Forum Forum pracyDokumenty

jak napisac dobre CV?

jak napisac dobre CV?

nejdan23 / 2011-11-15 09:27
prosze poradzcie mi jak napisac dobre CV, co powinno zawierac aby zostalo zauwazone przez przyszlego pracodawce?
Wyświetlaj:
ewa2726 / 83.29.39.* / 2014-10-20 19:15
mozesz skorzystać z generatora szybkiecv, do tego list motywacyjny i masz profesjonalne dokumenty aplikacyjne ;)
takitam / 84.10.233.* / 2014-10-08 00:28
Moja koleżanka jest rekruterką w banku. Ona akurat siedzi w tym temacie i zna się dobrze, dlatego zasięgnąłem u niej porady jak w ogóle zabrać się za szukanie roboty. Po pierwsze to CV i list motywacyjny. Mówiła, że u niej w firmie większość wysyłanych CV odrzucają w pierwszym etapie, bo nie są zrobione poprawnie. Ludzie podobno robią proste błędy nawet o tym nie wiedząc. Sama napisać mi nie chciała, poleciła skorzystanie z internetowych kreatorów CV i przynieść jej do sprawdzenia. Znalazłem taki na stronie www.mycv.pl , a właściwie to sam nie znalazłem, tylko przypomniałem sobie że pisali o tym niedawno w jakimś czasopiśmie komputerowym. Żeby zrobić sobie tam CV trzeba się założyć konto i wpisać to co w CV powinno być. A i ważne też jest to, że nie trzeba troszczyć się o akapity, przesuwanie treści żeby wszystko było równe, bo to się samo robi. Dałem tak zrobione CV tej koleżance żeby coś poprawiła, ale powiedziała, że jest ok i spełnia te wszystkie ich standardy. Przynajmniej ten etap mam już za sobą, dobrze zrobione CV gotowe, teraz trzeba posiedzieć i poprzeglądać ogłoszenia. Nie wiem czy jest sens wysyłać gdzie popadnie, nawet jak nie ma ogłoszenia o pracę, bo ta kumpela powiedziała, że u nich takie maile trafiają do spamu albo w ogóle na nie nie patrzą. Najlepiej chyba jednak odpowiadać na konkretne ogłoszenia albo dawać CV znajomym, tak chyba najłatwiej będzie coś znaleźć. Pewnie nie w zawodzie, bo gdzie może znaleźć pracę ktoś młody, zdolny, ale po socjologii jak ja :P
zuzanka86 / 95.41.143.* / 2014-08-19 18:09
W necie jest całe mnóstwo wzorów CV
Mariusz407 / 89.73.213.* / 2014-01-21 12:23
Jest masa darmowych stron z poradnikami jak napisać CV. Każdy ma jakąś sprawdzoną. Ja polecam www.civi.net.pl
Wszystko jest tam wyjaśnione;
jaki układ strony, akapity, jaki adres e-mail jest odpowiedni. Dosłownie wszystko.
Polecam
chrideida / 89.186.0.* / 2013-04-11 13:34
Wejdź na http://cvwzor.com/ - ja korzystałam i jestem zachwycona. :)
Maniekloko / 109.243.143.* / 2011-11-17 12:23
najważniejsze, żeby było przemyślane i żeby nie było tam kłamstw, bo to i tak wyjdzie na jaw na rozmowie. jak chcesz to przeczytaj sobie http://praca.eniro.pl/2011/08/cv-inwestycja-w-przyszlosc/ bo jest kilka fajnych rad, jak pisać i jak edytować cv. Jeszcze zalezy na jakie stanowisko, bo jak na grafika np. to cv powinno mieć nietypowa oprawe, ale już na jakiegos kontrolera finansowego nie wyślesz cvki która będzie wyglądała jak puzzle ;)
bobasek32 / 2011-11-17 11:10 / Bywalec forum
i nie nalezy klamac w nm,, bo podczas rozmowy kwalifikacyjnej i tak wyjdzie to na jaw
hom / 2011-11-15 14:03
CV musi być przejrzyste, schludne i przede wszystkim na temat, pracodawcy nie lubią gdy w doświadczeniu widnieje mnóstwo firm w których pracowaliśmy po 2 miesiące, takie poszatkowane CV nie robi dobrego wrażenia, tak samo jak nie jest mile widziana długa przerwa w pracy, niestety...
cukiereczek83 / 2011-11-15 11:07 / Bywalec forum
musi zawierac konkrety, bez sensu sie rozpisywac, bo nikomu nie bedzie sie chcialo tego czytac
Kaska456 / 77.222.236.* / 2012-12-12 20:26
zobacz taki poradnik, całkiem logicznie piszą:
http://www.aktiff.com.pl/html/czy_i_ty_robisz_takie_bledy_w_cv.htm
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy