Forum Forum emerytalneOFE

Jak sam mogę sprawdzićczy są wszystkie składki z ZUS do OFE przelane?

Jak sam mogę sprawdzićczy są wszystkie składki z ZUS do OFE przelane?

barkley1 / 195.39.216.* / 2009-07-16 15:02
Witam,
mam 2 pytania:

1.) byłbym bardzo wdzięczny za informację w jaki sposób należy sprawdzić(jak to zrobić), czy wszystkie składki ZUS przelał do mojego OFE? Gdzie należy zadzwonić? do ZUS czy do mojego OFE ? Dodam, że należę od 10 lat do jednego towarzystwa ubezpieczeniowego.

2.) Jeśli będzie coś brakować w składkach to jak reklamować, jak napisać pismo do ZUS o przelanie brakujących składek? Co takie pismo powinno zawierać?

Poproszę o waszą pomoc i napisanie co i jak powinienem zrobić "SAM" aby sprawdzić te składki? Nie chcę podawać swoich danych agentą, którzy do mnie ostatnio dzwonią i mówią, że zrobią to za mnie. Chcę to sprawdzić sam.

dzięki za pomoc
Wyświetlaj:
eme / 83.22.29.* / 2009-07-21 08:15
barkley1 pomijajac to ze akwizytorzy znając ogólny problem z przekazywaniem składek z zusu do ofe wykorzystuja to i dla swojej kieszeni "pomagaja" w ich odzyskaniu przy okazji transferujac klienta do ofe ktore reprezentują stosujac roznego rodzaju chwyty marketingowe dam ci prosty sposób. Napisz do zusu prosbe o wykaz wszystkich składek i ich wysokosci jakie zostaly przelane do twojego ofe. Jak juz to otrzymasz w godzine sam sobie z tym poradzisz. Akwizytorów ktorzy chca ci pomóc a ktorzy udaja wielkich specjalistów po prostu przegoń. O brakujace skladki zapytaj u swojej ksiegowej , jezeli zostaly wplacone to złóż wniosek tak jak pisał bobikk
bobikk / 2009-07-16 17:35
Witam

1. wchodzisz na strone
http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=1083
i pobierasz druk ZUS ZZU. następnie wypełniasz I i z punktu II 4. wpisujesz za jaki okres chcesz sprawdzic składki( w Twoim przypadku 1999-2009). potem IV data i podpis. masz juz wypelniony formularz ZZU i idziesz do ZUS.

2. dostajesz wydruk i sprawdzasz czy masz skaldki przelane (do 20 kolejnego miesiaca) a jesli nie masz to czy odsetki sa doliczone.

3. jesli nie masz jakiejs skaldki wypelniesz druk:

http://www.zus.pl/files/wzorpisma.doc

zanosisz do ZUS i czekasz na odpowiedz.

Pozdrawiam i powodzenia
BUBUBU / 80.72.40.* / 2009-07-21 00:39
Dlaczego do 20?
15dni roboczych od wpłynięcia składki do ZUS.
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-07-16 18:07
Jeszcze jedno: czy pamiętasz, czy nie, do OFE idzie 7,3 %wynagrodzenia brutto. Więc musisz mieć druki RMUA od pracodawcy żeby wiedzieć ile dostałeś każdego kolejnego miesiąca pensji, żeby wiedzieć ile powinieneś mieć... Trochę z tym roboty. Ja bym się zwrócił do przedstawiciela z funduszu, powinien pomóc.
bobikk / 2009-07-16 18:27
dokładnie zapomniałem o tym dodać. dzięki mikkeon:) jeśłi nie chcesz zmieniać ofe to zrób to sam:)

Najnowsze wpisy