Forum Forum prawneCywilne

Jak dochodzić odszkodowania za dziurę w drodze?

Jak dochodzić odszkodowania za dziurę w drodze?

Wyświetlaj:
plooop / 89.64.35.* / 2019-09-19 16:27
Grunt to mieć doświadczonego adwokata. Do takich niewątpliwie zaliczam adwokata Cejrowskiego z mojego rodzinnego Tczewa. Specjalizuje się również w sprawach o odszkodowanie.
excellero / 194.93.208.* / 2015-06-27 07:11
Pani Ewa Mazur (rzecznik wrocławskiego ZDiUM, o ile nadal tam pracuje) opowiada bzdury! Jakie nieodpowiednio udokumentowane roszczenia?!
Złożyłem do tej instytucji komplet dokumentów (ośw. z Policji, ośw. świadków, faktury, zdjęcia, wideo, itd.), a oni odsyłają mnie do swojego podwykonawcy. Sprawa konsultowana z prawnikiem i wiem, że to oni odpowiadają za uszkodzoną nawierzchnię a nie żaden podwykonawca.
Sprawa zostanie nagłośniona w mediach, bo ogrom niekompetencji pracowników ZDiUM poraża.
Osoby, które uszkodziły koła/zawieszenie we Wrocławiu na Okulickiego końcem października 2014 proszę o kontakt ze mną (excellero(małpa)prokonto.pl).
wk.........a / 46.186.71.* / 2013-03-20 21:06
No tak bezsensowne....
Właśnie wjechałam na taką dziurę czy garb zasypany śniegiem na drodze do sklepu iwózkiem z dzieckiem.Musiało to być dość głębokie bo wózek stanął pionowo,dziecko zatrzymało się na otwartej budzie wózka,złamany został przód stelarza,tak że w ramie powstały dziury,uszkodzone przednie koła.Sklep do którego należy droga olał sprawę,po trudach przyjechała straz miejska i policja.Spisali tylko moje dane i kazali założyć sprawe z pow cyw.
Nikt nie spisał protokołu,zdjęcia musiałam zrobić sama słabą komórką.
I coś czuję że poprostu mam ponad 1000zł w plecy i brak wózka dla dziecka..Nie wspomnę już o nerwach i strachu o dziecko.
To poprostu jakaś PARANOJA
.obiektywny. / 31.61.140.* / 2015-04-29 23:56
Polska to nie np:Kanada.
Dzisiaj w Polsce wszyscy się nawzajem "olewają". Począwszy od wykonawców usług,sprzedawców,lekarzy itp. a kończąc na tych u władzy.
arturjs / 2012-03-06 22:39
Wjechałem w dziurę ,uszkodziłem dwie felgi - połamałem je. Dostałem kwotę zasadną niestety niewspółmierną do indywidualnej ceny felg. Udokumentowałem iż nie ma omawianych felg w sprzedaży i zażądałem od ubezpieczyciela wypłaty 4 x cena nowych felg. Niestety ubezpieczyciel (PZU) odmówił wypłaty twierdząc, że pozostałe dwie się nadają i mogę sobie jakoś skompletować resztę,na co mój radca prawny skierował sprawę do sądu. Ile muszę czekać na zapadnięcie wyroku nakazującego zapłatę zasądzonej wg kosztorysu kwoty?
oo.kris / 89.69.24.* / 2012-01-26 14:18
Wjechałem w dziurę w jezdni, była wezwana policja. Stwierdzono wyrwę w nawierzchni, udałem się do zarządcy drogi i później do ubezpieczyciela. Ubezpieczyciel stwierdził, że nie przysługuje się mi odszkodowanie, gdyż jak ujęli, że przy zachowaniu prawidłowej prędkości i szcególnej ostrośności zgodnie z duchem Ustawy Prawo o Ruchu drogowym nie doszłoby do tak znacznego rozmiaru uszkodzeń. Uszkodzeniu uległ tylko zderzak przedni ponieważ dziura miała około 20 cm głębokości i była ulicą dojazdowądo bloku ale we władaniu ZDMiKP w Bydgoszczy. Posiadam zdjęcia dziury. Poradźcie mi jakie mam poczynić dalej z mej strony kroki w celu dochodzenia odszkodowania. Pozdrawiam
mcM-D / 194.28.169.* / 2011-08-30 20:30
Ubezpieczyciel jak i gmina stwierdziła że kawałek drogi na którym uszkodziłem samochód należy do skarbu panstwa.Od kogomam się teraz ubiegac o odszkodowanie???
bombeleklelek / 2011-04-22 08:07
Hejka! Ku przestrodze innym:
Wpadłem w dziurę w drodze i rozwlaiłem felgę. Nie dałem za wygraną. Wezwałem policję a potem poszedłem do zarządu dróg żeby dostać odszkodowanie. Tam się dowiedziałem że zarząd dróg ma podpisaną umowę z ubezpieczycielem i droga jest ubezpieczona na takie okoliczności i muszę się udać do UNIQA w Lublinie żeby rzeczoznawca wycenił szkodę. Rzeczoznawca stwierdził że mam uszkodzoną felgę. Koszt nowej felgi wraz z wymianą wycenił na 209,80zł.
Zadowolony z faktu że będę miał pieniążki na naprawę kupiłem drugą felgę i razem z wymianą opony zapłaciłem 60zł. Także na dobrą sprawę powinno mi zostać w 149,80zł.
Ale czas mijał a pieniązki na konto nie spływały.
Po upływie miesiąca od zgłoszenia szkody napisałem pismo do UNIQA z pytaniem czy moje odszkodowanie zostało wstrzymane, czy coś jest nie tak...?
W odpowiedzi dostałem pismo z ubezpieczalni (bardzo ważne że na dolne było napisane Z POZDROWIENIAMI).
Napisali że odszkodowanie mi się należy i że już wysyłają na konto, tylko jest jakiś tam zapis drobnym druczkiem w umowie pomiędzy zarządem dróg, a UNIQA że wartość szkody należy pomniejszyć o franszyzę redukcyjną - (nie wiem co to znaczy) w kwocie 200zł.
Wynikiem tygo 209,80 - 200 = 9,80zł.
Jak ktoś znajdzie felgę do pasata B5 w tej cenie niech da znać.
ŚMIECH NA SALI z naszych przepisów i dbania o klienta!
Pozdrowienia dla wszystkich których krew zalewa.
ruda: / 78.8.130.* / 2011-05-27 11:08
franszyza redukcyjna oznacza tyle, że ubezpieczyciel, podpisując umowę, przyjmuje na siebie odpowiedzialność odszkodowawczą dopiero od kwoty 200 zł. oznacza to tyle, że po swoje 200 zł z decyzją ubezpieczyciela o przyjęciu odpowiedzialności powinieneś się udać do zarządu drogi, która ci krzywdę zrobiła. i akurat w tym wypadku do ubezpieczyciela pretensji mieć nie możesz
Melting SA / 89.239.80.* / 2011-02-15 15:55
może zacznijmy od tego jak pozbyć się dziur w drogach ???
zimą najważniejsze jest obniżenie punktu zamarzania wody do poniżej - 15st C. tak więc powinniśmy zaprzestać stosowania soli która zamarza przy - 7st C. Gdzie szukać pomocy i jak odciązyć zakłady ubezpieczenień wypłacanymi odszkodowaniami? EKOLOGICZNA SÓL DROGOWA
MADDA / 83.8.255.* / 2010-10-23 08:52
To jest juz śmieszne pokonuję tę trasę codziennie i takiego skandalu drogowego jeszcze nie widziałam dziury w jezdni są tak wielkie że nie da się ich nawet ominąć.Są już jakeś 7 miesięcy.Ale teraz w październiku ustawili jeszcze znaki i normalnie trzeba jezdzić slalomem.Czy ktoś weźmie się wkońcu za łatanie tych dziur?Nie wspomne że to jest dojaz do Pałacu Alexandrów współczuje gościom.Do kogo należy ta trasa?Dodam że już nie raz ktos stracił koło.Tam są dosłownie wyrwy 20 cm.
kornelialuiza / 90.156.80.* / 2010-03-01 21:34
a co jeśli urząd nie rozpatrzył w terminie 30 dni, a pani przez telefon uparcie twierdzi, że nie mają takiego obowiązku?
jan kowalski / 2009-11-16 18:04 / Tysiącznik na forum
a kto zarządza największą siecią dróg wojewódzkich?? Jakoś zabraklo mi ich w tym artykule, a one jako drogi regionalne stanowią bardzo ważny element.
2009 garry / 217.117.141.* / 2009-08-19 11:38
A dlaczego nie piszecie o dziurach i fatalnym stanie chodników dla pieszych ?. Ulica, droga to również chodnik i pobocze. Można się zabić na tych wybojach i dziurach.
bidula87 / 2009-08-19 11:08
Wszystko co ty jest napisane to prawda ale jednocześnie wielka bzdura.
Nie otrzyma sie żadnego odszkodowania bo ubezpieczyciel przyśle rzeczoznawce - i tu tkwi cała tajemnica. Ubezpieczyciel a w zasadzie rzeczoznawca napisze że zmeczył sie materiał z którego została zrobiona część.- Ale przy ubezpieczeniu samochody czy drogi nic o tym sie nie mówi aby tylko podpisać umowe.- I po co to pisać że trzeba mieć mocne dowody.Jedno co wywalczyłam - to to że gmina utwardziła droge prowadząca do domu co było niemożliwe od lat i grzęzlismy w błocie a samochód jak padało zostawał w tym błocie do momentu az obeschło lub wyciągnął go ciężki sprzęt gminy= czyż trzeba lepszego dowodu=. . Natomiast droge gdzie to sie stało przebudowano i położono nawierzchnie a więc wiadomo jaka była. ALE ODSZKODOWANIA NIE DOSTAŁAM .Jestem w sporze z gmina. od dwóch lat. I co wy na to ?????????????Chcecie wiedzieć która to gmina?????????? A może takich jest 1.................................... 0 i jeszcze wiecej.Ale biznes sie kręci - płacimy podadki, z nich gmina ubezpieczenie a ubezpieczyciel dobrze żyje. A podatek drogowy gdzie jest ???? a drogi jakie były takie są. Kto na tym traci tylko my kierowcy.A spróbuj czegoś nie zapłacić!!!!!!!!!!!! Powodzenia.W moim przypadku jeszcze zarobi Sąd i sędziowie . A Skarb Państwa za to zapłaci - czyli znowu my. I tak można dalej i dalej .........a puenta ..........i tak to my zapłacimy i stracimy czas i nerwy. POWODZENIA.

Najnowsze wpisy