Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Jak sprzedać mieszkanie bez pośrednika?

Jak sprzedać mieszkanie bez pośrednika?

Money.pl / 2011-06-28 14:11
Komentarze do wiadomości: Jak sprzedać mieszkanie bez pośrednika?.
Wyświetlaj:
jolmar / 83.25.23.* / 2011-07-08 23:13
A ja uważam że pomoc pośrednika w kupnie/sprzedaży jest potrzebna. Bo dajmy na to, że coś pójdzie nie po „waszej myśli”, np. nieruchomość będzie miała jakieś obciążenia/ukryte wady, itp. Pośrednik powinien wyłapać takie kwestie, bo zna się na tym i wie co i jak po kolei sprawdzać itp. A nawet jeśli i jemu się „noga powinie” i czegoś nie dopilnuje (pośrednicy to też przecież ludzie i mogą się mylić) to jest on objęty ubezpieczeniem OC i w takim przypadku należy Ci się odszkodowanie za poniesione straty.

A ci wszyscy którzy generalizujecie że Pośrednik jest zbędny i że nic nie robi to albo nie umiecie dobrze wybrać prawdziwego pośrednika tylko decydujecie się na pierwszego lepszego, albo zwyczajnie nie wiecie czego możecie i powinniście od pośrednika wymagać.
neuron11 / 83.136.224.* / 2011-07-15 08:16
Pośrednik jest naprawdę zbędny, kupno/sprzedaż to naprawdę nie jest takie trudne, wystarczy odrobinę poczytać, ci wszyscy, co uważają, że pośrednik jest potrzebny to albo lenie albo naprawdę nie mają czasu (np: sprzedaż mieszkania, gdy mieszka się w innym mieście- jedyny przypadek, kiedy się przyda). Generalnie na PL rynku pośrednicy to amatorzy, którzy nie znaleźli innego zajęcia, którzy często, aby sprzedać mieszkanie dokonują „małych” przekłamań. Ja sam szukać mieszkania spotkałem się z ponad 10 agencjami i gdybym wszystkiego nie dopilnował to bym miał niezły kłopot. Podczas poszukiwań mieszkania słyszałem od pośredników przykładowo: „blok jest nieocieplany, ale to nie problem, w następnym roku (2011) i tak musi być ocieplony, bo weszła taka ustawa”, albo” rachunków związanych z utrzymaniem mieszkania nie możemy pokazać, bo tam jest duże zużycie wody i to będzie zmylać” – takie przykładowe kity cisną pośrednicy. Przypadków ze coś było nie tak albo czegoś pośrednik nie wiedział mógłbym wiele wymieniać np.:, że mieszkanie nie ma założonej KW, co było nieprawdą.
herbat / 83.143.138.* / 2011-07-04 15:38
Robisz ładne zdjęcia, wyciągasz numer ksiegi wieczystej.
Wprowadzaj ofertę na allegro, gratka, dom i porta. Razem kosztuje cię wszystko 100 zł a nie 2,5% ciebie i 2,5 kupującego. Razem masz 5% dodatkowych widełek negocjacyjnych w porównaniu z tym co możesz mieć z pośrednikiem.
Generalnie pośrednicy nawet nie oglądają mieszkania tylko wystawiają twoje zdjęcia na portalach internetowych - wiec zysk żaden.
kupujący / 89.75.181.* / 2011-07-04 14:38
Jako kupujący miałem wątpliwą pomoc ze strony wszelkiej maści pośredników. Żaden z pokazywanych domów nie spełniał wymogów określonych w rozmowie telefonicznej (metraż, lokalizacja, wiek). Pośrednicy bardzo chętnie wyciągali lepkie łapki po prowizje w różnego rodzaju "lojalkach" wymieniane były stawki 3-4 % co przy założeniu około 1000000 za dom dawało wynagrodzenie 30000. Za co? Za adres? Żaden z pośredników nie chciał pomóc w negocjacjach, jeden z domów miał zajętą hipotekę to "pośrednik" zrobił wielkie oczy i więcej telefonu już nie odebrał. Dupa nie pomocnicy i tyle.
zeus121 / 2011-06-30 18:22
Lepiej z pośrednikiem jak się nie jest pewnym .Ja uważam , że umowa na wyłączność jest najlepsza, konkretnie krok po kroku zlecasz co ma zrobić dla ciebie pośrednik i wiesz za co płacisz. Są systemy wymiany ofert na wyłączność gdzie raz wprowadzona oferta wędruje do wszystkich biur w niej zarejestrowanych. Masz to szybciej i skuteczniej a pośrednik korzystający z tego systemu ma pewność, że oferta jest dobrze opisana i odpowiada faktycznemu stanowi ( metraż ). Nie ma bałaganu, nerwów i obie strony są zadowolone. Niestety jak widać ludzie mają dziwne uprzedzenia co do podpisywania umów na wyłączność
Prowizja / 89.167.69.* / 2011-06-29 23:18
Odmalować, uprzątnąć, przygotować odpis z Ksiąg Wieczystych (z Sądu Rejonowego), Akt Własności, zaświadczenie z UM o braku osób zameldowanych, zaświadczenie ze spółdzielni lub zarządcy o nie zaleganiu z czynszem, dowody zapłaty za rachunki związane z mieszkaniem, dać ogłoszenie (zdjęcia) w serwisach internetowych i lokalnej gazecie. Najlepiej zorientować się ile kosztują podobne mieszkania w okolicy i uwzględnić dodatkowo stan, usytuowanie, atrakcyjność, możliwości negocjacji, pierwsi i tak zadzwonią pośrednicy- nie zgadzaj się na wyłączność. Potem z kupcem, ew.pośrednikiem do Notariusza,w umowie trzeba zapisać nr konta i termin przelewu. Po umowie można przekazać klucze, uprzednio spisując liczniki i podpisując się pod ich stanem. W razie problemów pozostaje droga sądowa, powodzenia!
Prowizja / 89.167.69.* / 2011-06-29 23:25
Oczywiście klucze przekazujemy po umowie końcowej, jeśli jest umowa przedwstępna to pobieramy jeszcze zadatek, zazwyczaj ok.10%.
irouel / 46.134.204.* / 2011-06-29 11:57
W moim przypadku pomoc biura nieruchomości była niemalże nieoceniona !! bardzo dużo pracuję i nie mam czasu na odbieranie kilku telefonów dziennie, umawianie się na oglądanie mieszkania itp. Pośrednik zrobił za mnie niemal wszystko! Zdecydowanie polecam ale pod warunkiem że mamy sprawdzone biuro nieruchomości bo słyszałem o przypadkach nieuczciwych pośredników, czyhających tylko na nasza kasę i nie robiących nic, wiec wybierając konkretne biuro trzeba się po prostu zorientować czy dane biuro jest rzetelne.
jolka67 / 2011-06-28 14:11
Zdecydowanie polecam przy sprzedaży mieszkania skorzystać z pomocy pośrednika nieruchomości - jest to wielkie udogodnienie i duża pomoc, zwłasza jeśli robi się to pierwszy raz. Prowizję owszem należy zapłacić, ale jest ona tego warta - rzetelny pośrednik wykona za nas kawał dobrej roboty, jest to duża oszczędność czasu i pracy.
Sprzedawałam swoje mieszkanie w Trójmieście i trafiłam na naprawdę fachowe biuro nieruchomości, które zdecydowanie mi pomogło!
aadelajda / 83.26.59.* / 2012-07-17 00:53
Oczywiście, że pozytywne opinie o pośrednikach wypisują tutaj sami pośrednicy. Mają w tym interes żeby rozsiewać ploty jacy to oni niezbędni i ile to czasu zajmuje sprzedaż mieszkania. Ja sprzedałam 2 mieszkania bez pośredników i nie miałam żadnych problemów. Nie zajęło mi to dużo czasu i energii. Mam ciężką pracę i mało czasu, więc te bajeczki o niezbędności pośredników należy po prostu włożyć między bajki.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy