Forum Polityka, aktualnościPolityka

Jak bogaty jest Kwaśniewski?

Jak bogaty jest Kwaśniewski?

Money.pl / 2007-03-26 07:41
Komentarze do wiadomości: Jak bogaty jest Kwaśniewski?.
Wyświetlaj:
obserwatorka / 83.23.1.* / 2007-03-26 19:12
Uważam, że czas najwyższy przeswietlić wnikliwie , skad miał kasę na takie luksusy i nie tylko Kwaśniewskiego ale cały były aparat PZPR-u i tych co z niego się wywodza a mają znaczne posiadłości i biznesy. Jest niemożliwością ludzka by z pracy rąk w ciągu jednego pokolenia dojśc do takiej fortuny...Jestem za tym by odpowiednio sprawdzono przez Urzędy skarbowe i inne instytucje czy dobra , rownoważa przychody pomniejszone o koszty ..dane majątki, posiadłości i wszelkie inne dobra posiadane. Czas najwyższy sprawdzić, czy stać nyło danego osobnika na kupno . Jeżeli ceny były zaniżone to znaczy ,ze okradano państwo i narod i wtedy odpowiednio ukarać a nadwyżkę nie mającą pokrycia skonfiskować. Kraj obiedzony , obkradziony, tzn. nasze społeczeństwo, braki w lecznictwie i w innych resortach a wzrost posiadłości i majatkow w rękach byłych PZPR jak i SLD. Dopominamy się lustracji ich majatkow.
MacMurphy / 84.40.135.* / 2007-03-26 21:39
Spoko z tymi milionami.

W roku 1983 fabryka w której pracowałem dostała od miasta kawałek gruntu bez wody i kanalizacji z dojazdem drogami gruntowymi z zaleceniem założenia spółdzielni mieszkaniowej dla pracowników budowy domów jednorodzinnych. Z kolejki oczekujących na mieszkania w oparciu o system punktowy komisja wybrała 60 "szcześliwych" nota bene nie wiem czy przypadkiem czy nie było wśród nas kilku kolegów którzy w roku 80 byli mocno zaangażowani w ówczesne przemiany i którzy nawet w warunkach "surowego prawa stanu wojennego" nie byli potulni.
Zaczeliśmy zakładać spółdzielnię mieszkaniową, chodzic po urzędach zatwiedzać projekty, pilnować żeby fabryka pomogła nam zbudować wodociąg i póxniej budować domy. Po pracy w fabryce przez ponad pół roku jeździliśmy do cegielni produkować cegły musieliśmy obstawić całą linię technologiczną. I po dzięsięciu latach w dużej mierze własnej fizycznej pracy w końcu większośc z nas wprowdziła się od swoich domów.

I teraz jesteśmy milionerami.

Trochę dziwnymi milionerami, bo większośc z nas żyje normalnie jak wszyscy.

