Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

jak najlepiej ulokowac 15000 pln-ów??

jak najlepiej ulokowac 15000 pln-ów??

gambo22 / 83.28.110.* / 2007-09-11 19:36
mam 15000 zł i nie wiem gdzie najkorzystniej moznaby uokowac taka sumke zebym mial roczny zysk w miare spory przy jak najmniejszym ryzyku. niech ktos doradzi
Wyświetlaj:
new_rejs / 2007-09-18 11:55 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
Moja propozycja poparta doświadczeniem - trzymaj się z daleka od doradców i firm doradczych, zwłaszcza tych które pobierają opłaty, prowizje itp.
Masz za małą kasę aby się nią ktoś poważnie zajął.

Co możesz zrobić sam - giełda lub fundusze. Z mojego doświadczenia polecam Ci na początek fundusze. I to przez banki które nie pobierają prowizji przy zakupie (mBank lub Millennium).

Proponuję zainwestować w 2-3 fundusze po 5000zł.
Na dzisiaj w grę wchodzą tylko inwestujące za granicą:
1 fundusz Chiny lub Europa Wschonia
drugi Europa Południowa i
trzeci Ameryka Łacińska.

Co do polskich funduszy - to lepiej samemu na giełdzie - jak jest hossa to sam zarobisz więcej niż fundusze, a jak spadają to szybko wyjdzieś z giełdy z małą stratą a w funduszach to trwa ok. tygodnia, czyli straty rosną.

Tyle w skrócie.
cortez / 2007-09-18 23:40 / Bywalec forum
też pewien pomysł na inwestycję. Odradzałbym jedynie Chiny (tam jeszcze spadki nie doszły, rynek pęka w szwach). Jednak nie porzucałbym też całkowicie rynku krajowego. Można np. zainwestować w fundusz zagraniczny pod parasolem (np. UniAkcje NE), aby mieć furtkę do inwestycjina krajowym rynku.
cortez / 2007-09-17 21:45 / Bywalec forum
Generalnie tak się nie da, duży zysk a małe ryzyko. Jeśli chcesz mieć duży zysk to taki masz szansę uzyskać na akcyjnych (np. aig akcji, unikorona akcji, LM) lub misiach, ale tu już ryzyko jest jeszcze większe. Natomiast bezpicznie zainwestujesz w fundusze dłużne (ostatnio moim faworytem jest UniMaxDłużne) lub pieniężne, ale przy nich zysk jest porównywalny do tych z lokat. Wypośrodkowanymi i najlepszymi w twoim przypadku według mnie będą fundusze z ochroną kapitału (skarbiec, uniaktywna alokacja)
sebastian9 / 91.94.11.* / 2007-09-16 15:57
Widzę, że pojawiło się mnóstwo " wciskaczy ", jeśli interesuję Cię prawdziwe doradztwo a nie sprzedaż, to wiesz gdzie pisać.

Pozdrawiam,
Sebastian
miroslawh / 2007-09-11 22:29
Jeśli Olsztyn, zapraszam do biura, oferta funduszy inwestycyjnych, hedgingowych i lokaty terminowe inwestycyjne - do kilkunastu % rocznie GWARANTOWANE w UMOWIE, oferty także dla tych, którzy chcą zostawić zarządzanie specjalistom - portfele modelowe. mail: wystarczy nacisnac na moj login :)
aurelia 667 049 760 dorota.to@interia.pl / 83.3.7.* / 2007-09-11 19:49
Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic to możemy Ci pomóc - jesteśmy niezależna firmą
doradczą, która bezpłatnie oferuję analizę, doradztwo oraz serwis. Stawiamy na zysk, ale taki, który jest zabezpieczony. W razie zdecydowania się proszę o kontakt
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy