Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jak 500 złotych na dziecko wpłynie na demografię? PiS tego nie wie

Jak 500 złotych na dziecko wpłynie na demografię? PiS tego nie wie

Wyświetlaj:
bangobingo / 79.191.40.* / 2015-11-20 10:05
ABW informuje że Platforma Obywatelska zatrudniła 50 hejterów, którzy mają krytykować w sieci Prawo i Sprawiedliwość oraz prezydenta Andrzeja Dudę. Docelowo partia zatrudnia około 100 takich osób. W działalność w internecie bardziej zaangażować mieli się też sami posłowie. Działalność ta ciągle aktualna.
daniel-76 / 5.172.232.* / 2015-11-20 10:09
Gdzie znalazłeś/aś takie info??
Adamekk / 195.150.66.* / 2015-11-20 10:05
Fajnie jak na siłe "media" szukają dziury w całym, znaczy że rząd jest nareszcie polski. Program nie musi na razie podnieść liczby urodzin, oby na razie nie spadała...
Vig / 195.116.18.* / 2015-11-20 10:05
Żenująca propoaganda wp.pl. Pieprzony post-powski portal.
lancet / 109.155.223.* / 2015-11-20 10:08
Nie wchodź tu. Loguj się na pis-owski portal. Po co masz sobie podnosić ciśnienie?
PiS ma glowe i serce / 83.27.232.* / 2015-11-20 10:04
a jak tu mieć konkretne szacunki? Będzie sukces na pewno, chociażby tylko dlatego, ze żadne dziecko nie będzie niedojadac. ze polepszy się sytuacja materialna rodzin i bezpieczeństwo egzystencji.
Moje_zdanie / 77.65.29.* / 2015-11-20 10:12
Prawda taka, że jeśli ktoś ubogo żył to te 500 zł wyda na rzeczy pierwszej potrzeby by poprawić swój byt... Nie będzie myśleć o kolejnych dzieciach by wrócić ponownie do obecnej sytuacji bytowej. Ci co mają pieniądze i dostaną na drugie i kolejne to wydadzą na rzeczy wyższego rzędu, żeby poprawić swój i tak już wygodny byt... i tyle z tego będzie... Nie jestem za rozdawaniem pieniędzy... Trzeba pomagać ale nie w tak płytki i prosty sposób... Może to prowadzić do patologii, a do tego możemy mieć u nas drugie Niemcy, gdzie napływ wschodu może być duży zachęcony sporym socjalem dawanym od tak, za posiadanie dzieci... Patologia...
ireneusz50 / 86.5.124.* / 2015-11-20 10:04
Odrzucenie gospodarki liberalnej, a przywrócenie gospodarki narodowej jest lekarstwem na istnienie polskiego narodu. ale myślę ze już nic nie pomoże Polsce, Polska zmierza to samounicestwienia.
Obserwator 1 / 83.16.129.* / 2015-11-20 10:09
Większość która wierzy w odrodzenie Polski dokona teraz cudu. Polacy są do tego zdolni. Warunek - wolność gospodarcza.
X167 / 212.180.215.* / 2015-11-20 10:04
DAJCIE LUDZIOM ZAROBIĆ DAJCIE PRACE I GODNE ZAROBKI A NIE JAŁMUŻNĘ ..... DAJECIE WĘDKĘ A NIE RYBĘ..... JAK ZACZNIEMY ZARABIAĆ SAMI ZDECYDUJEMY ILE MIEĆ DZIECI
po siedemdziesiątce / 37.47.12.* / 2015-11-20 10:29
Poprzednicy koniecznie chcieli starców popędzić do roboty . Tak zapędzili się w tym pomyśle że nie wzięli pod uwagę że tej roboty nie ma dla młodych . Co taka 67 letnia kobicina może wykonywać np w balecie albo jako pielęgniarka czy nawet salowa jak ma już tyle chorób że lekarze dają najczęściej środki przeciwbólowe .
Można przekonać po reklamach lekarstw dla starców . Więcej na zwolnieniach lekarskich niż w jakiejkolwiek pracy gdy tymczasem młodzi bez pracy lub za granicą .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
k434 / 89.67.227.* / 2015-11-20 10:03
Polsko opamiętaj się !!!
500 zł na każde dziecko + przyszłość POLSKA - POWTÓRKA z GRECJI kraj na krawędzi bankructwa te same dorosłe już "dzieci" spłacają długi żyjąc na krawędzi ubóstwa = to wszystko zgotowała nam partia, która, dzięki WYBORCOM PATRIOTOM !!!! 25 października 2015 dorwała się do władzy. NIECH ŻYJE BEZMYŚLNE ROZDAWNICTWO a budżet PAŃSTWA - niech martwią się tym i naprawiają przez dziesiątki następnych lat Ci co przyjdą po nas - NAJWAŻNIEJSZE my już wtedy będziemy w opozycji
tgr4y65y76u8 / 91.205.33.* / 2015-11-20 10:06
rozdawnictwo człowieku wyjedz z ego swojego zat...a i zobacz jak jest zagranica człowieku dzis w POlsce ludzie 4 razy mnie zarabiaj a za wszytko placa tak jak zagranica , człowieku to Ty sie opamietaj z tym dzikim mysleniem
Mirton / 46.171.215.* / 2015-11-20 10:03
Za komuny w okresie jesienno zimowym wieczorami wyłączali prąd a na koniec lata były żniwa na porodówkach.
Anna Pap / 83.23.252.* / 2015-11-20 10:02
Wreszcie coś dostanę od państwa. Moje dzieci mają 10 lat, przez te wszystkie lata nic, zupełnie nic.
Dmuchaś Menelski / 31.63.182.* / 2015-11-20 10:05
Rozumiem, że masz dziesiątkę dzieci i żyjesz ze sprzedaży butelek po wódzie i puszek po piwie, jak każda patologia
lukaszpl / 185.32.144.* / 2015-11-20 10:00
Wiekszosc ludzi chyba nie rozumie po co jest ten program. Chyba niektorzy nie chca miec godnej emerytury bo nie bedzie mial kto na nia pracowac, dlatego ten program ma w tym pomoc. Ja pracuje sam bo moja zona opiekuje sie niepelnosprawnym synem, zarabiam na reke 2500. Dwa lata temu zdecydowalismy sie na 2 dziecko, aby brat mial rodzenstwo i nie zalujemy tego! Jak czytam ze ktos ma 4000-5000 zl wspolnego dochodu i jedno dziecko, to ja na miejscu takich osob mial bym 2 dzieci spokojnie. My z zona tez mamy kredyt na mieszkanie i niczego nam nie brakuje. Powinniśmy się cieszyć że w końcu któs próbuje zrobić coś dobrego na społeczeństwa a nie dla własnej kariery. Dla wszystkich dzieci ma być wypłacane od 2017 roku ponieważ budzet na następny rok jest już ustalony i znalezienie pieniędzy to nie jest hop siup. W innych krajach UE socjale na dzieci sa zdecydowanie wieksze i ciagle rosna i ludzie sie ciesza z tego bo moga sobie pozwolic na lepsze zycie, a u nas krytyka, zamiast sie cieszyc. Jak wam tak zle ludziska to uciekajcie z PL.
wss / 145.237.2.* / 2015-11-20 10:55
Ta ustawa to nic innego jak bezczelne kupowanie sobie poparcia politycznego PiS za pieniądze budżetowe.
Głosowałem na PiS bo miałem dosyć PO, ale teraz to już mi szybko przeszło, jak widzę co się dzieje i żałuję że nie poparłem Kukiza czy Korwina.
Niby dlaczego całe społeczeństwo ma część zarobionych pieniędzy ze swojej pracy dawać obcym ludziom na ich dzieci ? To nie są pieniądze jakiegoś mitycznego Państwa, to są pieniądze obywateli - NASZE PIENIĄDZE ! Które ktoś zabiera jednym i daje drugim. Dla jakiejś wydumanej ideologii opartej na mitach.
Pierwszy mit. Wzmocnienie demografii. Otóż nikt normalny nie zdecyduje się na kolejne dziecko, jeżeli otrzyma 500 (pomijam patologię bo ci się skuszą na łatwą kasę). Kto z was którzy mają dzieci podejmie decyzję, że teraz pomożemy demografii i będziemy mieć kolejne dziecko, albo może i dwójkę bo kasę dostaniemy ? No właśnie. Większość wypowiadających się tu zwolenników ustawy, mówi wyłącznie o tym pomyśle, jako wsparciu dla rodzin, które mają dzieci, a nie o tym że dzięki tej ustawie zdecydują się na kolejne dzieci. Czyli poprawa demograficzna dzięki temu żadna, albo bardzo, bardzo mizerna.
Drugi mit. Trzeba się zrzucać na obecne dzieci, bo one będą pracować w przyszłości na emerytury. Niby dlaczego ? Czy ci którzy obecnie pracują i nie skorzystają z ustawy 500+ nie odkładają składek emerytalnych, często bardzo dużych ? Nota bene, których zupełnie nie płacą rodzice siedzący w domu i opiekujący się dziećmi ? Czy w takim razie ci obywatele nie powinni teraz wrzeszczeć, że pracują na obecnych emerytów ? Dodatkowo te dzieci wcale nie muszą potem płacić składek emerytalnych, bo np. wyjadą za granicę. A co będzie jak system emerytalny się zawali i ulegnie całkowitej zmianie ? A czy pomyśleliście, że dzieci na starość to przede wszystkim wsparcie dla SWOICH rodziców ? To pomoc dorosłych już dzieci wszelakiego rodzaju dla SWOICH starych rodziców. Czy te dzieci będą pomagać np. robić zakupy wszystkim staruszkom, będą opiekować się nimi w chorobie ? Dlaczego nie ? Skoro obcy ludzie przez 18 lat dorzucali się finansowo do nich. Każdy winien mieć tyle dzieci ile uważa za stosowne z wszystkimi za tym idącymi konsekwencjami i nie wyciągać potem ręki do portfela sąsiada żeby się na jego dzieci zrzucał.
Trzeci mit. Wszędzie są dodatki i to większe to dlaczego nie u nas. Owszem w większości krajów dodatki na dzieci istnieją. Ale – są znacznie mniejsze niż planowane u nas, np. w Niemczech to jest max ok. 200 euro na dziecko czyli ok. 8% średniej płacy netto w Niemczech. U nas dałoby to powiedzmy jakieś 250 zł na dziecko, a nie 500 ! Zważmy jeszcze na to, że Niemcy są znacznie bogatszym krajem niż my i jest to wyłącznie dodatek mający na celu wsparcie finansowe rodzin z dziećmi a nie jakieś zmyślone działanie demograficzne. Niemcy szczerze to nazywają. Bo pomimo, że dodatek na dzieci funkcjonuje w większości krajów Europy zachodniej wszędzie jest zapaść demograficzna, wcale te dodatki nie pomogły.
Viola446 / 78.28.15.* / 2015-11-20 10:10
Mój mąż też zarabia 2500, mam córkę 19 lat i synka 3 latka, córka już sie nie liczy więc tak jakbym miała 1 dziecko. Po zapłaceniu kredytu na mieszkanie i rachunków plus przedszkole i moje leki ( choruję na raka piersi i nadciśnienie ) zostaje nam 300 zł na życie i niestety nic od państwa nie dostaniemy, dzieci już więcej nie mogę mieć bo jestem chora :( I to jest sprawiedliwe?
kololo / 89.230.41.* / 2015-11-20 10:08
Źle rozumujesz. Zachód nie jest dobrym przykładem, z socjalu korzystają głównie leniwi imigranci muzułmańscy i nie tylko. Gdyby Państwo nie zabierało Ci 2000zł co miesiąc w postaci składek ZUS, podatków PIT VAT akcyz to nie potrzebowałbyś tych 500zł. A że pomoc ze strony państwa dla osób niepełnosprawnych powinna być na godnym poziomie to już inna kwestia.
Urb / 87.248.83.* / 2015-11-20 10:06
Tak, tak. Socjal, socjal, socjal... A może zamiast socjalu nie kraść uczciwie zarobionych pieniędzy? Przyjmuję, że masz umowę o pracę. Zarabiasz 2,500zł/mc. Czy nie wolałbyś zamiast dodatkowych 500zł, otrzymywać pełne wynagrodzenie ~4,000zł?
lukaszpl / 185.32.144.* / 2015-11-20 10:25
odp do "Urb" Oczywiscie ze bym wolal dostac 4000 zl niz oddawac wiekszosc dla panstwa, ale mamy takie zycie. dlatego powinnismy sie cieszyc z kazdego dodatku od panstwa, bo do niektorych pieniadze oddawane na podatki po czesci wroca.
odp do "kololo" Na zachodzie nie tylko imigranci dostaja socjal na dzieci, ale tez ludzie ktorzy pracuja, mam wielu znajomych w niemczech czy anglii, ktorzy maja dzieci i dostaja pieniadze na dzieci az skoncza 18 lat, wiekszosc z nich obydwoje pracuje. Sam kiedys sie zastanawialem nad emigracja, ale ze wzgledu na niepelnosprawnego syna zostalem w PL.
Niestety zycie w PL nie jest uslane rozami dzieki naszemu bylemu rzadu. Jezeli ten program wypali to bedzie pierwsza dobra rzecz jaka zostanie zrobiona dla obywateli od wielu, bardzo wielu lat. Bo do tej pory zadna partia nawet nie kwapila sie aby cos z tym zrobic.
odp do "Viola446" Od 2017 ten dodatek ma byc na kazde dziecko, poniewaz teraz obecna partia rzadzaca bedzie planowala ten budzet, a nie w jak w tym roku zrobilo to PO, a PiS wprowadzil tylko kilka poprawek.
pytam / 188.146.73.* / 2015-11-20 09:59
Czy 500 zł dostanie samotna, pracująca matka lub ojciec z 1 dzieckiem, mająca(y) skromny, uczciwy dochód? Czy może zapijaczona rodzina z 4 lub 5 dzieci (6 w drodze)? A może bogata rodzina z 3 dzieci (przyda się na fryzjera dla niani i spa dla mamy)?
bez nicku / 77.89.97.* / 2015-11-20 10:09
albo na nowy samochód dla taty
ojciecimatka / 158.75.2.* / 2015-11-20 09:57
A właściwie dlaczego tylko 500? Przecież można dać po 1500zł.
maro276 / 95.48.108.* / 2015-11-20 09:57
Cały PIS to wielkie nieporozumienie.Wydawanie publicznej kasy bez sensu
front / 83.22.255.* / 2015-11-20 10:28
Niemcy od 180 Euro miesięcznie na dziecko, Austria od 105 Euro, UK ok 100 Euro, Irlandia od 130 Euro, Holandia od 195 Euro, Francja od 185 Euro, Norwegia od 195 Euro miesięcznie, Polska od 18 ( słownie osiemnaście ) Euro miesięcznie. Masz rację, niedobry ten PIS, że chce rozdawać publiczne pieniądze na dzieci. Rzeczywiście to jakieś nieporozumienie, przecież jest tyle innych ważnych wydatków dla publicznych pieniędzy, jak opłacenie administracji, rozbujanej za rządów PO do granic małego miasteczka, jak obiadki i winka, samochody, nowe tablety itp p*******. To cię nie boli. Boli cię tylko to, że PIS będzie szastał naszymi czyli publicznymi pieniędzmi, żeby je dać ludziom którzy mają dzieci. Gratuluję ci inteligencji, bo tylko geniusz mógł napisać taki komentarz
tobik797 / 83.22.255.* / 2015-11-20 10:20
Ty jestes nieporozumieniem. Jak myslisz dzięciole co to jest publiczna kasa??? To sa nasze pieniądze tumanie i nikt ich nie wydaje, tylko daje tym którym się nalezy. Jesli dla ciebie pieniądze przeznaczone na dziecko w rodzinie są wydawaniem bez sensu, to rozejrzyj się wokoło, bo najwyraźniej masz roumek kubusia puchatka. Ciekawe dlaczego ludzie wyjeżdżają z tego kraju? Dlatego, że ktoś chce im dawac pieniądze a oni tego nie chcą? To sprawdź ile na dzieci dostają mieszkając i pracując w Niemczech, czy UK. Trzeba miec naprawdę pokiereszowany mózg zeby takie brednie wypisywać i nazywać tych, którzy próbują zrobic cos żeby wreszcie było normalnie, nieporozumieniem
jaga769 / 31.63.110.* / 2015-11-20 10:13
lepiej kupić nowy stół za 100 tysiecy niż dac 500 zlotych na dziecko tak!
Neta / 83.11.163.* / 2015-11-20 10:04
A dlaczego bez sensu.Większość ludzi tylko narzeka i narzeka, bardzo dobrze , jestem za. Lepiej chyba zachęcić Polki do rodzenia dzieci niz sprowadzać uchodzców i płacić im socjal.
diamonds / 195.246.216.* / 2015-11-20 09:57
Przez minutę Trole z PiS wpisały 15 nugatów, ale jaja.
500 zł NIE DLA BOGACZY / 83.243.32.* / 2015-11-20 09:57
DLA MINISTRA SZCZURKA I JEGO 5 DZIECI TEZ PO 500 ZŁ ????DLA PAN RADZIWIŁA MINISTRA ZDROWIA KTÓRY MA 8 DZIECI TEZ PO 500 ZŁ NA DZIECKO???ZA MAŁO MAJĄ KASY???TAKIE PIENIĄDZE SĄ DLA ŚREDNIO I MAŁO ZARABIAJĄCYCH A NIE DLA BOGACZY!!!!!!!!!!!!!!!
Leszek_44 / 83.16.144.* / 2015-11-20 10:09
Ciesz się, że chcieli i mają tyle dzieci, ponieważ ich dzieci będą w przyszłości z podatków, które zapłacą, utrzymywać Ciebie gamoniu. To, że Panowie ministrowie Radziwił i Szczurek mają wielodzietne rodziny i doszli do tych stanowisk świadcz o tym, że są bardzo pracowici, w przeciwieństwie do tych, którzy się lenią, dzieci nie mają, a pieniądze chcieliby za nic dostać. Darmozjady nic nie powinni dostawać z podatków, które ściągane są o tych pracowitych.

Najnowsze wpisy