Forum Forum prawneBudowlane

Jak odstopić od umowy przedwstępnej

Jak odstopić od umowy przedwstępnej

bzykuk / 2009-07-24 16:29
witam, mam podobny problem jak poruszany na forum money, a mianowicie zawarłem umowę przedwstępną z deweloperem 27.10.2008 na wybudowanie mieszkania zapłaciłem zadatek i na dzień dzisiejszy około 90 % wartości (pieniądze pochodzą z kredytu który otrzymałem na to mieszkanie). Strasznie mi się w życiu pozmieniało i chciałem zrezygnować z ostatecznego kupna mieszkania tzn zerwać umowę. W umowie jest obwarowanie że za zerwanie umowy grozi kara umowna 5% wartości transakcji, chce od nie odstąpić i poddać się karze a deweloper nie wyraża zgody (było to w styczniu br.) jest jeden powód który mogę użyć w sprawie tzn przed drzwiami wejściowymi wysunięto ze ściany skrzynki z licznikami tak że znacznie utrudniają wejście do lokalu czego nie było i nikt mnie nie poinformował, dopiero przy odbiorze to zauważyłem (nie odebrałem mieszkania). Proszę o poradę co mogę zrobić aby ją zerwać ?
Wyświetlaj:
adwokat-warszawa / 94.254.183.* / 2009-07-30 11:52
Witam, istnieje możliwość zerwania jednostronnego takiej umowy i wówczas developer nie ma możliwości nie przyjąć takiego oświadczenia. Jednak pełniejszą odpowiedź udzielę o przesłaniu skanu umowy z developerem. Są jeszcze inne możliwości wybrnięcia z tej sytuacji bez konieczności płacenia kary umownej jak np cesja.
tesa07 / 83.31.46.* / 2009-08-03 15:26
Witam ,mam również problem z odstąpieniem od umowy z developerem .Chętnie skorzystam z porady prawnej .Sprawa bardzo pilna ,.proszę o kontakt.
adwokat - warszawa / 94.254.156.* / 2009-08-04 21:24
Witam, proszę o maila adwokat.szymanski@wp.pl

Najnowsze wpisy