Forum Forum emerytalneOFE

Jak To jest z OFE

Jak To jest z OFE

planerzyfinansowi.pl / 79.187.187.* / 2009-01-26 16:38
Ja odpowiem , tak zastanawia Mnie dlaczego gazety zganiają winą , za to że Klienci się przepisują do innych OFE.. i że ich oszukują..

A. same publikują , odmienne rankingi według jednego ING jest na pierwsyzm miejscu mija tydzien i okazuje , że juz to się zmieniło. jest generali i Allianz.
A kto zagwarantuje że zmian była dobra i zła wyniki się zmienają dziś jest jedno najlepsze za tydzień będzie drugie.

Czyz im dluzej , ta zabawa trwa nie widać tego , że wyniki są bardzo podobne??

Wniosek jest , jeden nie ważne gdzie jesteś będzie tak samo.

A za zmianami lobują , moim zdaniem duże towarzystwa które boja się odpływu Klientów do mniejszych i efektywniejszych??

powiem, tak nie rozumiem tego - może ktoś Mi to wyjaśni
Wyświetlaj:
ppoo / 62.121.68.* / 2009-01-27 15:23
Część rankingów robiona jest na zamówienie, cena gdzieś ze 35 000 PLN - czarny marketing niestety. Wcale małe nie muszą być bardziej efektywniejsze w zarządzaniu kapitałem.Zresztą dla wszystkich benchmark jest ten sam, więc dopóki nie uwolni się trochę możliwości OFE do decydowania w co i jak mają inwestować, nie ma co gadać o różnicy w wynikach, bo w obecnej chwili to może być z 5 argument, który będzie decydował o wyborze (świadczy o tym duża zmienność jeżeli chodzi o wyniki). Bardziej liczy się efektywność portfela w okresie długoterminowym, a to z kolei całkiem inne zarządzanie i pod takim kątem jest budowane portfolio spółek wybieranych przez OFE. Klient coś takiego może zauważy np po 10 latach obecności w OFE i to powinno wpłynąć na jego decyzję odnośnie zmiany czy też pozostania w danej instytucji, a nie durne rankingi ostatniego roku, które nic nie wnoszą itp. planerzyfinasowi.pl proponuję się douczyć, bo jako rozumiem doradcy finansowi, powinniście to wiedzieć.
eme / 83.22.4.* / 2009-01-26 17:28
planerzyfinansowi.pl Ja ci powiem jak to bylo i jak to jest.
A za zmianami lobują , moim zdaniem duże towarzystwa które boja się odpływu Klientów do
mniejszych i efektywniejszych??

Wrecz odwrotnie, to właśnie mniejsze lub nawet małe ofe rozpoczeły batalie o klienta. Brakowalo naplywu klientów nowozatrudnionych, przyplyw byl marginalny lub troche wiekszy w przypadku udziału w losowaniu. To własnie one zaczęły podchody z transferowaniem klienta, wymyslaniem "cudów" ze skladkami z zus-u, kupowanie tańszych jednostek, niby-to braku zainteresowania klientem itp itd.. Na potrzeby właśnie "pozyskiwania" klientów z rynku wtórnego a więc transferowania, stworzono gigantyczna maszyne do przeszkalania ogromnej ilosci akwizytorów , uruchomiono duze srodki w celu ich sowitego wynagradzania.Powstały wszelkiego rodzaju spółki zajmujace sie akwizycja ofe, stworzono plany kariery, awanse, sposoby sprzedaży, metody zaginania klienta itp itd . Przecież jest jest to skok na kase, czas w koncu zarobić.Klient stał sie tylko podmiotem, on sie nie liczy, jest tylko dostarczycielem wynagrodzenia. Nie ważne, krew sie leje, prowizja płynie . Istna rzeź klienta.
Nie roz\umiem tego:

mniejszych i efektywniejszych??

Przeczysz sam sobie.Co to znaczy efektywniejszy??? Ze na przestrzeni roku ma lepsze wyniki,a może za miesiac bedzie miał najgorsze?? Nikt nic nie wywróży, jedynie akwizytor jest w stanie powiedziec że jego jest najlepszy, i majac prorocze wizje wie który upada a który bedzie zawsze mial dobre wyniki.

Najnowsze wpisy