Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

jak to wygląda na 3 sesje przed końcem roku

jak to wygląda na 3 sesje przed końcem roku

gabrik / 2006-12-24 00:00
Technicznie normalnie tzn. wszystko pasuje (prócz tego że to koniec roku i liczono na spokojne sesje przy wyższych poziomach ale AT pokazywała to co ostatnio było)
Obecnie jeszcze nie ma dramatu tzn. przy okolicach 3227 mamy 61,8 zniesienie ostatniej fali wzrostowej minimalnie niżej linię trendu wzrostowego natomiast przy poziomach 3190 miesięczny PP oraz tygodniowe wsparcie 1 rzędu oraz jest to także poziom mocno "ubity" na tygodniowym wykresie świecowym (STROKUŚ to kiedyś dokładniej opisywał) także dwa ze wskażników są na poziomie pozwalającym bardziej optymistycznie patrzeć w niedaleką przyszłość.
Reasumując ja nie jestem za tym że mamy jednoznaczne i pewne powody do bardzo głębokiej korekty ale jesteśmy przy poziomach przy których rynek będzie musiał podjać poważną decyzję a więc i gracze ,tak więc rozwój wypadków na zagranicznych parkietach będzie zapewne mocno wpływał na nasz rynek.

To tyle w ostatnim poście przed świętami jeszcze raz wszystkim wszystkiego najlepszego a zwłaszcza "kącikowcom"
Wyświetlaj:
Morfeusz / 2006-12-26 19:47 / Tysiącznik na forum
Popierniczyło mi się z tymi świętami i myslałem, że USA otwiera się dopiero w środę.
Więc patrząc na dziisejszą sesję w USA i zachowanie się rynków wschodzących jutro mamy szansę trochę odrobić strat. Miedź też trochę odbiła.
futurek_LOGO / 2006-12-26 19:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
copper tylko korekcyjnie jak na razie raczej aby kurs KGH nie spadal dalej ale to starczy abysmy odbili w gore i odbicie tak do 350-400 na koniec Roku
futurek_LOGO / 2006-12-26 19:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to zart noworoczny oczywicie :-)
Morfeusz / 2006-12-25 21:24 / Tysiącznik na forum
Baza na kontrakatch ponad + 70 pkt, ciekawe czy celowo tak ustawiona na końcówce, żeby wystrzelić arbitrażem indeks w górę na najbliższej sesji.???
Osobiście skłaniam się do zamierzonej manipulacji tym bardziej że tak duży spadek WIG20 był poczyniony na fixingu poprzez zwałkę dwóch banków BPH i BZWBK a więc wybiórczo.
Big Lebowski / 2006-12-25 21:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To potwierdza teze ze analiza techniczna mozna manipulowac...
Morfeusz / 2006-12-25 21:07 / Tysiącznik na forum
Patrząc na poprzedni rok to te 3 ostatnie dni nie były zbyt ciekawe a już napewno nie można je uznać za strojenie okienek. Dopiero początek stycznia dał mocny akcent w górę.
Na najbliższą sesję raczej mało ciekawe perspektywy - Węgry otrzymały negatywną rekomendację więc raczej będzie w dół, na otwarciu możemy zdyskontować kulawą sesje w USA gdzie wyraźnie widać pogorszenie nastrojów (od strony świeczek to sesja bardzo brzydko wyglądała szczególnie na końcówce), nieświeża atmosfera na rynku surowców.
Ale dopatruję się też pozytywów a mianowicie : moje ulubione Brazylia i Argentyna wogóle nie zaeragowały na spadki w USA i pozamykały się w okolicach 0. Pozatym coś dziwnie na MIDWIGU się pozamykało na plusach tak jakby ta strefa dostała ochronę przed spadkami. Przyszło też mi na myśl, że spadki mimo ich gwałtownego przebiegu są pod kontrolą grubasów. Proszę zwrócić uwagę, że tak jak przy dochodzeniu do szczytów kolejne sesje zatrzymywały się w okolicach oporów by na następnej je łamać tak teraz sesje kończą się tuż nad wsparciami i wydaje mi się że to nie jest przypadek.
warren buffet / 2006-12-24 22:07 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
gabrik a ja licze ze te 3 sesje przed sylwestrem duzi podciagna... nie wiem czemu, tak mysle. mi te spadki nie pasuja.
Big Lebowski / 2006-12-24 10:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To wszystko ladnie brzmi osobiscie co do AT jestem sceptyczny wielcy wiedza doskonale o swieczkach itp. i sa w stanie zapalic swiece lub zgasic ja pozwole sobie zapalic swieczke na choince czego wszystkim zycze...
warren buffet / 2006-12-24 22:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dokladnie masz racje. at to oni znaja dobrze i pod siebie zapalaja badz gasza swiece....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy