Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Jak promować firme na Facebook

Jak promować firme na Facebook

jan47 / 212.49.42.* / 2011-07-27 12:23
Cześć niedawno założyłem małą firmę usługową zajmującą się naprawami w domach klientów, zastanawiam sie jak ją wypromować. Nie jestem specjalnie "internetowy", mam już prawie 50 lat, więc nie bardzo sie na tym znam.
Wszyscy mówią o Facebooku, myślicie, że warto?
Dostałem w mailu taką informację o publikacji http://rcs.home.pl/szkolenia_wakacyjne/rapotFB_mailing.html
w sumie wydaje się ok, ale nie wiem jak zastosować takie rzeczy do firmy, która naprawia drobne rzeczy w domu

Macie jakieś porady?
Wyświetlaj:
Arino / 178.217.249.* / 2015-11-16 15:28
Lepiej stworzyć stronę internetową firmy, jest to jednorazowy koszt a dużo większy zysk. Mam stronę internetową zrobioną przez http://see-me.pl/www-za-450-zl/ i moje przychody stały się wyższe niż przedtem :)
Bartosz558 / 31.2.16.* / 2014-11-17 16:33
oddaj to w ręce elsago.com - tanio oraz skutecznie - i skup się na firmie.
ryszard1262 / 89.229.71.* / 2014-11-10 13:33
facebooka warto mieć, młodzi ludzie tam najpredzej szukaja informacji o firmie. dlatego trzeba go prowadzic regularnie, ale niekoniecznie ciągle polecając swoje usługi, jesli nie wiesz jak to robic to mozesz zlecic albo jakies firmie, albo komuś z rodziny kto używa fb, np. siostrzeńcowi ;)
jener / 176.221.121.* / 2014-11-10 12:34
Przede wszystkim fan page musi mieć interesujący wygląd. A po drugie trzeba jednak prowadzić go regularnie.
Pierwsze wymaga umiejętności, drugie poświęcenia wolnego czasu. A jeśli prowadzi się swoją firmę to często jest problem i z pierwszym i z drugim.
Sam obecnie korzystam z usług firmy, która prowadzi mój fan page. Pozwolę sobie dać adres jej strony:
http://thinkthings.pl/
Można sobie przejrzeć ich realizacje. Wprawdzie jest to pewien koszt jednak zwraca się w postaci większej ilości klientów. Jak i jestem zadowolony ponieważ wszystko prowadzone jest bardzo profesjonalnie.
Janek472 / 176.114.232.* / 2014-03-14 17:16
Witam,
ja oprócz promowania mojej firmy na facebooku zdecydowałem się umieścić ofertę na stronie odkryjfirme.pl.
Dzięki temu większa ilość osób poszukujących ofert z branży budowlanej mogła otrzymać reklamę mojej firmy. Dziś zebrałem sporą grupę kilentów w całej Polsce!
recharg11 / 2014-03-15 20:29
Ja do promocji na fejsie zatrudniam fachowców od social media - Bluevision (http://www.bluevision.pl/). Najlepiej wziąć od tego firmę, bo jeśli Cię teraz nie ma w social media, to ta jakby nie ma Cię wcale. Ludzie szukają głównie w sieci namiarów na najlepsze usługi...
DC CENTRUM / 2013-08-06 12:48
Witaj!

Musisz zadać sobie pytanie, gdzie przebywa Twoja grupa docelowych klientów? Czy jest ona na fb, czy jej tam nie ma. W jakim stopniu korzysta z mediów społecznościowych? Jeśli okaże się, że większość właścicieli domów, w których to naprawiasz elementy faktycznie spędza sporą część swojego czasu w mediach społecznościowych, to założenie strony na fb może okazać się dobrym posunięciem. Jeśli jednak Twoja grupa docelowa to także osoby w podobnym wieku, to zapewne wiesz z własnego doświadczenia, iż podobnie jak Ty nie są to osoby zbyt "internetowe". Dlatego też, może lepiej zastanów się nad bardziej lokalną promocją tego biznesu. Pomyśl o ulotkach, reklamach na słupach, bądź w lokalnej prasie. Działania tego typu mogą przynieść większy efekt aniżeli założenie profilu firmy na portalach społecznościowych. Może warto w tym wypadku skorzystać z fachowych analiz? Zapraszam do kontaktu: http://bit.ly/16H16SJ
radek81 / 89.70.91.* / 2013-08-05 16:13
witaj, jest wiele miejsc do promowania firmy, jednym z nich jest facebook i warto w niego zainwestować, ale drugą wartą uwagi rzeczą przy planowaniu promocji w sieci jest marketing szeptany, jak wejdziesz na allegro http://allegro.pl/listing/listing.php?string=marketing+szeptany to znajdziesz sporo propozycji takiej usługi, pozytywne szeptanie przydaje się szczególnie na początku, kiedy to szukasz klientów i nie masz za bardzo nikogo kto by mógł polecić twoje usługi i stronę internetową
Marta falkonStudio / 89.70.91.* / 2013-08-05 16:06
facebook jest bardzo dobrym źródłem klientów, zajmuję się promowaniem firm w social media i chętnie nawiążę z Panem współprace i pomogę wypromować firmę nie tylko w tym kanale, jeżeli jest Pan zainteresowany proszę o kontakt biuro@falkonstudio.pl
Czenzo / 195.150.224.* / 2013-08-05 13:51
Tak, jak już wcześniej zauważono idealnym rozwiązaniem jest dokładna, profesjonalna analiza i stworzenie strategi marketingowej.
Tutaj możesz dowiedzieć się na czym to polega: http://czenzo.pl/oferta/social-marketing"> strategia social media, ale przede wszystkim trzeba pamiętać o 3 rzeczach tworząc własny fanpage:
1. Spotkaj się z każdym swoim klientem! To hasło jest przestrogą, aby nie traktować Facebooka jako narzędzia reklamy, ale jako miejsce gdzie możesz spotkać się i porozmawiać z każdym swoim klientem. Dzięki temu poznasz ich preferencje, problemy i upodobania.
2. Ludzie wchodzą na Facebooka dla rozrywki, więc nie należy zasypywać ich natrętnie reklamami, bo możesz zyskać odwrotny efekt. Twoja firma działa w określonym środowisku i branży, dostarczają klientom informacji o tym co ich dotyczy, czasem zażartuj, a czasem zapytaj o zdanie. 3. Pamiętaj, aby zawsze odpowiadać, nawet jeśli opinie nie będą pochlebne. Odpowiadać, a nie kłócić się!
Czenzo / 195.150.224.* / 2013-08-05 13:46
Tak, jak już wcześniej zauważono idealnym rozwiązaniem jest dokładna, profesjonalna analiza i stworzenie strategi marketingowej.
Tutaj możesz dowiedzieć się na czym to polega: strategia social media, ale przede wszystkim trzeba pamiętać o 3 rzeczach tworząc własny fanpage:
1. Spotkaj się z każdym swoim klientem! To hasło jest przestrogą, aby nie traktować Facebooka jako narzędzia reklamy, ale jako miejsce gdzie możesz spotkać się i porozmawiać z każdym swoim klientem. Dzięki temu poznasz ich preferencje, problemy i upodobania.
2. Ludzie wchodzą na Facebooka dla rozrywki, więc nie należy zasypywać ich natrętnie reklamami, bo możesz zyskać odwrotny efekt. Twoja firma działa w określonym środowisku i branży, dostarczają klientom informacji o tym co ich dotyczy, czasem zażartuj, a czasem zapytaj o zdanie. 3. Pamiętaj, aby zawsze odpowiadać, nawet jeśli opinie nie będą pochlebne. Odpowiadać, a nie kłócić się!
Ardeum.pl - Doradztwo Marketingowe / 89.67.172.* / 2012-11-29 15:52
Najważniejsze jest posiadanie kompleksowego i skutecznego planu marketingowego. Chaotyczne działania, prowadzone w nieprzemyślany sposób, do niczego nie doprowadzą, a spowodują tylko zmarnowanie pieniędzy przeznaczonych na reklamę i inne działania promocyjne - w tym na komunikację na Facebooku.
inhur / 77.253.199.* / 2012-09-19 15:19
można skorzystać z usług profesjonalistów, np zakupić bon na B2BDeal na pozyskanie fanów
1_62 Golden Ratio / 2012-06-19 11:16
Zamiast fanpage na FB w tym przypadku lepsze wydają się reklamy na tym portalu. Można dokładnie określić grupę docelową, do której trafią.
Oprócz tego mogą pomóc reklamy na portalach tematycznych, katalogi firm i udzielanie się na forach.
kanciora / 212.96.244.* / 2012-09-19 13:15
Nie zgadzam się - stworzenie i prowadzenie dobrego FP naprawdę wiele daje. FP mojej firmy prowadzi agencja Funkymedia - monitoruję wyniki. Mam z FP przekierowania, mam również dane statystyczne uzyskane poprzez ankietę przeprowadzoną z klientami. Wiem, że każde działania przeze mnie przeprowadzone po prostu działają.
mecenas664 / 77.255.126.* / 2012-06-16 13:53
Reklamowanie napraw w domach kojarzy mi się znowu z osobami chodzącymi w koszulkach o określonym kolorze, na których nadrukowane jest jakieś nasze logo i nawet hasłowo zakres naszych ofert. Myślę, że http://fotopomysly.pl/ mogliby się tym zająć, bo z tego co kiedyś wyczytałem na ich stronie to mogą nadrukować dosłownie wszystko.
kingmaster / 83.4.169.* / 2012-06-14 14:36
wiesz szczerze powiedziawszy w przypadku takich usług to lepiej się sprawdzają inne formy promocji. Chyba dla ciebie byłoby lepiej zacząć działać na forach i się ogłaszać, albo możesz się dodać do katalogu firm na różnego rodzaju serwisach, wiesz na przykład na dom.eu są różnego rodzaju ogłoszenia i często ludzie szukają jakiejś "złotej rączki" czy innych usług więc może to jest sposób, żeby dotrzeć do klienta??

Najnowsze wpisy