Tak że miliony Kwaśniewskich wcale nie robią na mnie wrazenia. Z artykułu wynika, że ma niewiele więcej niż my z żoną.
sla / 62.121.94.* / 2007-03-26 23:59
Dzięki za ten komentarz, ale i tak zaciekli nic nie zrozumieją. Mam mieszkanie własnościowe, 70 m w Warszawie, wykupiłem je kiedyś za 19 średnich pensji, teraz jest warte przynajmniej 500 tys. zł tj około 200 średnich pensji. Jestem w połowie milionerem, tak niektórzy "mądrzy" liczą i dziś oczywiście może ktoś przyjść i zapytać a skąd oan miał te pół miliona. I to jest logika półgłówków.
blokers / 83.6.20.* / 2007-03-27 19:57
a kto zapyta, może sąsiad z pobliskiego blokowiska ?
bezstronny / 83.12.159.* / 2007-03-26 19:51
Droga obserwatorko coś ci się pomyliło tak PZPR jak i SLD stać było kupić sobie apartament czy jakiś samochodzik bo byli uwładzy około 50 lat, ale młodych ludzi urodzonych po stanie wojennym stać na rozbijanie się autami za 500 tys złotych albowybudował sobie pałacyk o powieżchni użytkowej ok 1300m2 z cegły i blach miedzianej. To jest kasa nie to co u Kwacha , i uwierz rodzina nie należała nigdy podobno do PZPR a SLDowców by wydusili. takich przypadków mógłbym mnożyć. a Waserman nigdy niebył w PZPR to co dobrze kradnie ale mi wolno wam nie oto jest IV RP .
stel / 87.207.185.* / 2007-03-26 22:11
"młodych ludzi urodzonych po
stanie wojennym stać na rozbijanie się autami za 500 tys
złotych albowybudował sobie pałacyk o powieżchni użytkowej ok 1300m2 z cegły i blach miedziane"j. No i mamy obraz Polski "mlekiem i miodem płynącej" gdzie ludzie spoza SLD nie wiedzą co z kasą robić. Takiego kitu jak "bezstronny" nikt dawno nie wciskał tym co znają Polską rzeczywistość. Zapomniałeś podać co co młodzi ludzie robią.
mento / 83.24.228.* / 2007-03-26 20:25
słuchajcie młodzi biznesmeni, są tacy którzy twierdzą, że jesteście złodziejami i to pod szyldem SLD, jakoby przyjaznego dla tego środowiska.
Endy / 212.160.172.* / 2007-03-27 08:19
Każdy chce zarabiać kasę. A jeśli już komuś się to uda, to duża większość, której się to nie udało chce go utopić w łyżce wody. Taka jest nasza Polska. Najlepiej łupić bogatych pracujących i jednocześnie ciągnąć od nich zasiłki (bo w końcu to oni na nie pracują). POLSKA PARANOJA! I jeszcze jedno? Ile powinien mieć były prezydent? M3 i trabanta? Wtedy by było dobrze? Wstyd nieudacznicy z dostępem do netu. I na koniec: jeśli ktoś uważa, że nie można zarobić większych pieniędzy, to znaczy tylko, że ten ktoś tego nie umie i ma ograniczone pole myślenia.
nieudacznik / 62.87.208.* / 2007-03-28 07:49
a moze wlasnie dzieki tym nieudacznikom inni robią forse.Bo przeciez smieci tez po udacznikach sprzatac trzeba,w w pieknych sklepach grymaszacych biznesmenow humory znosic tez.towary zakupione na allegro dowieżć samochodzikiem yaki nieudacznik tez musi.nie kazdy moze byc biznesmenem bo swiat by zginąlw smieciach.Juz ginie bo jest wlasnie coraz wiecej chciwcow o przepraszam "biznesmenów" ktorzy przyziemne sprawy spychaja na nieudacznikow .
myślący / 213.158.204.* / 2007-03-26 19:38
Jesteś małym człowieczkiem oceniasz krytycznie tych,którzy juz ci są nie potrzebni.Zapominasz,że są ludzie większego formatu niż ty.Są na tym świecie ludzie,którzy gineli za ideę w imię sprawiedliwości spolecznej.Mam mało czasu aby udowadniać ci,że się mylisz,ale rozwal się o swój mur.Tego ci życzę.
utrwalacz / 83.24.228.* / 2007-03-26 20:28
tak - są tacy, co utrwalając władzę ludową zginęli z rąk opraców z niepodległościowych band podziemnych
DA-old / 195.225.71.* / 2007-03-26 18:56
Jeśli prawdą jest, że Kwach miałby jedynie taki majątek, to ja jestem skłonny rozdać biednym swój.... Ale nie roizdam, bo ten cwaniak z pewnością ma mjątek liczony nie w milionach a miliadach złotych.
rydzyk-fizyk / 83.10.125.* / 2007-03-27 08:38
no nie, powinieneś zaryzykować w imię miłości do bliźniego, którą tak bezskutecznie usiłuje nam zaszczepić kościół katolicki, za wyj. - jak niestety podejrzewam -Twego idola z RM FM
KJN / 83.5.127.* / 2007-03-26 16:54
30 lat "pracy"/???/ zawodowej - dobre? - w tym w PRL-u /jako ?/
Mam proste pytanie do Pana redaktora - do jego relacji.
Skąd wynika Pana pewność przedstawianych wartości? Przecież "prześwietlanie" majątków i źródeł ich pochodzenia to procesy długotrwałe i bardzo trudne. Pan zatem ma wiedzę większą niż wszystkie razem wzięte organy rządowe - które w tej sprawie jeszcze się nie wypowiedziały. A może zupełnie inne argumenty i cele Panem kierowały.
Ten artykuł tylko pogrąża osobę Pana K zamiast jej bronić.

