Forum Klub gospodarczy - tematy użytkowników

Jak sensownie wydać 91 mld euro...

Jak sensownie wydać 91 mld euro...

Redakcja forum / 2005-12-20 08:04
91 mld euro, czyli ponad 30 miliardów złotych rocznie dostanie Polska z Unii. Pieniądze te mają być przeznaczone na inwestycje. Jak je sensownie wydać? Czekamy na Wasze biznesplany - komu, na co, ile? No i jak te pieniądze wydać, a nie zmarnować?
Dla radzących upominki!
Rady dla rządzących - zapraszamy
Wyświetlaj:
Zombej / 83.6.82.* / 2005-12-24 14:51
Witam

Jestem dosyć młody mam 18 lat i sopiero zaczynam się interesować polityka ale śmiać mi się chce jak polscy politycy kłócą się o wielkie pieniądze takie jak 60mld euro gdy Polska nie potrafiła wydać zeszłorocznych 12mld zł. Mój znajomy starałe sie 3 razy o dotacje z uni europejskiej i za każdym razem jakiś urzędas czepiał sie jakiejś głupiej p******* nie wiem gdzie jest tego sens jeżeli tamci w Brukseli starają sie o to żeby Polska dostała jak najwięcej a ci w Polsce blokują te pieniądze przed wejściem w obieg dla przeciątnego Kowalskiego .
Druga srawa to to że niedawno w radiu usłyszaęłm że unie zaczęła się pruć do Polski o to, że w Gdańsku nie wybudowano jakiegoś specjalnego doku do przetwórstwa odpadów zawsze wina zrzucana była na pieniądze a teraz jeśli one już są nie potrafimy ich wykorzystać gdzie one się Qrw... podziewają????????????? Dlatego moją propozycją jest najpierw zrealizować rządania uni a potem niech myśla co dalej bo jak tak dalej pójdzie to połowe budżetu bedziemy wykorzystywać (z wielkimi problemami) na jakieś inwestycje a z drugiej połowy bedziemy opłacać kary narzucone na nas przez unie.
Redakcja forum / 2005-12-21 09:00 / Administracja forum
Forumowiczów, którzy wpisali swoje propozycje wydawania pieniędzy unijnych, prosimy o adres. Wyślemy upominek!
irk / 130.230.50.* / 2005-12-20 11:45
Kazdy tylko patrzy na drogi zeby autkiem przemknac szybko po terenie. A to ze kanalizacja jest w fatalnym stanie nikogo nie obchodzi. Ludzie,
g..no plynie prosto do rzek.
blond / 83.17.174.* / 2005-12-20 11:40
Wiecei co a ja z okazji śiat przeznaczył bym milion na prezenty dla dzieci dla , kórych to już ostatnie święta w szpitalu , w hospicjum... . Dałbym także tym z domow dziecka , które w wiekszości marzą o nowych butach, spodniach....

A co do inwestowania w gospodarka , uzbroił bym tereny pod budowę fabryk, które Czeychy i Węgry nam chcąc przejąć (koncerny samochodowe , producenci sprzętu RTV i AGD ), a one dałyby miejsca zarudnienia, budowa dróg tez jest dobrym pomyslem , niezlym pomysłem wydaje mi sie rozbudowanie jeszcze bardziej kompleksu logistycznego koło Strykowa niedaleko Łodzi ,tam naprawde sporo ludiz znajdzie zatrudnienie na lata . Pieniądze powinny ybć tez przeznaczone na większą prmocje młodych przedisebiorców ( tylko takich , którzy przedstawią naprawde dobry biznesplan) .
Być może zmienić calkowice system służby zdrowia , bo ten kuleje ... na jaki???. Na taki w którym PROFESOROWIE nie mieli by władzy absolutnej. bo tak naprawde to na tym szczeblu pieniadze umykją , to oni decydują jakil ek bedzie na oddziale ,nie mają praktycznie za dnego zwieszchnika , a większośc bierze w lapę mimo ze już sie dorobiła nieraz niebotycznych sum , imprezy sponsorowane na tym przez fimry farmaceutyczne (z Zachodu) . W tym temacie mozna by wymienić wiele . Tu napisałem co zrobic żeby polska farmacja staneła na nogi. Narazie tyle , jak mi coś wpadnie jeszcze od głowy napisze . Co myślicie o tym??
Agnieszka / 81.210.82.* / 2005-12-20 11:39
Popieram Piotra!!! DROGI!!! Pracuję w Warszawie przy "słynnym" skrzyżowaniu Marynarska/Rzymowskiego. Dzisiaj robotnicy wywiesili trasparenty że Zarząd Dróg Miejskich nie zapłacił im ponad 2 mln zł!!!!!! A przez to na tym skrzyżowaniu jest jeden wielki paraliż!!! Wokół pełno biurowców tylko patrzeć jak firmy zaczną z tamtąt uciekać. Drogi, infrastruktura to solidny początek do napływu kapitału do Polski, więcej inwestycji=więcej miejsc pracy=lepszy poziom życia ludzi=więcej wydatków=więkasz konsumpcja=większa produkcja=kolejne inwestycje....

Pozdrawiam
piotr / 2005-12-20 09:55
Budujmy drogi! To przede wszystkim!!!!!! Bo jak jest każdy wie - jest fatalnie!
pd / 2005-12-20 13:22 / Bywalec forum
Może naprawmy najpierw nowe?!!
Prezi / 2006-01-24 23:12
to jest myśl-mieszkam przy krajowej 15. rok temu kładli nowy dywanik i że tak powiem g***o to dało bo znowu sa koleiny i miejscami jakies dziury. My poprostu nie potrafimy budować dróg, weźmy na ten przykład Niemców i ich drogi-niektóre zresztą leżą do tej pory u nas, a były budowane za czasów wojennych

Najnowsze wpisy