Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Jak to jest ze sprzedażą akcji?

Jak to jest ze sprzedażą akcji?

Marcin655 / 79.191.37.* / 2013-11-09 13:22
Witam,
Chciałem się zapytać jak to jest ze sprzedawaniem akcji. Dajmy na to, że kupuję sobie udziały firmy A za 20 zł/sztuka... Przez ile czasu mogę tę akcję trzymać? Mogę zrobić tak, że sprzedam ją tylko wtedy, kiedy przyniesie mi ona zysk (czyli np. za 10 miesięcy), czy jest ustalony jakiś maksymalny limit czasu, jaki dany udział ma prawo być w moim posiadaniu?
Jestem w tym kompletnie zielony i chciałem się dowiedzieć coś więcej w temacie inwestowania.
Pozdrawiam,
Marcin
znafca tajnikuf kasyna / 178.183.240.* / 2013-11-09 14:04
Przez ile czasu mogę tę akcję trzymać?

jest tak:
Przy kupnie akcji deklaruje się horyzont czasowy inwestycji. Są 4 opcje:
1) daytraiding - sprzedaż akcji na tej samej sesji na której zostały nabyte;
2) krotki termin - sprzedaż akcji od 1 dnia do 1 miesiąca;
3) średni termin - sprzedaż akcji od 1 miesiąca do jednego roku;
4) długi termin - sprzedaż akcji powyżej 1 roku;
I teraz wybierając odpowiednią opcję należy trzymać się ustalonych widełek czasowych. Po ich upływie, jeśli zapomni się dać zlecenia, BM automatycznie wystawi akcje zleceniem PKC. Za ,,zapomnienie" będzie należała się podwójna prowizja dla BM oraz 1 % na budowę polskich dróg i autostrad. Nie ma możliwości, aby sprzedać akcje wcześniej niż się deklarowało - jest to zakazane prawem. Chodzi o tym spekulantów - trzeba ich trzymać w ryzach.
Przykładowo - jeśli zadeklaruje się średni termin inwestycji nie możliwości sprzedaży wcześniej niż za miesiąc a po upływie max roku należy akcje bezwzględnie sprzedać

:)))))))))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy