Forum Forum podatkoweInne

Jak mógłbym rozliczać się z tego rodzaju działalności?

Jak mógłbym rozliczać się z tego rodzaju działalności?

Robert Batinson / 78.8.50.* / 2014-02-10 13:22
Witam,

chciałbym założyć działalność gospodarczą, w ramach której prowadziłabym kilka/kilkanaście niedużych serwisów internetowych. Strony, oprócz treści merytorycznej, prezentowałyby również oferty firm, z którymi współpracowałbym w ramach programów partnerskich. Przynajmniej na początku działalności wynagrodzenie osiągane w ramach udziału w danych programach, byłoby jedynym źródłem przychodu. W związku z tym mam pytanie o sposób rozliczania z tego rodzaju przychodów. Każda z firm, z którymi współpracowałbym, posiada swój własny program partnerski/afiliacyjny. Rozliczenia odbywają się w momencie gdy na "koncie partnerskim" uzbiera się minimalna ustalona kwota, np. 100 dolarów. Wtedy firma przelewa pieniądze poprzez PayPal, Skrill czy na wskazane konto. Nie bardzo wiem jak miałbym udokumentować te przychody w rozliczeniach z Urzędem Skarbowym. Nie wystawiałbym żadnych faktur czy rachunków, a firmy, z którymi współpracowałbym swoje siedziby mają na Cyprze czy innych tzw. "rajach podatkowych". Ich działalność jest typowo internetowa więc wątpię, aby udało się uzyskiwać jakiś "papier", który zadowoliłby Urząd Skarbowy.

Byłbym wdzięczny za wszystkie wskazówki w jaki sposób mógłbym rozliczać taki rodzaj działalności.

Pozdrawiam serdecznie.

Najnowsze wpisy