Forum Forum emerytalneZUS

Jak dostać świadczenie przedemerytalne?

Jak dostać świadczenie przedemerytalne?

Money.pl / 2010-01-02 17:35
Komentarze do wiadomości: Jak dostać świadczenie przedemerytalne?.
Wyświetlaj:
marecco / 81.190.238.* / 2014-01-31 07:49
witam.Otrzymałem wypowiedzenie z przyczyn ekonomicznych,w firmie przepracowałem 9 lat firma jest w upadłosci ugodowej.Umowa bedzie rozwiazana z dniem 31.01 2014 .Mój staż pracy to 39 lat i .6 miesiecy .Czy spelniam warunki do świadczenia przedemerytalnego? /drugie pytanie-poprzedni zakład zwolnił mnie niezgodnie z prawem.Sad zasadził odszkodowanie powrót byl niemozliwy poniewaz uległ likwidacji.Czy z tego powodu ze nie było wypowiedzenia ZUS zaliczy mi 3 m-ce stazu bez skladkowego(tzw.okres zaliczalny) 3m-ce wypowiedzenia obowiazywalo na dzien zwolnienia.Bardzo prosze o odpowiedz.
wiwan / 2014-01-31 11:27
Wstępne warunki uzyskania świadczenia Pan spełnia z przynajmniej jednego- szóstego w ust. 1, art. 2 Ustawy o świadczeniach.

Drugim warunkiem jest rejestracja w PUP oraz uzyskanie i utrzymanie zasiłku dla bezrobotnych przez min. 6 miesięcy. Jeśli nie pracował Pan przez ostatni rok na część etatu- prawo do zasiłku będzie.

Tak, owe 3 miesiące nieprzebytego należnego wypowiedzenia zostaną zaliczone jako okres nieskładkowy na podstawie art. 7, pkt. 3 ustawy emerytalnej.
No chyba, że w tym czasie miał Pan okres składkowy- tj. podjął np. następną pracę, zlecenie itp. to oczywiście zalicza się okres składkowy.
533990 / 178.21.136.* / 2014-01-24 18:53
Odeszłam z zakładu pracy w związku ze zwolnieniem grupowym.Miałam ukończone 50 lat.Przebywałam na zasiłku dla bezrobotnych 12 miesięcy.Jestem nadal zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna bez prawa do zasiłku.Proszę o informację,czy w przypadku gdybym nie znalazła nadal zatrudnienia czyli do ukończenia 55 roku życia przysługiwałoby mi świadczenie przedemerytalne(mój staż pracy to 30 lat)
wiwan / 2014-01-27 13:27
Warunki stażowo- wiekowe wymagane do uzyskania świadczenia przedemerytalnego należy spełnić do dnia rozwiązania umowy o pracę lub do 31 grudnia roku poprzedzającego rok rozwiązania umowy o pracę.

Żadnego z nich Pani nie spełniła niestety. No chyba, że poza 30 latami składkowymi miała Pani 5 lat nieskładkowych w dniu rozwiązania umowy- tj. łączny staż ubezpieczeniowy min. 35 lat- czyli spełnienie warunków z art. 2, ust.1, pkt. 5 Ustawy o ś. przedemerytalnych.
Co raczej w wieku 50 lat nie było możliwe....
Barbara 1111 / 83.9.211.* / 2013-11-25 11:09
w 2013 skończyłam 55 lat, razem mam 39 lat pracy, ostanie 18 lat własna działalność gospodarcza, firma jedno osobowa, chciałbym ja zlikwidować, i raczej takiej małej firmy jednosobowej , nie można ogłosić upadłości przez sąd,czy należy mi się świadczenie przedemerytalne?
wiwan / 2013-11-25 11:47
Niestety NIE.

Tak jak Pani napisała- w przypadku ubezpieczonego prowadzącego DG warunkiem pierwotnym uzyskania świadczenia jest ogłoszenie upadłości, a więc postanowienie sądu w tym zakresie wydane na podstawie Ustawy z 28 lutego 2003 r prawo upadłościowe i naprawcze.

W tym świetle nie spełnienie warunku 56 lat przez Panią jest już bez znaczenia.

Podstawa- art. 2, ust. 1, pkt. 3 Ustawy o świadczeniach przedemerytalnych.
stokrotka 56 / 77.65.28.* / 2013-10-29 13:23
to jest tragedia po 35 latach pracy miec zasiłek 800 zł !Niech Pan Boni wyzyje z tego jeden dzien !!! chory kraj !!!
wiwan / 2013-10-29 19:16
A jakiej kwoty spodziewałaby się Pani, skoro świadczenie jest finansowane z Funduszu Pracy, a więc ze składki OŚMIOKROTNIE ( konkretnie 2,45% podstawy wobec 19,52 %) niższej niż składka emerytalna ?

Co do konkretu jest to obecnie kwota 975,78 zł brutto, czyli ok. 834 zł netto.
Krystyna1958 / 80.50.235.* / 2013-09-03 12:48
Moj maz jest na rencie od 18lat w tym roku konczy 60rok zycia,pracowal 19lat w tym w szkodliwych warunkach 19lat+ 5lat i 7m-cy u swoich rodzicow na gospodarstwie(2 swiadkow rok30.12.1969r.- 30.06.1976r.poswiadczenie) oraz przebywal 12 m-cy na zasilku dla bezrobotnych ,,reszte spedzil na rencie 18lat,czy w takiej sytuacji maz moze ubiegac sie po 60roku zycia o emeryture?
wiwan / 2013-09-03 13:12
Nie napisała Pani jakie to war. szczególne, i ile trwała w nich praca.
Dla zdecydowanej większości stanowisk- minimalny staż w tych warunkach to 15 lat.

Emerytura wcześniejsza z tyt. takiej pracy dla męża byłaby więc możliwa tylko, jeśli na dzień 1.01.1999 r. miał jednocześnie min. 15 lat takiej pracy oraz min. 25 lat łącznego stażu ubezpieczeniowego. Nie można do niego wliczyć okresu pobierania renty ( w tym przypadku ok. 4 lat ).
Chodzi o e. z art. 184 Ustawy emerytalnej.

Więc zdaje się tych warunków nie spełnił.
mmaagg84 / 2013-09-28 14:28
Witam,
Mama ma 54 lata, została zwolniona po 11 latach pracy w związku z likwidacja etatu. Po przeliczeniu wyszło, że posiada przepracowanych ok. 248 miesięcy składkowych, ok.78 nieskładkowych, oraz ok. 96 miesięcy douzupełnieniem z KRUS. Przy czym od 24.09.1975-31.07.1977 była praca w gospodarstwie rolnym rodziców, po ukończeniu 16 lat, które docelowo przejęła. Opłacała składki KRUS jak nie miała zatrudnienia. Czyli ma udokumentowany każdy jeden dzień. ZUS przesłał informacje, że prowadzi postępowanie wyjaśniające z KRUS. Nikt nie chce powiedzieć czego ono dotyczy. Czy ktoś może wiedzieć o co może chodzić?
Z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam
wiwan / 2013-10-09 10:59
Może chodzić o:
- czasowe pokrywanie się obu ubezpieczeń wynikające z dostarczonej dokumentacji
- sprawdzenie okresów ub. rolniczego sprzed powstania KRUS, a więc słabiej udokumentowanych.

Powodem jest też to, że jej łączny staż ubezpieczeniowy jest na granicy wymaganego stażu dla świadczenia przedemerytalnego- z art. 2, ust. pkt. 5 Ustawy o świadczeniach przedemerytalnych, z którego uzyska miejmy nadzieję owo świadczenia- jest to staż min. 35 lat.

Sam wymiar stażu nie zmienia wysokości świadczenia, ale niższy choćby o 1 dzień- w ogóle go pozbawi. Jest więc pówód finansowy tego prześwietlania przez ZUS
Krystyna 1958 / 80.50.235.* / 2013-09-03 19:41
Dziekuje.....
moj maz przepracowal 24lata i 7m-cy i po tym okresie przebywal na tzw kuroniowce 1rok,bylo to do roku 1995 ,pozniej tej od roku 1995 przebywa na rencie.. 18 lat.w tym roku konczy 60lat(ma 19 lat pracy w szkodliwych warunkach tz traktorzysta-SKR i palacz co - w szkole)i czy w takiej sytuacji jest mozliwosc przejscia na emeryture???
wiwan / 2013-09-03 21:26
Tak. Do stażu doliczy się okres zasiłku dla bezrobotnych (okres składkowy) i uzupełni okresami rolnymi. Mąż spełni więc wraz ze swymi 60 urodzinami war. e. wcześniejszej z tyt. pracy w war. szczególnych lub szcz. charakterze- z art. 184 Ustawy. Niekoniecznie emerytura ta będzie wyższa od obecnej renty.
Krystyna 1958 / 80.50.235.* / 2013-09-04 07:23
Bardzo dziekuje za odpowiedz!
Mimo wszystko.... mam nadzieje,ze emerytura bedzie wyzsza niz renta,ktora o zgrozo wynosi 651,60zl :( !Dziekuje jeszcze raz!Pozdrawiam!
wiwan / 2013-09-04 11:08
Netto, czy brutto ? Z jakimś dodatkiem ? Jeśli brutto, to jest renta z tyt. niezdolności częściowej.
---
Minimalna emerytura w każdym bądź razie wynosi obecnie (marzec 2013- luty 2014) 831,15 zł brutto, czyli ok. 717 zł netto.
Maria-Ewa / 46.134.201.* / 2013-08-26 21:40
15lat w banku,1rok na zasiłku z UP, 1rok bez prawa do zasiłku,2lata 5 m-cy zatrudnienie w Gminie, 9 m-cy chorobowe, 1 rok rehabilitacja,8 lat na rencie, 6 m-cy na zasiłku dla bezrobotnych, 2 lata własna działalnośc gospodarcza,18 miesięcy na zasiłku opiekuńczym, umowa o pracę od czterech miesięcy, a obecnie zasiłek chorobowy. Czy będę mogła sie ubiegać o zasiłek przedemerytalny , za miesiąc kończę 56 lat????
ania9pm / 83.23.70.* / 2013-08-11 02:46
Witam, proszę o pomoc w konkretnej sytuacji. Zakład pracy zwolnił moją mamę z powodu likwidacji stanowiska pracy - z końcem października 2013r. Warunki co do wieku i stażu pracy mama spełnia, aby móc otrzymać świadczenie przedemerytalne. Obecna ustawa dot. tych świadczeń obowiązuje do końca lutego 2014. Doszły mnie słuchy, że nowa ustawa zredukuje możliwości przejścia na świadczenie przedemerytalne i taka przyczyna jak likwidacja stanowiska pracy zostanie wykreślona. Czy ktoś słyszał podobnie? Martwi nas ten fakt, gdyż 6 m-cy pobierania zasiłku dla bezrobotnych minie w kwietniu 2014r - czy wtedy mamie wciąż będzie przysługiwało świadczenie przedemerytalne?... Proszę o pomoc.
wiwan / 2013-08-14 11:46
Obecna Ustawa o świadczeniach przedemerytalnych obowiązuje BEZTERMINOWO, nie ma w niej zapisu o końcu obowiązywania, ani w roku 2014, ani żadnym innym.

Owszem- w BIP Ministerstwa Pracy jest zamieszczony PROJEKT nowelizacji(Ustawa o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw (projekt z dnia 31 lipca 2013 r.)
Pliki do pobrania), w zakresie świadczenia przedemerytalnego przewiduje on JEDYNIE kosmetyczną zamianę okresu pobierania zasiłku dla bezrobotnych z 6 miesięcy na 180 dni, po jakim można składać do ZUS wniosek o świadczenie przedemerytalne.

Więc obawy wg. obecnego stanu rzeczy- bezprzedmiotowe.
ania9pm / 195.210.25.* / 2013-08-16 18:14
Bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedź
anonikm / 178.43.250.* / 2013-07-08 12:36
jestem na świadczeniach przedemerytalnych, czy od razu po otrzymaniu decyzji o przyznaniu świadczeń mogę iść do pracy czy muszę czekać np miesiąc, dwa??
wiwan / 2013-07-08 13:07
Nie ma żadnego okresu karencji od daty decyzji o jego przyznaniu do podjęcia zarobkowania. Jest obowiązek poinformowania o podjęciu zarobkowania i przewidywanych przychodach, zaprzestaniu zarobkowania, zmianie przychodów oraz corocznego szczegółowego rozliczenia z ZUS świadczenia i pozostałych przychodów.
w związku z zarobkowaniem ś. przedemerytalne w zakresie wypłaty ulega zmniejszeniu lub zawieszeniu w związku z dorabianiem na zasadach takich jak w przypadku wcześniejszych emerytów i rencistów. Tj. z progami 70% i 130% przeciętnego wynagrodzenia- z art. 104 ustawy emerytalnej.
justyn (61lat/36lat) / 87.205.241.* / 2013-06-25 17:59
Witam,
pracodawca zwolnił mnie po 46 miesiącach pracy (likwidacja stanowiska). U następnego przepracowałem (również um.o pracę) 1/2 roku, w tym 2 mce+3mce urlop bezpłatny + 1mc, i sytuacja znowu powtarza się - likwidacja stanowiska.
Czy mogę ubiegać się o zas. dla bezrobotnych i w konsekwencji o swiadczenie przedemerytalne (skończyłem 61 lat/36 lat pracy) ?
Z góry dziękuję za pomoc.
wiwan / 2013-06-26 10:27
Jeśli uzyskiwał Pan wynagrodzenie przynajmniej minimalne to, spełnia Pan warunek uzyskania zasiłku dla bezrobotnych- chodzi o ogólny warunek z art. 71, ust. Ustawy o promocji zatrudnienia, czyli posiadanie w ciągu ostatnich 18 miesięcy min. 365 dni (bez wymogu ciągłości) ubezpieczenia od przynajmniej płacy minimalnej. Czyli wystarczą te 3 miesiące z obecnego zatrudnienia i 9 ostatnich z poprzedniego. U. bezpłatny nie stanowi wtedy przeszkody.

Natomiast niestety nie uzyska Pan świadczenia przedemerytalnego po 6 miesiącach zasiłku dla bezrobotnych.

Ustawa o świadczeniach przedemerytalnych oprócz warunków wiekowych i stażu ubezpieczeniowego ( które Pan spełnia ) wymaga min. 6 miesięcy zatrudnienia u pracodawcy, który zwalnia.

I jak to w Polsce- zgodnie z przepisami prawa pracy- w czasie u. bezpłatnego zatrudnienie formalnie trwa, nie jest świadczona praca, nie ma wynagrodzenia.

Ale ZUS w swoich interpretacjach i praktyce u. bezpłatnego za zatrudnienie nie uważa, bo nie nie ma w jego czasie ani u. społecznego ani świadczenia ZUS ( zasiłku ). Więc w tym świetle nie był Pan zatrudniony min. 6 miesięcy u ostatniego pracodawcy.

Czyli musiałby się Pan z Zakładem sądzić, tj. odwołać od odmownej decyzji w sprawie św. przedemerytalnego.
DAJA / 85.198.209.* / 2013-04-25 21:22
Mam 53 lata pracuje na 1/4 etatu z powodu malego obrotu szef mysli o moim zwolnieniu jako likwidacja stanowiska pytam czy dostane zasiłek dla bezrobotnych i czy moge starac sie o swiadczenie przedemerytalne
mama603 / 217.212.230.* / 2013-05-10 20:32
czy dobrze zrozumiałam , że do stażu do uzyskania świadczenia przedemerytalnego wlicza się przebywanie na urlopie wychowawczym ?
wiwan / 2013-05-10 23:18
Akurat w mojej odpowiedzi chodziło o to, że okres urlopu wychowawczego zalicza się do 365 dni ubezpieczenia w ciągu 18 miesięcy przed rejestracją w PUP, które dają prawo do zasiłku dla bezrobotnych. Bez prawa do zasiłku nie ma potem świadczenia przedemerytalnego.

Natomiast u. wychowawczy wlicza się do stażu ubezpieczeniowego na potrzeby świadczeń ZUS- rent, emerytur, świadczenia przedemerytalnego. Co ważne:
- u. wychowawczy przebyty po 31.12.1998 r. jest okresem składkowym
- u. wychowawczy przebyty przed 1.01.1999 r. jest okresem nieskładkowym i może być uwzględniony w maksymalnym wymiarze 6 lat bez względu na liczbę dzieci/urlopów w życiu ubezpieczonej.
mama603 / 80.239.243.* / 2013-05-12 01:06
dzięki ! Czyli w moim przypadku się wlicza ,ponieważ byłam na urlopach wychowawczych w latach 88/89 i 91/92 , łącznie 23 miesiące. Czy dobrze rozumiem ?
wiwan / 2013-05-13 11:19
Czyli w Pani przypadku owe 23 miesiące wliczają się do lat nieskładkowych, co wlicza się do stażu wymaganego do uzyskania św. przedemerytalnego- w zależności od opcji ( wiek/okoliczności utraty tytułu do ubezpieczeń )do wymaganych 20 albo 30 albo 34 albo 35.

NIE wliczają się one do okresu od którego zależeć będzie prawo do zasiłku dla bezrobotnych.
WLICZAJĄ się one do okresu, od którego zależy wysokość ( 80% albo 100% albo 120 % ) zasiłku dla bezrobotnych.
mama603 / 217.212.231.* / 2013-05-14 20:00
Śliczne dzięki
wiwan / 2013-04-26 09:32
Prawo do zasiłku dla bezrobotnych w takiej sytuacji nie zależy od wymiaru etatu, ale od wysokości wynagrodzenia. Ogólny warunek jest taki ( art. 71 USTAWY
z dnia 20 kwietnia 2004 r.
o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy ) aby przez min. 365 dni w ciągu 18 miesięcy przed rejestracją być w ubezpieczeniu społecznym od podstawy (wynagrodzenia brutto) nie mniejszej niż płaca minimalna. Wlicza się też inne okresy specyficzne (np. u. wychowawczy).

Jeśli więc mimo niskiego wymiaru etatu ma Pani wynagrodzenie min. 1600 zł brutto ( w 2012 r. 1500 ), albo miała takie wcześniej, albo jednocześnie miała Pani np. zlecenie powodujące, że łączna suma wynagrodzeń z etatu i zlecenia stanowiła owe minimum- i uzbiera się tego 365 dni/18 miesięcy- prawo do z. dla bezrobotnych będzie.

By w dalszej konsekwencji uzyskać ś. przedemerytalne musiałaby Pani w dniu rozwiązania stosunku pracy ( czyli na koniec okresu wypowiedzenia ) uzyskać staż ubezpieczeniowy 35 lat ( lata składkowe + nieskładkowe ).

Spełniłaby Pani wtedy warunek z art. 2, ust.1, pkt. 5 Ustawy o św. przedemerytalnych.

Na inną opcję jest Pani za młoda (inna opcja to 55 lat).

Dodatkowym warunkiem ogólnym jest to, by u tego pracodawcy być zatrudnioną min. 6 miesięcy, a potem pobierać zasiłek dla bezrobotnych min. 6 miesięcy tj. nie utracić prawa do niego.
Dana1956 / 87.207.77.* / 2013-03-21 18:04
Moja mama będąc osobą fizyczną zatrudniała mnie jako opiekunkę domową, odprowadzała za mnie wszystkie składki do ZUS i US.Zwolniła mnie z powodów finansowych,ekonomicznych (jej sytuacja uległa pogorszeniu).Miałam wtedy 56 lat i 22 lata pracy. Starając się o świadczenie przedemerytalne ZUS odmówił,twierdząc, że nie spełniam art.2 ust.1 pkt.1 powołując się na ustawe z dn. 13.07.2006 art.2 ust.2.
Czy jest to prawda, a może istnieją inne przepisy regulujące taką interpretacje.
wiwan / 2013-03-22 09:20
Prawda.
Ten pierwszy przepis daje możliwość uzyskania św. przedemerytalnego kobiecie w Pani wieku z "z powodu likwidacji
pracodawcy lub niewypłacalności pracodawcy, w rozumieniu
przepisów o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności
pracodawcy".
Te ww przepisy to właśnie USTAWA
z dnia 13 lipca 2006 r.
o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy,

która definiuje owego pracodawcę w art.2.

Jako przedsiębiorcę - czyli osobę prowadzącą DG- ust.1 oraz wyklucza "osoby fizycznych prowadzących gospodarstwo domowe zatrudniające osoby wykonujące pracę zarobkową w tym gospodarstwie"- ust. 2.

Decyzja więc jest prawidłowa, Pani matka nie spełnia ww definicji pracodawcy.

Inny przepis dałby Pani tę możliwość- tj. uzyskania św. przedemerytalnego, gdyby w w chwili rozwiązania stosunku pracy z mamą miała Pani staż ubezpieczeniowy min. 30 lat.

Chodzi o kolejny punkt (2) ww art. 2, ust. 1 Ustawy o świadczeniach przedemerytalnych, który odsyła do definicji pracodawcy w rozumieniu innej ustawy- Ustawy o promocji zatrudnienia. Tę drugą definicję Pani matka spełniała, ale Pani miała za mało okresów składkowych i nieskładkowych.

W artykule przewodnim do wątku to dość mało czytelne, proszę spojrzeć tu (pkt.2 warunków dodatkowych):

http://www.money.pl/emerytury/swiadczenia_przedemerytalne/
magda1988888 / 178.182.56.* / 2013-04-10 12:53
Kobieta 54lata 35 lat pracy. Przez 8 miesięcy pobierała zasiłek dla bezrobotnych, później sama znalazła pracę (dostawała zasiłek aktywizacyjny) pracowała 6 miesięcy i została zwolniona - likwidacja stanowiska pracy. Ponownie zarejestrowała się w urzędzie pracy przez 4 miesiące pobierała zasiłek (bo tylko tyle jej przysługiwał) przez kolejne 2 zarejestrowana w urzędzie bez prawa do zasiłku.Czy należy jej się świadczenie przedemerytalne?
wiwan / 2013-04-10 16:18
Wprost z ustawy nie wynika warunek, by owe 6 miesięcy zasiłku było ciągłe.

Proszę jeszcze o doprecyzowanie;
- w jakich okolicznościach zakończyło się to poprzednie zatrudnienie (też likwidacja ?)
- jak wyglądał wiek i staż bohaterki przy tym poprzednim zakończeniu zatrudnienia.
- jak ww warunki stażowo-wiekowe wyglądały przy zakończeniu ostatniego zatrudnienia- bo zawarte w pytaniu dane 54 i 35 nie wiem, czy odnoszą się do stanu obecnego, stanu sprzed 6 miesięcy czy stanu sprzed owego 8miomiesięcznego zasiłku.
magda1988888 / 188.146.139.* / 2013-04-12 07:50
Poprzednie zatrudnienie po którym był ten 8 miesięczny zasiłek wygasło w wyniku zakończenia umowy na czas określony. Wtedy w 2011 roku mama miała 52 lata i 35 lat stażu - było to po zakończeniu umowy na czas określony i przed pobieraniem zasiłku dla bezrobotnych. Obecnie ma 54 lata i ok. 37 lat stażu.
wiwan / 2013-04-12 10:51
A więc
- na pewno został spełniony przed tą drugą rejestracją w PUP warunek trybu ustania zatrudnienia i stażowy- z art. 2, ust. 1, pkt. 5 Ustawy*. Oczywiście było tego zatrudnienia min. PEŁNE 6 miesięcy jak Pani napisała. Tu się nie zaokrągla.

Gorzej z tym warunkiem 6 miesięcy zasiłku.
Skonsultowałem- infolinia UP ogólnopolska (tzw. zielona linia) twierdzi, że wymagane do świadczenia zaświadczenie o 6 miesiącach pobierania zasiłku PUP wyda, mimo braku ciągłości. Jak pisałem- z ustawy raczej wymóg ciągłości nie wynika. Co więcej sam PUP, a raczej ustawa o promocji zatrudnienia tę łączność uznaje, bo na tej podstawie przecież drugi zasiłek skrócono.

Z kolei z art. 2, ust. 5, pkt. 2 Ustawy* wynika zaliczanie pracy zarobkowej. Dziwny zapis, bo w praktyce oznaczałby prawo do świadczenia już po 1 dniu zasiłku....
Tego nie potrafiono już wytłumaczyć.

Ale świadczenie przyznaje ZUS ....
Nie mam więc 100% odpowiedzi. Proponuję po prostu składać jak najszybciej wniosek ( bo w międzyczasie PUP może znaleźć jakąś pracę, odmowa pozbawi statusu bezrobotnej, a więc przekreśli starania o świadczenie ).

A od ewentualnej decyzji odmownej się odwoływać.

* tu ustawa, art. 2 ust. 3 do 5 są kluczowe i niestety nie do końca jasne:


http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/obwieszczenie;marszalka;sejmu;rzeczypospolitej;polskiej,dziennik,ustaw,2013,000,170.html

powodzenia.
piotr wozniak / 128.127.80.* / 2013-02-22 14:12
10 lat temu rozwiazano skry w zwiazku ztym zostalem zwolniony czy moge obecnie ubiegac sie o zasilek przedemerytalny mam 60 lat 37 lat pracy w tym 17 w ewarunkach szkodliwych
Grażyna 148 / 46.113.175.* / 2014-05-18 11:21
Ukończyłam 50 lat mam 29 lat składkowych i 3 lata nieskładkowe w sumie 32 lata pracy czy będąc zwolniona z przyczyn ekonomicznych zakładu pracy należą mi się świadczenia przedemerytalne proszę o odpowiedż
wiwan / 2014-05-19 11:06
Obecnie - NIE, jest Pani zbyt młoda lub ma za mały staż ubezpieczeniowy. W zależności od opcji okoliczności utraty pracy chodzi o odpowiednio min. 55 lub min. 35 lat.
wiwan / 2013-02-22 21:58
Kiedy nastąpiło rozwiązanie umowy o pracę ? 10 lat temu ? Jeśli tak, to nie ma szans na świadczenie, bo nie ma szans na zasiłek dla bezrobotnych.

Natomiast 17 lat pracy w warunkach szczególnych może być podstawą wcześniejszej emerytury, jeśli ogólny staż ubezpieczeniowy na dzień 1 stycznia 1999 r. wynosił 25 lat, a pracy w warunkach szczególnych 15 lat. Dla niektórych grup- 10 lat.

Przy niespełnieniu owych warunków być może spełni pan warunki e. pomostowej- zależy to od tego, co to za konkretnie warunki/rodzaj pracy oraz czy miała ona miejsce również po 2008 r.
Arek09 / 2013-02-22 14:35
Ja już od dłuższego czasu się staram i nadal nie chcą mi przyznać... nie wiem totalnie na jakich zasadch są przyznawane świadczenia rpzedemrytalne...
wiwan / 2013-02-22 22:06
Oczywiście wymyślony wpis. Najkrócej warunkiem jest utrata źródła dochodu w odpowiednim wieku/z odpowiednim stażem w określonej okoliczności, a następnie pobieranie przez min. 6 miesięcy zasiłku dla bezrobotnych.
Więc już w chwili ww utraty większość warunków jest spełniona, albo nie, a w momencie rejestracji w PUP ostatecznie wiadomo, czy jest prawo do zasiłku dla bezrobotnych.

"staranie się" więc ogranicza się złożenia wniosku po 6 miesiącach zasiłku, a w czasie owych 6 miesięcy jedyne co może się zmienić- to utrata zasiłku na skutek nieskorzystania z oferty pracy albo zlekceważenia terminu wizyty w PUP albo uzyskiwania dochodów/podjęcia zatrudnienia.

Ustawa regulująca kwestię świadczenia i dwa artykuły z Money na ten temat już w tym wątku linkowano około 7 razy.
evilgal / 77.253.58.* / 2012-06-28 10:16
Moja mama ma 53 lata, aby uzyskać świadczenie przedemerytale brakuje jej 1 rok i 3 miesiące stażu pracy. Ja mam dziecko w wieku 10 m-cy. Chciałbym zatrudnić mamę jako niania i podpisać z nią umowę, do ukończenia przez dziecko 3 lat. Czy ta umowa uaktywniająca będzie liczyła jej się do stażu pracy i czy po tym okresie dostanie świadczenie przedemerytalne?
wiwan / 2012-07-02 11:36
Praca na umowie uaktywniającej liczy się do emerytury- jest okresem składkowym i są odprowadzane za nią składki.

Ale nie ma to znaczenia dla świadczenia emerytalnego, gdyż
- warunek wieku nie jest jedynym dla prawa do świadczenia
- podstawowym warunkiem jest pobieranie przed świadczeniem zasiłku dla bezrobotnych przez 6 miesięcy i utrata pracy w określonych okolicznościach

Umowa uaktywniająca NIE stanowi okresu wliczanego do okresu uprawniającego do zasiłku na podstawie art. 71 Ustawy o promocji zatrudnienia.

W opisanej sytuacji mama nie uzyska świadczenia przedemerytalnego.
heniek2 / 2012-05-26 18:15
Mam 55 lat i zwolniono mnie z pracy za granicą, z pełnego etatu, w wyniku redukcji stanowisk. Jestem na zasiłku dla bezrobotnych, mam 35 lat stażu ale nie wiem czy dostanę zasiłek przedemerytalny. Dowiedziałam się, że przyczyna zwolnienia z pracy chociaż tak samo brzmiąca jak w Polskim prawie nie jest wiążąca dla ZUS.
heniek2 / 2012-05-28 15:42
Jestem kobietą, piszę z konta męża a pracowałam w Czechach.
heniek2 / 2012-05-28 16:08
"Wiwan" dziękuję za odzew a dla sprostowania powiem że 55 lat będę miała za klika miesięcy a stażu jeśli "doliczą" mi lata nieskładkowe też coś koło tego będzie. Z prawem do tej pory miałam nie wiele do czynienia toteż i język "prawniczy" jest mi obcy. Jeśli możesz podeślij mi linki www gdzie mogłabym chociaż trochę poczytać o zasiłkach przedemerytalnych.
wiwan / 2012-05-28 19:28
No to sprawa wygląda inaczej- po 6 miesiącach pobierania zasiłku dla bezrobotnych- spełni pani warunek świadczenia przedemerytalnego_ dla osoby, która:

"do dnia rozwiązania stosunku pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy, w rozumieniu przepisów ustawy o promocji zatrudnienia, w którym była zatrudniona przez okres nie krótszy niż 6 miesięcy, posiada okres uprawniający do emerytury wynoszący co najmniej 35 lat dla kobiet i 40 lat dla mężczyzn".

Więcej o świadczeniu ( zasiłku przedemerytalnego już od 2003 r. się nie przyznaje ) w artykule przewodnim do tego wątku:

http://www.money.pl/emerytury/poradniki/artykul/jak;dostac;swiadczenie;przedemerytalne,91,0,567643.html

oraz:

http://www.money.pl/emerytury/poradniki/artykul/dla;kogo;swiadczenie;przedemerytalne,2,0,237058.html
wiwan / 2012-05-28 12:00
By w ogóle w tym wieku uzyskać prawo do świadczenia musiałby mieć Pan 39 lub 40 lat stażu ubezpieczeniowego- art.2 ust. 5 i 6

USTAWY
z dnia 30 kwietnia 2004 r.
o świadczeniach przedemerytalnych.

Więc kwestia "zagraniczności" zwolnienia z pracy nie ma tu znaczenia.

Inna rzecz, że gdyby ten staż Pan miał- "zagraniczność" nie była by przeszkodą, co wynika np. z art. 1 ust.3 pkt 1 Ustawy o promocji zatrudnienia.

Z kolei, przy innych warunkach świadczenia- związanych z USTAWĄ
z dnia 13 lipca 2006 r.
o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy

ograniczenia dotyczą tylko części pracodawców zagranicznych- co wynika z art.2 do 9 ww ustawy.
zdeterminowana / 87.205.219.* / 2012-03-25 14:35
W 08.2011r. po 14 latach pobierania renty odebrano mi do niej prawo, zarejstrowałam się w UP i otrzymałam roczny zasiłek dla bezrobotnych ale... 55 lat miałam dopiero w 11.2011 r. czyli 2 miesiące zabrakło mi do spełnienia jednego z warunków by otrzymać świadczenie przedemerytalne (staż pracy 23 lata, wiek 54 lata i 10 miesięcy, 14 lat pobierania renty )///na pracę nie mam szans pomimo, że jej intensywnie poszukuję: mam HBS czyli o książeczce zdrowia mogę zapomnieć, a z nią może bym znalazła pracę w gastronomii,sklepie lub jako opiekunka// mam jaskrę i zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego/lędżwiowego czyli praca przy komputerze odpada//nawet nie mogę sprzątać bo mam chore stawy === co dalej jak skończy mi się zasiłek/z czego mam żyć===czy mogę przynajmniej liczyć na ZASTRZYK ŚMIERCI. Jestem załamana i nie wiem co dalej robić.
wiwan / 2012-03-26 13:33
Sytuacja rzeczywiście patowa i pechowa z powodu tych 2 miesięcy.

Po zasiłku pozostanie Pani jedynie możliwość zasiłków z pomocy społecznej...

Ale- czy nie rozważała Pani możliwości zostania 'nianią' w tym najnowszym modelu- tj. na podstawie umowy uaktywniającej, która może być zawarta nawet z własną córką i dotyczyć opieki nad własnym wnukiem...
Nie może to być fikcja, wymagane jest realne wynagrodzenie dla Pani, ale daje również ubezpieczenia społeczne i zdrowotne finansowane z ZUS, więc do wieku emerytalnego poza środkami na życie uzyskałaby Pani więcej składek emerytalnych.

Ze względu na kręgospłup nie powinien to być pewnie żywotny trzylatek, ale dziecko mniejsze, jeszcze w wózku itp.

Proszę to rozważyć, popytać u znajomych, w rodzinie, sąsiadów. Warunek - dziecko w wieku od 20 tygodnia życia do trzech lat. Opieka taka może być sprawowana do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia lub w przypadku gdy niemożliwe lub utrudnione jest objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym - do 4 lat.
mel798 / 150.254.191.* / 2013-02-12 09:51
Świetna rada - zwyrodnienie kręgosłupa i opieka nad dzieckiem.. KPINA!

Najnowsze wpisy