Forum Forum finansoweBanki

Jak wybrać konto osobiste i uniknąć rozczarowania

Jak wybrać konto osobiste i uniknąć rozczarowania

Wyświetlaj:
fifi313 / 2009-06-22 22:28
Dziwi mnie, że nikogo nie oburzają opłaty za prowadzenie konta, za korzystanie z karty i in.
Przecież banki żyją z naszych pieniędzy, nie dość, że wpłacamy im pieniądze na marne oprocentowanie, to podnoszą opłaty i straszą, że nie wypłacą dywidendy za ich akcje. To jest kradzież naszych pieniędzy wielokrotnie opodatkowanych. Proponuję wybrać konto oszczędnościowe nieodpłatne 5 procentowe z możliwością jednorazowej wypłaty w miesiącu za darmo, wybrać tyle, ile potrzeba na miesiąc, resztę zostawić, niech procentuje. Zobaczymy komu lepiej się opłaci, nam czy bankom?
Eddi / 83.143.44.* / 2009-06-01 11:09
Zdecudowanie nie polecam Citibank i Polbank (trzon jego managmentu i tzw specjalistów stanowią byli pracownicy Citi, którzy przenieśli "kulturę" korporacyjną z Citi, czyli brak zrozumienia idei przyjaznego banku. Przykładem jest polityka realizacji przelewów miedzybankowych. Dyspozycja transfer out wydana w piątek tuż po 12:00 już kilkakrotnie skutkuje otrzymaniem pieniędzy na r-ki w innych bankach dopiero w poniedziałek ok południa. W innych bankach jednak taki transfer potrafi zostać zrealizowany tego samego dnia (tak aby bank-odbiorca przyjął max ostatnią sesją elixiru). Tu jednak bywa inaczej(!?). Nie tylko ja miałem takie doświadczenia więc nie uznaję tego za zbieg okoliczności. To może stanowić sposób na extra zarobek dla banku (weekend nieoprocentowanej gotówki).Kpina
GiB / 83.12.177.* / 2009-05-21 15:40
Posiadam 2 konta: Lukas i MultiBank. Korzystam z nich tylko przez internet. Poziom usług porównywalny. Koszt prowadzenia w Lukas 0PLN, Multi (Aquarius)15PLN. Przelewy darmowe w obu.
Ivv / 89.72.43.* / 2010-02-25 15:40
W Lukas płacisz sporo za token, a jeszcze nigdy cię nie informują o zmianie oprocentowania. Zlikwidowałam to konto, jak mi samowolnie przekształcili Pro konto z oprocentowaniem 4,5 na zwykłe 0,5 i nie raczyli powiadomić, mimo, że co miesiąc przychodziły wyciągi, więc można było wrzucić choć ulotkę. Wyciągi niczym się nie różniły, oprocentowania jak zwykle nie podawali, więc się nie dojrzałam, bo kapitalizacja kwartalna. Po kwartale dopiero się dojrzałam i mną zatrzęsło, bo traktowałam to konto jako lokacyjne. Zlikwidowałam od razu. Im nie można ufać.
zby-kaz / 78.30.106.* / 2009-05-21 15:40
Getin Bank to jeszcze większy złodziej jak PKO bp
raftom / 87.96.22.* / 2009-03-24 00:16
szczerze mówiąc , polecam zapoznanie się z ofertą Multi Bnaku... naprawde jeżeli chodzi o obslugą oddziałową , pełen profesjonalizm...
erroor / 78.8.197.* / 2009-05-21 21:01
a z kredytami hipotecznymi też juz taki profesjonalizm?? Co z tymi, ktorych bank teraz olewa i kaze placic krocie pompując swoje marże w momencie jaki LIBOR spada? Na miejscu każdego bym WYCOFYWAL pieniadze z tego banku niz zakladal tam konto. Trzeba pokazac, ze klient nie da sie dmuchac i balamucic reklamami.
tomek19800 / 212.191.80.* / 2009-01-23 10:25
Ja bym polecał w tym momencie Alior Bank - za 3 zł miesięcznie masz wszystkie bankomaty za darmo, prowadzenie rachunku i przelewy przez internet , polecenia zapłaty , zlecenia stałe , możliwość przeniesienie debetu z innego banku - za darmo(niemożliwe a jednak). Oprocentowanie rachunku wynosi 5,7 w skali roku (rachunek z tzw lokata nocną) to więcej niż eMax (oprocentowanie 5%) mBanku (oprocentowanie 0% ) a pieniądze masz cały czas pod ręka bez blokady typu jedna wyplata z rachunku. Nie ma konieczności co miesięcznych wpływów na konto. Poza tym do 15 tys na rachunku nie płacisz podatku Belki (19% od oszczędności) w Alior a w mbanku po uwzglednieniu tego podatku wychodzi oprocentowanie faktyczne eMax 4,05%. MBank jest ok. ale wystarczy jedna wypłata w bankomacie innym niż bezprowizyjne mBanku i już zapłacisz 5 zł , poza tym polecenie zapłaty kosztuje 1zł - w Aliorze jest za darmo. Dodatkowo zakładając osobiście konto w oddziale do 27 lutego 2009 i podając tzw. dane do rekomendacji osoby posiadającej już rachunek otrzymasz 50 zł od banku za założone konto - jeśli ktoś chciałby dane do rekomendacji lub więcej szczegółów podaje email krato(małłpa)tlen.pl lub piszcie na gg 4354334
Ivv / 89.72.43.* / 2010-02-25 15:49
Dopóki nie otworzą mi oddziału w bliskiej okolicy to dla mnie bank-widmo.
```````` / 79.110.196.* / 2009-12-25 19:13
Pomyliłeś sie gosciu! Zmienia sie tabela opłat i prowizji w Aliorze. Oplata za karte moze wynosic nawet 9 zł co miesiąc
Ivv / 89.72.43.* / 2010-02-25 15:47
Już ty mi nie polecaj MBanku. Jak mi zaginął pin do ich strony w internecie, to myślałam, że już nigdy nie ujrzę swoich oszczędności, bo nie mają oddziału i nie ma gdzie iść z tym problemem. A z telefonu nie korzystałam i nie miałam aktywowanego dostępu. Najadłam się mnóstwo strachu i mnóstwo czasu trwało zanim wyciągnęłam stamtąd pieniądze. Nigdy już nie skorzystam z usług czegoś, co jest całkiem wirtualne.
Hayat / 2009-03-23 11:59
3zł miesięcznie i nie płacę już nic za przelewy i polecenia zapłaty?
xwafel / 81.210.72.* / 2008-08-28 22:47
Z internetowych - mbank, wszystkie podstawowe usługi za darmo, do tego 5,75% na subkoncie, kody zdrapka lub sms, dużo darmowych bankomatów.
inteligo - darmowe bankomaty nawet na największym zadupiu (PKO), utrzymanie konta to kwestia rzędu 1.50zł miesięcznie.
P.S. Moim zdaniem mbank i inteligo wzajemnie się uzupełniają jako konta internetowe.
Z "okienkowych" - Nordea, konto tanie w porównaniu do konkurencji, 1 z lepszych banków od kredytów hipotecznych, fachowa, szybka i miła obsługa oraz - z czego obecnie korzystam - lokata roczna 7,5%. Do tego bankomaty grupy Nordea darmowe na całym świecie.

Szczerze nie polacam - pekao, bph (drożyzna), getinbank (to nie jest bank w rozumieniu prawa), polbank (kulejący system informatyczny), ing (mimo szeroko zakrojonej kampanii reklamowej w TV, na tle konkurencji wypadają mizernie, marne 4% na koncie oszczędzającym tudzież na lokacie to kpina w żywe oczy).
Pozdrawiam aktywnie myślących o finansach i proszę o więcej opinii.
Jadziulek / 79.190.39.* / 2008-08-28 11:56
Nieee, te wszystkie banki są do niczego. Tylko Spółdzielczy Bank Ogrodniczy w Warszawie i okolicach. Satysfakcja gwarantowana. A poza tym wydaje mi się to dosyć oryginalne w dzisiejszej rzeczywistości.
Lechmann / 193.111.236.* / 2008-08-28 16:54
Polecam NORDEA BANK: konto za darmo jak masz 1500 wpływu na rachunek
miesiecznie, 1,5 za karte miesiecznie sie placi, ale dostep do
WSZYSTKICH bankomatów w polsce i bankomatów grupy Nordea na całym
swiecei za darmo. Internet bardzo funkcjonalny, karta zdrapka lub
token (płatny przez p[ierwszy rok 20 pln/msc, ale pozniej juz calkiem
za free). obsluga w placówkach fachowa, wszystko szybko i sprawnie.

Niezły tez Lukas jak pisali poprzednicy...ale obsługa fatalna!!

nie polecam BZWBK!!
pozdrawiam
Ivv / 89.77.151.* / 2009-05-21 21:41
Nordea ma skandalicznie skopany system e-bankowości. A Lukas jest nierzetelny. Zmienia system kont i oprocentowanie, nie informując o tym klientów.
