Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jak PiS pomoże frankowiczom? Polityk partii zdradza szczegóły

Jak PiS pomoże frankowiczom? Polityk partii zdradza szczegóły

Wyświetlaj:
Anina / 31.61.138.* / 2015-11-22 10:49
Niby wychodzi drożej, ale ktoś wspomniał, że powinno się brać kredyty w takiej walucie w jakiej się zarabia. No i ta sytuacja z frankowiczami pokazała, że jednak to powiedzenie ma w sobie trochę prawdy.
Myślę, że jedyne co jeszcze może odrobinę poratować, to wymiana waluty w kantorach, gdzie tak nie zdzierają. Mam na myśli chociażby Ergokantor czy inne internetowe kantory. W ten sposób przy comiesięcznych wymianach większych kwot da się coś zaoszczędzić. Co jest oczywiście niewielkim pocieszeniem kiedy z dnia na dzień ktoś ma do spłacenia pół miliona zamiast dwustu tysięcy.
Nuncjusz / 87.207.113.* / 2015-10-31 10:51
Witam forumowiczów, chciałbym napisać do osób krytykujących frankowiczów aby uświadomili sobie iż różnica pomiedzy kredytem zlotowkowym a we frankach nie odnosi sie tylko do splat biezacych rat. Tak naprawde zostaly nam zamrożone pieniadze ktore mogly by funkcjonowac w obrocie gospodarczym i przyspieszac rozwoj naszego kraju. Jak mam dalej inwestowac skoro z 200 000 zl zrobilo mi 550 000 zl i nawet jezeli moge to spacic to sie to po prostu nie oplaca. Przy kredycie zlotowkowym moge to zrobic w kazdym momencie a tak naszymi pieniedzmi graja banki ktore otwieraja sobie oddzialy pod nadzymi nosami w samych centrach miast na rynkach. Nigdzie na swiecie nie widzialem zeby banki budowaly sie przy zabytkach miast , to nie jest przypadek nie maja co robic z forsą;(
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bb..bb / 91.230.116.* / 2015-10-30 20:02
Prosta zasada... kredyt bierze się w takiej walucie w jakie się zarabia !!!
Teraz wielki alarm bo frankowicze są pokrzywdzeni ,a ja się pytam kto im kazał brać kredyt we frankach, dlaczego nie pomóc wszystkim kredytobiorcom są lepsi i gorsi ???
Sprawiedliwość.... gdzie ona jest ????????
xarts / 109.173.150.* / 2015-10-31 20:25
a co z MDM, albo Rodzina na swoim? Są lepsi i gorsi?
mm..mm / 31.61.136.* / 2015-10-31 09:09
bb..bb - nikt nie kazał. chcieli mieć gdzie mieszkać, a kredyty złotówkowe nie były dostępne z powodu polityki banków (chodzi o zdolność kredytową).
E6 / 78.19.238.* / 2015-10-30 20:48
ja zarabiałam w euro. Dlaczego bank nie zaproponował mi nawet kredytu w euro?????
Zrujnowany Frankowicz / 31.61.138.* / 2015-10-30 20:29
Jak się nie wie o czym się czyta to lepiej się nie wymandrzać. Uważa Pan, że 700tys. kredytobiorców to oszuści którzy wzieli kredyty aby ich nie spłacić. Daję Panu gwarancję, że ilość złotówkowiczów jest wielokrotnie większa, która nie spłaca kredytów w złotówkach, pomimo ,że nie są oni okradani tak jak frankowicze, którzy otrzymali również kredyty w złotówkach a zwracają je z odsetkami w wysokośćiach okołon10 czy 15%, gdy Frankowicze spłacają raty po 200 a newet 250 procent. Wynika to z bezprawnego przekrętu w umowach przygotowanych przez banki. Frankowicze będą po przewalutowaniu spłacać swoje kredyty w złotówkach tak jak dopuszcza polskie prawo.
Zrujnowany Frankowicz / 31.61.138.* / 2015-10-30 19:54
Wybory ,którymi nas karmiono przez ostatnich kilka miesięcy zakończyły się. Publicznie zgłaszane przez PIS oraz Prezydenta deklaracje przedwyborcze odniosły przewidywany skutek wyborczy. Powinny zostać spełnione, są obowiązujące dla wygranych, ale już po kilku dniach od wyborów słyszymy o zmianie poglądów dotyczących bezwzględnego przewalutowania kredytów frankowych. Znowu słyszymy o układani się z bankami zamiast zdecydowanie egzekwować prawo. Frankowicze poczują się perfidnie oszukani, Jak nie wróci to na właściwe tory to frankowicze zmienią swoje zainteresowania Partią PIS i wkrótce i ta partia podzieli los PO i SLD. Frankowicze swoje wykonali, prawie wszyscy głosowali zarówno na Prezydenta jak i na PIS. Pragnę zaznaczyć, że 10% (3mln)wyborców w stosunku do osób uprawnionych do głosowania to równa się 20% głosów wśród osób głosujących przy frekwencji około 50%. Frankowicze są oszukani przez banki w sposób perfidny, tracącą swe majątki bezkompromisowo, zmuszani są przez komorników do spłaty kredytu w wysokościach 200% do 250% w złotówkach. tj. w walucie jakiej otrzymano kredyt. Zmiana nagła i nie do przewidzenia kursu franka znacznie ponad 200% to lichwa znacznie przekraczająca granice wyznaczone przez prawo polskie, wynosząca maksymalnie do 20%. Frankowicze nie zgodzą się na negocjacje z bankami w celu uzyskania żenującej pomocy dla najbiedniejszych frankowiczów i to przy wymyślonych przez banki kryteriach naruszających prawa równości społecznej. Nie akceptujemy takich negocjacji o jakich ostatnio wspomniał Pan Prezydent. TO JUŻ BYŁO. Prosimy, aby jak najszybciej przedstawiciele frankowiczów zaproszeni do tych negocjacji zreferowali aktualne tezy tych negocjacji i jakie jest ich stanowisko. Koniecznie przed kamerami ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Inaczej większość z nas nie uzna ich reprezentacji.
sam1 / 178.36.210.* / 2015-10-30 20:52
Widzialy galy co brały?
jak kurs byl ponizej kursu w dniu umowy to bylo OK - nikt nie protestowal...
Ale jak było inaczej to juz frankowicze zostali oszukani...
Jeleni wali sie w rogi - 30 lat po 12 rat...i nie bierze sie kredytu w walucie, w ktorej sie nie zarabua
Zrujnowany Frankowicz / 37.47.2.* / 2015-10-31 00:15
Może nie widziały co brały ale wiedziały ile złotówek potrzebowały na swoje zyciowe plany. W latach 2008 i 2009 godpodarka polska była wg. propagandy jak się p;óźniej okazało jedynym krajem przynoszącym najlepsze sukcesy w PKB była wręcz zeloną wyspą. Premier Tusk zapowiadał ,że za dwa lata bedziemy w strefie euro i zadne zmiany kursów nas nie obejmą. Można było liczyć, ze przetrwamy normalne zmiany kursów do tego czasu. Niestety spekulacyjne zachodnie banki lepiej to zaplanwały i już w trakcie polskiego bumu frank poszybował do około 4złotych. I od tegoczasu kurs nie maleje najwyżej o 0,50zł. a ostatnio przekroczył nawet 5,0złotych. Prezes Belka broniący banków zapowiedział,że NBP będzie starał się utrzymać kurs w granicach 3,50. i pilnuje aby nie spadł niżej. Jego obowiązkiem konstytucyjnym jest dbanie o silną złotówkę , dlaczego tego nie robi. Czyjich interesów broni. Oczywiście broni zachodnich banków, mam nadzieję, że już niedługo. Także inne instytucje są ślepe na przestępcze postepowanie banków i ich organów nadzorczych. Dodatkowo dla banków działa znaczne zaplecze opłacanych lobbystów siejących złodziejską prpagandę w imię ratowania złodziejskich banków.
Sądy i prokuratura są ślepi i głusi na ten bezprawny preceder. A ostatnio banksterom ustępują również Prezydent oraz wybrani przez framnkowiczów nowi posłowie PIS. Takie jak Pańskie wpisy nie prowadzą do poprawienia prawożądności i sprawiedliwości. To sklóca społeczństwo i pokazuje Pańską zawiść.
żenada / 87.99.102.* / 2015-10-30 19:48
No to po CH.... taki podatek?
którego banki nie zapłacą bo odliczą sobie od niego odsetki umorzone frankowiczom?
A miało z tego być po 5 setek za każde dziecko....
Wyszło jak zwykle: nie po 500, tylko po 100 I nie dodatku a opłat i nie na kazde dziecko tylko od kazdego lejenia co ma konto w PLN, no chyba, że ma moherowy beret......
~ja / 164.126.24.* / 2015-10-30 20:24
Ale tym razem na PiS nie głosowały moherowe berety lecz młodzi!!!
Po co więc ten krzyk?
spoko1 / 2015-10-30 19:36
PIS zaciągnie corocznie kredyt 6 mld PLN oprocentowany (20-75)% w skali roku, każąc spłacać go obywatelom ??? Myślę, że tak, stając się tematem dla KABARECIARZY !

Zawsze taniej jak w PROVIDENCIE, a to jest już coś.

Podatek Bankowy z uwzględnieniem doprecyzowań

„Sprzedany” LUDOWI jako UDOMOWIENIE banków.
Od tego jest: KNF, ZBP, i Urząd Ochrony Konsumentów. Represyjne (podatkiem bankowym) sprzedanie tego tematu, może spowodować:
- działania skutkujące ograniczaniem działalności kredytowej,
- wymuszony „ techniczny ” wzrost kosztów kapitału, ze względu na „ techniczną ” zmianę środowiska w jakim funkcjonują banki,
- pogorszyć sprawność działania mechanizmu, powodując „ przejściowy ” okres adaptacyjny, do momentu zrównoważenia ryzyk, także ryzyk w całym SYSTEMIE BANKOWYM

Propozycja pierwotna PIS:
Przychody budżetu państwa:
Podatek Bankowy=0,39% * (1 bilon 600 mld PLN/rocznie)= ok. 6mld PLN
Przychody Łącznie ok. 7 mld PLN = 6mld PLN + ok. 1 mld PLN (dodatkowe łącznie)

Rachunek zysków i strat PIERWOTNEJ propozycji (podatek bankowy = 0,39%):
- w pierwszym roku (2015):

1. STRATY ok.100 mld PLN - na wartościach aktywów w OFE + PZU + inwestorzy indywidualni + papiery dłużne + koszty spadku wzrostu PKB w stosunku do tego jaki można by było osiągną bez tego REPRESYJNEGO Podatku( związane z zachowaniem konsumentów, banków i kosztu kapitału).

Baza do obliczeń wpływu: urocznowiony spadek wzrostu PKB2015
Koszty(urocznowione) = (11-15)mld PLN
Koszty(uroczn.) - Przychody(uroczn.) =(11-15)mld PLN - 7 mld PLN =(4-8)mld PLN

2. w drugim (od 2016 r.) i kolejnych latach, Corocznie w procentach:

Coroczny spadek wzrostu PKB(trwały i systemowy) ok.(0,22-0,45)% w stosunku do
PKB(bez podatku). Koszt tego kapitału jest w wysokości: (50-120)% w skali roku.


Rachunek zysków i strat po „SKARCENIU” przez NBP Lipiec 2015 i wprowadzeniu preferencji dla najmniejszych banków (podatek bankowy: ≤0,39, dla tzw. SKOKÓW=0%):


- definiują te straty w 2015r. na ok 50 mld PLN i czasowe przesunięcie strat corocznych na 2017r.

1 .STRATY2015r. ok. 50 mld PLN w 2015 r.

2. od 2017 r. i kolejnych latach, Corocznie w PROCENTACH:

Baza do obliczeń wpływu: urocznowiony spadek wzrostu PKB2015
Koszty(urocznowione) =(8,5–12) mld PLN
Koszty(uroczn.) - Przychody(uroczn.) =(8,5-12)mld PLN - 7 mld PLN =(1,5-5)mld PLN

Coroczny spadek wzrostu PKB( trwały i systemowy) ok.(0,10-0,29)% PKB w stosunku do PKB(bez podatku). Koszt tego kapitału jest w wysokości: (20-75)% w skali roku. Osobiście nie chcę być obciążany tak DROGIM kredytem dla realizacji tego PROJEKTU. Skarb Państwa i Samorządy zadłużają się, obciążając MNIE kredytami o koszcie rzędu (2,5-5)% w skali roku i mnie to wystarczy. Udział kredytów w PKB ok.60% ok. 1 bilion PLN - Skarb Państwa obsługa, emisje, rolowania, Samorządy to samo, Przedsiębiorcy: linie, bieżące, inwestycyjne, obligacje, Konsumenci indywidualni: hipoteczne, konsumpcyjne, chwilówki itd.

Podsumowanie:
To co PIS proponuje to może być zamęt na rynku kapitałowym, zubożenie społeczeństwa, trwałe świadome obniżanie długoterminowego PKB, w stosunku do PKB bez tych obciążeń podatkowych. NBP nie przeprowadziło analiz w przedmiotowej sprawie. Węgry obniżają wysokość tego podatku wprowadzonego w 2010 r. z 0,53% do 0,31% w roku 2016 r. i będą go ZMNIEJSZAĆ dalej w latach 2017-2019 r.. ( dlaczego ?!, skoro jest taki POŻYTECZNY ! ).
Podatek jest liczony od (1 bilon 600 mld PLN)*0,39% = ok. 6 mld PLN, aktywa własne banków to tylko ok. 150 mld PLN, reszta to NASZE pieniądze !(1 bilion 450 mld/PLN to depozyty obywateli, przedsiębiorców, samorządów, itd.)

Jedynym „pozytywnym skutkiem” i w kalkulacji uwzględnionym będzie poszukiwanie dalszych, znacznych obniżek kosztów działalności operacyjnej banków. Opisałbym go mianem „rewolucyjny”.

Następnym „pozytywnym efektem” z tak wprowadzonego podatku będzie moim zdaniem polepszenie wyników w sprawozdaniach finansowych SKOKÓW, choć niekoniecznie musi mieć on trwały charakter, a wszystko w ramach skoku SKOKÓW na udziały rynkowe.
Na to też należy zwrócić uwagę, aby posłowie nie wprowadzali USTAW, które zaszkodziłyby także gospodarce i WSZYSTKIM kredytobiorcom !!! - mam dość idiotyzmów

Skrót:
tego nie da się usprawiedliwić !!!

przychód łączny = (6-7) mld PLN łącznie z korzyściami podatkowymi i innymi

koszt = (8,5-12) mld PLN

koszt kapitału = (20-75)% rocznie,

co WY jaracie ???
gienio247 / 217.99.54.* / 2015-10-30 18:56
nie mam zamiaru płacić ze swoich pieniędzy cwaniakom którzy chcieli korzystnie wyjść kredytowo.To może niech pomogą wszystkim i tym co brali w pln
gg865 / 31.183.189.* / 2015-10-30 19:33
Popieram!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
milmar63 / 89.228.113.* / 2015-10-30 19:05
Dziwna sprawa, że w tym samym banku osoba chcąca wziąć kredyt w złotówkach nie miała zdolności kredytowej, a już we frankach miała taką zdolność - chociaż de facto kredyt był wypłacany w złotówkach. Banki nie powinny być cinkciarzami zarabiającymi na kursach walut - w tym przypadku walut wirtualnych.
l.e.o.n. / 5.60.157.* / 2015-10-30 18:40
to jest jakaś farsa każdy niech płaci swoje zobowiązania a nie robi zamieszanie finansowe nie zdajecie sobie sprawy do czego chcecie doprowadzić . jak wziąłeś kredyt to go spłacaj cwaniaku
pacjent1111 / 178.43.3.* / 2015-10-30 18:25
a co z kredytami w Euro itd ??
Damiano-B / 188.146.68.* / 2015-10-30 18:13
Najbardziej sprawiedliwe rozwiazanie dla frankowiczow i zlotowkowcow??
Frankowiczom przewalutować kredyt po kursie zaciągnięcia zobowiązania, naliczyć odsetki jak do kredytu złotowego, różnicę zniwelować lub dopłacić, zależnie co komu wyjdzie. Dalej spłacać w złotówkach. Każde inne rozwiazanie będzie krzywdzące dla jednych lub drugich. Jeżeli tak nie będzie to zlotowkowcy będą walczyć o sprawiedliwość. Ja będę...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
PaulinaP / 84.10.34.* / 2015-11-02 09:45
Ja jeszcze proponuję, żeby dla społecznej sprawiedliwości złotówkowicze oddali to co dostali z MOICH podatków w związku z programem MdM a teraz RnS. To tyle w kwestii walki o sprawiedliwość i równość społeczną.
robin z lasu / 194.140.250.* / 2015-10-30 18:52
Ale czy przewalutować kredyt "od początku" czy od teraz. To drugie rozwiązanie jest łatwiejsze do przeliczenia, można zrezygnować wtedy z ewentualnych dopłat. Jeżeli dla części banków kredyty walutowe to poważny problem, to mogą się go pozbyć np. proponując promocyjne warunki spłaty kredytu przed terminem. Rezygnując z części zysku pozbywają się problemu, odzyskują płynność i nie muszą tworzyć dodatkowego zabezpieczenia - zalecenie KNF i mogą wypłacać dywidendę. Można zacząć od drobnych kroków, np. rezygnacji ze spreedu i przyjęcie kursu NBP do rozliczania rat kredytów walutowych. Właściciele banków powinni zacząć pracować nad odzyskaniem zaufania klientów, oj będzie ciężko i długo, po wpadkach z kredytami walutowymi, polisolokatami, nadużywaniem BTE.. oj, zebrało się grzeszków.
asa32 / 94.232.33.* / 2015-10-30 17:54
A rodzina na swoim?czyli ze panstwo przez 8 lat splaca polowe odsetek to co?teraz zapomnieli ci co brali kredyty w zlotowkach jak to im sie pomagalo ze srodkow publicznych.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wslawek11 / 89.79.82.* / 2015-10-30 18:56
Tylko że nie wszyscy mogli brać kredyt rodzina na swoim
ut / 80.238.85.* / 2015-10-30 18:38
Tysiące ludzi ma kredyty w złotówkach i nie z MDM. Czemu z podatków moich ma być płacona czyjaś głupota, a ja nam płacić kredyt bez pomocy?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Krys15 / 109.233.93.* / 2015-10-30 17:38
Ale logiczna polityka? Pozornie jednym zabrać (banki) a oddać innym (Frankowiczom) a ja się pytam to po co jak głupi spłacam 300 tys kredytu złotówkowego. Na początku ja płaciłem prawie 2000 zł a mój kolego Frankowicz połowę tego śmiejąc mi się w oczy. Banki i tak podatek i odbiją sobie na mnie . Gospodarka bez logiki
mmm... / 83.9.140.* / 2015-10-30 17:36
Skoro chcą pomagać frankowiczom to niech oddadzą mi wysokie oprocentowanie w zł...
Mariusz768 / 193.59.35.* / 2015-10-30 17:21
Frankowicze mają problem,jestem taką osobą która ma kredyt w tej walucie.Ale nie beczę i nie wychodzę na ulice.Mieszkam w kupionym domu nie wynajmuję i na razie się nie martwię .Ale nie rozumie tych zajadłych ludzi którzy piszą o frankowiczach że to ich problem.Jak my z żoną braliśmy kredyt na zakup mieszkania to zdolność kredytową mieliśmy tylko we frankach.Chociaż zarabialiśmy w złotych.To od początku było ukartowane .To nie był wybór tylko jego brak.Był taki okres że nikt nie dostał kredytu w zł no chyba że miał zabezpieczenie w postaci działki lub innej nieruchomości,lub zarabiał kokosy.
PaulinaP / 84.10.34.* / 2015-11-02 09:49
A powinieneś wyjść na ulice! A nie udawać że nic się nie stało, że nie zrobiono z setek tysięcy ludzi niewolników własnych mieszkań, że ich oszukano. To nie jest kwestia sprawiedliwości i równości między złotówkowiczami a frankowiczami ale kwestia sprawiedliwości i praworządności w tym kraju!
Henryk5555 / 193.28.187.* / 2015-10-30 17:28
ale widzialy galy co braly byles na tyle glupi ze zakladales ze kurs sie nie zmieni ? dlaczego mamy wam pomagac z naszych podatkow ?ja sie wszystkiego sam dorobilem ciezka praca kredytow nie bralem, kupowalem to na co bylo mnie stac a nei hurra dom musze miec. czasem mozna zaczac od czegos mnie luksusowego. Ot wielkie placzki frankowe !
zdfdfbdfb dfb / 83.9.143.* / 2015-10-30 17:44
gały nie wiedziały co brały ,bo zostały oszykane
yt20 / 80.238.85.* / 2015-10-30 18:41
Jesteś upośledzony? Czy dam myśleć nie potrafisz? Biedne oszukane dziecko, które nie umie myśleć samidzielnie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ragnarok70 / 85.232.245.* / 2015-10-30 17:26
Trzeba było więc nie brać kredytu skoro nie było was na niego stać!
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy