Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

jak inwestować na giełdzie żeby nie stracić?

jak inwestować na giełdzie żeby nie stracić?

wertor67 / 2011-04-04 15:40
witam,
chętnie posłucham waszych rad jak najlepiej inwestować w giełdę papierów wartościowych, żeby nie ponosić zbyt dużego ryzyka, na co zwracać uwagę, co należy śledzić, czy może lepiej przekazać swoje akcje firmie, która obracałaby nimi za mnie? jakie firmy polecacie?
pozdrawiam
Wyświetlaj:
Zelmer / 81.219.253.* / 2011-04-12 14:34
Zelmer niebawem po 60 zł za akcję (+50 %) !!!!!!!

Konicznie sprawdźcie wyniki finansowe, zanim kupicie akcje. Nie ma wiele spółek na GPW, które corocznie powiększają przychody i zyski o 20%-30%. Zelmer do nich należy.

pozdrawiam,
needle / 2011-04-11 23:58 / Bez rangi
wertor, jeśli masz czas i dostęp do internetu poszukaj sobie wykresów spółek np. amerykańskich, które są na giełdzie np 50 lat, a jesli nie znajdziesz to zobacz, jak wyglądają wykresy spółek na polskiej GPW
lada chwila świętujemy 20-lecie:-)
zobaczycz jak się "poruszają wykresy" w perspektywie czasowej i wówczs będziesz bardziej świadomy tego, co się może stać z zakupionymi przez Ciebie akcjami

tak wygląda moja rada, natomiast jeśli zadajesz tego rodzaju pytanie w takim miejscu to kolejna rada jest taka: pograj na sucho to poczujesz choć smak (jak lizanie cukierka przez papierek czy jak stosunek w prezerwatywie) tego czym chcesz się zająć

a jeśli w przyszłości NAPRAWDĘ oczekujesz rzetelnej odpowiedzi to powinieneś lepiej znaleźc miejsce na swój post i nie łaczyć wielu tematów za jednym zamachem
na razie to powinieneś poćwiczyć bez zakładania rachunku, a pieniądze co najwyżej powierzyc jakiemuś funduszowi
robertkajzer / 2011-04-08 00:12 / Bywalec forum
Jak inwestowac zeby nie stracic- nie inwestowac. Inwestowanie zawsze wiaze sie z ryzykiem utraty przynajmniej czesci kapitalu. Jest to wpisane w fach inwestora. Musisz byc tego swiadomy i akceptowac to. Oczywiscie powinienes zarzadzac ryzykiem by nie wystawiac niepotrzebnie na duze ryzyko zbyt duzej ilosci swojego kapitalu.

---
http://www.growandgo.pl ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie zacząć inwestować na giełdzie?

http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne
Ciułacz / 2011-04-06 23:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Temat jest oklepany, jak poszperasz to sporo znajdziesz na ten temat.
czy może lepiej
przekazać swoje akcje firmie, która obracałaby nimi za mnie? jakie firmy polecacie?

Tu ani poza nie słyszałem o firmach co by były godne polecenia.
Chyba że jakiś hop-sztapler co obiecuje gruszki na wierzbie.
Z treści zadanego pytania by wynikało że jeszcze jesteś na początku drogi.
Jak nie jesteś pewien czym to się je to może na początek wybierz sobie fundusz , albo pozostać na lokatach.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy