Forum Forum motoryzacyjneUżywane

jak bezpiecznie kupić auto w komisie

jak bezpiecznie kupić auto w komisie

felcia10 / 2012-01-11 12:19
chcę kupić pierwsze auto, oczywiście w grę wchodzi tylko używane, dlatego myślę o odwiedzeniu kilku komisów, chciałam jednak Was zapytać jak można bezpiecznie kupić auto w komisie? na co należy uważać, jakie mają sposoby na wciśnięcie bubla klientowi?
Wyświetlaj:
joneksy / 46.149.223.* / 2017-12-20 18:43
osobiście nie ufam zbytnio komisom a swoje auto kupowałem w auto szulc to jest salon samochodów używanych i mają naprawdę duży wybór różnych samochodów
krzyszfot / 212.96.244.* / 2012-01-27 13:36
Po moich doświadczeniach wiem, że lepszym pomysłem jest zakup auta z salonu. Nigdzie, w żadnym komisie nie traktowano mnie tak jak w salonie Prestige w Sopocie. Nie wciskali kitu, mówili o realnych minusach auta. I tak powinno być. Zatem jeśli szukacie bezpieczeństwa zakupu to tylko w salonach samochodowych.
Pilsener / 2012-01-11 12:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Najlepiej szukać prywatnych ofert, w komisie trudno o dobre auto i będzie ono też drogie, handlarz każdy złom chce sprzedać jako "igła", "lala", "jedyny taki" i tak dalej. Ale uwaga, bo handlarze też sprzedają auta przez podstawione osoby (tak zwane "słupy") by uniknąć odpowiedzialności.
2. Podstawa to sprawdzenie auta u zaufanego mechanika w niezależnym warsztacie.
3. Sposobów na wciśnięcie bubla jest tyle, że można by książkę napisać.
4. Nie szukać okazji cenowych bo ich nie ma. Okazja cenowa to najczęściej okazja dla handlarza - opchnąć kompletny złom za połowę ceny normalnego auta.
5. Unikać aut sprowadzonych zza granicy - większość jest powypadkowa lub zajeżdżona.
dany55 / 2012-01-11 14:16
w komisie takie samo auto można trafić jakby się kupowało od pierwszego właściciela, byle na oględziny zabrać kogoś kto na temacie się zna, najlepiej mechanika

Najnowsze wpisy