Jawne i dostępne składniki majątkowe osób prywatnych są jedynie /tak wynika z wielu badań i pragmatyki/ częścią którą chce lub musi ów się podzielić a i tak widać że gdyby Państwo K nic nie jedli to przychodów im nie stanie na pokrycie posiadanego majątku.
SQ2BNX / 80.54.251.* / 2007-03-26 16:12
Wyrażam moje wspóczucie nieudacznikowi. Widocznie zapomniał zatroszczyc się o siebie, gdy pomagał Kulczykowi i Gudzowatemu, a przede wszystkim Krauzemu.
I D E A L I S T A !!!
:-) / 83.20.119.* / 2007-03-26 15:44
W żołądku zawsze były kwasy...
anty-PiSuar / 2007-03-26 20:32
dobrze ,dobrze cha cha aaa cha cha
N. Tomasz / 217.153.161.* / 2007-03-26 15:16
Chodzi o bilans przychodów i wydatków a nie o ocenę czy jest bogaty czy biedny. Wygląda na to, że za wszeką cene niektorzy chcą sprawę nakierować naiewłaściwe tory.
Adol / 217.97.229.* / 2007-03-26 15:11
Po co taki portal jak Money wchodzi w dyskusje polityczne i staje po jednej ze stron??? Qrcze to i tutaj są Subotice? Naprawdę panie Janie O. nie musi nam pan tłumaczyć, że Prezio niewinny i czysty jak łza a jak się upija to nie chamską wódą tylko winem ... i do tego importowanym.
x-trade / 198.28.69.* / 2007-03-26 15:08
A może tak by to sprawdziła skarbówka.? Po coś ich utrzymujemy.
xavier1 / 212.244.167.* / 2007-03-26 14:55
jak na prezydenta 2 kadencji to ON jest biedak!!!
Hcuar / 83.143.40.* / 2007-03-26 14:43
Kilka miesięcy temu prasa doniosła o kupnie za kilka milionów domu w Kazimierzu nad Wisłą. Ale może to jest majątek P. Kwaśniewskiej...
Podobnie jak kilkusethektarowa działka po SGGW kupiona przez "grupę prezia" za przysłowiową złotówkę, bez "vacatio legis", w ostatnich dniach rządzenia. Ale być może to nie podlega prześwietleniom ponieważ mogą być to "tylko" udziały w spółce z np. niewielkim kapitałem.
Itp., itd.
Jednym słowem - były prezydent prawie bieduje. Chociaż poprawił się na twarzy jak za dawnych "dobrych" czasów.
rosa / 2007-03-27 21:50 / Bywalec forum
Byłem w Kazimierzu Dolnym w marcu br. Pojedż tam i dowiedz się na miejscu co to za dom, jak jest usytuowany i do kogo należy i może nie powtazaj więcej bzdurnych plotek.
obwodnica / 83.18.48.* / 2007-03-26 13:55
Działka koło G. Kalwarii oczywiście nie ma nic wspólnego z obwodnicą Warszawy?
kot / 83.30.220.* / 2007-03-26 12:51
Towarzysz Tusk o taśmach
"Jestem poruszony zawartością tych taśm.
Dziękuję dziennikarzom,za wspieranie demokracji poprzez ujawnienie kompromitującego przypadku skandalicznej korupcji politycznej jakiej dopuścił się,,
, Miliony Polaków mogły poznać dzięki tym nagraniom kulisy kuchni politycznej kompromitującej ...."
jb / 83.24.173.* / 2007-03-26 18:31
Czyżby to kot premiera? Zdejm berecik.
* / 195.149.64.* / 2007-03-26 15:29
Panie kot, dlaczego Pan nazywa Pana Tuska towarzyszem? A co Pan robił w latach 80-tych kiedy p. Tusk działał w opozycji antykomunistycznej i narażał się na represje, między innymi po to żeby obecnie każdy mógł sobie wypisywać co mu się podoba?
ajb / 83.5.131.* / 2007-03-26 18:59
ten komemtarz przypomina mi problem walnego spotkania spółdzielni mieszkaniowej na którą przyszli ludzie rozliczyć koszty żle zarządzanrj spółdzielni a tu pada pytanie z sali dlaczego sprzątaczka zużywa tak dużo wody?KAPEWU!
Władimir Lenin / 83.17.92.* / 2007-03-26 12:45
czy ktos może mi wyjaśnić po co kwaśniewski uruchomił ambasadę w Luksemburgu ? w sotatnich tygodniach swojej pożal sie boże prezydentury.
W raporcie z likwidacji WSI była wzmianka o Luksemburgu , o banku z Luksemburga przez który przechodziła lewa kasa.

Specjalnie dla Labudy otworzył ta placówkę ? Marginlane obrory handlowe, polska migracja minimalna; więc po co ? nie mogła dalej Szwajcaria obsługiwać Luksemburga ?
Kto wie ?
kuniu / 217.76.117.* / 2007-03-26 14:35
luksemburg to chyba analfabeto NL lub B albo F paryż też blisko
ciocia Tekla / 83.17.92.* / 2007-03-26 12:39
jak ktos przekonac Polaków, ze lewica kwasniewskiego pochylała się nad losem obywateli ; to daremny trud! W bajki juz dawno nie wierzę, w Mikołaja Świetego też. Hary Poter to interesująca postać dla dzieci. Słowa uczciwy i kwasniewski program w moim twardym dysku na stracie odrzuca jako KOLIZJA. Tak dziął ten program od Charkowa !
A czy pan Kalisz i pani Szymnek Deresz najlepiej poinformowani w sprawch GOLENI prezydenckiej juz wiedzą czy sie zagoiła ?
buziaczki lewuski
proRP / 213.77.7.* / 2007-03-26 09:19
Jak Superexpres to be, jak Money dowiedzieć się pokątnie , z plotek, od znajomych Kwaśniewskiego - to być bardzo wiarygodna informacja

Najnowsze wpisy