Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Jak inwestorzy na GPW zareagują na porozumienie w sprawie klifu fiskalnego?

Jak inwestorzy na GPW zareagują na porozumienie w sprawie klifu fiskalnego?

Wyświetlaj:
Bo gdy Ttanic tonął, to też orkiestra grała / 178.36.143.* / 2013-01-01 22:09
Rozczarowanie nadeszło też z Chin, PMI okazał się być gorszy od oczekiwań, bez zmian jak w listopadzie 50,6 zamiast spodziewanej poprawy do 51.0, wzrostu prawie nie ma, ale na wsparcie ze strony Ludowego Banku Chin też nie ma już co liczyć...

The Purchasing Managers’ Index was 50.6 in December, the National Bureau of Statistics and China Federation of Logistics and Purchasing said today in Beijing.
jarek900 / 83.238.247.* / 2013-01-01 22:05
400tys dolarów miesiecznie? cos sie wam pokickalo, cyferki chyba sprawiaja ból.
Bo gdy Ttanic tonął, to też orkiestra grała / 178.36.143.* / 2013-01-01 22:04
Jak na razie, to Stany spadają ze skały fiskalnej, porozumienie w Senacie nie dość, że już w nowym roku, to bez znaczenia, bo bez zatwierdzenia przez Izbę Reprezentantów jest nic nie warte.
Zresztą i tak podnosi podatki, a nie załatwia sprawy redukcji wydatków,
Do tego 31 grudnia przekroczyli limit zadłużania się, więc teraz dopiero zaczną się schody...
Dlatego na puszczoną plotkę, że jest deal, którego tak naprawdę nie ma, zrobili wyprzedaż, chociaż gdyby nawet był, to i też by było to samo.
Jak informują, niektórzy republikanie z Izby Reprezentantów wyjechali do domu, bo nie przyjmują tego, co uzgodnili w Senacie.
Trwa opera mydlana, bo za wszelką cenę chcą nie dopuścić do krachu, rynek podskakuje jak wsza na grzebieniu po każdej plotce, czy wyreżyserowanym wystąpieniu, a dług nie do spłacenia rośnie, i nie ma go już kto kupić...
Ewiak Ryszard / 78.8.107.* / 2013-01-01 23:42
Trafny komentarz. Rzeczywiście to jeszcze nie koniec kryzysu. Jaki będzie jego finał? Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [ateizm państwowy], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, bazy rosyjskie powracają do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem" (Daniela 11:28,29a).

Powrót Rosji w tym kontekście oznacza kryzys, który przyćmi Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, lecz także UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego powróci do rosyjskiej strefy wpływów. Znów stacjonować tu będą rosyjskie bazy.

Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Nie ma tu żadnych dat. Prawdą jest też to, że jest ona różnie interpretowana. Jak widać, zawiera mnóstwo szczegółów, dzięki czemu osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 12:10). W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając swoje wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27). O powrocie Rosji mówię od roku 1998, gdy nic z tego jeszcze nie kiełkowało.
Etermit / 2013-01-01 19:57 / Tysiącznik na forum
Specjalnie dla Was krótkie podsumowanie jednego z najgorszych roków na światowych parkietach i na GPW czyli roku 2012 w pigułce:

13.04.2012 Wielki Krach Don Indexa (o krwi, kale, plwocinach w tym krwawych, wolę nawet nie wspominać) 8-O

maj 2012 czyli wielkie ładowanie putów i esek do wora

18.12.2012 The Doom's Day i wielka implozja światowego systemu finansowego na poziomie subatomowym o zasięgu międzygalaktycznym. Nasari Buwani otrzymuje nominacje do nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii

grudzień 2012 wielkie i tym razem ostateczne wyputowanie synonima i jego zbankrutowane zniknięcie

21.12.2012 Koniec Świata 8-O

Panie i Panowie, gorzej już być nie może więc rok 2013 i kolejne dziesięciolecia to będzie czysty relaksik w porównaniu do katastroficznego 2012
syn0nim / 62.121.64.* / 2013-01-02 07:01
Możesz sobie tylko pomarzyć :)

Mam 16% zysku na obligach w rok podczas gdy ty jesteś w plecy na swych śmieciach

synonim / 2012-02-17 15:48 /
mam PUT za 1,68% kapitału, reszta w obligach

Nawet gdybym na opcjach przerypał wszystko do zera to i tak byłbym w rok 14% do przodu bo jak widać nie mam tam więcej niż 2% kapitału

Ale nawet na opcjach jestem na plusie bo od października oprócz putów miałem też grudniowe opcje call w ramach long strangle, na których zarobiłem kilkaset procent

synonim / 2012-10-02 15:41 /
Jednocześnie zabezpieczyłem te krótkie pozycje opcjami call OTM OW20L2250 (Strike 2500)
--------------------
Więc jak zwykle kłamiesz i tyle
Etermit / 2013-01-02 08:06 / Tysiącznik na forum
a ten dalej udaje synonima :) niezniszczalny jest, hehe :D
syn0nim / 91.208.150.* / 2013-01-02 08:49

a ten dalej udaje synonima :)

Brednie

Zaproponowałem prosty test na udowdnienie, że jestem synonim ale jak zwykle WYMIĘKŁEŚ

Zaproponuj jakikolwiek własny test ale i tu zakładam, że wymiękniesz
Etermit / 2013-01-02 08:54 / Tysiącznik na forum
jesteś kłamcą i podszywaczem i nie potrzeba żadnych testów, zrób ewentualnie test na obecność paciorkowca
syn0nim / 91.208.150.* / 2013-01-02 09:00

jak zwykle WYMIĘKŁEŚ


A co do kłamcy to nie ma tu większego kłamcy od ciebie
Etermit / 2013-01-02 09:10 / Tysiącznik na forum
nowy, nic do ciebie nie mam, ja jestem ekspertem od pseudorad synonima i czuwam :) twoje podszywanie się pod niego nie robi na mnie wrażenia
Eternit z Azbestu / 2013-01-01 22:47 / Tysiącznik na forum
Jednak to, co mi powie Jackowski później, zabawne już wcale nie będzie. Jeżeli jego przepowiednia na 2013 rok sprawdzi się, skończy się rzeczywistość, jaką znamy, zarówno w Polsce, jak i na świecie. W najlepszym przypadku wpadniemy w polityczną i gospodarczą burzę. W najgorszym – dojdzie do burzy znacznie gorszego rodzaju. A wszystkie te ważne rzeczy mają wydarzyć się w pierwszych czterech miesiącach nadchodzącego roku.

----------

A to bardzo dobry wieszcz. Już rok temu przewidział, że Polska nie wygra w Euro 2012!
leszcz z ulicy / 89.68.103.* / 2013-01-01 20:17
"ostateczne wyputowanie synonima i jego zbankrutowane zniknięcie"

Zbyt piękne by mogło być prawdziwe... szczególnie to drugie.
Etermit / 2013-01-01 20:22 / Tysiącznik na forum
zapewne robi teraz objazdówkę po ciociach, wujkach, babciach i kuzynach i jak zbierze kaskę znowu tutaj wparzy, żeby ją przeputować, na razie działa tylko jego samozwańczy zastępca bo jak powszechnie wiadomo rynek nie znosi pustki :)
syn0nim / 62.121.64.* / 2013-01-02 07:04

działa tylko jego samozwańczy zastępca


Proponowałem temu klaunowi prosty test: pomimo bana mogę zgłosić do usunięcia jako zalogowany synonim dowolny post jaki on sam wskaże ale WYMIĘKŁ i zamiast tego woli cały czas kłamać


zapewne robi teraz objazdówkę po ciociach, wujkach, babciach i kuzynach i jak zbierze kaskę


Jak można "zbankrutować" grając za niecałe 2% kapitału, co klaunie? Wytłumaczysz to wszystkim zamiast błaznować?

synonim / 2012-02-17 15:48 /
mam PUT za 1,68% kapitału, reszta w obligach
Etermit / 2013-01-02 08:08 / Tysiącznik na forum
jak można być inwestorem giełdowym mając tyle w putach a resztę w obligacjach? jesteś zabawny, ale do synonima jeszcze ci daleeeeeeko...
syn0nim / 91.208.150.* / 2013-01-02 08:48

jak można być inwestorem giełdowym mając tyle w putach a resztę w obligacjach?

Jak najbardziej można

Wielu profesjonalnych traderów nie gra na giełdzie za więcej niż 2% kapitału ale jesteś tylko udawanym inwestorkiem więc skąd masz o tym wiedzieć przebierańcu
Etermit / 2013-01-02 08:59 / Tysiącznik na forum
ty i profesjonalny gracz? nie rozśmieszaj mnie :D inwestor giełdowy to ma 80% i więcej w akcjach a to o czym piszesz mają emeryci i osoby po 60-ce

myślałem nowy, że ty nie masz pojęcia zielonego o giełdzie ale się pomyliłem, bo ty nie masz ŻADNEGO pojęcia o giełdzie i to jest suchy fakt a nie wycieczka osobista
syn0nim / 91.208.150.* / 2013-01-02 09:01

inwestor giełdowy to ma 80% i więcej w akcjach


tak mają tylko dawcy kapitału czyli ty wyzerowany bankrucie :)
Etermit / 2013-01-02 09:21 / Tysiącznik na forum
ucz się nowy ucz bo nauka to potęgi klucz!
4 5 6 7 8 9
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy