Forum Forum prawneKarne

Jak udowodnić zaniedbanie rodzica w stosunku do dziecka?

Jak udowodnić zaniedbanie rodzica w stosunku do dziecka?

berengaria24 / 2009-07-10 22:31
Witam,
jestem rozwódką i matką dwojga dzieci.Po rozwodzie sąd przyznał mnie główna opiekę nad dziećmi a ich ojcu prawo do widywania się z nimi, w tym do zabierania dzieci na jeden miesiąc wakacji.
W dniu wczorajszym odebrałam swoje dzieci po wielkiej awanturze od ich Babki, gdzie ich ojciec zostawił ich zamiast się nimi opiekować.Już w domu okazało się, że Synek ma poparzone przez słońce plecy i to tak mocno, że pojawiła się zgorzel oraz bąble, po pęknięciu których powstały rany na skórze. Okazało się, że Babcia chciała aby dzieci się opaliły...( z rozmowy z dziećmi wynika , że nie smarowała ich w ogóle żadnym preparatem z ochronnym filtrem ani też nie była nawet u lekarza z Synkiem).Moje pytanie brzmi : czy mogę takie obrażenia uznać za zaniedbanie ze strony ojca bądź raczej Babki, pod opieką której pozostawały dzieci i czy narażenie dziecka na takie cierpienia ( plecy wyglądają na prawdę fatalnie!) jest już uznawane za przestępstwo?Boję się teraz powierzać dzieci byłemu mężowi w obawie , że coś im się stanie znowu.
Jak mogę ich uchronić przed takimi sytuacjami, jak udowodnić , że ich ojciec źle się nimi opiekuje?

Najnowsze wpisy