Forum W wolnym czasiePodróże

jak wybrać dobre biuro podróży

jak wybrać dobre biuro podróży

25filip / 2013-05-27 11:16
Zamierzam we wrześniu wybrać sie z moja zona na wymarzone wakacje. Beda to nasze pierwsze wakacje które chcemy spędzić przy pomocy biura podroży. Interesuje nas Tunezja albo Egipt. Czym kierować sie podczas wyboru biura podroży? Ostatnio tyle się sluszalo o upadkach biur podroży ze nie wiem jak się zabezpieczyć żeby mieć pewne a nie zepsute wakacje.
Wyświetlaj:
michal632 / 31.61.141.* / 2015-09-14 23:42
my w tym roku byliśmy z niemieckiego Reisen - polecam, świetnie wszystko zorganizowane. byliśmy w Egipcie.
GosiekGoch / 178.36.251.* / 2015-08-25 13:38
Planując podróż najpierw przeglądam różne oferty w porównywarkach internetowych, a kiedy mam już kilka wybranych idę do sprawdzonego biura, bo jednak nic nie przebije porady ze strony konsultanta. Oczywiście polecam sprawdzone biura z wieloletnim stażem, niekoniecznie nowo otwarte placówki. Z polecenia znajomych zaczęłam korzystać z Travel Shops w Łodzi (przy Struga), ale na pewno każdy znajdzie u siebie biuro, które polecą znajomi czy znajomi znajomych. Łatwo poznać, czy obsługa zna się na rzeczy - jeśli sypie tylko ofertą katalogową, to nie radzę polegać na opinii. Dobre biura otrzymują wiadomości zwrotne od klientów i na tej podstawie mogą doradzić na temat hotelu czy danej miejscowości. Opinie w internecie są różne, czasem prawdziwe czasem nie, więc jak dla mnie lepiej zaufać realnym ludziom, którzy odpowiadają swoim nazwiskiem i długo siedzą w branży.
Herkules12 / 2015-09-22 14:32
Generalnie masz racje. Najlepiej stawiać na duże sprawdzone biura. Tak przynajmniej jeżeli to mają być tradycyjne wczasy. Inaczej jest w przypadku biur wyspecjalizowanych, np. byłem w tym roku w Chorwacji z the boat trip, czyli rejs połączony z imprezami, zwiedzaniem, itd. To jednak coś innego i w takich wypadkach oczywiście należy korzystać z zaufanych biur podróży, ale w nieco inny sposób je wyszukiwać. W takich przypadkach znajomy często będzie najlepszym polecającym.
TomTommy / 188.146.131.* / 2015-08-23 21:26
Ja przy wyborze droższych rzeczy najczęściej posiłkuję się recenzjami w internecie, zazwyczaj przeglądnięcie kilku różnych źródeł daje miarodajny obraz sytuacji. To co prawda trochę inny kierunek - z biurem podróży (Wytwórnia Wypraw) zwiedzałem tylko Gruzję i Armenię - ale z tego co pamiętam, dostępne były również wycieczki do Maroka i może nawet do Egiptu. Przede wszystkim wyszło bardzo tanio, poza tym było dużo zwiedzania, co dla mnie jest nieskończenie lepszym rozwiązaniem od barykadowania się w kurorcie, chociaż na warunki mieszkalne też nie było co narzekać.
milenaaa / 5.254.65.* / 2015-08-18 16:54
teraz jest duży wybór jeśli chodzi o poszukiwanie ofert w Internecie, ja bardzo polecam http://www.startholidays.pl , fajne ceny, fajne miejsca i duża swoboda w układaniu sobie ofert :) do tego strona jest łatwa w obsłudze, w razie wątpliwości bez problemu można dzwonić i prosić o pomoc :) duży plus dla nich!
Jurek001 / 109.173.217.* / 2015-06-24 16:20
Mogę polecić biuro Newpoland.pl. Prześwietliłem je dość dokładnie, bo jadę w tym roku za ich pośrednictwem na Seszele. Działają od lat 90-tych i mają bardzo ciekawą rozbudowaną ofertę i dobre opinie w Internecie i nie tylko.
Barrbarra / 62.61.45.* / 2015-06-24 11:10
Ceny to nie wszystko. Polecam zwrócić uwagę na oceny klientów w odniesieniu do hotelu. Tam oceniają osoby które były z danego biura raczej.
Ja osobiście byłam z traveliada i nie mam im nic do zarzucenia. Ceny atrakcyjne. Wszystko gładko i bez problemów.
michalll / 195.205.166.* / 2015-04-14 11:34
Można całkiem dużo dobrych ofert wyłowić na stronie http://odlotowepodroze.pl. Ja dzięki ich last minute spędziłem w bardzo przyjaznych warunkach pogodowych zimę:P Udało się wyskoczyć do Egiptu.
emporo / 2015-04-01 23:21
Dobre pytanie, sam chciałem się gdzieś wybrać z rodziną, jednak to co się dzieje na rynku biur podróży strasznie zniechęca. Chyba naprawdę zajmę się sam organizacją. Zdaję sobie sprawę, że to nie lada zadanie...
p_zacheta1 / 2015-03-20 18:44
Ja uważam, że nikt mi tak dobrze nie zorganizuje wyjazdu jak ja sam. Pod koniec sierpnia lecę z rodzinką na Teneryfę. Wszystko sam zorganizowałem i mam nadzieję że zawsze się uda. Wcześniejsze wyjazdy zawsze się udawały.
pablo154 / 79.186.226.* / 2015-03-30 23:13
Z jednej strony masz rację ale z drugiej grono osób nie ma kompletnie czasu na zorganizowanie wycieczek od A do Z.Na przykład ja preferuję aktywny wypoczynek i na przykład gdybym chciał udać się na rafting w Chorwacji to zorganizowanie takiej wyprawy nie jest takie proste. A dzięki "No Limits" jeden odwiedziny u touroperatora i pozostało tylko czekać do czerwca.
martex591 / 83.30.150.* / 2015-03-06 11:30
Moje ostatnie wycieczki kupowałam w biurze www.traveliada.pl i powiem szczerze że byłam bardzo zadowolona.
Magdaa1988 / 212.59.250.* / 2015-02-20 10:37
Dobre biuro podróży, to takie, które gwarantuje sprawdzone hotele. Ja polecam biuro podróży Edyta Górniak Travel ze Szczecina, mają fajne oferty i właścicielka profesjonalnie podchodzi do klienta i wyboru miejsca podróży. Byłam z nimi na wczasach w Egipcie i jestem bardzo zadowolona.
ZuzaMaja70 / 2015-01-09 11:34
A ja od zawsze organizuję sobie wszystkie wycieczki na własną rękę. Często wychodzi mnie to o wiele taniej, no i nie ma strachu, że zostanę na lodzie gdzieś na drugim końcu świata ;)
kanat / 185.74.84.* / 2015-01-09 10:34
Za pierwszym razem to często się jedzie tak naprawdę w ciemno. Można oczywiście szukać opinii w internecie i to jest chyba najlepszy sposób. A jeszcze lepiej popytać znajomych. Ja jak pierwszy raz wybierałem się z biurem podróży, to właśnie od znajomego usłyszałem, żeby spróbować AviaTourTravel. Może dzięki temu, że go posłuchałem, nie wpakowałem się na żadną minę, tylko miło i przyjemnie spędziłem czas. Teraz też mogę ci co najwyżej polecić to biuro, bo z innymi nie miałem dotąd doświadczenia. Skoro to pierwsze się sprawdziło, to już innego nie szukałem, bo i po co?
Bastheth / 2014-09-27 13:29
Ameryki nie odkryję. Licża się: staż na rynku, opinie w internecie oraz ewetualne rekomendacje od znajomych. Najlepiej pogooglac sobie pod kątem negatywów.
Hertusz / 2014-09-17 17:53
Nie będę odkrywczy. Trzeba patrzeć na doświadczenie biura (jak długo jest na rynku) i czy mają ubezpieczenie. Ja od paru lat podróżuję z polskim BFC, na narty, w Alpy. Jeszcze się na nich nie zawiodłem, przywiązują dużą wagę nawet do umiejętności instruktorów.

Najnowsze wpisy