Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jak Gierek pomógł III RP, czyli co po 45 latach zostało nam po słynnym haśle

Jak Gierek pomógł III RP, czyli co po 45 latach zostało nam po słynnym haśle

Wyświetlaj:
yhy4567 / 89.64.3.* / 2016-01-26 01:21
jak to możliwe że wg tej tabelki z cenami siła nabywcza pieniądza wzrosła od tamtej pory a cały czas (z małymi wyjątkami) mamy inflację (podatek inflacyjny) nakładany przez system stworzony przez rządy? coś mi tu nie gra...
Danny 135 / 86.4.138.* / 2016-01-26 00:17
Tym wszystkim, robotnikom stoczni, górnikom, pracownikom z Radomia którzy pomogli zniszczyć dorobek z tamtych czasów życzę aby swoje dzieci i wnuki widywali tylko na Skaypie. To ich wielka zasługa, że rodacy emigrują z Ojczyzny bo żyć się nie da. No i oczywiście panów Jana Pawła II, który zmienił bardziej oblicze tej ziemi niż sam Chrystus, oraz Wałęsy kłamczucha wrednego.
WRC. / 78.8.183.* / 2016-01-25 23:56
Do ( hager52 )
Oj Ty żałosny człowieku , nawet nie zdajesz sobie sprawy ile osób daje na msze za Gierka .
Gdyby nie On to teraz zdychali by z głodu , a tak mają te swoje emerytury, nieduże 1.000 - 1.500 zł
Pewnie nie masz pojęcia o czym piszę ? no cóż to właśnie są braki w Twojej wiedzy .
Ps. ci starzy schorowani ludzie wcale nie byli elektoratem SLD.
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do pogłębienia wiedzy , to nie kosztuje , choć czasami boli , ale warto .
średnie brednie / 78.8.91.* / 2016-01-25 23:37
a ilu zarabia średnia? podajcie cwaniaki ile za minimalną Wtedy też nie brakowało tych co im nigdy nie brakowało.
siepaka / 77.242.233.* / 2016-01-25 23:27
Wy na serio że za średnią krajową kupi się dziś 2,8 telewizora po cenie 1500 zł
Żenada.
Nie starczy nawet na jeden.
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-01-25 23:24
Na zakończenie udowodnie wam jaki fałsz jest w Polskim narodzie .W Czasie wojny Polacy pomagali żydom .i są dumni z tego ,Dostawali odznaczenia za to od narodu .Żydowskiego .Na cały świat się chwalą jaki to bohaterskim narodem są.Choć jak złapali niemcy to zabijali całą rodzine i sąsiadów.A teraz krzyczą żydokomuna.Po co ratowali im życie,Dlaczego dumni są z odznaczeń które dostawali za pomoc tym wykolejeńcą .A Do kokietki.Teraz niema dzieci robotników są dzieci złodziei.Dla nich są własnie te kolonie na które było stać za komuny dzieci robotników.To jest ta właśnie średnia klasa społeczeństwa dziś
hager52 / 37.7.159.* / 2016-01-25 23:21
Jak mi się przyśnią te paskudne czasy komuny to zrywam się z krzykiem. Na szczęście " to se ne wrati". Chwalić komunę i Gierka może tylko twardy elektorat SLD.
von basior / 79.135.184.* / 2016-01-26 14:09
Czyżby lewus do pracy za Gierka zagoniony?
kokietka 222 / 89.79.0.* / 2016-01-25 23:02
Czasy Gierkowskie były cudowne zwłaszcza dla dzieci robotników .Kolonie ,zimowiska nie pamiętam głodnych dzieci w szkole . Kto pracował ten miał . A praca!!!! nierobów ścigali ,bezdomnych brak .Osiedla ,szkoły ,przedszkola ,żłobki.,szpitale ,zakłady pracy ,sklepy ,drogi, parki .Do dzisiaj istnieje sanatorium w Istebnej ,domy wczasowe .A póżniejsza władza posprzedawała te zakłady pracy za grosze nawet domy wraz z lokatorami .To jest troska o społeczeństwo żenada . Wstyd żeby młodzi wyjeżdżali za chlebem .I śmiech na sali co do porównań cenowych co ten pieniądz jest warty ????? ludzie pracują na dwa etaty aby przeżyć a gdzie czas dla dzieci i rodziny .Gdzie się podziała klasa średnia społeczeństwa .Ci co najwięcej szczują na czasy PRL wykształcili się za darmo ,mało tego dzieci miały zapewnione kołka zainteresowań .Dzisiejsza młodzież nie ma żadnej perspektywy .W większości żadnego poszanowania dla ludzi ,rzeczy uciekają w wirtualny świat i używki .Świat schodzi na psy.
hager52 / 37.7.159.* / 2016-01-25 23:35
skleroza mózg ci zeżarła. Skoro było tak dobrze to czemu było tak źle. Co parę lat strajki w czasie których władza ludowa strzelała do swego ludu. Z tego raju kto mógł i jak mógł uciekał do zgniłego kapitalizmu. Nie słyszałem o żadnym przypadku odwrotnym. Każdy kradł co mu w ręce wpadło, powszechny alkoholizm, brak wszystkiego nawet papieru toaletowego. Dzisiaj Europa stoi otworem. Na wczasy jeżdżę tam gdzie chcę, pracuję legalnie tam gdzie chcę, w sklepach jest wszystko dostępne bez "załatwiania". Porównywać tamtejszą służbę zdrowia z dzisiejszą mogą tylko idioci. Nie chce mi się z tobą debilko gadać bo ty zła kobieta jesteś.
Arawia / 79.184.234.* / 2016-01-26 08:57
Widzę żę żal komuś tyłek ścisnął, i prawda w oczy zabodła , i wpis mój został usunięty CHAMSTWO
To jest właśnie Demokracja
Ja555 / 178.235.2.* / 2016-01-26 08:08
> Z tego raju kto mógł i jak mógł uciekał do zgniłego kapitalizmu.
> Nie słyszałem o żadnym przypadku odwrotnym.

Edmund Bałuka, w roku 1980.
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-01-25 22:34
Od 25 lat ta sama śpiewka będzie lepiej ,Komuna zaczeła od zera,jaki dług po 45 latach,ale jak polacy żyli.Demokracja zaczeła od sprzedania tego co ludzie zbudowali dla swoich dzieci,jaki jest dług? Wy nawet liczyć nie potraficie,Tak wam to żarcie i chemia mózgi pozjadała .O CZYM TU PISZECIE ? TYLKO O ŻARCIU ILE MOŻNA BYŁO KUPIĆ. A o tym że komuna budowała i były przedszkola szpitale kolonie dla dzieci,Dochodzimy do jednego wniosku jak zabiorą wam dostęp do żarcia to dramat dlatego ładują wam te składniki do żarcia,jak długo wytrzyma organiżm? Są już wyniki rak anemia ,itd,A sami żrą tylko nieskażone .was do biedronki wysyłają ,pokazują że oni też tam robią zakupy ,tego jedzenia nawet Pan Prezes kotu by nie dał swojemu a wy swoje dzieci karmicie.Rozumu za grosz tylko pyskować i pisać potraficie,i wy mówicie że kochacie własne dzieci,Nic dla nich nie robicie.
Chochoł / 31.183.30.* / 2016-01-25 22:30
Za Gierka, kiełbasa miała smak. NIE było w niej Emulgatorów. Mięso było smaczne. Każdy, kto chciał, pracował za pensję, z której mógł utrzymać rodzinę. Po prostu, było lepiej !
kajetan der.... / 212.227.81.* / 2016-01-25 22:29
tera mozna kupic 3 telewizory? kto? bo ja i wielu innych gora jeden w doskoku a wy tu takie burzuazyjne brednie piszecie
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-01-25 22:00
O takich co nic nie są warci nikt nie rozmawia bo niema o kim.Wiecie ze to wasze ostatnie podrygi jako narodu ,to chociaż powspominać,Nie macie szacunku dla waszych rodziców.To co oni wam zostawili,oddaliście jak menel za butelke piwa ,za to żaden normalny kraj i rząd nie będzie was szanował i nie szanuje.
Enmerkar / 37.47.110.* / 2016-01-25 21:58
Zabawne są takie propagandowe zestawienia. Na przykład wyliczacie, ile można (podobno) kupić za ŚREDNIĄ PENSJĘ BRUTTO obecnie margaryny. Tylko, że w czasach PRLu większość ludzi zarabiało średnią krajową, pensje maksymalne były 2-3x wyższe. Więc WSZYSCTKICH było stać mniej więcej na to samo. Teraz średnią zarabiają nieliczne osoby, zdecydowana większość zarabia 2x mniej, bo kilka % złodziei i cwaniaków zarabia 20x więcej. Poza tym, obecnie uwzględniacie pensję brutto, co jest dość dziwne, prawda? I najważniejsze: liczycie margarynę, cukier itd. OK, może teraz da się kupić 2x więcej cukru (po co?). Ale jednocześnie wtedy można było kupić bez większego problemu mieszkanie, samochód. Teraz kupując skromne mieszkanie dwie osoby muszą się zadłużyć na 30 lat. Więc wybaczcie, ale w rzeczywistości Polacy w czasach PRLu mogli kupić WIĘCEJ niż teraz.
rafa...... / 77.255.58.* / 2016-01-25 21:48
tak tylko średnia krajowa "obecna" brana pod uwage brutto na nie netto !!!!!
Jak robicie tabelkę to chwile pomyślcie

Najnowsze wpisy