solidaruchach, zresztą tych obecnych solidaruchów też nie ma
rozdziewiczona zakonnica / 91.146.250.* / 2013-02-21 08:59
To straszne, ta specjalistka od starego, zdziwaczałego kawalera szpeca od robienia konfliktów, wypowiada się na tematy które intelektualnie ją wielokrotnie przerastają.

Jak możnas tak kompromitować swoją płeć ?
qwa551 / 95.50.18.* / 2013-02-21 08:40
Ta Pani zawsze mówi odwrotnie niż jest w praktyce .Dwa razy twierdziła ze wybory wygra PIS.Więc teraz chwaląc Rostowskiego byłem zdziwiony.Jednak ostanie zdania powróciły moją pewność że rząd PO-PSL jest OK.
MN4 / 212.109.148.* / 2013-02-21 08:15
Kochana Pani Jadwigo.
Niekompetentni Premierzy i niekompetentni Ministrowie, to nie nie jest najgorsze co się może przydarzyć Państwu. Zjawisko to jest powszechne w krajach cywilizowanych i dzikich. Wskazanie niekompetentnych Premierów w krajach Unii jest równie łatwe jak wskazanie takich Premierów poza Unią. Dlaczego? Bo są to stanowiska polityczne, to esencja demokracji, niestety.
Z doświadczenia pokoleń wynika, ze najgorsze są rządy techniczne i rządy ludzi nawiedzonych. Boże broń nas przed technokratami i nadgorliwcami - wtedy giną ludzie.
Ś lusarz / 87.204.219.* / 2013-02-21 06:29
Ostanie pytanie z rozmowy:

""Czyli cały rząd do wymiany?

Generalnie zgadzam się z tymi, którzy mówią, że sam Donald Tusk jest słaby więc i cały rząd jest słaby.""
Ś lusarz / 87.204.219.* / 2013-02-21 06:26
........."Szczególnie, że sam Tusk nie zna kluczowych szczegółów paktu fiskalnego, który tak mocno promował. Swoją niewiedzę pokazał zresztą podczas konferencji prasowej."
bsf / 46.45.103.* / 2013-02-21 08:29
Czy kiedykolwiek błysnął swoją wiedzą ?
Zawsze bajdurzy bez sensu uciekając wzrokiem od słuchaczy w szczególności gdy KŁAMIE.
Jest groźny dla Polski i Polaków bo nawiedzony światem ,którego nie rozumie.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy