Forum Forum prawneCywilne

jak oddac dziecko do adopcji?

jak oddac dziecko do adopcji?

ajadjaj / 2012-10-16 09:42
Mam 22 lata i jestem w 8 miesiącu ciąży. Dziecko, które noszę jest całkowicie zdrowe, dbałam o siebie przez całą ciążę. Jednak sytuacja materialna zmusza mnie do oddania dziecka. Co muszę zrobić i gdzie się zgłosić aby moje dziecko miało zapewniony bezpieczny dom?
Wyświetlaj:
123o / 86.44.207.* / 2012-11-07 13:56
do ajadjaj czy znalazłas jakąs rodzine do adopcji? czy masz jakies informacje? prosze odezwij sie dziekuje
123o / 86.44.207.* / 2012-11-07 13:45
czesc chciałam sie dowiedziec gdzie mam sie zgłosic by oddac dziecko do adopcji. prosze o adresy instytucji dziekuje
szklarek / 2012-11-08 10:55
Ośrodki adopcyjne znajdzie się bez problemu w internecie. Oficjalne listy mają też Marszałkowie województw- bo są organem nadzorującym, również w przypadku ośrodków niepublicznych (na ogół kościelnych).

Pośredniczą one w formalnościach, ale i tak wymagane jest postępowanie przed sądem rodzinnym. Sprawę komplikuje sytuacja, gdy dziecko ma oboje rodziców, a druga strona się nie zgadza.

Możliwa jest też adopcja ze wskazaniem (konkretnej rodziny)- co zaoszczędza dziecku czasem wieloletniego pobytu w ośrodku,, ale z kolei trwa dużo dłużej na etapie szukania- co "grozi" po prostu przywiązaniem się do dziecka, a w efekcie rezygnacją z oddania dziecka.

Tu też orzeka sąd. Nie bez znaczenia (negatywnego) jest fama o finansowym aspekcie takich adopcji niestety.
Ww procedury najwcześniej po 6 tygodniach od urodzenia.

Jest to inna sytuacja niż 'pozostawienie' dziecka w szpitalu zaraz po porodzie.
molendziorka / 2012-10-16 11:18 / Bywalec forum
Ośrodków adopcyjnych jest mnóstwo, to najlepsza droga do oddania dziecka. Oni przynajmniej sprawdzą rodzinę, tak aby twoje dziecko było bezpieczne. To, ze chcesz oddać dziecko do adopcji nie jest karalne.

Najnowsze wpisy