Forum Forum prawneCywilne

Jak odzyskać dług od osoby prywatnej?

Jak odzyskać dług od osoby prywatnej?

Myszka 333 / 2009-01-21 14:59
Osoba prywatna ma w/c mnie zobowiązanie finansowe , chciałam tą sprawę załatwić polubownie ale dłużnik nawet nie odbiera telefonów , proszę o jakieś podpowiedzi w tej kwestii. Nadmienię , że ta osoba nie tylko mnie jest winna sporą sumę pieniędzy jak też domniemam , iż ta osoba oszukała wiele osób i nadal na pewno to robi. Proszę o jakieś podpowiedzi w tej sprawie od czego mam zacząć ten kłopot?
Wyświetlaj:
wykorzystana / 81.157.16.* / 2013-10-28 10:35
Myślę ze znalazło się miejsce pracy i nowy biznes, to odzyskiwanie długów, bardziej skuteczniejsze a mianowicie odzyskiwać tak dług,
żeby nikomu nie łamać nóg,szybko i bez komornika, bo to prawo co jest obecnie to chroni złodziei, oszustów, itd. i nie sądzę ze to się zmieni.
Zobaczcie sami mamy problem z kimś oszukał nas co robimy idziemy do prawnika i składamy wniosek do sądu, za wszystko musimy pokryć koszty,dodatkowo no bo sprawa się nie odbędzie i prawnik nie zainteresuje jeżeli z góry nie zapłacimy, do tego dodatkowe koszty jak sprawdzenie danych osoby i adresu zamieszkania,na kogo bije po kieszeni pokrzywdzonego i wykorzystanego w tym przypadku, ale ten wykorzystany nie posiada dużych dochodów to nikogo nie interesuje, ani sądu ani Prawnika, to dla nich jest biznes, podobnie z komornikiem i firmą windykacyjna, też musimy zapłacić żeby starać się ściągnąć dług, nie wiem tylko czy u Komornika się płaci ale firmom windykacyjnym tak.Nikt nie zastanawia się ile to kosztuje nerw, zdrowia oraz ze dana osoba największą cenę płaci za to żeby odzyskać własne pieniądze.
Wyciągają oszuści pieniądze i ci którzy działają w imię sprawiedliwości,Wygraliśmy sprawę w sądzie HURA, i co dalej dalej du....., Nadal nie możemy odzyskać naszych pieniędzy już powiększoną suma o koszty sądowe itd. Dwukrotna suma.
Dlatego piszę ze powinna być firma która bez dodatkowych kosztów odzyskuje skutecznie pieniądze a wynagrodzenie za odzysk szybko pieniędzy, pobiera od dłużnika. Bo to my jesteśmy ofiarami wykorzystanymi z obydwóch stron od wyłudzaczy i od strony sprawiedliwości.
adi894 / 86.83.190.* / 2014-10-22 14:08
spuścić porządny wpi...ol tak by już nigdy nie wpadł na pomysł pożyczyć i nie oddać
zły / 89.204.130.* / 2013-10-03 08:55
Nie wszyscy dłużnicy są źli. Np ja! Miałem 35 tysięcy długów/zobowiązań wobec różnych instytucji. Sprzedałem co się dało, teraz j**** jak wół do 24. Zostało już "tylko" 7 tysięcy, które spłacę do 2 miesięcy. Zależy od człowieka, bo mi po prostu popaprało się w życiu, a jak wiadomo bywa różnie.
Dzięki temu wiem, że jeśli nie daj boże kiedyś znów będę "pod wozem" nie zostanę bez pomocy.
Pozdrawiam. A fakt, oszustów mnóstwo się kręci.
mmaarriiuu / 89.77.96.* / 2013-08-31 20:39
mam 3 wierzycieli którzy mi sa dłuzni po ok 10 tys zł kazdy, szukam kogos kto by mi te długi odzyskał. sa to pieniadze za wykonane usługi niestety bez umowy mój mail mmaarriiuu@o2.pl
tajo / 83.27.31.* / 2014-08-04 11:52
brawo ,dobre podejście
olo525 / 91.241.5.* / 2014-04-04 08:37
przestrzegam przed "windykacją skuteczną". stracone pieniadze.
kwiatuszek1 / 82.168.119.* / 2013-05-22 16:25
Witam .Moj byly maz ma zasadzone przez sad spalte 50 tys .Sa to poniedze za podzial majatku.Mial termin roku aby mnie splacic .Co mam zrobic aby te pieniadze odzyskac
niema autora / 85.193.248.* / 2013-07-21 11:22
Najlepiej za gardło i przycisnoc do muru moze sie przestraszy i odda jak tak zmusilem swego dłuznika przyniusl kase w ciagu dwuch dni
kość / 83.28.8.* / 2013-09-27 10:59
Zanim zaczniesz udzielać porad prawnych, wróć do szkoły podstawowej i naucz się pisać poprawnie. Żenada!
sazar / 164.127.206.* / 2013-07-01 22:04
Wystąp do sądu o nadanie klauzuli wykonalności, a następnie skieruj sprawę do komornika.
Paulla144 / 178.56.165.* / 2013-08-04 15:24
Komornik już na wstępie zażyczył sobie odpowiednią dolę, do tego różne koszty dodatkowe i po paru miesiącach dostałam informację, że niestety, ale dłuznik nie ma z czego oddać, więc umarza postępowanie.Sama chętnie skorzystam z takiej firmy, która potrafi być skuteczna.
olo525 / 91.241.5.* / 2014-04-04 08:39
przstzregam przed "windykacja skuteczna" strciłem tylko 700 zł zaliczki.
Buritto / 83.24.40.* / 2013-07-02 08:36
Dokładnie tak.
ziemowit_kowalski / 2014-11-07 23:54
szukam kogoś kto by mi pomógł odzyskać pieniądze - suma 40 tysięcy zł. są to pieniądze za wykonane usługi - sposób ściągnięcia mnie nie interesuję, ważne by był skuteczny - sporo zapłace - mój mail ziemowit-kowalski@tlen.pl
matkaaaaaaa / 92.55.194.* / 2013-05-01 18:12
Jak odzyskać pieniadze od Mateusza Mikołajczyka gmina Kłodawa który pożycza od ludzi pieniadze i nie oddaje?może to nie duża suma bo 190 zł ale każdy chce odzyskać swoje pieniądze.
bonzur / 2013-02-20 14:06
skorzystaj z firmy zajmujacej sie windykacja naleznosci. zaplacisz im ale sciagnal nalezne Ci pieniadze
asia626 / 5.60.23.* / 2014-01-08 00:22
witam nie sadze aby firma windykacyjna mogla sciagnac od dluznika pieniadze.ja zaufalam jednej firmie z warszawy zaplacilam nalezna oplate i na tym sie skonczylo.pan przestal byc mily i pewny siebie,moj dluznil smieje mi sie w twarz,a windykator mowi ze nic nie moze ze mam dluznika podawac do sadu,ile razy?a zapewnial mnie ze to formalnosc.
olo525 / 91.241.5.* / 2014-04-04 08:40
miałem to samo: firma "windykacja skuteczna"- straciłem tylko kolejne 700 zł.
kasia3100 / 77.114.2.* / 2013-12-04 21:27
Witaj jak mozesz to skontaktuj sie ze mnia na e-maila i napialabys mi jakis kontakt do firmy windykacyjnej.bo mam problez z odzyskaniem duzej kasy.Pozdrawiam
benek704 / 92.28.229.* / 2013-10-18 10:57
ja od 4 lat czekam na swoje pieniadze i sprawe prowadzi firma windykacyjna juz nawet zaplacilem pelnomocnictwo i rozprawe to koszt blisko 900 zl i dalej jestem w d...e . malo tego ze poplynalem kase co ten pa..nt mi jest dluzy to jeszcze na sad a teraz sie okazuje ze nic sie nie da zrobic bo gosc nie ma ani stalego ani tymczasowego adresu jaja normalnie . zloczyncy w tym kraju maja wieksze prawo niz uczciwi ludzie boze co za kraj .... jezeli jest tu czyta to jakis prawnik albo komornik lub prokurator bo juz mysle nad zlozeniem doniesienia do prokuratury to bardzo prosze o pomoc moj mail benek75@o2.pl ..
olo525 / 91.241.5.* / 2014-04-04 08:42
mam to samo, mam wyrok, wynająłem firmę "windykacja skuteczna" - straciłem tylko kolejne 700 zł. przestrzegam przed nimi.
moniga / 195.245.213.* / 2013-03-18 16:31
Ja wygrałam sprawę, złożyłam dokumenty u komornika i sprawa zamknięta, bo dłużnik nie ma nic i nie pracuje ...oficjalnie.
Mam ponad 20 tyś do odebrania + odsetki od września 2009 roku , wiec sporo się tego nazbierało.
Byłabym szczęśliwa, gdyby udało mi się odzyskać chociaż sam dług, ale to mało realne.
Wiem, ze dłużnik oddałby kasę, bo pracuje na czarno.
Przeszłam horror spłacając komornikowi dług "koleżanki", wiec mało mnie obchodzi, czy ona miała by za co żyć, czy nie.
Tylko wedle prawa NIC już nie mogę zrobić, żeby odzyskać pieniądze, tak się maja dobrze oszuści :/
Szukam firmy ale nie łamiącej nogi dłużnikowi :P, która odbierze dług.
dosia3for / 2013-03-19 11:53
mam taki sam problem jeśli udało sie znaleść firmę windykacyjną daj znać
olo525 / 91.241.5.* / 2014-04-04 08:43
przestrzegam przed "windykacja skuteczna".
bogini_grecka / 2013-03-19 13:47
ciezko wam cokolwiek bedize ugrac niestety prawo jest tak skonsturowane ze tym najbiedniesjszym nieda sie jzu nic zabrac ;/ trzeba bylo myslec przed pozyczka niestety
adamkos / 2013-02-15 11:51
musisz skorzystac z pomocy firm zajmujacych sie pomoca w odzyskaniu naleznosci. Sa to firmy windykacyjne i maja dosc duzy procent odzyskanych pieniedzy :)
werikson9 / 188.146.63.* / 2013-02-12 20:43
Chciałbym odzyskać pożyczone pieniądze, pomogłam rodzinie na kwotę 75.000 zł niepotrzebnie biorąc kredyt, obecnie jestem w ciężkiej sytuacji ale dłużnik nie ma zamiaru oddać ani złotówki pomimo tego, że ma z czego. Od 2,5 lat mam komornika na wypłacie, zostaje mi 1300 zł na miesiąc, miesięcznie "oddaję" komornikom (tylko nie wiem za co, w sumie wiem za chęć pomocy siostrze)3.000 zł, sprawa w prokuraturze ale nic.Już mam dość i proszę o radę czy istnieje jakaś możliwość odzyskania pieniędzy.Chętnie sprzedam "swoje" długi, naprawdę chciałbym normalnie żyć.
nnn / 89.67.73.* / 2013-09-29 11:04
dzien dobry ma pytanie jest mi byly maz winien 5oozl w tym za alimenty i za telefon rachunki nieche mi ich oddac czy jest ktos kto moze mi pomoc odzyskac te pieniadze mam dzieci i ciezko jest bez pieniedzy a on zalega mi za alimenty bardzo prosze o pomoc
Kancelaria2006 / 188.122.22.* / 2013-02-27 12:37
Kancelaria Prawna Rafał Kufieta. Jesteśmy Kancelarią, której przewodzi motto SZYBKO, DOKŁADNIE I SKUTECZNIE. W Kancelarii pracują specjaliści, którzy są niezastąpieni w bieżącej obsłudze prawnej. Kancelarii świadczy za pośrednictwem pracowników terenowych, windykatorów, profesjonalnych pełnomocników, zaufanych komorników bardzo szeroki wachlarz usług windykacyjnych. Świadczymy również usługi dla osób fizycznych w sprawach niezwiązanych z działalnością gospodarczą. Ceny usług kancelarii są bardzo konkurencyjne. Jesteśmy otwarci na negocjacje. Kontakt: Kancelaria Prawna Rafał Kufieta Adres: Ul. Wita Stwosza 28/104, 50 - 149 Wrocław tel : 535120605
mumin5 / 2013-02-28 19:01
Witam. Mam takie pytanie ... zacząłem prace jakieś 2 lata temu w pewnej firmie ociepleń bloków mieszkalnych umowa była ustna z pózniejszą możliwością rejestracji. pierwsze 3 miesiące było wszystko ok . problemy z wypłaceniem zaczęły się na następnym bloku mieszkalnym pracodawca twierdził ze jak zrobimy cały blok wtedy zostaniemy wypłaceni co do złotówki tak pracowałem za darmo 4 miesiące i bez zarejestrowania , już jest ponad rok po zakończeniu pracy a pracodawca do dziś się wykręca ze nie dostał przelewu za tamten blok ...... co mam zrobić z ta sytuacja i czy są jakieś szanse na odzyskanie pieniędzy ? z góry dziękuje i Pozdrawiam..
Rampampuk / 159.205.97.* / 2013-06-18 17:20
Tu nic nie można zrobić, tylko usiąść przy tym bloku wybudowanym własnymi rękami i głośno płakać.
Albo oddać sprawę do sądu, jesśi masz świadków, że pracowałeś.
Slawek555 / 178.43.174.* / 2013-02-28 10:36
Mam wierzytelnosc of podmiotu belgijskiego, ktory oglosil nieyplacalnosc wczesniej transferujac zyski a nie regulujac naleznosci reklamacyjnych. pozytywny dla mnie wyrok sadu na 100% reklamacji, wyplaconó tylko 5%, reszta jest do sciagniecia od zarzadu w Belgii, dabe osob w moim posiadaniu. Mozliwy jest pozew zbiorowy. czy chcecie sie tego podjac ?
Slawek555 / 178.43.174.* / 2013-02-28 10:35
Mam wierzytelnosc of podmiotu belgijskiego, ktory oglosil nieyplacalnosc wczesniej transferujac zyski a nie regulujac naleznosci reklamacyjnych. pozytywny dla mnie wyrok sadu na 100% reklamacji, wyplaconó tylko 5%, reszta jest do sciagniecia od zarzadu w Belgii, dabe osob w moim posiadaniu. Mozliwy jest pozew zbiorowy. czy chcecie sie tego podjac ?
cappy / 89.76.124.* / 2013-02-08 22:50
a co zrobić z kimś dla kogo wzięło się kredyt?
spłacałam dopóki mogłam jednocześnie zalegając z opłatami za swoje mieszkanie i inne należności,w końcu straciłam mieszkanie a moja koleżanka śmieje mi się prosto w oczy
tomek 909 / 31.0.75.* / 2013-11-08 21:04
mam ten sam problem i niewiem co zrobić tomek
zdave / 212.160.130.* / 2013-10-22 14:53
jeszcze koleżanka ?? dziwne
krzysztof729 / 89.71.32.* / 2013-05-10 13:33
Jeżeli Pani spłaciła jakąś cześć kredytu może Pani już wystąpić o nakaz zapłaty do sądu.
Panuje opinia że dopiero po całej spłacie a to jest nieprawda.
Tak że Pani koleżanka długo się nie pośmieje proszę działać!
elzbieta1 / 79.184.95.* / 2014-02-18 04:46
Były mąż pobral kredyty dla dla swojej konkubiny jest to kwota z odsetkami na dzien dzisiejszy 90 000 tys zł, w dwa miesiace pozniej , kobieta wystawila mu walizki na klatke schodowa.wyjechal do Anglii i tam zmarl.caly dlug spada na dzieci, nie jestesmy w stanie tego splacic.adwokat powiedzial mi ze jest to sparawa przegrana.niemam dowodow na pismie .czy ktos moze mi pomoc,? Brak juz mi sil, gdzie jest sprawiedliwosc? Gdzie Urzad Skarbowy elzbieta5817@wp.pl
jol355 / 37.109.37.* / 2013-02-04 13:26
Witam zlece windykacje dlugu od osoby fizycznej 72 tysiące plus
odsetki
oraz 10 tys plus odsetki dług alimentacyjny. Dłuznik przebywa w Belgii w
kraju posiada parter domu oraz połowe placu auto i ruchomosci oszacowane
przez Sąd i opisane w postanowieniu o podział nieruchomosci. ponadto
dłuznik wynajął parter domu więc z czynszu płaconego przez najemców
równiez można ściągnąć pieniądze.
W Belgii pracuje posiadam adres i nr tel oraz wszelkie dane dłuznika
Nieruchomośc dłużnika położona jest w woj podlaskim. Postanowienie o
spłacie z majątku jest wydane 2011 r. z klauzulą wykonalności dłuznik
nie płaci pracuje w Belgii. Dłuznik nie płaci tez alimentów
zasądzonych Wyrokiem z 2010 r. z klauzulą wykonalnosci których nie
płaci. Komornik jest nieskuteczny poniewaz tłumaczy że nie działa za
granicą gdzie dłużnik pracuje i przebywa. Dłuznik posiada też Wyrok w
zawieszeniu z a niepłacenie alimentów z marca 2011 r
Czy Państwa kancelaria zajęła by się skutecznie windykacją tych
długów? Prosze o odpowiedź mój nr tel 518 262 139
strawberrymuffin / 83.142.186.* / 2013-02-04 09:33
wiadomo, że najlepiej byłoby załatwić to polubownie, ale jak ci dłużnik nie odbiera telefonów, to może być ciężko i bardziej trzeba się postarać, ale może najlepszym wyjściem byłoby zgłoszenie się do firmy windykacyjnej. Intrum z tego co jest mi wiadomo jest bardzo skuteczna.
cango / 83.142.186.* / 2013-02-01 11:44
nie ma nic gorszego jak ci ktoś zwleka z zapłatą, można prosić i prosić i nic. Ale jak już nie nie skutkuje to chyba najlepiej byłoby się udać do fachowców, jak ci z Intrum, żeby pomogli się uporać z tym kłopotem wiecie, powiedzą jakie są możliwości, żeby pieniądze odzyskać.
etill / 2013-12-18 22:11
Można prosić i prosić, a można też uzyskać kilka tytułów egzekucyjnych.

Z istoty solidarności dłużniczej wynika, że wierzyciel może skierować roszczenie przeciw dłużnikom łącznie (wszystkim), ich grupie (niektórym), oddzielnie (pojedyńczo) bez potrzeby zachowania jakiejkolwiek kolejności (na wyrywki lub jednocześnie), a przy pominięciu któregokolwiek z dłużników z zachowaniem prawa powrotu do pominiętych, celem uzyskania całości lub części (dopełnienia) świadczenia. Ta zasada ma zastosowanie również do dochodzonego w egzekucji sądowej, przysługującego wierzycielowi świadczenia.

Skoro więc wierzycielowi, który uzyskał w jednym orzeczeniu zasądzenie długu solidarnie od kilku osób, przysługuje uprawnienie prowadzenia egzekucji jednocześnie przeciwko wszystkim swoim solidarnym dłużnikom z osobna, to musi on mieć możność uzyskania co najmniej tylu tytułów wykonawczych, ilu jest dłużników. Odmowa wydania odpowiedniej ilości tytułów wykonawczych zmuszałaby wierzyciela – wbrew zasadzie solidarności biernej – do poprzestania na prowadzeniu egzekucji bądź przeciwko wszystkim dłużnikom łącznie, [tylko niektórym] bądź tylko przeciwko jednemu dłużnikowi (podobnie Sąd Najwyższy – Izba Cywilna w postanowieniu z dnia 1 grudnia 1962 r., III CR 137/62). Nie wyklucza się jednocześnie wydania kolejnych tytułów wykonawczych na poszczególne części składowe majątku tego samego dłużnika (art. 793 kpc.).

Jeżeli wierzycielem jest bank, który dysponuje tytułem wykonawczym wydanym na podstawie bankowego tytułu egzekucyjnego i bank ten zamierza przeprowadzić egzekucję z innego jeszcze składnika majątku tego samego dłużnika, powinien uzyskać kolejny tytuł wykonawczy. Zastosowanie znajdzie tu regulacja szczególna. Wyjątkowe uprawnienie banków, zawarte w art. 96 prawa bankowego, wyłącza możliwość stosowania w stosunku do bankowego tytułu egzekucyjnego art. 793 kpc. w tym sensie, że bank chcąc uzyskać kolejny tytuł wykonawczy musi wydać dalszy bankowy tytuł egzekucyjny, który będzie przedmiotem postępowania sądowego o nadanie mu klauzuli wykonalności (tak w postanowieniu Sądu Najwyższego – Izba Cywilna z dnia 13 października 2005 roku, II CZP 64/2005). Nie wyklucza się jednocześnie wydania dalszych bankowych tytułów egzekucyjnych przeciwko innemu jeszcze solidarnie odpowiedzialnemu podmiotowi (art. 96 ust. 3 pr.bank.).

Zarówno dalszy tytuł wykonawczy jak i dalszy bankowy tytuł egzekucyjny powinien zawierać - obok innych elementów - również numer kolejny tytułu i cel dla którego został wydany.

Dalsze tytuły wykonawcze oraz tytuły wykonawcze wydane na podstawie dalszych tytułów egzekucyjnych mogą stanowić podstawę wpisu hipoteki przymusowej zwykłej jednej wierzytelności na kilku nieruchomościach dłużnika, w zakresie określonym w art 68 k.w.u. (zabezpieczenie wierzytelności pieniężnej wyrażonej w oznaczonej sumie pieniężnej) i 69 k.w.u. (zabezpieczenie odsetek nieprzedawnionych i przyznanych kosztów sądowych) (tak w postanowieniu Sądu Najwyższego z dnia 25 stycznia 2012 r., V CSK 47/11). Nie wyklucza się jednocześnie - na ich podstawie i w tym też zakresie - wpisu hipoteki przymusowej zwykłej jednej wierzytelności na nieruchomościach dłużników solidarnych.
****************************
Dariusz Copa [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###
darek1959 / 37.30.234.* / 2013-01-26 20:18
kto powie czy w koszalinie jest taka firma zeby odzyskac kase od wierzyciela
Serbin2 / 178.212.163.* / 2011-09-25 03:40
Mam podobny problem - facet zalega mi łącznie z odstkami za 4 lata około 42.000 zł. Komornik nie pomógł - byłem drugi na hipotece . Czy mam szansę odzyskać dług ?
Druga sprawa- zrobiłem babce centrale ogrzewanie , jest mi winna 8240 złotych , mam wyrok w trybie nakazowym , ona się odwołała - co robić ? Mam wszystkie faktury i świadków , nie mam na adwokatów - pomóżcie .
UFNY / 89.239.117.* / 2011-08-27 11:40
Tylko narzekacie!
Zacznijcie działać.
Dlaczego wierzyciel zawsze jest stratny?
Wierzyciel: pożyczył 50000 zł
- zakłada sprawę sądową, ponosi koszt 600zł
- windykator pobiera 10-15%
- 50000zł - 15% - 600
dłużnik:
- pożyczył 50000zł i nie a jeśli już to odda 50000zł
-------TO JEGO KARA : ODDAŁ -----------
Grzegorz76 / 87.115.128.* / 2013-01-22 23:40
Mam podobny problem wziolem kredyt trzy lata temu 20000zł by pomuc koledze w potrzebie lecz ten ani myśli o oddaniu a spisaliśmy umowe mam jego podpis i Psel dowodu osobistego a także świadków.Wytoczyłem mu sprawę pan Mecenas który ją prowadzi zapewnia mnie ze to jest prosty i łatwy proces do wygrania by sciągnąć od oszusta moje pieniądze,odbyły się jusz dwie sprawy i nic mecenas wzioł 2000zł i dalej mnie naciąga by ponownie ciągnąć tą sprawę choć jest wszystko czarne na białym to sąd twierdzi ze jest niejasność w moich oskarżeniach,wiec Prosze o pomoc! bo niewiem czy sprawa jest zbyt prosta czy sędzia jest zbyt tępy by mugł tą sprawe prowadzić.
Angela Wesołowska / 213.216.70.* / 2013-02-20 13:46
Witam zlece windykacje dlugu od osoby fizycznej 72 tysiące plus
odsetki
oraz 10 tys plus odsetki dług alimentacyjny. Dłuznik przebywa w Belgii w
kraju posiada parter domu oraz połowe placu auto i ruchomosci oszacowane
przez Sąd i opisane w postanowieniu o podział nieruchomosci. ponadto
dłuznik wynajął parter domu więc z czynszu płaconego przez najemców
równiez można ściągnąć pieniądze.
W Belgii pracuje posiadam adres i nr tel oraz wszelkie dane dłuznika
Nieruchomośc dłużnika położona jest w woj podlaskim. Postanowienie o
spłacie z majątku jest wydane 2011 r. z klauzulą wykonalności dłuznik
nie płaci pracuje w Belgii. Dłuznik nie płaci tez alimentów
zasądzonych Wyrokiem z 2010 r. z klauzulą wykonalnosci których nie
płaci. Komornik jest nieskuteczny poniewaz tłumaczy że nie działa za
granicą gdzie dłużnik pracuje i przebywa. Dłuznik posiada też Wyrok w
zawieszeniu z a niepłacenie alimentów z marca 2011 r
Czy Państwa kancelaria zajęła by się skutecznie windykacją tych
długów? Prosze o odpowiedź mój nr tel 518 262 139
UFNY / 89.239.117.* / 2011-08-27 12:00
Nie znam się na prawie-ale wiem że można je zmienić.
Może jakiś kumaty wierzyciel (INFORMAKYK, PRAWNIK ITP.)utworzą stronę internetową żeby zmienić prawo.
Dłużnik podpisał umowę: W ŚWIETLE PRAWA POWINIEN:
- ODDAĆ DŁUG I PONIEŚĆ WSZYSTKIE KOSZTY ZWIĄZANE Z ODZYSKANIEM DŁUGU.

SPOKO, ŻYJEMY W PAŃSTWIE PRAWA GDZIE SZERZY SIĘ BEZPRAWIE.
POŻYCZ Z BANKU LUB US, ZUS I ITP-TO ZEDRĄ Z CIEBIE OSTATNIĄ KOSZULE!
ALE DLA CIEBIE PRAWO NIE ISTNIEJE.
DŁUŻNIK POWINIEN ODDAĆ WSZYSTKO POD MŁOTEK I ZOSTAĆ W SAMYCH GAC... POD PŁOTEM.
UFNY / 89.239.117.* / 2011-08-27 12:06
TAK ZWANI DŁUŻNICY TO NIC INNEGO TYLKO ZWYKLI WYRAFINOWANI WYZYSKIWACZE.
kazio 3232 / 78.8.138.* / 2012-04-06 18:31
masz rację to sfora cwaniaków którzy wykorzystują uczciwych obywateli

Najnowsze wpisy