Forum Forum prawneBudowlane

jak to jest z pasem drogowym

jak to jest z pasem drogowym

nawa / 149.156.124.* / 2009-07-30 22:56
Witam serdecznie. Mam taki problem. Rodzicom przyszło do domu pismo o takiej treści: "W związku z planowaną przebudową drogi .... prosimy w terminie trzech miesięcy od daty otrzymania niniejszego pisma o usunięcie Pańskiego ogrodzenia z terenu pasa drogowego. Z posiadanych dokumentów jednoznacznie wynika, że ogrodzenie usytuowane jest poza nieruchomością będącą Pana własnością." Do tego dołączona jest skserowana część mapy sytuacyjnej z narysowanymi ręcznie kolorami i legendą, nie podpisana. Moje pytanie dotyczy sposobu zabrania się za wyjaśnianie tej sprawy. Czy możliwe jest, że pas drogowy (drogi gminnej utwardzonej z początku lat 70) jest w mojej działce i czy jednocześnie mimo wszystko stanowi to podstawę do konieczności rozebrania ogrodzenia. Czy należy zabrać się od sprawdzenia geodezyjnego granic mojej działki? Czy ja mam udowodnić, że jestem w granicach swojej działki, czy gmina powinna?
adwokat warszawa / 89.108.202.* / 2009-08-02 21:59
Witam, proszę sprawdzić mapy oraz ustalić granice działki (słupki graniczne) ewentualnie za pośrednictwem geodety. Gmina raczej posiada aktualne mapy co nie oznacza że zawsze ma rację. Na chwilę obecną sprawa nie jest w sądzie więc każda ze stron powinna swoje racje wykazać. Jeśli gmina skieruję sprawę do sądu będzie musiała udowodnić że ogrodzenie jest w pasie drogowym

Najnowsze wpisy