Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Jak działają firmy handlowe?

Jak działają firmy handlowe?

Paweł328 / 77.65.82.* / 2019-04-13 17:57
Cześć. Mam pytanie, może banalne, ale jestem zielony. Jak działają firmy handlowe, sprzedające np ubrania? Rozumiem, że aby odnieść zysk, firma musi kupić towar po cenie niższej i sprzedać go po cenie wyższej. Tylko jaką korzyść mają w tym Ci, od których oni to kupują? Przecież mogliby to sprzedawać od razu konsumentom po cenach, jakie mamy w sklepach, zamiast sprzedawać je sklepom po cenach niższych.
A konsumenci... Skoro jakiś sklep kupuje towar, który później sprzedaje drożej, to dlaczego ludzie kupują ten towar w sklepie, a nie bezpośrednio od tych, którzy sprzedają go sklepowi? Skoro sklep kupuje od nich taniej, to i czy i my nie kupimy taniej?
Wyświetlaj:
JohnyMT940 / 85.14.73.* / 2020-02-27 20:00
Producentom często nie opłaca się otwierać własnego sklepu z ich towarem, ponosiłby dodatkowe koszty związane z wynajmem, wynagrodzeniem dla pracowników i transportem. Klienci wolną kupować wszystko w jednym miejscu (stąd min. coraz większa popularność dyskontów/supermarketów) a gdyby mieli chodzi po 10 sklepach i kupować w każdym co innego straciliby dużo czasu. W związku z powyższym producentom opłaca się bardziej sprzedać po niższej marży i mieć zysk aniżeli nie sprzedać w ogóle.
Jeśli chodzi o firmy handlowe, ich główną działalnością (jak zauważyłeś) jest sprzedać taniej kupić drożej, skupiają się wyłącznie na relacjach ze swoimi dostawcami oraz odbiorcami. Ich przewagą konkurencyjną są znajomości w branży w jakiej się obracają (czego nie mają producenci) oraz min. doświadczone zespoły sprzedażowe.

Mam nadzieję że pomogłem ;)
KupisH / 185.161.93.* / 2019-04-20 11:41
Takich rzeczy można dowiedzieć się na specjalnych szkoleniach, nikt Ci nie będzie wykładał przecież teorii biznesu ot tak :) Polecam MultiSerwis w Warszawie - fajna agencja, odpowiedzą na wiele pytań, takich z kosmosu tez :)

Najnowsze wpisy