Jak dostać NIP-a?

Mav / 2006-10-12 03:54
Witam. Czy któryś z Forumowiczów mógłby mi powiedzieć jak zmusić polski urząd skarbowy do przyznania mi numeru NIP? Obecnie przebywam i pracuję za granicą, a że z kraju wyjechałem zaraz po studiach to i podatków nigdy nie płaciłem, więc numerka nie mam, a jest mi on potrzebny do otworzenia rachunku maklerskiego przy koncie w mBanku. Urząd skarbowy odpowiedział że numer nie zostanie przyznany "dopóki nie powstanie zobowiązanie podatkowe" a na to, z racji tego że obecnie w Polsce nie przebywam, się nie zanosi. NIPu nie dostanę bo nie ma zobowiązania, zobowiązanie nie powstanie bo nie ma NIPu... Kwadratura koła. Czy istnieje wobec tego jakiś sposób na "wymuszenie" na urzędzie tego numeru? Może jakaś lipna umowa kupna-sprzedaży na jakąś niedużą kwotę? Miałoby to szanse zadziałać? Proszę o porady.
Wyświetlaj:
ezapaz / 2006-11-26 21:18
Problem o takiej strukturze nazywa się błędnym kołem. Kwadratura koła tu nie pasuje.
pawlo / 2006-10-12 13:13 / portfel / Bywalec forum
złóż wniosek w urzędzie skarbowym i nie koniecznie musisz mieć 18 lat
gagatek / 83.31.152.* / 2006-10-12 09:34
ja wniosek o NIP złożyłam jak tylko skończyłam 18 lat i po jakiś dwóch tygodniach dostałam polecony z US z numerem NIP.

Najnowsze wpisy