Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Jak inwestować w fundusze ?

Jak inwestować w fundusze ?

Magdalaena / 2011-02-05 15:21
Najpierw o mnie:
Konto w SFI mBanku założyłam sobie w grudniu 2009 r. i od tego czasu powolutku zwiększam swoje zaangażowanie w fundusze. Na razie jestem raczej na plusie (w końcu jest hossa), ale mam wrażenie, że te moje inwestycje są trochę zbyt intuicyjne / przypadkowe i czuję potrzebę teoretycznego dokształcenia się.
Wybieram fundusze, bo nie mam dość czasu, żeby codziennie śledzić giełdę (mam eMaklera, ale brałam udział tylko w IPO). Większość kapitału trzymam na lokatach i rachunkach oszczędnościowych i dlatego nie widzę sensu inwestowania w fundusze pieniężne czy mieszane, bo możliwy zysk jest niewiele wyższy niż na lokacie, a strata bardziej prawdopodobna.
Zaznaczam, że mój cel inwestycyjny to raczej wyciągnięcie z oszczędności paru procent więcej niż dają najlepsze lokaty, a nie zostanie milionerką przed czterdziestką.

Oczywiście wielokrotnie szukałam w Google odpowiednich informacji, ale znajduję głównie ogólne wyjaśnienia, co to jest jednostka uczestnictwa i rady, żeby dopasować swoją strategię inwestycyjną do własnych celów i planów (i tak na to wpadłam).
Na drugim biegunie są serwisy w stylu opiekuninwestora nastawione wyłącznie na sprzedaż własnych usług w tym strategii inwestycyjnej. Na razie nie jestem nimi zainteresowana, bo chcę stworzyć właśnie własną strategię, a ewentualne koszty abonamentu uczyniłyby cały biznes z funduszami nieopłacalnym.

Czy możecie polecić jakieś sensowne książki dotyczące samego inwestowania (czyli wybierania jaki fundusz wybrać, kiedy kupić i kiedy sprzedać) ?
Najchętniej takie, które są dostępne w bibliotece ;-)
Może blogi ?
Znalazłam bardzo dużo takich darmowych danych i porad dotyczących giełdy, a o funduszach malutko.
Czy ktoś z Was kupił i przeczytał reklamowaną tutaj książkę „Fundusze inwestycyjne w praktyce” Edyty Dudy - Piechaczek ? W bezpłatnym fragmencie są same ogólniki (w tym spore fragmenty ustawy) - czy reszta zawiera konkretne rady ?
Wyświetlaj:
Morgano / 164.126.75.* / 2012-08-07 14:55
Najlepiej jest zainwestować w jakiś fundusz w rodzaju Beneficio albo nawet w Systematyczny Plan Emerytalno-Inwestycyjny jak ma np. Generali. Wtedy masz gwarancję, że chociaż będziesz miał jakieś zabezpieczenie na starość, bo na ZUS to nie ma co liczyć raczej.
DIF / 80.251.161.* / 2012-07-11 15:44
Polecę coś interesującego.
Jeszcze mało znane w Polsce, a bardzo popularne na świecie Fundusze ETF.
Fundusze te notowane są na giełdzie. Dzięki czemu mają DUŻO niższe koszty oraz nie są obwarowane żadnymi nakazami oraz zakazami.

Ich kupno / sprzedaż odbywa się tak samo jak akcji!

Teraz tak, w dalszym ciągu stoimy przed wyborem, jaki fundusz, cz złota, czy Azji, czy USA. Na to pytanie zawsze będziemy musieli sobie odpowiedzieć sami.

Fundusze ETF, są tutaj także o tyle lepsze, iż możemy sprawdzić, zobaczyć ich wykres, tygodniowy, dzienny – zawsze to daje graficzny obraz bieżącej sytuacji.

Więcej info na temat ETF
http://www.difbroker.com/web/pl_pl/etf-fundusze-etf
mbielu / 2011-03-20 22:44 / Bywalec forum
Witam,
Co do gry na giełdzie i inwestowania to najwazniejsze jest to aby dobrze poznac sprawe z
którą bedziemy mieli do czynienia GIEŁDĘ i cały mechanizm rynków kapitałowych. Ja na
poczatku grałem bez wiedzy licząc na łud szczescia i nawet dobrze mi szło ale na dłuższą
metę jestem w plecy, bo bez wiedzy daleko nie zajedziesz... Najważniejsze to wiedza
dlatego polecam publikacje które zblizyły mi temat, jest to naprawde nie wielki wydatek,
który moze zwrócic sie tysiąckrotnie w ciagu niedługiego czasu. Wystarczy skopiowac linki
i wkleić do swojej przegladarki. Miłej lektury:

http://czas-na-gielde.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/

lub link do całego zagadnienia związanego z inwestycjami:

http://www.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/category/2129/

Pozdrawiam
bielu
robertkajzer / 2011-02-24 09:15 / Bywalec forum
W zadnej ksiazce nie otrzymasz idealnej odpowiedzi na temat strategii. Kazdy inwestor jest inny i do idealnej dla Ciebie strategii dojdziesz tylko przez wlasne testy i nauke na swoich bledach. Zycze powodzenia.


---
http://www.growandgo.pl/kursy ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować w Fundusze Inwestycyjne?

http://poradnikinwestycyjny.wordpress.com ---> porady na temat inwestowania w Fundusze Inwestycyjne
bestfunds.pl / 83.12.71.* / 2011-02-22 12:14
przede wszystkim zapraszamy na BESTfunds.pl
Ciułacz / 2011-02-05 17:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Magi witaj !
To co ty chcesz się dowiedzieć z książki to chyba już wiesz .
A jak chcesz wiedzieć jak to piszesz
jaki fundusz wybrać, kiedy kupić i kiedy sprzedać

To niestety sama musisz do tego dojść szperając w necie, a jest w czym wybierać i porównywać.
Lakonicznie to się radzi kupuj w dołku a sprzedawaj na górce.
generalnie to ja bym wybrał fundusz akcji bo jesteśmy na drodze hossy i na zakończenie cyklu przeszedł w metale szlachetne.To jest teoria , ale w praktyce jest szalenie trudno wyczuć kiedy to zrobić .Za 2-3 lata ?
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy