Forum Forum emerytalneZUS

Jak napisać odwołanie od decyzji ZUS-u?

Jak napisać odwołanie od decyzji ZUS-u?

Ewa K. / 2011-05-24 15:21
Witam serdecznie!! Według ZUS wystawił mi nieodpowiednią ocenę mojego stanu zdrowia!! Odmawiają mi zaświadczeń!! Jak mam napisac w takim wypadku odwołanie od decyzji urzędników z ZUS-u?
Wyświetlaj:
sonwar / 2011-05-25 12:11 / Bywalec forum
rozumiem że chodzi o rentę z tytułu niezdolności do pracy? jeśli tak to załączam odpowiedni dokument poniżej

http://msp.money.pl/wzory-dokumentow/odwolanie;od;decyzji;odmawiajacej;prawa;do;renty;z;tytulu;niezdolnosci;do;pracy,10006,7347,dokument.html
d.t / 62.21.15.* / 2011-05-25 12:19
Jesli do Komisji ZUS druki sa dostępne w kazdym oddziale, jesli do sądu po lewej swoje dane; po prawej Odwołanie os desyzji Zus do sadu Pracy i ubezpieczeń społecznuch

na dole uzasadnienie i składasz w Zusie nie zapomnij o potwierdzeniu
Pozdrawiam
MARIA640 / 81.190.152.* / 2013-06-11 12:16
dostałam odmownie decyzję z ZUS w sprawie przedemyrtalne,niestety mam jeszcze jedne świadectwo pracy czy przy odwołaniu mogę je dołączyć
H Szatkowski / 2013-06-11 12:33
Nie będzie uwzględnione, bo nie było uwzględnione przy wydawaniu tej decyzji. Nie ma się więc co odwoływać, jeśli decyzja odmowna wynika właśnie z braku minimalnego stażu na skutek braku dokumentacji- tego świadectwa.

Należy złożyć ponowny wniosek o świadczenie uzupełniając kwestinoariusz z okresami o wpis z tego świadectwa oraz o jego oryginał.

Najnowsze wpisy