Forum Forum prawneGospodarcze

jak uwolnić się z udziałow sp.z o.o.

jak uwolnić się z udziałow sp.z o.o.

bozena1956 / 2008-03-23 10:37
W jaki sposób Wspólnik mniejszościowy,ktory nie ma żadnych szans na normalną współpracę ze Współnikiem posiadającym większy pakiet udziałów /2 Wspólnikow /,który niszczony jest szykanami i dopłatami może wyjść ze spólki, skoro umowa Spółki nie zawiera zapisu o możliwości umorzenia. Prawo nie daje żadnych szans obrony dla wspólnika mniejszościowego, według mnie powinna być możliwość przejęcia przez Spółke udziałów na poczet dopłat i umorzenie tych udziałów- w sytuacji gdy Wspólnika nie stać na wniesienie dopłat a na dalszą wspólpracę nie ma żadnych widoków. Jak narazie to wygląda tak, ze jak się wdepnie w Spółkę z o.o. , to trzeba w niej być na zawsze- to straszny absurd. Kolejnym absurdem jest fakt,że o ustanowieniu dopłat decyduje Wspólnik posiadający większościowy pakiet udziałów.W ten sposób może on nigdy nie zbrudzić sie nadmiarem pracy a będzie prowadził Firme z dopłat.
Wyświetlaj:
Panter / 195.14.4.* / 2008-03-31 13:06
... sprzedać udziały?
przewodnick / 2008-03-27 19:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przecież współnicy wnoszą dopłaty w wielkości odpowiadającej ilości udziałów. Czyli współnik wiekszościowy wnosi procentowo i wartosciowo więcej. Jaki miałby cel w tym aby dopłacać, nic nie robić i prowadzić firmę z własnych dopłat ?
KUBIK1 / 83.145.184.* / 2014-08-07 10:11
SAM ZARZADZA I NIEUDOSTEPNIA DOKUMENTOW DO KONTROLI,,KUPUJE LEWE KOSZTA REMONTOWE NA OBIEKT NOCLEGOWY I TAK KILKA LAT
bozena1956 / 2008-03-28 11:14
Dziękuję za odpowiedź, to logiczne, lecz rzeczywistość wyglada trochę inaczej. Proszę mi poradzić, jak mam wyjść ze Spółki, w której brakuje zgody między Wspólnikami / jest nas 2 /, i jako Wspólnik mniejszościowy nie mam szans na umorzenie udziałów, gdyż nie przewiduje tego umowa Spółki? Czy w przypadku istnienia już wydanego wyroku w sprawie zapłaty przeze mnie należnych dopłat - jest szansa na to, by komornik przejął moje udziały w celu spłaty należności? czy prawdą jest, że wierzyciel ma prawo wskazac, z czego będzie spłacony dług?
human clone / 2008-03-29 10:12
Proponuję lekturę Kodeksu Spółek Handlowych. Art. 185 par.1 mówi o egzekucyjnej sprzedaży udziałów.
"Jeżeli w drodze egzekucji ma nastąpić sprzedaż udziału, którego zbycie umowa spółki uzależnia od zgody spółki lub w inny sposób ogranicza, spółka ma prawo przedstawić osobę, która nabędzie udział za cenę, jaką określił sąd rejestrowy ..."
świetny pomysł / 83.7.245.* / 2008-04-10 15:03
Jakoś to jest za bardzo pogięte. Jeżeli główny udziałowiec podnosi kapitał ( żeby uderzyć
w mniejszościowego i rozwodnić jego procentowy stan posiadania) to przecież raczej dobrze jeśli nie chcesz być w tej spółce.Nie obejmujesz nowych udziałów i już.Niech se sam obejmie.I tak bierzesz udział w dywidendzie co na pewno go boli.
Radzę wnieść (1000 zł kosztuje) pozew do Gospodarczego o rozwiązanie spółki z powodu niemożliwości osiągnięcia zamierzonego celu gospodarczego.
I po gościu.
KUBIK1 / 83.145.184.* / 2014-08-07 10:20
Wynajac dedektywow i szpiegowac z kamerą i posluchy ,,kazdy duzy kradnie i buduje dom za kase spolki

Najnowsze wpisy