Forum Forum prawneKarne

jak napisac skarge na pobieraczek.pl?

jak napisac skarge na pobieraczek.pl?

bacior / 2012-03-19 09:27
Wie ktos jak złozyc pismo z zazaleniem i złozyc skarge na stronke pobieraczek.pl?
Chcialbym napisac skarge na pobieraczek do urzedu konsumentów UOKiK oraz zlozyc na policje o przestepczosci ale niewiem jak napisac? prosze o podpowiedz
Wyświetlaj:
qq875 / 78.8.17.* / 2013-03-30 08:55
Olać totalnie ! Ja miałem taki sam problem z przed 2 lat i nie reaguję na ich maile !
Straszą, straszą ...a ja mam polewkę z nich :)))
mistrzuniu / 95.40.237.* / 2012-10-03 19:32
qzwa tez się na to nabrałem. Napisałem, że rezgnuję i Leje na nich
kaja161090 / 83.9.79.* / 2012-08-25 15:16
ja tez mam z niby problem dostałam meilem rachunek na kwotę 98.40 żarty jakieś nie mam pojęcia kiedy ja tam niby wchodziłam więc napisałam to do nich i ze chce na piśmie to ze podpisałam z nimi jakaś umowę z moim podpisem naciągacze jacyś
lukasz9 / 2012-08-30 15:01
jaką macie ich siedzibę bo mi pisali to samo co wam.mam 16lat i nie wiem czy mam brać to na poważnie czy nie.
Nikiiiiiiiiiiii / 178.42.84.* / 2012-07-24 03:09
Witam. Ja niedawno dostaam pocztá zwykłym listem wezwanie do zapłaty oczywiście od pobieraczka. Wiadomo, jak to wszystko wyglądało, nie zamierzałam dac się przestraszyć oszustom i postanowiłam, że ja tak tejj sprawy nie zostawię. Napisałam do Prokutratutry Okręgowej w Gdańsku, jak polecono na jednym z forów prawnym, dotyczących pobieraczka i z tego, co zrozumiałm, comi odpisali, chyba będa rozpatrywać sprawę sądownie, w celu zweryfikowania pobieraczka. Nie podpisaliśmy z nimi żadnej umowy, niczego nie podpisywałam, na pewno nie dostałąm tego po roku. Gdybym zawarła jakąs umowę, miałanbym ją na papierze. Pobieraczek znó mnie straszy, że sprawę kieruje do windykacji. odpisałam im, że ja skierowałam sprawę do Prokuratury Okregowej w Gdańsku i że jeśli nie przestana mnie nekać, jakąkolwiek korespondencją, pójde na policje, aby zgłosić póbe wymuszenia pieniędzy i oszustwa. Zachęcam Was, byście równiez napisali do tej prokutratury!!! Im więcej nas będzie, tym bardziej wiarygodni bedziemy! Niech ten cały ponbieraczek poczuje smród wokół t...!! nie dajmy się zastraszyć oszustom!! CVo to jest, że firma nas straszy mailami, że sprawa pójdzie do sądu? jak oni nawet nie maja reprezentanta, tylko podpisują się Zesp Pobieraczek.pl, Ja moge sie podpisa rwnie dobrze Kunegunda Pigwa i co? i tez nie bédę wiarygodna jak i oni!!! prokuratura@prokuratura.gda.pl, to jest mail do Prokuratury, gdyby ktoś chciał skorzystać z mojej rady. Pamiętajcie, im nas więcej, tym lepiej!!!
sgedgdfgdf / 79.187.50.* / 2012-07-10 08:56
skoro jest to nielegalne i jest prawomocny wyrok sadowy o zakazie tych praktyk to moze zglosmy zbiorowy pozew o próbe wymuszenia czy jakos tak i raz zrobimy pozadek z tym dziadostwem, tylko musza wszyscy poszkodowani sie dołaczyc pozdro......
sara775 / 83.1.212.* / 2012-08-22 10:19
ja rowniez mam problem z pobieraczkie zwykła banda zrobmy cos z tym
gabi885 / 195.189.41.* / 2012-06-19 10:16
Witam. Ja r€wnież mam problem z pobieraczkiem i jeszcze na dodatek list z odstąpieniem od umowy wrócił do mnie po tygodniu bo firma zmieniła siedzibe. Jak ktoś ma nowy adres to bardzo proszę mi go wysłać na emaila.gabiskro@interia.pl
sc / 195.245.224.* / 2012-04-04 10:00
UWAGA! POBIERACZEK = NACIĄGACZEK!
Podczas serwowania po internecie możecie natrafić na stronę „pobieraczek.pl”. Będą Was kusić bezpłatnym dostępem do gier, filmów, muzyki a nawet treści dla dorosłych, poprzez sieć USENET.
Będą Was również kusić 10-dniowym okresem testowania, tylko musicie się zarejestrować!
I właśnie to „tylko” jest tym naciąganiem! Podczas rejestracji podajecie swoje dane osobowe i jak zwykle przy serwisach internetowych musicie zaakceptować regulamin. W tym tkwi podstęp naciągaczy z pobieraczek.pl! Regulamin jest bardzo długi. Przeczytanie treści z pełnym zrozumieniem osobie dorosłej zajmuje około godziny!
Co stanie się, gdy dziecku wyskoczy okienko z rejestracją do „pobieraczek.pl” z banneru reklamowego na przykład podczas gry?
Najzwyczajniej w świecie wpisze swoje dane (myśląc, że to gra), zaznaczając w miejscu akceptacji regulaminu znacznik i wyślę dane. Nawet, gdy dziecko nie zaloguje się, a tylko potwierdzi link z rejestracji, to już pobieraczek.pl ma Was! 10 dni szybko mija i otrzymujecie od firmy Eller Service S.C. wezwanie do zapłaty za cały rok z góry 94,80 zł!
Mechanizm naciągaczy z pobieraczk.pl jest prosty. Każdy kto loguje się do jakiegoś serwisu internetowego nie ma czasu na dokładne analizowanie regulaminu. Dzieci nawet nie czytają regulaminu, logując się na przykład do gier! Pobieraczek.pl wpadł na pomysł, że można w ten sposób łatwo zarobić! Dając dostęp do sieci USENET, czyli sieci i tak ogólnodostępnej łapie naiwniaków i dzieci w pułapkę regulaminu.
AKCEPTACJA REGULAMINU JEST PODPISANIEM UMOWY!
I o ile dla pobieraczek.pl akceptacja regulaminu jest podpisaniem umowy, to już rezygnacja z umowy (akceptacji regulaminu!) wymaga formy pisemnej! (wyraźna nierówność stron wobec prawa!)
Po miesiącu będziecie otrzymywać e-maile z pogróżkami, tzw. „przedsądowe wezwanie do zapłaty za usługę”, której nie kupowaliście! Jeżeli przestraszycie się sądem, to pobieraczek już Was naciągnął!
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta we Wrocławiu już w 2010 roku zakazał firmie stosowania takich praktyk, jednak firma dalej naciąga naiwnych internautów, przy okazji łamiąc prawo (zastraszanie i groźby podlegają karze z art. 191 Kodeksu Karnego!). Ponadto dzieci do lat 13-tu bez zgody prawnego opiekuna nie mogą zawrzeć żadnej umowy!
Co robić, aby uchronić się przed naciągaczami z pobieraczek.pl?
1. Nigdy nie rejestrujcie się na stronie „pobieraczek.pl” (dostęp do treści z serwisu i tak macie bezpłatny poza serwisem!), unikajcie również podobnych serwisów.
2. Nie pozwólcie dzieciom samodzielnego podania danych osobowych w jakimkolwiek serwisie internetowym.
3. Kontrolujcie regularnie pocztę e-mail swoich dzieci.
4. Jeżeli macie możliwość, to zablokujcie całkowicie stronę „pobieraczek.pl” i podobne.
5. Zablokujcie nadawców „noreply@pobieraczek.pl” i „bok@pobieraczek.pl” w poczcie e-mail swoich dzieci (możecie również to uczynić w swoim koncie e-mail), aby dziecko nie mogło przypadkowo potwierdzić rejestracji!
6. Jeżeli już zarejestrowaliście się, to natychmiast wyślijcie wiadomość o rezygnacji z usług (macie na to 3 miasiące).
7. Nawet, jeżeli nie zrezygnowaliście, to nie płaćcie naciągaczom – firma Eller Service S.C. nie zastosowała się do decyzji UOKiK we Wrocławiu, a dodatkowo nie posiada żadnych praw autorskich i licencyjnych do oferowanych materiałów!
8. Powiadomcie wszystkich znajomych o naciągaczach z „pobieraczek.pl” – jest to najskuteczniejszy sposób na wyeliminowanie naciągaczy w polskiego interenetu!
WAŻNE! Przesyłając dalej wiadomość usuńcie adresy e-mail innych użytkowników, aby te dane nie dostały się do innych naciągaczy (adres e-mail jest loginem w „pobieraczek.pl”)!
Zapraszam również do filmu "Pobieraczek oszustwa"

http://www.youtube.com/watch?v=BShXwlzLVhs
Rzetelna firma / 93.176.230.* / 2012-04-26 22:27
no właśnie...
Teraz właśnie na mnie padło..98,40 do zapłaty...mnie też wysyłają WEZWANIA DO ZAPŁATY...za usługę z której NIGDY nie skorzystałam... i nawet nie wiedzialam, że coś takiego jest..po prostu trafiłam na tą stronkę po jakimś przekierowaniu...

PROSZĘ O POMOC.. JAK SOBIE Z NIMI PORADZIĆ..
Weronika23 / 79.184.250.* / 2012-05-02 15:20
Ja z chłopakiem również dostaliśmy wezwanie do zapłaty.Niby zalogowaliśmy się tam w styczniu 2011 a mamy już maj 2012 ;) dzwoniłam na infolinię Ochrony Konsumenta i prawnik powiedział mi abym absolutnie tego nie płaciła, ponieważ jeszcze nigdy nikogo "pobieraczek" nie oskarżył tak naprawdę. Mam nadzieję ze ktoś się wreszcie nimi pożądnie zajmie.Tylko nie wiem czy mam im wysłac pisemną rezygnację? Bo mój chłopak podał niestety prawdziwe dane i list przyszedł do domu ale oczywiście zwykłą pocztą. Proszę o odp.
niunia669 / 79.187.21.* / 2012-03-26 10:37
witam ja też chetnie dołoże się do skargi. jasli bedzie cos wiadomo chciałabym prosic o info na maila. pozdrawiam
ań,! / 217.75.56.* / 2012-04-25 19:49
ktoi kiedy skłąda na nich skargi? bez jaj...
borett88 / 2012-03-19 11:04 / Bywalec forum
czemu skladasz na nich skarge?
Ivet / 176.98.123.* / 2012-07-19 22:34
Pobieraczek .pl to oszusci sama sie o tym przekonalam . Regulamin maja tak niejasny chyba kosmici pomagali im ukladac . Po jakims czasie dostalam na maila pogrozki o wytoczeniu mi proceu w celu sciagniecia naleznosci dokladnie nie pamietam jaka to byla kwota ale cos kolo 100 zl . Dlatego przestrzegam inne osoby przed tym i naciagaczami i oszustami .

Najnowsze wpisy