Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jak bez końca bezprawnie strzyc podatników? Nasza władza już wie

Jak bez końca bezprawnie strzyc podatników? Nasza władza już wie

Wyświetlaj:
antypeowiec / 81.190.69.* / 2009-04-17 20:15
głosujcie dalej na po to będziecie trawę wpieprzać
qubix / 90.156.5.* / 2007-03-24 21:24
ciekawe kto zapłaci za recycling tych "nowych" autek?? Polska będzie złomowiskiem Europy, bo to my skupujemy złom na użytek własny i to nam zostanie problem z jego utylizacją...
Więc nie ma się z czego cieszyć...
Krystian666 / 2009-02-26 19:12
mój kuzyn pracuje w firmie z norweskim kapitałem i oni skupują złom od polaków, więc chyba nie wiesz co mówisz Gościu...
marcosoft / 195.150.132.* / 2006-07-22 12:31
Od niepamiętnych czasów samochód w Polsce był przedmiotem luksusu, niebywałego zbytku, elementem systemu nagród, symbolem kultu i Bóg wie co, a nigdy srodkiem komunikacji i narzedziem pracy. Stąd też wieczne dążenie władzy do opodatkowania bądz co bądz zwykłego przedmiotu codziennego użytku domowego.
DA / 195.225.71.* / 2006-07-18 12:07
Ja mam wrażenie, że jedynym straszącym w ostatnich miesiącach są media i opozycja taka jak PO i SLD. Zwarci i gotowi stawiać czoła Kaczyńskim niezależnie od tego czy proponowane regulacje i pomysły są dobre, czy nie (a dobrych nie brakuje). Gdyby taka sytuacja dotykała PO z pewnościa została by nazwana atakiem na rację stany RP.
wicio / 62.102.33.* / 2006-07-18 13:10
Walnij w stol a nozyce sie odezwa.
Jak cos sie nie podoba to winne media i opozycja.
W artykule nie bylo ani slowa na ten temat a tu nagle mamy jasne wytlumaczenie dlaczego wladza strzyze podatnikow. Wszystkiemu winna PO.
A / 212.244.189.* / 2006-07-18 12:00
To prawda co Pan pisze, a z kolei niezgadzam się z tym co poniżej (podatkow płacimy wystarczająco dużo by starczyło i na ekologię i na autostrady - kwestia wydawania się kłania) Jednak rząd ustami swych przedstawicieli mówi jeszcze że ograniczenie sprowadzania używanych samochodów chroni miejsca pracy w Polsce, co jednak także jest co najmniej nadużyciem jeśli nie całkowicie mija się z prawdą. Samochodów w Polsce produkuje się coraz więcej, ale nie dla Polaków, większość na eksport na zachód, ale i ponoć ostatnio szczególnie wzrósł eksport do Rosji i to tych najdroższych modeli (tam to się ludzie obecnie szybko bogacą!). A my petro rubli (wymienialnych w pełni!!!) i rubli z bumu na metale kolorowe nie będziemy mieli (no co najwyżej Dolny Śląsk z miedzi).
obserwator / 83.20.187.* / 2006-07-18 07:37
Dlaczego wyzywa sie polityków a nie samych siebie. Juz kto jak kto, ale kierowcy to inteligentny rodzaj ludzki, winni widzieć kogo wybierać w czasie wyborow bo wskazywanie winnych w przeszlości i teraźniejszości to spychotechnika. Każdy w Polsce chce mieć dużą kasę , aby jadąc do hipermarketu , na dzialkę, bliżej niż dalej, szpan nie pozwala chodzić pieszo. Cena ropy rośnie, dla pozyskania jej morduje się ludzi >> kto może i umie, to będzie przeszkoda bo nikt ropy za bezcen nie chce dawać, petrodolary to nowa ekonomia dla kieszeni.. Podatnicy nie chcą placić żadnych podatków ale chca mieć autostrady , stacje beznynowe na odleglość oczu, bo tak już sie dzieje w dużych miastach. Ekologia to słowo wytrych, nic nie znaczy. Ale kto ma placić za trupy samochodów , cale spoleczeństwo, to niesprawiedliwe, niech placą te rodziny co maja samochody, niektóre po kilka, ale że biedacy głosu nie mają , zaplacą wszyscy włącznie z biedakami, ci ostatni najwięcej, dziedziczenie biedy u nich pogłębi się za nie swoje używanie. Podobnie sie dzieje z robotnikami, nie strajkują bo ich nie ma, za to strajkuja policjanci, służby więzienne ,czyz to nie jest interesujące spostrzeżenie.
bizon / 83.17.143.* / 2006-09-01 08:42
Dziedziczenie biedy!! rany ! ty się do tego przyzwyczaiłeś tak i popierasz płacenie coraz większych podatków tak, to wyobraź sobie, że te pół pensji co ci zabierają w podatkach masz dla siebie i możesz nimi dysponować i zagospodarować jak chcesz możesz zainwestować w coś możesz odłożyć do skarpety. Dlaczego cię boli, że ktoś ma samochód jeden lub więcej czy to taki luksus - to wyobraź sobie że to jest jego narzędzie pracy potrzebne jak długopis i w żadnym wypadku w dzisiejszych czasach nie powinien być traktowany jako luksus.
pilu / 212.122.206.* / 2006-07-23 17:35
No fajnie fajnie, ale: Kierowcy płacą podatki w benzynie (akcyza+podatek drogowy+VAT!!), płacą również za zniszczenia za pomocą OC, którego ludzie niezmotoryzowani płacić nie muszą. Nie jest więc prawdą to co piszesz, że "podatnicy nie chcą płacić podatków" (nie wspomnę nawet o progach podatku dochodowego). Czyli bulimy na te drogi od X lat, a dróg nie ma. Za złomowanie też płaci właściciel, chyba że oddaje sprawne auto, to biorą za friko na części, a reszta recykling. Nie wiem za co Ty płacisz przy złomowaniu mojego auta. Może mi wytłumaczysz? Ja oddaję im za friko KUPĘ wartościowego żelastwa. Gdyby było można to chętnie bym to sprzedał "na kilogramy", ale nie można i tyle. Właśnie dlatego żeby zamrotyzować koszt złomowania. Kompletnie nie wiem o co Ci zatem chodzi.
Aktywator / 145.237.253.* / 2006-07-18 08:46
Bardzo interesujące spostrzeżenie - kolejna fala emigracji to będą chyba urzędnicy skarbowi, do których się niestety też zaliczam.
herbst / 2006-07-23 18:04 / Bywalec forum
I w jakim zawodzie bedziesz pracowal na emigracji ,jako komornik...
KIM ONI SĄ NAPRAWDĘ / 213.17.216.* / 2006-07-17 18:08
Wspaniały i prosty artykuł .
Juz się martwiłem, że nikt nie wystąpi po stronie zwolenników wymiany starych gratów na używane samochody. Większość z tych sprowadzonych kilkunastoletnich aut jest w doskonałym stanie. Telewizyjne brednie o zalewie złomu przekazywane nam były zgodnie z potrzebą Bezprawnie Pobierających Podatki.
Niestety jednak nie dziwi mnie to w kraju w którym całkiem niezły premier podaje się do dymisji w wyniku blizej niejasnych dla społeczeństwa roszad. Mówią o Prawie i Sprawiedliwości, ale co co ONI wyprawiają.
Słabszych zachecam do prześledzenia dotychczasowych osiągnięć rządzącego PiSu. Cofnijcie film i podsumujcie czym jak dotąd się zajmowali.
WSTYD i HAŃBA a nie.. Prawo i Sprawiedliwość !!!
Aktywator / 145.237.253.* / 2006-07-18 08:22
Jakoś tak to u nas już jest, że wszystkie telewizje lubują się w bredniach na temat kierowców. Z czego to wynika? Czyżby z potrzeby usprawiedliwiania nieudolnie rządzących kolejnych ekip? Nie widzę innego wytłumaczenia... :-/ Inny przykład: Żeby policja mogła nas w biały dzień łupić na szosach, to wmawia się nam, że wokół nas są sami wariaci drogowi! Dziwne, ale na drodze - w samochodzie czuję się znacznie bezpieczniej, niż na większości osiedli w moim mieście i nie zmienią tego jakieś durne reklamy. A to dlatego, że statystyki to też potwierdzają - NAPADÓW I ROZBOJÓW JEST 2 RAZY WIĘCEJ, NIŻ WYPADKÓW NA DROGACH!!!
Aktywator / 145.237.253.* / 2006-07-18 08:40
No i jeszcze jedno: Władza dobrze wie, że jak nastawia fotoradarów i przecinków w niebieskich samochodach z suszarkami przy coraz to nowych i większych ograniczeniach prędkości, nazywając każdego przekraczającego nieznacznie dozwoloną prędkość WARIATEM DROGOWYM, to oprócz stworzenia fałszywego wrażenia bezpieczeństwa załatwi w ten sposób jeszcze jeden problem - budowę i remont dróg.
Nie ma to, jak rozkręcić biznes na fotoradarach i odpalić szwagrowi w MSWiA działkę za wygrany przetarg. Te osły siedzące za kierownicami swych rozklekotanych gratów i tak będą płacić - w końcu to nie górnicy, żeby poszli pod Sejm...
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-17 13:08
Niestety trzeba się za każdym razem użerać z rządem o takie oczywiste sprawy jak wolność konsumentów. Jak długo jeszcze ludzie będą znosić traktowanie nas jak szmaty?
pilu / 212.122.206.* / 2006-07-23 17:41
Do następnych wyborów, kiedy rzucą kolejną kiełbachę wyborczą. Omamianie społeczeństwa też powinno być karalne i to surowo. Niedawno J.Kaczyński, w dzień odwołania premiera, z niewypowiedzianą szczerością odparł dziennikarce "ale przecież to była kampania i robi się wszystko by wygrać", gdy ta puściła mu film na którym obiecywał wszystkim wszystko i na wieki :)
wowdy / 84.10.245.* / 2006-07-17 10:03
Ortografia!! To nie dożynki!!
LESZEK 10 / 83.16.4.* / 2006-07-17 09:36
Przypuszczam ,że zanim poszkodowani odzyskają pieniądze z akcyzy,połowa z nich umrze a druga połowa zapomni ! I O TO RZĄDOWI CHODZI !!!
TKMSpieprzjDziadu / 141.76.1.* / 2006-07-17 08:20
Chyba wszyscy wpadamy w pułapkę myślenia my i oni. Czy dożyję kiedyś czasów, że rząd nie będzie nazywany władzą, a tak jak być powinno sługami. Czy po to im płacimy, żeby nas okradali? Ale niestety jak kiedyś ktoś powiedział: "nic lepszego od demokracji nie wymoślono, choć jest to bardzo zły system" (czy jakoś tak). Najgorzej się dzieje jak do służby dorwie się nawiedzona ekipa, która wszystko wie lepiej. Giertych na stanowisku ministra edukacji też temu służy. Ciemny naród zagłosuje jak proboszcz każe.
Aktywator / 145.237.253.* / 2006-07-18 08:43
Ciemny naród kieruje się bardziej tym, czy zna "gembę", czy nie z TV. Jak gemba coś mu obiecała, to już można bezmyślnie oddać głos.
tatko / 2006-07-17 11:31 / Tysiącznik na forum
Proboszcz też jest ciemny,ale na tyle oświecony,żeby wiedzieć,kogo można porządnie wydoić.
Krzysztof / 83.18.243.* / 2006-07-17 19:48
Bo tu komentatorami jest jasny naród który potrafi jedynie przeklinać na ciemny naród. Jasny naród pragnie dużej kasy jak kania dżdżu ale nie potrafi do niej dojść bo widocznie jest cieniutki w robieniu interesów. Ci co potrafią robić duże interesy to je po prostu robią, a nie płaczą i przeklinają na forum. Może jasnemu narodowi trzeba podrzucić trochę nazwisk ludzi którzy przy takich a nie innych podatkach potrafili osiągnąć sukces.
Najśmieszniejsy zaś jest tu niejaki pan NoDuks który po prostu dla własnej wygody myli pojęcia i wszystko co mu nie pasuje podciąga pod doktrynę polityczną zwaną socjalizmem. Dla takich jak on i jego idol JKM to nawet prezydent Stanów Zjednoczonych jest socjalistą i jak z takimi dyskutować? Po prostu się nie da.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-18 06:22
Żal mi Cię skażony socjalizmem osobniku, żyjący niespełnionymi nadziejami...
Tak długo, jak będą na świecie takie matoły jak Ty, które nie rozumieją, że gdy oddają ok. 83% zarobionych przez siebie pieniędzy w formie podatków - oznacza to ni mniej ni więcej, że żyją w ciężkiej odmianie socjalizmu, tak długo w Polsce nie będzie dobrze...
Szkoda, że jest tak mało osób, które nie chcą być nowożytnymi niewolnikami.
Pozdrowienia dla NoDucks, który ma absolutną rację, niestety...
Aktywator / 145.237.253.* / 2006-07-18 09:20
Nie miałbym nic przeciwko, gdybym oddawał 83% zarobków Państwu, które zapewniłoby moim dzieciom pełne wykształcenie, pomoc lekarską w każdym przypadku, a mi godne życie po przejściu na emeryturę lub uczciwą rentę w razie nieszczęśliwego wypadku.
Tak niestety nie jest. ZUS nas okrada, a politycy chcą jeszcze bardziej; w szpitalu, jak nie posmarujesz, to nawet nie zauważą kiedy się przekręcisz, a za szkołę i tak trzeba płacić. PAMIĘTACIE Z LEKCJI HISTORII, JAK TO NAS NAUCZANO, ŻE BIEDNY CHłOP BYŁ GNĘBIONY, BO PŁACIŁ DZIESIĘCINĘ (tj. 10% PODATKU)?
Krzysztof / 83.18.243.* / 2006-07-18 08:45
Dziękuję za miłe słowa i okazane wspólczucie.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-17 07:56
"Nie można być dobrym chrześcijaninem i socjalistą" (Encyklika Quadragesimo Anno, 127-128)
Kaczyńscy NIE SĄ dobrymi chrześcijanami - niezależnie, co im się na ten temat wydaje.
Planowana zamiana (na ironię: łatwej do obejścia) akcyzy na bezprawny, socjalistyczny i na dodatek drakoński podatek ekologiczny nie pozostawia co do tego żadnych złudzeń.
Wszyscy zwolennicy PiSu też nie są dobrymi chrześcijanami. Tylko dzięki popieraniu liberalnej gospodarki a'la UPR przestaniecie grzeszyć.
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-17 09:27
No jak tak dalej pójść to nawet papież JPII nie był dobrym chrześcijaninem, bo socjalistyczne dogmaty przewijały się i w jego wypowiedziach. Nie należy wysnuwać zbyt dalekich wniosków jednak, to wszystko wynika z ignorancji ekonomicznej, niewiele ma wspólnego z wiarą.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-17 09:54
Wg Twoich słów można wysnuć jeden wniosek - nauka Kościoła jest niespójna.
"Nie można być dobrym chrześcijaninem i socjalistą" (Encyklika Quadragesimo Anno, 127-128) - ja tej prawdy nie wymyśliłem i jeśli dowolny papież się "nie łapie" - to nie moja lub Twoja wina.
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-17 11:58
Spójna to może ona i jest tylko co z tego. Naziści też mieli spójną ideologię. Możesz nieskończenie wiele spójnych ideologii stworzyć, które nijak się mają do rzeczywistości.
ZK / 193.41.230.* / 2006-07-17 10:32
Encyklika - to orędzie papieskie (konkretnego papieża) i pozbawienie jej kontekstu historycznego jest nieporozumieniem. Na pewno nie można jej ściśle zaliczyć do uniwersalnej nauki Kościoła (doktryny), gdyż nie jest wyrazem opinii Magisterium Kościoła, choć na pewno wyraża opiinie w jakichś kwesiach. A jakby wyciagnąć jakieś zdanie z encykliki sprzed kilkuset lat? Mogłoby być dziwnie lub smiesznie...
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-17 10:42
Naginasz fakty. Rok 1931 to nie tak dawno - a już się zdezaktualizowała? (dla przypomnienia: kilkaset lat temu nie było socjalizmu).
A zdanie nie jest wyrwane z kontekstu, co usiłujesz sugerować, lecz przeciwnie - jest niejako podsumowaniem całości.
MAREK1954 / 83.16.4.* / 2006-07-17 11:05
No Ducks!
Tobie jednak trza łopatą. Kumasz?
Pozdrawiam Cię.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-17 11:09
Nie wcinaj się gdy dysputa o dwa rzędy wielkości przekracza twoje możliwości intelektualne Pozdrawiam Cię zwapniały głuptasie...
ZK / 193.41.230.* / 2006-07-17 11:03
To niby w którym miejscu nagiąłem fakty? Twierdziłem, że nie jest to doktryna Kościoła - i tyle! W sytuacji, gdy pojęcia są nieostre (zarówno "dobry chrześcijanin", jak i "socjalista") i użyte jednak w minionej epoce, przykładanie do nich miar współczesnych jest zabiegiem nieuprawnionym - chyba, że się chce osiągnać zamierzony z góry cel i coś wykazać... Poza tym wpólczesna wykładnia nauczania społecznego Kościoła, aczkolwiek u podłoża ma owe dwie znamienne encykliki (jeszcze Rerum novarum) i rozwija zawarte w nich treści, nie traktuje każdego zawartego w nich zdania jako prawdy ostatecznej i bezdyskusyjnej.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-17 11:15
Nagiąłeś fakty tu:
a) to nie było napisane kilkaset lat temu
b) to nie jest wyciągnięte jakieś zdanie lecz myśl przewodnia
Zgadzam się z jednym, to nie jest doktryna Kościoła. Tylko czy Tobie stanowić, która encyklika zdezaktualizowała się, a która nie? Ja oceniam otaczające mnie realia jako niewiele różniący się od tamtego socjalizm i w związku z tym dla mnie osobiście nie zdezaktualizowała się.
Czy siódme przykazanie też zdezaktualizowało się?
ZK / 193.41.230.* / 2006-07-17 13:29
do NoDucks: czytaj uważnie: nie napisałem, że to było napisane kilkaset lat temu (jakieś uprzedzenie?!) - czyli pkt. pierwszy odpada, a dalej... zresztą na przekomarzanki z Tobą (bo przeciez to nie jest dyskusja) - szkoda mi mojego czasu - wyłączam się...
gbaj / 2006-07-17 11:12
a od kiedy to kościół jest demokratyczny, tam jest feudalizm i posłuszeństwo jak jesteś nieposłuszny jesteś odsunięty na boczne tory. Inna sprawa to taka , że lepiej się jednak żyje ludziom w krajach protestanckich niż w katolickich
tatko / 2006-07-17 11:40 / Tysiącznik na forum
gbaj...Bardzo słuszna uwaga. Tam się lepiej ludziom żyje,ponieważ ich kler nie wpieprza się w każdą dziedzinę życia,tak jak nasz.
Dziku / 83.28.222.* / 2006-07-18 00:52
Wpieprzanie w nie swoje sprawy swoją drogą, problem w tym, że niedouczona większość tego słucha. I jest jak jest.
Aktywator / 145.237.253.* / 2006-07-18 08:28
Przeceniacie siłę słów kapłana. Gdyby rzeczywiście miały one taką moc, to ludzie byliby znacznie dla siebie życzliwsi. Swoją drogą... czy jest gdzieś na świecie katolicki kraj, w którym gazeta antyklerykalna ma tak wielu czytelników?

Najnowsze wpisy