Forum Forum podatkowePIT

Jak rozliczyc sie z przychodow zagranicznych- ktore pity

Jak rozliczyc sie z przychodow zagranicznych- ktore pity

renpycio5 / 2008-09-03 13:03
witam
W latach 2004-2007 mieszkałem i zarabiałem w UK i tam tez rozliczałem sie z fiskusemmajac zameldowanie w PL. Ktore Pity Powinienem złozyc teraz i ajk sie rozliczyc aby uniknąc podwojnego opodatkowania. Dzieki za pomoc. Tych PItow jest tak mnóstwo.
Wyświetlaj:
belladonna / 2008-09-07 15:11 / Tysiącznik profesjonalny
Dochody z pracy za granicą to PIT-36 plus załącznik PIT/ZG. Ale dla każdego roku jest inny (coś dodawali itp). w latach 2004-2006 miałeś obowiązek rozliczyć się z tych dochodów, bo funkcjonowała do nich metoda proporcjonalnego odliczenia, czyli podlegały opodatkowaniu w Polsce. Za rok 2007 jak nie miałeś innych dochodów, to nie było obowiązku rozliczania się z dochodów angielskich. Jeśli wystąpisz o umorzenie zaległości podatkowej (PIT-AZ), to z tych wszystkich lat dochody angielskie pójdą do stopy. A skoro innych nie miałeś to podatek będzie zero. Warto to "wyprostować" :)
renpycio5 / 2008-09-08 14:38
Dziekuje bardzo za tę podpowiedz. No własnie tylko ja się z niczego nie rozliczałem i w tym jest sęk.Czyli mogę złożyć teraz pity o umorzenie podatku, czy mam to tak rozumieć?
belladonna / 2008-09-08 19:43 / Tysiącznik profesjonalny
dokładnie tak:) masz czas do 6 lutego 2009:)

Najnowsze wpisy