Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

jak szukac pracy w Niemczech?

jak szukac pracy w Niemczech?

parkowy / 2011-12-19 09:39
moja mama chce wyjechac do pracy w Niemczech, chce jej pomoc w znalezieniu pracy jednak nie wiem jak zaczac szukac, czy sa specjalne strony internetowe, biura posrednictwa pracy w Niemczech, od czego zaczac?
Wyświetlaj:
Darusia89 / 83.10.112.* / 2016-05-31 09:20
Można przez agencję pośrednictwa pracy, albo na własną rękę, aczkolwiek to różnie z tym bywa. Jakby ktoś chciał pracować przy opiece nad osobami starszymi to polecam agencję p. Violetty Koper - violettas-pflegeagentur24h.de - kilka razy byłam na parę miesięcy i nigdy nie było problemów z płatnością. Zarobki rzędu 1400-1600 euro
krzecki348 / 2015-10-30 14:32
Jeżeli chodzi o pracę za granicą to naprawdę trzeba uważać. Niestety ale wiele osób pod tym względem jest nieuczciwych i chodzi tylko i wyłącznie o wyzysk. Najlepsza sytuacja jest wtedy kiedy ktoś poleca konkretnego pracodawcę bo wcześniej u niego pracował. Moja siostra znalazła pracę w Niemczech przez szukanie na portalu niemieckiego urzędu pracy. To fajny pomysł o którym sporo osób zapomina.
sdww / 85.219.150.* / 2015-10-30 11:11
Przerabiałam chyba wszystkie możliwe firmy zajmujące się opieką osób starszych w Niemczech, i tylko www.interjob.com.pl była naprawdę uczciwa. Poleciłam ją mojej siostrze i ona również jest bardzo zadowolona. Trzeba też przyznać, że nieźle płacą.Pracowałam wczesniej na czarno i teraz wiem, że to był stracony czas.A człowiek taki durny czasem da się naciągnąć na jakieś własne działalności czy wyjazdy na czarno a to wszystko o kant tyłka rozbic.
kingadd / 193.239.37.* / 2015-05-26 14:05
Są strony z ogłoszeniami, np. http://www.praca-niemcy.com/ - na pewno coś znajdziesz dla siebie, w swojej branży.
honeyince / 178.42.104.* / 2015-09-01 14:03
Istnieją również agencja pracy, które pomagają znaleźć pracę za granicą, a dodatkowo załatwiają zakwaterowanie.
Ja znam i polecam agencję MGsolutions. A Wy kogo polecilibyście?
arti603 / 94.254.145.* / 2015-05-21 10:31
Ja znalazłem pracę na budowie w Niemczech poprzez inserv. Byłem bardzo zadowolony bo nie tylko płacili pensję w terminie ale jak potrzebowałem zaświadczenia dla żony o moim zatrudnieniu to go dostałem od ręki.
edyta771 / 89.187.234.* / 2014-09-12 22:06
Ja znalazłam pracę jako opiekunka osoby starszej przez www.pracujzagranica.eu
jeti6 / 195.90.106.* / 2014-07-18 16:16
Ja znalazlam w Internecie, przez agencje Gowork. Na poczatku nie bylam pewna ale bardzo mila pani an rozmowie utwierdzila mnie w tym zbey sprobowac ;) polecam wsdzystkim!
mareckikowalewski / 2017-08-31 14:03
przestań z tą reklamą, gowork nie znajdzie dobrej pracy w Niemczech, tam trzeba samemu
zdzisiek1974 / 83.11.142.* / 2014-07-15 14:44
Poprzez Agencję Silverhand zawarłem umowę o prace z niemieckim pracodawcą. Z góry wiedziałem jaką stawkę netto dostanę, nie musiałem się dopytywać i domyślać. Do tego niemiec płaci wszystkie składki + podatek.Polak zatrudniony za naszą zachodnią granicą może liczyć nawet na 12,95 euro (około 55 zł) za godzinę pracy. Ja znalazłem taka ofertę z agencją Silverhand. Kasa na czas i mam blisko do Gdańska.
Romek244 / 85.14.101.* / 2015-10-19 15:42
Widzę, że nie tylko ja znalazłem pracę dzięki agencji Silverhand. Zacznę od tego, że jestem elektrykiem i zawsze obawiałem się wyjazdu za pośrednictwem agencji. Słyszałem, że agencje kłamią, że robią wszystko, żeby tylko zarobić na ludziach a potem ich zostawiają i niech sobie sami radzą. Ale kiedyś mój kolega wyjechał przez firmę Silverhand i ja też spróbowałem. Wysłałem CV, zadzwonili do mnie tego samego dnia, ale chyba dlatego, że znałem język, przedstawili mi warunki i tydzień później byłem już w Niemczech. Cały czas miałem kontakt z jakąś Panią z biura z Krakowa, miałem załatwione mieszkanie i nawet pierwsza wypłata się zgadzała. Piszę jak było i jak jest, dlatego jak chcecie to sami spróbujcie. Romek
zuza507 / 80.139.192.* / 2013-01-25 20:20
www.bawaria24.eu
Poldek85 / 31.11.183.* / 2011-12-23 20:33
Osoby jadące do pracy za granicą „w ciemno” powinny koniecznie, jeszcze przed wyjazdem, stworzyć listę adresową potencjalnych pracodawców z regionu, do którego się wybierają. Lista taka powinna zaczynać się od przedsiębiorstw, które mogą zatrudniać pracowników na stanowiskach pracy odpowiadających Twojemu doświadczeniu zawodowemu i wykształceniu. Na takiej liście w dalszej kolejności powinny się także znaleźć firmy, o których powszechnie wiadomo, że zatrudniają wielu pracowników niewykwalifikowanych (np. sieci handlowe, bary szybkiej obsługi, etc.) – w takich przedsiębiorstwach istnieje zazwyczaj wysoka rotacja pracowników, dlatego też stosunkowo najszybciej i najłatwiej jest znaleźć w nich pracę. Lista taka może się także przydać osobie, która jeszcze przed wyjazdem znalazła pracę za granicą. Niestety zawsze może się okazać, że nie jest to praca odpowiednia, bądź pracodawca się rozmyślił i pojawia się pilna potrzeba znalezienia nowej pracy. Za: www.praca5.pl/praca-za-granica
ronaldo982 / 2011-12-21 11:23
niestety niektora biura posrednictwa pracy moga oszukac;/
janinka g / 2017-12-08 11:42
szukam informacji o agencji pracy Diwa Personal Service ktos cos?
molendzior / 2011-12-19 11:03 / Bywalec forum
moja mama znalazla rpzez znajomych ktorzy tam pracuja, oni zorientowali sie kto moze potrzebowac kogos do pracy
gribek / 79.186.126.* / 2017-09-15 19:51
Dokladnie, przez znajomych najlepiej. a jak sie ich nie ma za granica to można bezpośrednio oferty na opiekunów i opiekunki znaleźć na opiekunkawniemczech.eu. trzeba tez przyznac, że rynek dosc zfeminizowany, ale jak ktos chce to napewno sobie poradzi i znajdzie odpowiednia oferte, powodzenia!
Pterodaktyl / 213.55.176.* / 2016-05-09 22:33
Poznałem stronę myCV.pl głównie szukając portali na których można znaleźć oferty pracy. Tutaj mi się to udało. Portal jest znany i dlatego codziennie można znaleźć ich sporo. Jeszcze jeśli szuka się w dość popularnych branżach (a ja szukam pracy jako asystentka biurowa) to codziennie mam parę ofert pracy na które mogę wysłać swoje CV. W każdym razie znalazłam tutaj dodatkowe możliwości. Postanowiłam skorzystać z możliwości napisania CV przy pomocy kreatora. Wszystko robi się bardzo łatwo, nawet dla laika jest to proste. Każdy krok jest wskazany, wiadomo co po kolei trzeba robić, więc można powiedzieć że CV napisało się samo. Nie wymagało to ode mnie większego wysiłku. Podobnie sprawa ma się z listem motywacyjnym. Nie wiedziałam że jest wiele zwrotów które świetnie brzmią i zastosowanie ich niezwykle wzbogaca wypowiedź. Można zapisać sobie CV w dowolnej formie i umieścić w bazie co dodatkowo zwiększa szanse na znalezienie pracy. W przyszłości myślę o wyjeździe za granicę. MyCV.pl pomaga napisać CV i list w wielu językach. Ponieważ bardzo mi się spodobało moje polskie CV na pewno w przyszłości skorzystam również z ich pomocy w napisaniu CV w innym języku. Jest wiele portali oferujących podobną pomoc, ale oni po prostu okazali się najlepsi.
4 5 6 7 8 9
na koniec starsze

Najnowsze wpisy