Forum Forum podatkoweOdliczenia

jak sie odwołać?

jak sie odwołać?

bez wyjscia? / 83.10.231.* / 2009-03-18 15:50
Dzień dobry,

mam poważny problem i szukam doradcy, biura, osoby który pomoże mi w jego rozwiązaniu

opis sprawy:

przed 06.02.2009 wysłałam do US rozliczenie dochodów zagranicznych za lata 2005 i 2006 (nie mogłam zanieść dokumentów osobiście z powodu choroby), do rozliczenie nie dołączyłam wniosku o abolicje.
moje zeznanie zostało przyjęte jako zwykle rozliczenie dochodu i teraz będę musiała zapłacić zaległy podatek

czy istnieje możliwość odwołania sie od tej decyzji zakładając że:

- każdy kto dobrowolnie złożył rozliczenie dochodu z zagranicy przed upływem terminu abolicji (mimo że bez wniosku) zrobił to z jej powodu
- wnioski i PITy są wydawane w różnych pokojach, co w moim przypadku zakończyło się opuszczeniem US bez wszystkich wymaganych formularzy do wypełnienia
- skoro Państwo Polskie ustawą o abolicji, wyraźnie mówi: nie chcemy od Was podatku, a nawet go wam zwrócimy (gdy już został zapłacony),
-dlaczego, US (żerując na mojej pomyłce) chce bym ten podatek (anulowany przez ustawę) zapłaciła
-urzędniczka, z którą rozmawiałam przed wysłaniem rozliczenia, doskonale wie że robiłam to tylko i wyłącznie ze względu na ustawę o abolicji, wiec chęć skorzystania z tej opcji była przeze mnie zgłoszona (tyle że w formie werbalnej a nie formularza)

bardzo proszę o kontakt,

lub o wskazanie osoby która może coś w tej sprawie zrobić

dziękuję
belladonna / 2009-03-18 20:13 / Tysiącznik profesjonalny
Oj fatalna sprawa. Zadzwoń sobie do KIP jak to widzą.

Najnowsze wpisy