Ivv / 89.77.151.* / 2009-05-21 21:39
A ja uważam, że internetowy system Nordei jest tak skopany, że trudno o gorszy. Minęło już kilka miesięcy, a ja wciąż czegoś nie wiem. Np. żeby odnależć historię r-ku trzeba wiedzieć ( nie wiem skąd), że kryje się on pod saldem. Trzeba kliknąć w sumę salda i dopiero eureka!. To samo z przelewami. Wybierasz z listy zdefiniowanego odbiorcę i co się dzieje? Nic. Stukasz dane z palca. Już im powiedziałam, żeby sobie założyli konto w Lukasie i zobaczyli jak wygląda porządny system bankowości elektronicznej. Tam nie trzeba niczego zgadywać, bo wszystko jest w zakładkach. Jednak Lukas nie jest rzetelny względem klientów. Miałam tam wiele lat konto typu oszczędnościowe i r-k bieżacy w jednym, oprocentowane 4,5% i pewnego dnia dojrzałam się, że od kilku miesięcy mam oprocentowanie 0,5 %. Zmienili system kont i z mojego zrobili zwykły r-k bieżący i pies z kulawą nogą nie pofatygował się, żeby mnie o tym powiadomić choćby razem z wyciągiem miesięcznym. A że im ufałam, to miałam tam trochę oszczędności. Teraz nie mam u nich konta.
Nextrade / 62.87.136.* / 2009-06-23 09:26
Jestem klientem Nordea Banku jeszcze od dawna i uważam, że jego istotną zaletą jest właśnie internetowy system - dla mnie jest bardzo dobrze zorganizowany i nie mam z nim żadnych kłopotów jeśli chodzi o obsługę. Co więcej porównując system internetowy Nordea z innymi bankami uważam że wiele banków powinno go naśladować. Dla mnie na przykład interfejs mbanku jest wręcz prymitywny (choć ostatnio zaczęli go modyfikować), i tylko dlatego nie korzystam intensywnie z usług mbanku
r.51 / 62.121.76.* / 2008-08-28 10:54
w banku I-ligi:np PKO BP,BGŻ,-osobiście nie polecam banków które na rynku istnieją krótko tzw.egzotycznych ,i nachalnie reklamujących się od rana do wieczora (dobry produkt nie wymaga reklam)
studnia / 62.89.103.* / 2008-08-28 11:52
osobiscie polecam mBank, prowadzenie konta, karta bankomatowa oraz przelewy są za darmo, konto mam od 8 lat i ze spokojnym sumieniem moge polecić
Maciej77 / 217.153.21.* / 2008-08-28 16:24
A co ze stabilnością systemu? Słyszałem o jakichś problemach z wypłacaniem gotówki w bankomatach itp... Myślę czasami o zmianie banku na ten, ale nie jestem jeszcze przekonany...
jaś / 195.136.179.* / 2008-08-29 08:48
też polecam mbank
nigdy nie miałem żadnych problemów a na dodatek wszystko co mnie interesuje mam za darmo
dotag / 79.190.106.* / 2009-05-28 08:42
a ja nie polecam, byłam we Wiedniu I NIE MOGŁAM WYBRAĆ GOTÓWKI W ŻADNYM BANKOMACIE, mimo że na koncie była???? tak dziwne, ze sami nie wiedzieli jak to możliwe:/
Maciej77 / 217.153.21.* / 2008-08-28 11:40
PKO BP - 1sza liga? I don't think so... ;)
Polbank - nie polecam,
Citi Handlowy...ma plusy i minusy (wysoka opłata za konto, małą ilość bankomatów),
PeKaO - już lepiej...
dzieminka / 86.21.39.* / 2008-08-25 15:00
Czy jest możliwe zaczerpnięcie kredytu gotówkowego, lub innego mając pobyt stały za granica i oczywiscie majac stałe dochody ,prosze odpowiedzcie mi,pozdrawiam monika
m.ch / 193.109.225.* / 2009-06-16 17:18
wiem, że jest możliwe a przynajmniej było bo moja znajoma brała. Część banków bierze pod uwagę dochód uzyskiwany od zagranicznego pracodawcy gorzej jest z emeryturą zagraniczną
pozostaje sprawdzenie tego już w konkretnym banku. Dodatkowo jeżeli do kredytu konieczne będzie przedstawienie zaświadczeń o zatrudnieniu czy zarobkach to trzeba ustalić czy bank przetłumaczy takie dokumenty czy mamy to zrobić we własnym zakresie
Rafix82 / 195.20.110.* / 2008-08-27 12:54
Standardowo nie ma możliwośći uzyskania kredytu gotówkowego w Polskim banku zarabiając w Anglii, ale sa inne możliwości np.
Jeżeli masz konto w Polsce, na którym są regularne obroty- czasem bank w takiej sytuacji daje możliwość uzyskania kredytu lub karty kredytowej, bez badania zdolności kredytowej.
Napewno jest możliwość uzyskania kredytu na zakup mieszkania lub pod zastaw mieszkania posiadanego w Polsce i to w bardzo prosty sposób!
Jakbyś miała więcej pytań chętnie odpowiem.
mihail / 83.24.124.* / 2008-07-02 11:41
Pomimo internetowej popularnosci mBanku zdecydowalem sie na directa w ing jak sie okazalo automatycznie otweirany jest rachunek oszczednosciowy z przyzwoitym % 4,75, prowadzenie za darmo wiec czemu nie skorzystac.
nok / 213.238.76.* / 2009-06-23 01:40
Jeśli uważasz 4,75 % za przyzwoite oprocentowanie to gratulacje
belzebup / 91.123.176.* / 2011-07-21 19:12
4,75% To jest przyzwoite w piwie.
tony bankowiec / 193.111.166.* / 2008-06-24 09:30
Już wkrótce...
Alior Bank...
Poczekaj...
3_do_wyboru / 83.26.165.* / 2008-02-11 20:49
Osobiście moge polecic trzy banki które mają zarówno swoje plusy jak i minusy ... jak wszystko :)
1. Lukas Bank - jezeli jestes dobrze zorientowany w finansach i bedziesz je sam kontrolował, niezdawaj się na ich doradców, polegaj na sobie. Ale bardzo fajne konto niskie opłaty i wysoki poziom bezpieczenstwa korzystania z konta internetowego.
2. Nordea Bank - pachowa i profesjonalna obsługa. Konto internetowe bardzo funkcjonalne, sprawna infolinia, nieskie opłaty jednak niski poziom bezpieczenstwa w internecie.
3. EuroBank - od 13 lutego nowe konto internetowe, oprócz opłaty za karte może byc w pełni bezpłatne. Obsluga jak w Lukasie.
hett25 / 83.24.137.* / 2008-06-24 14:46
a ING?, zarowno rachunki oszczednosciowe jak i internetowe(ewentualna oplata za karte 2 zl) prowadzone za darmo, wygodna obsluga online
mysle ze rowniez warte uwagi
ninho / 83.6.18.* / 2008-06-27 13:45
w ing mam konto direct i przy okazji korzystam tez z OKO - trzymam tam nadwyzki z kazdego miesiaca coprawda nie jest tego jakos niesamowicie duzo ale pomyslalem ze skoro jest to niech procentuje, bo nie chce zamrazac tego na lokacie.
ewa_bel73 / 213.158.196.* / 2008-06-04 09:46
polecam eurobank, bezpłatne konto oprocentowane 6% i łatwa obsługa internetowa
przelewy bezplatne, wszystkie bankomaty w Polsce za symboliczną 1zl
-najlepsze w rankingu neewsweeka
polecam
etno / 83.6.46.* / 2008-02-10 11:38
Jak komuś nie przeszkadza, że bank nie ma oddziałów, to rzeczywiście bardzo dobrą ofertę ma toyota bank. Jestem u nich prawie od samego początku i do tej pory nie jestem rozczarowany. Dodam, że mam tam konto osobiste i oszczędnościowe - oba są bezpłatne.
BOGUSLAW DYLEWSKI / 91.94.168.* / 2009-06-01 20:03
mialem karte kredytowa na sume 2000 zl...nie korzystalem przez rok z tej karty;bank narzucil ubezpieczenie obowiazkowe 3 zl dziennie od....? posiadanej karty!!!!po roku otrzymalem naliczenie platnosci w wysokosci ponad 400 zl wczesniej tez placilem ubezpieczenia nie sadzac ,ze beda tak wysokie!!!!czysty zysk bankowy! a w reklamie pisza.ze bank dba o dobro klijenta!!!-dylewski
zaciagnalem tez pozyczke ze splata malejaca....prowizje oplaty pobrano na poczatku umowy....dalsze platnosci nawet pomimo wkurzenia nie byly oplacalne do wycofania sie z umowy-bank wyciagnal swoje!!!
matilda / 83.6.67.* / 2008-02-04 16:36
Rozczarowania można uniknąć w ogóle nie zakładając konta ;), ale w dzisiejszych czasach ciężko się żyje bez konta w banku. Ja polecam to, które sama otworzyłam w toyota bank - opłaty są zredukowane do minimum (za prowadzenie konta w ogóle się nie płaci), konto oszczędnościowe bardzo wysoko oprocentowane, pełny dostęp przez internet i możliwość robienia wszystkich transakcji.

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: