Forum Forum podatkowePIT

Jak rożliczyć dodatkowy dochód z fotografii

Jak rożliczyć dodatkowy dochód z fotografii

kanik / 83.31.4.* / 2011-01-13 14:01
Witam, pracuje na umowie o prace i nie posiadam własnej firmy, chciałem zapytać jak mogę rozliczyć dodatkowy dochód z fotografii ślubnej.
Wyświetlaj:
colombo / 83.5.12.* / 2011-08-19 17:34
Czy na tej samej zasadzie można rozliczyć przychody z grania po weselach? Czy mogę odprowadzić podatek z tego typu przychodów nie zakładając firmy?
belladonna / 2011-08-21 14:51 / Tysiącznik profesjonalny
Zawsze możesz, w PIT rocznym... tylko pytanie zasadnicze, czy w takiej sytuacji nie powinno się założyć DG... :-))
colombo / 83.5.29.* / 2011-08-23 15:14
Przy założeniu działalności gospodarczej, nie będzie się to opłacać :) ZUS mnie zje.Mnie chodzi tylko o to czy powinienem założyć działalność czy muszę :)?
belladonna / 2011-08-23 21:24 / Tysiącznik profesjonalny
Taki wpis można zrobić... jest takowe PKD... dlatego nie odpowiem Ci na to pytanie, ponieważ definicja działalności gospodarczej jest dość nieprecyzyjna i tym samym różnie interpretowana... :)
belladonna / 2011-01-13 21:05 / Tysiącznik profesjonalny
Ustawa PIT:
"Art. 13. Za przychody z działalności wykonywanej osobiście, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt 2, uważa się:
2) przychody z osobiście wykonywanej działalności artystycznej, literackiej, naukowej, trenerskiej, oświatowej i publicystycznej, w tym z tytułu udziału w konkursach z dziedziny nauki, kultury i sztuki oraz dziennikarstwa, jak również przychody z uprawiania sportu, stypendia sportowe przyznawane na podstawie odrębnych przepisów oraz przychody sędziów z tytułu prowadzenia zawodów sportowych";

czyli jakoś mi to pasuje najszybciej do tego wiersza (czyli wiersz 3 PIT-37), jeśli w tym zagadnieniu jesteś sobie sterem i okrętem...., ale tutaj bym musiała doczytać :-)
kanik / 178.42.239.* / 2011-01-14 09:30
Dziękuje, rozchodziło się właśnie najbardziej o to czy można to rozliczyć w PIT

Najnowsze wpisy