Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygodne dla brokerów

Jak naprawdę działa forex? Prawnik zdradza fakty niewygodne dla brokerów

Wyświetlaj:
tyhythjythy / 188.146.140.* / 2016-01-15 12:13
Ale głupoty, coż adwokacinie płacą za walkę z brokami, to musi gadać swoje. Forex nie jest dla wszystkich. Po pierwsze, nie jest dla idiotów, a takich pełno omamionych wizją niebywałego bogactwa za klikanie, którzy to najczęściej tracą na forexie. Po drugie jak ktoś myśli, że na forexa wpłaci 500zł i za miesiąć zostanie milionerem to jest idiotą, a wtedy czytaj "po pierwsze. Po trzecie, Forex to nie bukmacherka, żeby wogóle zacząć zarabiać, trzeba kilku lat praktyki i coż, strat z tego powodu. A i tak jak ktoś nie ma predyzpozycji do tego biznesu to nawet po latach praktyki może tracić i powinien sobie odpuścić, bo to znaczy, że to nie dla niego. Sami pomyślcie. Czy dentystą zostaje się w miesiąć, dwa miesiące? Dużo nauki jest potrzebne, żeby zostać dentystą czy prawnikiem. Forex niczym się tu nie różni. Tu też potrzeba wiele nauki. Po czwarte, jak ktoś myśli, że forex to łatwa kasa, to sie grubo myli. Forex potrafi zryć psyche i zdrowie bardziej niż niejedna normalna praca. Żelazna dyscyplina, mocna psychika, umiejętność uczenia się na swoich błędach - to jedne z najważniejszych cech wymaganych w tym biznesie. Jak ktoś ich nie posiada, to niech nawet nie zaczyna. Po piąte, u wielu osób przygoda z forexem zaczyna się tak "o forex, też chce byc milionerem". I tak w poniedziałek czyta na internecie kurs forexu. We wtorek myśli, że już wszystko wie o tym biznesie i zakłada konto i wpłaca pierwszy depozyt. W środę otwiera pierwszą pozycję i nawet zarabia i myśli, że jes bogiem. W czwartek traci cały depozyt. Potem wpłaca kolejny depozyt i kolejny i kolejny i po kilku miesiącach i kilku straconych depozytach kończy z forexem i idzie sfrustrowany wylewać swoje żale na internetowe fora jak to na forexie nie da się zarobić i że to jedno wielkie oszustwo. Ja zarabiam regularnie na forexie i nie jestem z branży, nie ukończyłem żadnych studiów z zakresu ekonomii itp. wogóle żadnych studiów nie mam. Ale potrzebowałem dwóch lat nieustannej nauki i praktyki handlu na forexie zanim zacząłem zarabiać. Setki przeczytanych książek(po angielsku) i rozmaitych artykułów, kilkanaście straconych depozytów przez ten czas, nieco straconego zdrowia i w końcu zarabiam. I jeszcze jedno. To nie jest żadne wytłumaczenie, że ktoś coś nie wiedział, np. że stop-out może nie zadziałać. Bo to oznacza, że ten ktoś nie ma wystarczającej wiedzy, żeby handlowac na rynku forex, więc po co sie tu pcha? Na swoją odpowiedzialność. Nie zwalajcie tego, że ludzie sa idiotami na brokerów. Ja nie lecze ludziom zębów, bo nie potrafię. U większości brokerów jest ostrżeżenie, że straty mogą przewyższyć zainwestowane środki więc adwokacina i ludzie mają widocznie jakis problem z czytaniem ze zrozumieniem. I jak się chciało być super bezpiecznym i uznawało się tylko polskiego brokera jak mforex to się teraz płacze i płaci po czarnym czwartku na franku. Chcociaż wielu broków tutaj zachowało się nie ok, i można z nimi wygrać.
Przestroga / 46.45.78.* / 2016-01-15 12:13
Jak dorosły chytrus uważa, że może zarobić nic nie robiąc, to nie szkoda mi go wcale.
marek982 / 77.254.83.* / 2016-01-15 12:12
a kto im kazal wchodzic do kasyna!!!
ih / 91.226.102.* / 2016-01-15 12:10
OANDA wszystkim swoim klientom anulowała ujemne salda. Trzeba wiedzieć do jakiego brokera iść.
Jan Jankowski / 87.207.54.* / 2016-01-15 12:09
Dlaczego nikt nie mówi o tym, jak milionom Polaków zawalił się grunt pod nogami po wprowadzeniu lichwy pn. plan Balcerowicza? tylko martwicie się tysiącami, którzy wzięli kredyty we frankach? warto przypomnieć, że taki kredyt był mocno obwarowany, nie każdy mógł go wziąć, bo dotyczył dobrze lub bardzo dobrze zarabiających. A co z setkami tysięcy, którzy w tym samym czasie wzięli kredyty złotówkowe? i też stracili, bo trafili w złą koniunkturę? KAŻDY powinien być kowalem swojego losu i nie płakać, jak coś źle zrobi. TRZEBA brać odpowiedzialność za swoje własne czyny. Inaczej to przypomina przedszkole sfrustrowanych dzieci, bo "kolega mnie pobił a ja nie umiem mu oddać"...
Kazimierz Kazimirowicz / 83.5.179.* / 2016-01-15 12:48
Jankowski... takiej propagandy nie czytałem od czasów komuny. Albo jestes takim matołem albo oszołomem.
1 wytłumacz w jaki sposób Polacy stracili na denominacji Balcerowicza
2. kredyty we frankach nie dostawali tylko bogaci a WŁAŚNIE BIEDNI bo kredyt liczony we frankach czesto dawał minimalną zdolność kredytową (jak KNF chciał wprowadzić ograniczenia w walutach obcych Szydło w sejmie krzyczała o ograniczaniu wolności Polaków)
3. kredyt w złotówkach ( 380 tys zł) wziąłem w 2003 na 15 lat. Ratę płaciłem w wysokości 3500 zł/msc. Obecnie ratę płacę w wysokości 2659zł/msc Więc o co ci chodzi ?>>
realista / 77.254.52.* / 2016-01-15 12:09
Co on za brednie odpowiada??? Nie mogę stracić więcej niż mam na rachunku. Koleś nie słyszał o narzędziu zwanym margin call??? Poza tym kurs franka zaszalał nie sam z siebie, a po decyzji Banku Szwajcarskiego o uwolnieniu kursu. Terminy takich decyzji są znane z góry i można się na nie przygotować. Na giełdzie tak jak w życiu - trzeba myśleć co się robi, a nie bezmyślnie podążać za tłumem.
ahah / 83.29.216.* / 2016-01-15 12:51
Akurat uwolnienie franka nie bylo zapowiedziane panie realisto, ba nawet na posiedzeniu wczesniej zapewniali, ze beda bronic kursu, a go nagle uwolnili. To byl dobry przekret, na ktorym osoby wtajemniczone grubo zarobily.
hbr / 185.113.32.* / 2016-01-15 12:07
1:100? Ja pamietam 1:500 xD, to i tak już troche wyregulowali
szu727 / 195.191.163.* / 2016-01-15 12:07
Finanse całego świata są w rękach przedstawicieli najstarszej rasy świata. Posiadają ogromne nabyte przez wieki doświadczenie, nikt nie jest więc w stanie im sprostać. Jedynym sposobem wyrwania się z pajęczej sieci były rozwiązania siłowe: przed wiekami zadłużeni władcy Europy przepędzali swoich izraelskich wierzycieli, także nierzadko ich fizycznie likwidowali....
Robert152 / 94.75.90.* / 2016-01-15 12:05
Ci co wzieli kredyty w CHF po 3 zł i spłacili je po2.1 jakoś się nie buntują dlaczego oni się nie podzielą z tymi co stracili. To że rynek Forex jest dynamiczny to fakt, ale mówienie na Forex hazard to tak jak mówienie na iluzjonistów czarodziej. Jak ktoś umie jeździć samochodem to nie znacz że nadaje się na kierowcę rajdowego. Forexa nie polecam nikomu kogo marzeniem jestt tylko chcieć ale polecam wytrwałym cierpliwym i zdysplinowanym im powiem uczcie się uczcie i będzie ok
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
realista / 178.212.49.* / 2016-01-15 12:04
To gorzej niż lichwa i hazard. Powinno się albo zakazać albo skierować tylko do kasyn gry. Mam nadzieję,że PIS będzie mioał odwagę zrobić porządek z FOREX.
Fxanomaly / 82.13.132.* / 2016-01-15 12:02
Uwazam ze brokerzy typu MM powinni byc zmuszeni przez sady do anulowania tych debetow. Zlecenia tych ,, graczy,, nigdy nie wyszly po za system brokera na zewnetrzny rynek miedzybankowy, to jest wirtualna gra z MM. A wiec debet jest defakto wirtualny. Inaczej jest z brokerem ECN , prawdziwym, jakich malo, I w pl raczej zaden nim nie jest. Ludziom z debetem radze dokopac sie jakim systemem operuje broker, jesli MM, to probowac z nimi negocjowac grozac sadowym audytem ich systemu, musza wtedy udowodnic co stalo sie dokladnie z twoimi pozycjami, kto byl druga strona tranzakcji, w wiekszosci przyp byl to broker. Grales z wlasnym brokerem.
wujo Moshe / 157.25.178.* / 2016-01-15 12:08
Dokładnie - nie ma to, jak "zarabiać" na wirtualnej ściemie
zxv / 79.184.85.* / 2016-01-15 12:02
przecież ci maklerzy i inne gady nie chcą żebyście wy zarobili tylko chcą waszych pieniędzy prawdziwy biznesmen inwestuje nie swoje pieniądze pamiętajcie i nie dajcie się nabierać jak macie za dużo pieniędzy to lepiej sobie kupcie coś mądrego :)
Banko / 94.40.69.* / 2016-01-15 12:02
Nie kapuję - litować się nad ludźmi, którzy bawią się w jakiś forex, litować się nad frankowiczami a dlaczego nie litować się nad ludźmi, którzy przegrali fortuny w pokera, ruletkę, jednorękiego itp.? Dlaczego nikt nie mówi o pomocy osobom grającym na portalach typu za10groszy? Dlaczego nie litować się nad przegranymi w 3 karty pod Gubałówką? Co za różnica czy stawiam (inwestuję) pieniądze w interes uzależniony od szczęścia albo przypadku lub interes, który zależy od jakiegoś bliżej nieokreślonego mechanizmu? A może chodzi o nazewnictwo - "inwestycje" (choćby w coś najgłupszego i losowego) są cacy a "obstawianie" (choćby i w mechanizmach jak najmniej związanych z przypadkiem) są bee. A może to sami ludzie są równi i równiejsi - jak inwestor straci na giełdzie to trzeba pomóc ale jak szary Kowalski starci majątek w za10groszy to sam sobie jest winny.
ble ble / 88.199.61.* / 2016-01-15 12:00
dopiero runie a wtedy obudzicie sie z witami w nocniku
rtg / 80.50.114.* / 2016-01-15 11:59
zaraz zaraz i ile dobrze pamiętam to przy zmianie kursów nawet na otwartych pozycji jeżeli twój wskaźnik zabezpieczenia spadnie poniżej 10-20 % (chyba) to pozycje są automatycznie zamykane. Tracisz realne pieniądze które masz zdeponowane na rachunku a nie mnożone 1do100.
Tad / 94.197.121.* / 2016-01-15 12:21
No tak chyba ze powstanie luka cenowa!!!! Co stslo sie w tym przypadku wtedy jest pozamiatane. Ale szczeze to sam gram od jakis 9 lat ( akurat nie na franku) i juz to pare razy przerabislem. Problem jest w zazadzaniu kapitalem nigdy nie wystawiaj na ryzyko wiecej niz 3-5% depozytu. A nie jak np. Znajomy 80% bo jak cena fiknie w zla strone to wtedy boli.
Pozatym ja gram technicznie na malych przedzialach czasowych( pod wiadomosci).
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ehh:( / 217.99.145.* / 2016-01-15 12:07
I tak i nie. Generalnie zwykle działa wszystko ok, ale jeśli broker stwierdzi że za dużo na tym straci, to wstrzymuje dyspozycje o 2 minuty i nagle jest sie pod kreską. Oczywiście grając za 1000E to nie będzie takich problemów, natomiast przy milionie może opóźnić tak żeby nie stracic za wiele, a nawet zyskać.
trader359 / 83.30.77.* / 2016-01-15 12:02
raczej nie wiesz czym jest arkusz zleceń i w jaki sposób liczona jest cena instrumentu.

Najnowsze wpisy