Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jak 500 złotych na dziecko wpłynie na demografię? PiS tego nie wie

Jak 500 złotych na dziecko wpłynie na demografię? PiS tego nie wie

Wyświetlaj:
plemnik / 91.227.64.* / 2015-11-20 16:55
Posłuchaj młody człowieku w zielonych okularach.Tu już nie chodzi o większą liczbę urodzi a o lepszą sytuację finansową rodziny.A jak jesteś tak dociekliwy to ci powiem.Przyprowadź do mnie żonę, dziewczynę lub kochankę Efekt masz murowany i odpowiedź na swoje idiotyczne pytanie.
norma747 / 5.60.218.* / 2015-11-20 16:55
Kiedy wreszcie antypolskie szumowiny przestaną ujadać?
pardinn / 79.191.40.* / 2015-11-20 16:54
Kto wie i ma dowody na przekręty psl-owców w swoim regionie niech kieruje te informacje do biura Kukiza. Może uda się ukręcić łeb tej psl-owskiej hydrze.
baba651 / 82.139.54.* / 2015-11-20 16:53
Ile obiadów zjadłyby biedne dzieci gdyby wystraszony konus zrezygnował ze swojej ochrony? I kto toto by chciał ubić? Ja nawet nie kopnęłabym tego czegoś w du...
Hardox / 93.105.42.* / 2015-11-20 16:52
Jeśli rodziny będą mieć w portfelu 6 tysięcy złotych rocznie więcej to naprawdę dużo pomoże. Jeśli on zarabia dajmyna to 2,5 tysiąca a ona 1,4 tysiąca to te 500 zł na dziecko naprawdę ułatwi im życie.
_ja / 77.45.11.* / 2015-11-20 16:49
Najpierw okrada się baranów na 70% a potem hojny dziad z cudzej torby daje 500zł.
optymistka774 / 209.95.53.* / 2015-11-20 16:49
Tytuł artykułu jest fałszywy! Program 500 + nowego rządu na pewno przyniesie wiele dobrego dla społeczeństwa, a przy tym rozkręci handel wewnętrzny i rodzimy przemysł, nie tylko ten drobny!
Igu / 77.115.104.* / 2015-11-20 16:49
Niewypałem były rządy PO! Jeśli tamci nic nie robili, tylko zagarniali przez tyle lat, to jak PiS ma w tak krótkim czasie poprawić sytuację w PL? Na to trzeba cierpliwości i rozsądku, a tego PiS-owi nie brak! I dobrze, że Szydło zapowiedziała, że Po będzie rozliczone za swój (nie)rząd! NARESZCIE!
xxkukuxx / 84.73.217.* / 2015-11-20 16:49
Co za Durnie postawili to pytanie w ankiecie: wiadomo, że nie rozwiąże, bo to nie kwestia tylko 500 zł, ale będzie sporą materialna pomocą dla wielu rodzin.
aldona658 / 81.190.247.* / 2015-11-20 16:46
Czyli biedny podatnik, pracownik za 1600 zł jakich są miliony będzie utrzymywał dzieci np lekarzy, prawników, polityków, oficerów, dyrektorów, prezesów itp.Pogratulować PiS-owi pomysłu i gratulujemy również myślenia, że ludzie z wyżej wymienionej grupy po dostaniu 500 zł na drugie dziecko zafundują sobie trzecie żeby więcej dostawać zasiłku.Ani oni tego nie zrobią, ani biedny robotnik z jednym dzieckiem, żeby mieć dwoje i dostać na drugie 500 zł.Powiem krótko, większego idiotyzmu nie można wymyślić.Propaganda i całkowity brak rozsądku przerósł ich samych.
Historią doświadczony / 94.230.22.* / 2015-11-20 16:46
Wy wszyscy którzy w powyższym sondażu na pytanie "Czy 500 zł na każde dziecko rozwiąże problem
demograficzny" odpowiedzieliście NIE.......................
Pewnie jesteście zdania że te pieniądze należy dać napływającym do Europy Arabom i Żydom a ci z całą pewnością ten problem za nas rozwiążą ..................oj IDIOCI IDIOCI bez wyobraźni !!!!! Na was nie trzeba nasyłać zaborczych armii -was Bodnar ze Smolarem i Szczuką pozbawią ojczyzny i ojcowizn za pomocą tak tendencyjnych sondaży.
Polak z turkolandu / 80.144.0.* / 2015-11-20 17:03
Jedyny swiadomy czlowiek .........polacy to glupi narod , dlatego z malej litery pisze . Zawsze im sie wszystko nie podoba , islam stoi za Odra i czeka na bezludny kraj nad Wisla . Nikt nie mysli o tym , iz za 8-10 lat europa zachodnia bedzie islamska ....a wtedy biada katolickiej Polsce . Cala bron zachodu bedzie w ich rekach .....tez atomowa .
ProPetru / 83.25.137.* / 2015-11-20 16:44
Tak się nie buduje pomyślności narodu. Nie trzeba rozdawać przysłowiowych ryb ale trzeba dać wędkę.
Inaczej zabija się przedsiębiorczość. Czy tak chcemy budować pomyślność Polski?
Zyskuje na tym jedynie patologia, bo będzie kasa na wódę, papierochy etc. Żenada

Myślę, że najrozsądniejszym posłem jest p. Petru. On doskonale to rozumie. Będzie miał mój głos
bubacz / 31.63.198.* / 2015-11-20 16:48
Petru chyba cie pogieło ten piesek bagsterów toż to PO-wiec z nową geba
mebs / 89.78.174.* / 2015-11-20 16:42
Bo to jest trochę tak, że syty głodnego nie zrozumie. Jeśli politycy, których problem ubóstwa nigdy nie dotyczył będą wysuwać wnioski, które nie zostały potwierdzone badaniami, że danie 500 zł na dziecko załatwi problem braku dzietności to jest zgubna droga. Oczywiście ktoś powie, od czegoś trzeba zacząć. Trzeba najpierw postawić pytanie, która grupa docelowo nas interesuje?. Pojawia sie tu zagrożenie czy rodziny wielodzietne borykające się z problemami finansowymi, korzystające z pomocy społecznej nie zwiększą dzietności dla kilku stów więcej?. Z drugiej strony takim osobom wzrasta dochód, czy będą kwalifikowały się wówczas do świadczeń z pomocy społecznej?. Moim zdaniem priorytetem jest 500 zł na dziecko, ale nie w formie finansowej. Niech stworzą rządowy projekt, ale niech te 500 zł będzie formą dofinansowania do czegoś. Niech to będzie darmowe przedszkole, żłobek za te pieniądze, albo inna forma dofinansowania dziecka do 500 zł na miesiąc. Becikowe już jest 1000 zł, dla biedniejszych 1000 zł i drugi 1000 zł. czy to za mała zachęta?. Praktyka już pokazała, że dzietność wcale nie wzrosła po wprowadzeniu tej formy wsparcia. Poprzednicy wprowadzili przedszkola za złotówkę, co faktycznie obniża koszty pobytu dziecka w placówce. Warto zainteresować się bazą lokalową, przepełnionymi przedszkolami, brakiem żłobków (w moim mieście nie ma żadnego państwowego), a koszt prywatnego wraz z wyżywnieniem 900 zł. Inna jest kalulacja w prywatnych placówkach, inna w państwowych. Dla niezorientowanych powiem, że jesli dziecko jest chore w prywatnym przedszkolu/żłobku zwraca się stawkę żywnieniową, a do opłacenia pozostaje opłata stała. To są te dodatkowe koszty. W dodatku co mają zrobić rodzice małego dziecka, żłobkowicza, którzy nie mogą stale brać l4, a nie mają babć w pobliżu. Opiekunka to co najmniej 10 zł na godzinę (w zależności od regionu). Dlatego twierdzę, że żadne 500 zł nie przekona mnie jako matki dwójki dzieci w wieku okołoszkolnym i żłobkowym do zwiększenia dzietności za 500 zł na dziecko (w moim przypadku tylko na to drugie). W bazę lokalową inwestować, a nie rozdawnictwo, bo to nie rokuje.
lli / 188.146.10.* / 2015-11-20 16:41
Wreście menelstwo nie będzie musiało żebrać na wódę ,a dorabiane dzieciaki wyśle na ulice - 2 x kasa ,tego jeszcze nie było brawo.
A.M / 95.40.165.* / 2015-11-20 16:38
Dyskryminacja rodzin z jednym dzieckiem. A może ktoś po urodzeniu pierwszego dziecka nie mógł mieć więcej dzieci, czy nad tym ktoś się zastanowił??? Mi podczas cesarskiego cięcia lekarze przecięli moczowód i przyszyli do pęcherza. Córka w otrzymała 1 pkt w sakli Apgar. Początkowo lekarze wmawiali, że problemy z nerkami to moja wina , bo nie dbałam o siebie podczas ciąży. Po 3 miesiącach kolejna operacja - rekonstrukcja moczowodu. Dziękuję Bogu, że córka mimo niedotlenienia jest normalnym dzieckiem. Po 6 latach od cięcia cesarskiego zachorowałam na nowotwór. Do dzisiaj mam traumę przed kolejną ciążą... dlaczego nie miałabym dostać 500,00 zł???!!!!

Najnowsze wpisy