Forum Forum emerytalneOFE

Jak można zmienić OFE?

Jak można zmienić OFE?

Rozczarowana12 / 2012-02-17 14:06
Mam parę pytań dotyczących OFE. Moje OFE zostało wylosowane w drodze konkursu przez ZUS, tutaj ja zawiniłam , bowiem sama się tym nie zajęłam. W liście otrzymałam że wybrano mi Alianz , powiem szczerze niezbyt jestem zadowolona z tego wyboru!! W jaki sposób mogę zmienić OFE?
Wyświetlaj:
drutek / 2012-05-22 15:11
Każdy członek OFE może dokonać zmiany OFE bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów. Wszystkie środki zgromadzone w dotychczasowym OFE są transferowane do nowego OFE. Zmiany OFE można dokonać za pośrednictwem formularza dostępnego w Internecie jednak również trzeba wysłać stosowne zawiadomienie do starego funduszu.Jeżeli członek otwartego funduszu przystępuje do innego otwartego funduszu, jest obowiązany zawiadomić na piśmie dotychczasowy otwarty fundusz o zawarciu umowy z innym funduszem przesyłając do dotychczasowego funduszu Zawiadomienie o zawarciu umowy o członkostwo z innym otwartym funduszem emerytalnym. Umowa z dotychczasowym funduszem ulega rozwiązaniu z dniem dokonania zmiany w Centralnym Rejestrze Członków Otwartych Funduszy Emerytalnych.
piranho / 89.76.150.* / 2012-03-14 22:19
Do 25 kwietnia kontaktujesz się z nowym funduszem, np. Generali i oni powinni zająć się resztą. Kosztów żadnych w myśl nowego prawa nie ponosisz.
Damaris11 / 2012-02-17 14:23
To wywołaj rewolucję Tańczący z fundami... powracając do tematu , wystarczy że napiszesz podanie o wyborze innego funduszu!! Twoje środki są normalnie przekazywane do nowego przez Ciebie wybranego OFE.
drutek / 2012-05-24 19:40
rewolucja tutaj akurat nic nie da! taki mamy system emerytalny i chyba nic mądrego z tym nie zrobimy, jak tylko pokombinować którą opcję wybrać.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-02-17 14:43
typowe, ty zrób za mnie a ja poczekam i skorzystam, typowo polskie ?
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-02-17 14:11
Socjologicznie zadziwiające jak ludzie szybko przyjmują niewolniczy system na plecy, dlaczego nie zapytasz jak pozbyć sie tego wrzodu na d... jakim jest w ogóle jakiekolwiek OFE, a potem może zakiełkowałaby myśl jak pozbyć sie ZUS... nieee to jakies wywrotowe myśli ten tańczący_ podsuwa. Lepiej nie mysleć o takich rzeczach, lepiej wogóle nie myśleć, Wielki Brat patrzy !

Najnowsze wpisy