Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jak Gierek pomógł III RP, czyli co po 45 latach zostało nam po słynnym haśle

Jak Gierek pomógł III RP, czyli co po 45 latach zostało nam po słynnym haśle

Wyświetlaj:
ja351 / 89.65.152.* / 2016-01-25 09:12
od kiedy chleb po 1,60 w tym roku trzecie słysze
cxz / 188.146.71.* / 2016-01-25 10:35
W Biedronce jest chleb po 1,57, w sklepach prywatnych, ok.0,8 - 1 zł drożej (zachodniopomorskie).
fso wawa / 79.186.136.* / 2016-01-25 09:12
prawda jest taka!!!!!! nie wazne jaki ustroj i nacja....polske niszcza zlodzieje....zniszcza kazdy system i rozkradna kazdy dom!!!! za gierka kazdy kombinowal i kradl....i tak jest do dzis...,za rzadow po rozkradziono najwiecej i nikt nie zostal ukarany....wezmy takiego zlodzieja petru....namawial ludzi do kredytow we frankach a teraz co robi...protestuje!!!!! i tych co wpedzil w absurdalny kredyt namawia by wychodzili na ulice.....i tu u nas w polsce to jest gosc,bo tyle osob wy......w powietrze....w bialych rekawiczkach
negat / 94.254.146.* / 2016-01-25 09:12
Rząd Tuska zbydawał jedynie kilkadet kilometrów autostrad ( notabene wielu podwykonawców poszło z torbami ) a zadłużył Polskę i Polaków bardziej niż Gierek. Mało tego z Rostowskim ukradli moje sładki zgromadzone w OFE. Po Gierku coś zotało po Tusku jedynie ruina.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lbn797 / 79.185.26.* / 2016-01-25 09:11
Nie potrafię zrozumiec dlaczego autor artykułu tak załamuje prawdę , jedno jest pewne Gierek wszystko co robił robił z myślą o obywatelach z tym że nie wszystko mógł bo przeszkadzała mu z jednej strony Rosja z drogiej zaś demokracja która maci dziś i tak więc budował stocznie,fabryki i mieszkania który prezydent po nim coś wam wybudował ??? Wałęsa jako pierwszy zaczął od wyprzedaży oszukał wszystkich i po nim jak ta kiła wszyscy to robili i robią do dziś a Polacy to jeszcze ciemnogrod dlatego tak źle w kraju zobaczcie jak dobrze maja banki, markety,księdza i wiele innych mafijnych ludzi związanych z polityka czy ktoś płaci podatki nikt tylko ciemnogrod Tyra na nich ....
gosc981 / 93.105.235.* / 2016-01-25 09:11
Ile lat mial p.Dudek,ze wie wszystko o PRL i E.Gierku? Teraz modne jest opluwanie, dyskredytowanie tamtych czasow.To wszystko ,co zostalo zbudowane za Gierka,to nie budowali ,,komunisci" ,tylko zwykli ludzie ,Polacy, ktorych zyje do dzisiaj miliony.Tak ,ze nielatwo napisac falszujac nowa ,,historie Polski".
SmutneTo / 83.31.229.* / 2016-01-25 09:10
Jeden z niewielu prawdziwych polskich patriotów. Jakby nie patrzeć od czasu odzyskania przez Polskę niepodległości 1918 to nikt nie zrobił więcej dla szaraczków niż Gierek.
ireneusz50 / 81.110.246.* / 2016-01-25 09:09

Co można było kupić za Gierka, a co dziś?

skoro jest tak dobrze, dlaczego jest tak źle ?.
kazimier706 / 2016-01-25 09:17
Za Gierka mogli wszyscy robotnicy kupić to jest 15 milionów ludzi, a teraz tylko ci co przy korycie 15 tysięcy pasożytów co żerują na robotnikach POLSKICH
Cvb / 88.11.248.* / 2016-01-25 09:10
Bo leń jestes
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kajman / 31.182.4.* / 2016-01-25 09:09
Największym przekleństwem dla Polski był wybór polaka na papieża ,oraz powstanie solidarności.
Gierek zadłużył Polskę i wybudował przedszkola ,bloki,szpitale ,zakłady pracy, drogi ,rozbudował rolnictwo,elektryfikacje kraju ,przemysł lekki,ciężki,stocznie, it dalej.
Polska była silna gospodarczo .
Łódź - przemysł lekki-fabryki w czasie II wojny Hitler nie zniszczył żadnego zakładu , komuna nie zniszczyła tylko doposażała zakłady pracy a od czasu przejęcia władzy ,po skapitalizowaniu komuny rozpoczęła się grabież i niszczenie majątku narodowego do dzisiaj !
Przez 25 lat ,,nowi'' nie dołożyli złotówki tylko okradali kraj i korzystali w każdej postaci z tego co został ! A DZISIAJ NA ILE JEST ZADŁUŻONA POLSKA PRZEZ RZĄDZĄCYCH ? , CO WYBUDOWANO ? , NA JAKA SKALE ROZBUDOWANO POLSKA GOSPODARKĘ ?
Ra Bat / 5.172.239.* / 2016-01-25 09:13

Największym przekleństwem dla Polski był wybór polaka na papieża ,oraz powstanie solidarności.

No właśnie największym osiągnięciem szpiclów i agentów Moskwy, była władza Rad+Elektryfikacja i SB. To były rzeczywiste osiągnięcia.
tomasz12 / 109.95.200.* / 2016-01-25 09:09
przypomnę , ze od zakupów inwestycji były centrale handlu zagranicznego, a centrale ponoć kupowały czesto niepotrzebne rzeczy ale mogły jezdzic po świecie. Nie obciążajcie Gierka za wszystko. W koncu lat 80 tych rozwiązano Wydział d/s Przestępczości zorganizowanej która min zajmowała sie działaniami na szkode skarbu panstwa umowami jakie podpisały centrale.Przypomnijmy jak żyła ówczesna Warszawa a jak żyła prowincja.Dodam, ze np chciano rozwijać technologicznie Ursus ale Jaroszewicz jako premier nie wyraził zgody i kazał podpisać umowe z MasseyFerguson, który miał system calowy a nie metryczny, co podrazało koszty o cały park maszynowy pracujacy na calach. W ramach tej umowy mielismy dostarczac do Anglii korpusy silników i inne czesci, ale towar został przez Anglików zwrócony, dlaczego? No bo odlane korpusy ze stali w Hucie Katowice z radzieckiego surowca z Krzywego Rogu nie nadawały sie do obróbki mechanicznej-były zbyt twarde, bowiem kupilismy rude ale nie kupilismy technologii usuwania nadmiaru pierwiastków stopowych.
inżynier472 / 185.15.2.* / 2016-01-25 09:08
Jakie k... 5-6 lat. Może przodownicy pracy. Jakby tak było to Edward rządziłby spokojnie i żadnego sierpnia 80 by nie było. Średnia oczekiwania to było 25 !!! lat. Debile, nie róbcie ludziom wody z mózgów, chyba że działacie na zlecenie na zlecenie bolszewika Kaczego, to wtedy rozumiem, po prostu łżecie za pieniądze
zyggi / 94.254.198.* / 2016-01-25 09:06
przede wszystkim wtedy nie bylo zalewu towarow z Chin bo jeszcze nie istniala taka nadprodukcja i nie bylo takich technologii by produkowac jak teraz...dlatego towary byly drozsze wiec mozna ich bylo kupic mniej..wtdy tez pracowalo sie ustawowe 8h a ludzie mieli czas "na wszystko", dzis placza ze nie ma czasu na nic a gdy sie chce zamknac sklepy w niedziele podnosi sie lament..no i oczywiscie wieczny brak kasy...jakby w*****...banknoty i popijali stopionymi monetami ;]
ja byłem / 89.229.128.* / 2016-01-25 09:05
Pracowałem w stoczni szczecińskiej Warskiego w 71-szym roku. Gierek przyjechał w styczniu,gdyż strajk został ponownie wznowiony po 70-tym roku, przerwa była na święta.Byłem na spotkaniu jako porządkowy.Finał był taki,że na jego słynne słowa pomożecie, usłyszał pomożemy. Takie są fakty.
krezus 807 / 176.97.24.* / 2016-01-25 12:47
Interesuj sie swoim porfelem...On nie pyta ile masz ty...
ROBOTNIK / 83.30.118.* / 2016-01-25 09:05
MÓWIŁEM I PISAŁEM ŻE PANU GIERKOWI DO PIĘT NIE DORASTACIE WIECZNA CHWAŁA PANU GIERKOWI ZAWSZE CHĘTNIE WSPOMNĘ PANA GIERKA NIŻ PANA WAŁĘSĘ TEN CZŁOWIEK PAN GIEREK CHOCIAŻ MNIE NIE OSZUKAŁ OBIECAŁ MI MIESZKANIE I DOSTAŁEM A PAN WAŁĘSA MNIE WYKIWAŁ I NARÓD
ireneusz50 / 81.110.246.* / 2016-01-25 09:05
technologie i gierkowski rozpęd trwał jeszcze wiele lat, całe lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte, nad miastami , gdzie okiem nie sięgnąć widać było żurawie budowlane. Wiele lat trzeba było czekać aż solidaruchowe zniszczenia będą widoczne.
Pan_JAn / 92.60.132.* / 2016-01-25 09:03
Ja bym jednak wolał ten chleb i schabik z lat 80. Poza tym, to, że ceny produktów spadają, nie znaczy, że stajemy się bogatsi !!! Warto do tabelki dodać produkt bardziej uniwersalny, jak np złoto.

Najnowsze wpisy