Forum Forum finansoweKredyty

Jak długo WIBOR bedzie wzrastał?

Jak długo WIBOR bedzie wzrastał?

swd / 83.30.74.* / 2007-11-20 12:42
Przyglądają sie wskażnikowi WIBOR zastanawiam sie jak długo bedzie jeszcze rósł? Czy ktoś czytał prognozy na ten temat. Mam kredyt hipotyczny i jestem przerażona z jaką szybkością rośnie WIBOR?
Wyświetlaj:
www.tck.gdansk.pl / 83.11.60.* / 2007-11-24 14:41
Zgadza się! Rośnie, ale proszę zwrócić uwagę na wskaźniki "walutowe" Libor. Niestety nie stoją one w miejscu i też pną się do góry. Odnośnie prognoz to każdy analityk twierdzi coś innego i nie da się podać tej jedynej i słusznej. Zbierając jednak wszystkie analizy w całość można wysnuć jakieś wnioski. Ja uważam, że czeka nas jeszcze podwyżka w tym roku i być może kolejne w przyszłym. Zobaczymy co zrobią szwajcarzy ze swoją stopą bazową, gdyż jest ona już na poziomie zapowiadanym półtora roku temu.
Karolek30 / 2007-11-23 18:59 / Bywalec forum
Dokładnie wszytsko drożeje i ogólnie bryndza.. Ale banki wychodzą jakoś ludziom na przeciw, w końcu muszą jakoś tego klijenta pozyskać. Tak na marginesie w najbliższy weekend mamy w Warszawie targi mieszkaniowe w Expo XXI. Ciekawe czym zaskoczą nas banki...?
mismis / 217.98.74.* / 2007-11-21 19:46
nie licząc tej podwyżki która ma być w listopadzie w następnym roku jeszcze dwie trzy podwyżki w 2008 roku czyli wibor wzrośnie o 0,50 -0,70 p.p.
niestety kredyt w PLN jest teraz nie opłacalny, może przewalutowanie na CHF ale przy tak tanim franku to chyba tez sie nie opłaca. Nie jest wesoło :(
www.tck.gdansk.pl / 83.11.60.* / 2007-11-24 14:50
Zgadzam się! Wybór waluty kredytu mieszkaniowego w tej chwili to trudne wyzwanie, ale ze względu na kurs. W kwestii stawek bazowych: zwróćmy uwagę na różnicę pomiędzy Liborem, a Wiborem. Czy ona nie utrzymuje się na porównywalnym poziomie w ostatnich latach? To zjawisko jest świetnie widoczne chociażby na wykresach znajdujących się na money.pl.
Z pewnością jakimś rozwiązaniem jest zaciągnięcie obecnie kredytu w PLN i przewalutowanie w późniejszym terminie na CHF, określając oczywiście jakiś konkretny poziom kursu, przy którym taką czynność dokonamy (np. średni kurs za ostatnie x lat, korygując ten kurs o znaczny wzrost w okresie "przedunijnym" czyli przed wstąpieniem Polski do UE). Mój taki średni kurs to 2,55. Oczywiście wybierając oferty kredytów koniecznie należy sprawdzić koszt przewalutowania, bo może okazać się, że zamiana PLN na CHF może nas drogo kosztować. Są banki gdzie zamiana z CHF na PLN jest bezpłatna, ale w "drugą" stronę jest to już koszt np. 1% w banku ... .

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: