Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jak po orgazm to tylko do banku

Jak po orgazm to tylko do banku

Money.pl / 2012-10-24 07:41
Komentarze do wiadomości: Jak po orgazm to tylko do banku.
Wyświetlaj:
pomo dore / 2012-10-24 07:41 / Tysiącznik na forum
hehehe łosie się cieszą? to widac za małe sa prowizje za usługi bankowe. jest podstawa żeby zarządy banków działających w Polsce zmodyfikowały tabele opłat i prowizji tym bardziej że banki-matki cienko przędą. Już teraz bywaja okresy że "polski" Santander zarabia prawie tyle co cały pozostały "zachodni" Santander. To samo z PeKaO SA. Jak widać przelew papierowy za 10 zł jest wciąz za tani. Może powinien kosztować 20 zł ? poziom zadowolenia polskich merynosów wzrośnie jeszcze o 5 pp.
jam to ekonomista / 2012-10-24 07:52 / Bywalec forum
ja tamjeszcze nie zapłaciłem ani złotówki za prowadzenie konta czy przelewy. Jak bank drogi trzeba go zmienić - proste.
A tak btw wczoraj pisałeś coś o karach (nie groźby kar, tylko faktyczne kary) nałożonych na Polskę mógłbyś rozwinąć ten temat, ile to było i za co?
pomo dore / 2012-10-24 08:04 / Tysiącznik na forum
znam masę ludzi którzy za srebrnego sezama w BPH płaca 10 zł miesięcznie i nie mają nic przeciko temu. to samo z miesięczną opłatą za obsługe karty - brak 3 czy 4 transakcji bezgotówkowych.
co do kar:
Kolejny miesiąc i kolejne żądanie kary finansowej dla Polski za niewdrożone unijne przepisy. Według informacji Polskiego Radia, Komisja Europejska jutro ogłosi, że chce kar dla Warszawy w wysokości w sumie prawie 160 tysięcy euro dziennie.
Chodzi o dwie niewdrożone dyrektywy - energetyczną i tę dotyczącą opłat lotniskowych. Bruksela ogłaszając jutro swoją decyzję wyślę pozwy do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu.
Za niewdrożoną dyrektywę energetyczną, pozwalającą na otwarcie rynku energii na konkurencję, Komisja żąda 84 tys. euro. Natomiast 75 tys. euro ma być karą za niewdrożoną na czas dyrektywę dotyczącą opłat lotniskowych, gwarantującą przejrzyste i niedyskryminujące opłaty, by ceny biletów lotniczych nie były zawyżane.
Kary mają być naliczane za każdy dzień zwłoki od ogłoszenia wyroków przez Trybunał o niedopełnieniu przez Polskę obowiązków do czasu wdrożenia dyrektyw. Rząd w Warszawie może jeszcze uniknąć kar, jeśli do czasu orzeczenia Trybunału nadrobi zaległości i poinformuje o tym Brukselę.
Rozpatrywanie pozwów przez sędziów może zająć od kilku miesięcy do kilku lat. Kolejny już raz Komisja Europejska próbuje groźbami kar finansowych zmusić Polskę do przyjęcia unijnego prawa. Z dokumentów Komisji, które jeszcze nie zostały opublikowane - a o których dowiedziało się Polskie Radio - wynika, że nasz kraj jest na ostatnim miejscu we Unii, jeśli chodzi o wdrażanie na czas unijnych dyrektyw.

Komisja Europejska ogłosiła, że złoży przeciwko Polsce pozew do Trybunału Sprawiedliwości UE w związku z niewdrożeniem dyrektywy o zamówieniach publicznych dotyczących zakupów broni, amunicji i materiałów wojennych. Polsce grozi dzienna kara ok. 70 tys. euro.
Komisja Europejska zawnioskowała o nałożenie kary pieniężnej na Polskę w wysokości 70 561,92 euro dziennie płatnej od momentu wyroku Trybunału UE do pełnego wdrożenia dyrektywy.
jam to ekonomista / 2012-10-24 08:22 / Bywalec forum
hmm tak też czułem... od dziennikarzy wymagasz rzetelności, a sam wcześniej pisałeś że kary ZOSTAŁY nałożone, a prawda jak widać jest taka, że na razie są to GROŹBY nałożenia kar - ot taka subtelna róźnica. Oczywiście jeśli kary te zostałyby nałożone możesz lamentować o NAŁOŻONEJ karze, ale dopiero wtedy, teraz możesz lamentować o GROŹBIE nałożenia kary.
Jeśli chodzi o zamówienia publiczne to wiem, że są prowadzone teraz pracę nad tym - nie wiem tylko czy w tym zakresie, ale zmiany w zamówieniach będą.

A co do banków to sam widzisz, skoro ktoś płaci bankowi te 10zł i jest zadowolony to w czym ci to przeskadza? To że ktoś płaci więcej nie znaczy że na rynku nie można mieć tego taniej czy też za darmo.
pomo dore / 2012-10-24 11:50 / Tysiącznik na forum
róznica w podejściu do pewnych rzeczy- mnie wkurza sam fakt ze po raz kolejny nasz rząd przez swoja opieszałość dopuścił do tego że KE przystawia nam nóz go gardła a ty sie cieszysz że to jeszce "tylko" groźba i wejdzie w zycie dopieeeeero za 2-3 m-ce bo nie sądzę żeby nasze ślimaki się z tym uwineły na czas. Myślisz że jak jednak dojdzie do najgorszego to nasz rząd pochwalisie tym faktem przed społeczeństwem i bedzie to główny news dnia czy raczej po cichu bedziemy bulić i tylko naprawdę pilny czytacz budżetu bedzie sie w stanie tego dogrzebać?

"...Z dokumentów Komisji, które jeszcze nie zostały opublikowane - a o których dowiedziało się Polskie Radio - wynika, że nasz kraj jest na ostatnim miejscu we Unii, jeśli chodzi o wdrażanie na czas unijnych dyrektyw..." - powiedz mi ile jeszcze tysięcy urzędników Tusk musi zatrudnic żeby więcej opóźnień nie było. Dawno temu pisałeś że przyrost zatrudnienia
w administracji jest niezbędny bo zadan związanych z ogólnie pojetą obsługą Unii znacznie przybyło. Myślisz że dodatkowe 10 tysięcy urzędników wystarczy? Może 30 tys?
jam to ekonomista / 2012-10-24 12:25 / Bywalec forum

mnie wkurza sam fakt ze po raz kolejny nasz rząd przez swoja opieszałość dopuścił do tego że KE przystawia nam nóz go gardła a ty sie cieszysz że to jeszce "tylko" groźba i wejdzie w zycie dopieeeeero za 2-3 m-ce

możesz napisać w którym miejscu się cieszę? Czy po prostu nie zrozumiałeś tekstu pisanego?
Mnie wkurza to jak ktoś pisze nieprawdę.

Myślisz że jak jednak dojdzie do najgorszego to nasz rząd pochwalisie tym faktem przed społeczeństwem i bedzie to główny news dnia czy raczej po cichu bedziemy bulić i tylko naprawdę pilny czytacz budżetu bedzie sie w stanie tego dogrzebać?

myślę, że gdzieś taka informacja wypłynie i oszołomowaty ją chętnie tutaj przedstawi.

Dawno temu pisałeś że przyrost zatrudnienia
w administracji jest niezbędny bo zadan związanych z ogólnie pojetą obsługą Unii znacznie przybyło. Myślisz że dodatkowe 10 tysięcy urzędników wystarczy? Może 30 tys?

pisałem o WIELU powodach takiego stanu rzeczy, jednym z tych powodów właśnie były projekty unijne, bo nie powiesz mi chyba, że jak doszły te projekty unijne to miałoby to obsługiwać zero osób? Ale jak podkreślałem to tylko część powodów zwiększonej liczby urzedników (inne to oczywiście zmiany w jendostkach pomocniczych i przede wszystkim kolesiostwo).

Podsumowując, też jestem wkurzony na zaistniały stan rzeczy i tego nie chwalę, ale nie uprawnia mnie to do pisania nieprawdy, bo różnica jest w groźbie kary, a w faktycznie otrzymanej karze i powinieneś ją dostrzec.
Także jeśli od innych wymaga się uczciwości należy też samemu takiej trochę mieć. Bo idąc tym tokiem myślenia może od razu mam odpowiedzieć na twój kolejny posty w sposób negatywny, bo istnieje RYZYKO że napiszesz nieprawdę.
pomo dore / 2012-10-24 13:32 / Tysiącznik na forum
pedancik z ciebie. szczególarz. jesteś "ciężki" takiej normalnej potocznej rozmowie. czepiasz sie szczegółów zwłaszcza jak coś jest nie po twojej myśli- wtedy rozmówca musi ci przedstawic dane z roczników statystycznych, linki do artykułów, analizy itp. odnosze wrażenie że twoje rozmowy ze znajomymi przebiegaja tak:
- cześc stary, wypiłes już dzis filiżankę kawy?
- cześc, wypiłem 243 ml kawy

- ale mi sie k**** nie chce jechać na szkolenie, dwieście kilometrów, można szału dostać
- dokładnie 183 kilonetry 256 metrów i 15 centynetrów

itp itd.
jam to ekonomista / 2012-10-24 13:56 / Bywalec forum
teraz próbka twoich rozmów z kolegą:
Kolega: cieszę się, że Barca wygrała z Realem
ty: dlaczego wkurzasz się że Barca wygrała z Realem?
K: ale ja się o to nie wkurzam!
Ty: aa tam czepiasz się szczegółów
jam to ekonomista / 2012-10-24 13:51 / Bywalec forum
człowieku zastanów się co piszesz, bo jeśli wciskasz ciemnotę że ja cieszę się że grożą nam kary, to skoro to jest nieprawdą i mówię to otwarcie to oznacza że ciężki ze mnie pedancik tak? Nie odwracaj kota ogonem.
Może ja będę twierdził że jesteś pedofilem, a jak będziesz chciał się bronić to mam rozumieć że to ty będziesz wtedy tym który się czepia szczegółów tak?
Może jesteś po szkole, która uczy że czarne jest białe a białe czarne, ale nie narzucaj swojej wizji innym. Po prostu kłamiesz, ale to oczywiście inni są winni tej sytuacji.
Więc nie chodzi tutaj o żadne przedstawianie danych z roczników statystycznych, wystarczy odnieść się rzetelnie do poprzednich postów i tyle, a nie dorabiać sobie ideologi do tego co ci pasuje.
Widzę, że nie warto jednak z tobą dyskutować, bo nie jest ważne co napiszę bo to i tak do ciebie nie dotrze, a jak dotrze to i tak zmienisz to o 180 stopni.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-10-24 13:10

że gdzieś taka informacja wypłynie i oszołomowaty ją chętnie tutaj przedstawi

Tobie juz nic nie warto przedstawiać - żaby też nikomu nie udało się do tej pory podkuc.... Proponuje POdotykac sie buziaczkami z debosem - on ci przedstawi takie wizje, jakich nawet tusk po dobrym machu nie miał. Już wrócił po porannej przejażdce rowerkiem po warszafskim lasku i gdzies tutaj zapodaje swoje obserwacje ...
jam to ekonomista / 2012-10-24 13:20 / Bywalec forum

Proponuje POdotykac sie buziaczkami z debosem

nie będę brał przykłądu z ciebie i twojego prezesa zbawiciela.
A tak btw chcesz pogadać o pisowksich propozycjach? Czy dalej sie boisz, bo wiesz że nic nie są warte? - 6 próba

Najnowsze wpisy